FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Tarih: 19.4.2018 20:47:37/ 1879okunma / 0yorum

 

AK parti milletvekili Şamil Tayyar´ın, FETÖ´cüişadamları için“adeta borsa kuruldu  vebu işadamları yargının elinden kurtarıldı”iddiası  ve      elinde ki bir kaseti Cumhurbaşkanına ulaştıramaması  ve danışmanlar tarafından engellendiği  iddiası vebir çok AK partiliyi üstü kapalı olarak suçlaması,  kamuoyunda   birkaç gün konuşuldu ve unutuldu.

Konunun kendisi bir yana,  iktidar milletvekili olarak Şamil Tayyar´ın bile cumhurbaşkanının etrafında ki çemberi ancak bir  yılda  kırabilmesini, durup bir düşünmek lazım.

Bir TV  programında,FETÖ´nün siyasi ayağı var mı - yok musorusu soruldu. Konuklar arasında bulunan AK parti milletvekili Mehmet Metiner“.…gereğini yaptık  FETÖ ile ilişkisi olan Belediye başkanlarını, il başkanlarını görevden aldık,  temizledik”mealinde, bir cümle sarf etti. Bu sözlerkamuoyunda hemen hemen hiç konuşulmadı , unutuldu gitti.Ancak eminim ki, o anda  programı izleyenlerin aklına hemen  şu soru geldi. Kim bunlar ?

Kadir Topbaş mı? Melih Gökçek mi?Bursa,  Balıkesir, Düzce, Esenyurt eski Belediye başkanları mı? Ak parti  eski  İstanbulil başkanı mı?Yoksa bambaşka kişiler mi? Hakikaten, kim bunlar?Durup bir düşünmek lazım.

Bu iki milletvekilinin sözleri , bir çok şeyi  ifade ediyor ama FETÖ´nünsiyasi ayağı var mı, yok mu sorusununtoplumda ki karşılığı  ne acaba?

Toplum içinde ki düşünce, kesinlikle siyasiayağın var olduğudur. Toplum içinde“Sayın Cumhurbaşkanın,her şeyi bildiğini ve gerekeni  yapmak için uygun zamanı(seçimi) beklediği” tahmininin yapıldığını  veya  en azından bu  kanaatin yaygın olduğunusöyleyebilirim.

Böyle giderse, “ FETÖ´nünsiyasi ve ticari ayaklarında  hesap kapama süreci uzadıkça,  korkarım ki FETÖ virüsü mutasyona uğrayacak  ve  ölümcül bir salgına yol açacak.

Özellikle küçük şehirlerde, kimin kiminle ilişkisi olduğu, kimin kime destek olduğu,  kimin kimlerle kahvaltılı organize toplantılar yaptığı  bilinir. Kimlerin, kime el verdiği  ve ticari mucizeler gerçekleştirdiği,    kimin ayağının kim tarafından  kaydırıldığı kolayca tahmin edilir.Yöneticiler tarafından bütün bu ilişkilerbilindiği halde( -veya bildikleri kuvvetle muhtemel)    şehir ekonomisi çöker vb.  kaygılarla davranılması toplumda FETÖ ile mücadele edilmediği  kanaatini  uyandırmaktadır. Bu durum, mücadele edildiği inancı azalmakta  veşüphe doğurmaktadır.

Yaşanan  bu güvensizlik ve  şüphe  ortamında cesaretlenen  FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine  girmektedir  vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde,  savcılıklara şikayet  edilmesi ve sıkıştırılmaya  çalışılması, diğer taraftan  namı yürümüş FETÖ´cülerin ise  ortada dolaşması  oldukça manidardır.

Tam bu aşamada,  yargıve   yargı ilebirileri  arasında  kurulabilecek temaslar  daha  da  önem arz etmeye başlamıştır  -ki,  aslında Şamil Tayyar´da   bir anlamda  bunu  söylemektedir.

Durup bir düşünmek lazım.

 

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ VİRÜSÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
MEVLANA´ya, bu milletin paraları ile yapılan tünele MECLİS ÜYELERİ´nin isteği ile Sami AYDIN ismi verilmesi toplumun geniş kesimi tarafından eleştiriliyor. AYDIN´ın “kendi parası ile yapacağı bir yere isminin verilmesinin” en doğru bir karar olacağı yorumları yapılıyor.
Ankara Gündemi
Ankara Gündemi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Şelale gibi Şiirler
Şelale gibi Şiirler
Türk Halk Kültürünü yaşatmak için büyük uğraşlar veren halk ozanları, medeniyet dünyamızda özgün izler bırakmaya devam ediyorlar.
Bir de Buradan Bakmalı!
Bir de Buradan Bakmalı!
Romanlar, ilginç yaşamları ile sosyologların dikkatini çekiyor. Allah “rızkınız benim teminatım altında” derken, insanların rızık kaygısı çekmesine inat, bugün bulup bugün yiyip yarını düşünmeyen ROMANLARDAN pek çok insanın ders çıkarması bekleniyor.
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Osman ÇELİK Yazdı...
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
Derken bir gün camdan peri kızını elinden yere düşürmüş. Peri kızı kırılmış.
Yarım Doktor Candan...
Yarım Doktor Candan...
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sefam Olsun Oh Oh!..
Sefam Olsun Oh Oh!..
"Bir elinde cımbız, Bir elinde ayna"
İğneli Fıçı
İğneli Fıçı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
SANATA YÖNELMEK
SANATA YÖNELMEK
Prof.Dr. Nazım ELMAS Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar