FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Tarih: 19.4.2018 20:47:37/ 1498okunma / 0yorum

 

AK parti milletvekili Şamil Tayyar´ın, FETÖ´cüişadamları için“adeta borsa kuruldu  vebu işadamları yargının elinden kurtarıldı”iddiası  ve      elinde ki bir kaseti Cumhurbaşkanına ulaştıramaması  ve danışmanlar tarafından engellendiği  iddiası vebir çok AK partiliyi üstü kapalı olarak suçlaması,  kamuoyunda   birkaç gün konuşuldu ve unutuldu.

Konunun kendisi bir yana,  iktidar milletvekili olarak Şamil Tayyar´ın bile cumhurbaşkanının etrafında ki çemberi ancak bir  yılda  kırabilmesini, durup bir düşünmek lazım.

Bir TV  programında,FETÖ´nün siyasi ayağı var mı - yok musorusu soruldu. Konuklar arasında bulunan AK parti milletvekili Mehmet Metiner“.…gereğini yaptık  FETÖ ile ilişkisi olan Belediye başkanlarını, il başkanlarını görevden aldık,  temizledik”mealinde, bir cümle sarf etti. Bu sözlerkamuoyunda hemen hemen hiç konuşulmadı , unutuldu gitti.Ancak eminim ki, o anda  programı izleyenlerin aklına hemen  şu soru geldi. Kim bunlar ?

Kadir Topbaş mı? Melih Gökçek mi?Bursa,  Balıkesir, Düzce, Esenyurt eski Belediye başkanları mı? Ak parti  eski  İstanbulil başkanı mı?Yoksa bambaşka kişiler mi? Hakikaten, kim bunlar?Durup bir düşünmek lazım.

Bu iki milletvekilinin sözleri , bir çok şeyi  ifade ediyor ama FETÖ´nünsiyasi ayağı var mı, yok mu sorusununtoplumda ki karşılığı  ne acaba?

Toplum içinde ki düşünce, kesinlikle siyasiayağın var olduğudur. Toplum içinde“Sayın Cumhurbaşkanın,her şeyi bildiğini ve gerekeni  yapmak için uygun zamanı(seçimi) beklediği” tahmininin yapıldığını  veya  en azından bu  kanaatin yaygın olduğunusöyleyebilirim.

Böyle giderse, “ FETÖ´nünsiyasi ve ticari ayaklarında  hesap kapama süreci uzadıkça,  korkarım ki FETÖ virüsü mutasyona uğrayacak  ve  ölümcül bir salgına yol açacak.

Özellikle küçük şehirlerde, kimin kiminle ilişkisi olduğu, kimin kime destek olduğu,  kimin kimlerle kahvaltılı organize toplantılar yaptığı  bilinir. Kimlerin, kime el verdiği  ve ticari mucizeler gerçekleştirdiği,    kimin ayağının kim tarafından  kaydırıldığı kolayca tahmin edilir.Yöneticiler tarafından bütün bu ilişkilerbilindiği halde( -veya bildikleri kuvvetle muhtemel)    şehir ekonomisi çöker vb.  kaygılarla davranılması toplumda FETÖ ile mücadele edilmediği  kanaatini  uyandırmaktadır. Bu durum, mücadele edildiği inancı azalmakta  veşüphe doğurmaktadır.

Yaşanan  bu güvensizlik ve  şüphe  ortamında cesaretlenen  FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine  girmektedir  vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde,  savcılıklara şikayet  edilmesi ve sıkıştırılmaya  çalışılması, diğer taraftan  namı yürümüş FETÖ´cülerin ise  ortada dolaşması  oldukça manidardır.

Tam bu aşamada,  yargıve   yargı ilebirileri  arasında  kurulabilecek temaslar  daha  da  önem arz etmeye başlamıştır  -ki,  aslında Şamil Tayyar´da   bir anlamda  bunu  söylemektedir.

Durup bir düşünmek lazım.

 

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ VİRÜSÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Sivas İŞGEM Bölgesinde Vali Davut GÜL´ün destek ve teşviki ile kurulan MRA LAB.LTD.ŞTİ, Türkiyede 5.üretici olarak Laboratuar testleri üretmeye başladı. Geçtiğimiz hafta SUUDİ ARABİSTAN´ın En büyük hastaneler zinciri olan DALLAH HOSPITAL ile ön görüşmeler gerçekleştirerek ihracat adımını attı.
Sömürge Eğitimi
Sömürge Eğitimi
Her yıl, milyonları mankurta çeviren müfredata dokunmayan Milli Eğitim teşkilatı.
Sabır, Demir Leblebidir
Sabır, Demir Leblebidir
TRT HABER´de ekrana gelen “ÖMÜR DEDİĞİN”, hayatın bam teline dokunmaya devam ediyor. Sivaslı hemşehrimiz Zeliha İlhan DOYMUŞ´un hazırladığı program bu hafta ŞARKIŞLA´da idi..
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Tepeden tırnağa bir hayal… Tepeden tırnağa bir değişim. Tepeden tırnağa bir gelecek aşkı…
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
21 Nisan 1996 da şehid edilen KAFKAS KARTALI Cevher DUDAYEV´i ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
/yüreğin neredeyse hazinen de oradadır/
Müfterisin Be!
Müfterisin Be!
Türkiye´nin bu yapının gerçek yüzünü gecikmeli de olsa gördüğü bu tarihten neredeyse bir yıl sonra bu küçük beyinli müfteri o dönen koltuğuna bağlı bir reklam ekranında FETÖ terör örgütünün Derneği olan Kimse Yokmu nun kurban reklamlarını yayınladı...
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL, C.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim is Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI rehberliğindeki hazırlanan sergiyi açtı.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
SİVAS´ta son yıllarda yaygınlaşmaya yüz tutan kahvaltı geleneği sosyal çürümeyi tetikliyor. Sabahları şehrin bir başından bir diğer başına beş on çeşitli kahvaltı için giden azımsanmayacak seküler yığınların, gösteriş ve mide eksenli sığ yaşam uğraşları eleştiri alıyor.
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
Toplumda son günlerde tavan yapan bu hastalık karşısında TIP adamlarının çaresiz kaldığı öğrenildi. Bu hastalığa tutulanların “klinik vaka” olduğu ve tedavilerinin de mümkün olmadığı belirtiliyor.
TANRI´ya Küsen Adam
TANRI´ya Küsen Adam
Anam dizlerini dövdükçe, sanırdım ki dağlar inim inim inliyor. Hele agabeyim ŞAHİN´in KIZILIRMAK´ta boğulması sonrasında, garip anam ruhunu Tanrıya verene kadar dizlerini döve döve ağladı.Amerika da bir kazaya şahit oldum. Bir aile yok oldu çoluk çocuk. Dizlerimi döve döve ağlamışım farkında değilim. Kızım AREVİK, baba herkes bize bakıyor ne yapıyorsun dedi ayıldım...
Az Şey...
Az Şey...
/az şeye sahip olanların köleliği de az olur/
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Kurak geçen bir kıştan sonra, baharın da kurak geçmesi SİVAS´ı korkutuyor. Kaynak sularının gitgide azaldığı gözlemlenirken, ekinlerin de bir damla suya hasret olduğu belirtiliyor.
Teslim Töreni
Teslim Töreni
/size teslim ediyorum bunca yıl taşıdım/külden saklı ateşi/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar