FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Tarih: 19.4.2018 20:47:37/ 1992okunma / 0yorum

 

AK parti milletvekili Şamil Tayyar´ın, FETÖ´cüişadamları için“adeta borsa kuruldu  vebu işadamları yargının elinden kurtarıldı”iddiası  ve      elinde ki bir kaseti Cumhurbaşkanına ulaştıramaması  ve danışmanlar tarafından engellendiği  iddiası vebir çok AK partiliyi üstü kapalı olarak suçlaması,  kamuoyunda   birkaç gün konuşuldu ve unutuldu.

Konunun kendisi bir yana,  iktidar milletvekili olarak Şamil Tayyar´ın bile cumhurbaşkanının etrafında ki çemberi ancak bir  yılda  kırabilmesini, durup bir düşünmek lazım.

Bir TV  programında,FETÖ´nün siyasi ayağı var mı - yok musorusu soruldu. Konuklar arasında bulunan AK parti milletvekili Mehmet Metiner“.…gereğini yaptık  FETÖ ile ilişkisi olan Belediye başkanlarını, il başkanlarını görevden aldık,  temizledik”mealinde, bir cümle sarf etti. Bu sözlerkamuoyunda hemen hemen hiç konuşulmadı , unutuldu gitti.Ancak eminim ki, o anda  programı izleyenlerin aklına hemen  şu soru geldi. Kim bunlar ?

Kadir Topbaş mı? Melih Gökçek mi?Bursa,  Balıkesir, Düzce, Esenyurt eski Belediye başkanları mı? Ak parti  eski  İstanbulil başkanı mı?Yoksa bambaşka kişiler mi? Hakikaten, kim bunlar?Durup bir düşünmek lazım.

Bu iki milletvekilinin sözleri , bir çok şeyi  ifade ediyor ama FETÖ´nünsiyasi ayağı var mı, yok mu sorusununtoplumda ki karşılığı  ne acaba?

Toplum içinde ki düşünce, kesinlikle siyasiayağın var olduğudur. Toplum içinde“Sayın Cumhurbaşkanın,her şeyi bildiğini ve gerekeni  yapmak için uygun zamanı(seçimi) beklediği” tahmininin yapıldığını  veya  en azından bu  kanaatin yaygın olduğunusöyleyebilirim.

Böyle giderse, “ FETÖ´nünsiyasi ve ticari ayaklarında  hesap kapama süreci uzadıkça,  korkarım ki FETÖ virüsü mutasyona uğrayacak  ve  ölümcül bir salgına yol açacak.

Özellikle küçük şehirlerde, kimin kiminle ilişkisi olduğu, kimin kime destek olduğu,  kimin kimlerle kahvaltılı organize toplantılar yaptığı  bilinir. Kimlerin, kime el verdiği  ve ticari mucizeler gerçekleştirdiği,    kimin ayağının kim tarafından  kaydırıldığı kolayca tahmin edilir.Yöneticiler tarafından bütün bu ilişkilerbilindiği halde( -veya bildikleri kuvvetle muhtemel)    şehir ekonomisi çöker vb.  kaygılarla davranılması toplumda FETÖ ile mücadele edilmediği  kanaatini  uyandırmaktadır. Bu durum, mücadele edildiği inancı azalmakta  veşüphe doğurmaktadır.

Yaşanan  bu güvensizlik ve  şüphe  ortamında cesaretlenen  FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine  girmektedir  vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde,  savcılıklara şikayet  edilmesi ve sıkıştırılmaya  çalışılması, diğer taraftan  namı yürümüş FETÖ´cülerin ise  ortada dolaşması  oldukça manidardır.

Tam bu aşamada,  yargıve   yargı ilebirileri  arasında  kurulabilecek temaslar  daha  da  önem arz etmeye başlamıştır  -ki,  aslında Şamil Tayyar´da   bir anlamda  bunu  söylemektedir.

Durup bir düşünmek lazım.

 

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ VİRÜSÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhsin Yazıcıoğlu
Muhsin Yazıcıoğlu
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
SİVAS´ta görev yaptığı yaklaşık 3 yıl boyunca eğitim öğretim haricinde her şey ile uğraşıp, şehri bir birine adeta düşman eden Mustafa ALTINSOY, Nisan ayında hakim karşısına çıkacak.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan kişiliksiz karaktersiz insan sayısı giderek artıyor.
Annemin Günlükleri
Annemin Günlükleri
Elenora BALCİS Yazdı...
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Bahadır KOÇ Yazdı
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
Bu toprakların yetiştirdiği çok önemli hekimlerden biri olan ORTAPEDİ ve TRAVMATOLOJİ umanı Zekeriya ÖZTEMÜR, Profesör oldu.
Adamı Eşşek Belleme!
Adamı Eşşek Belleme!
Çıkarken de KALAYCIYA demiş ki “adamı eşşek belleme, denesi de yok bunun” demiş…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Genç Bilaller Yarışacak!
Genç Bilaller Yarışacak!
SİVAS´ta eğitim öğretim anlamlı güzel farkındalıklar ortaya koyan “İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi” koordinatörlüğünde Ezan Okuması yarışması yapılacak.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar