FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Tarih: 19.4.2018 20:47:37/ 1736okunma / 0yorum

 

AK parti milletvekili Şamil Tayyar´ın, FETÖ´cüişadamları için“adeta borsa kuruldu  vebu işadamları yargının elinden kurtarıldı”iddiası  ve      elinde ki bir kaseti Cumhurbaşkanına ulaştıramaması  ve danışmanlar tarafından engellendiği  iddiası vebir çok AK partiliyi üstü kapalı olarak suçlaması,  kamuoyunda   birkaç gün konuşuldu ve unutuldu.

Konunun kendisi bir yana,  iktidar milletvekili olarak Şamil Tayyar´ın bile cumhurbaşkanının etrafında ki çemberi ancak bir  yılda  kırabilmesini, durup bir düşünmek lazım.

Bir TV  programında,FETÖ´nün siyasi ayağı var mı - yok musorusu soruldu. Konuklar arasında bulunan AK parti milletvekili Mehmet Metiner“.…gereğini yaptık  FETÖ ile ilişkisi olan Belediye başkanlarını, il başkanlarını görevden aldık,  temizledik”mealinde, bir cümle sarf etti. Bu sözlerkamuoyunda hemen hemen hiç konuşulmadı , unutuldu gitti.Ancak eminim ki, o anda  programı izleyenlerin aklına hemen  şu soru geldi. Kim bunlar ?

Kadir Topbaş mı? Melih Gökçek mi?Bursa,  Balıkesir, Düzce, Esenyurt eski Belediye başkanları mı? Ak parti  eski  İstanbulil başkanı mı?Yoksa bambaşka kişiler mi? Hakikaten, kim bunlar?Durup bir düşünmek lazım.

Bu iki milletvekilinin sözleri , bir çok şeyi  ifade ediyor ama FETÖ´nünsiyasi ayağı var mı, yok mu sorusununtoplumda ki karşılığı  ne acaba?

Toplum içinde ki düşünce, kesinlikle siyasiayağın var olduğudur. Toplum içinde“Sayın Cumhurbaşkanın,her şeyi bildiğini ve gerekeni  yapmak için uygun zamanı(seçimi) beklediği” tahmininin yapıldığını  veya  en azından bu  kanaatin yaygın olduğunusöyleyebilirim.

Böyle giderse, “ FETÖ´nünsiyasi ve ticari ayaklarında  hesap kapama süreci uzadıkça,  korkarım ki FETÖ virüsü mutasyona uğrayacak  ve  ölümcül bir salgına yol açacak.

Özellikle küçük şehirlerde, kimin kiminle ilişkisi olduğu, kimin kime destek olduğu,  kimin kimlerle kahvaltılı organize toplantılar yaptığı  bilinir. Kimlerin, kime el verdiği  ve ticari mucizeler gerçekleştirdiği,    kimin ayağının kim tarafından  kaydırıldığı kolayca tahmin edilir.Yöneticiler tarafından bütün bu ilişkilerbilindiği halde( -veya bildikleri kuvvetle muhtemel)    şehir ekonomisi çöker vb.  kaygılarla davranılması toplumda FETÖ ile mücadele edilmediği  kanaatini  uyandırmaktadır. Bu durum, mücadele edildiği inancı azalmakta  veşüphe doğurmaktadır.

Yaşanan  bu güvensizlik ve  şüphe  ortamında cesaretlenen  FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine  girmektedir  vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde,  savcılıklara şikayet  edilmesi ve sıkıştırılmaya  çalışılması, diğer taraftan  namı yürümüş FETÖ´cülerin ise  ortada dolaşması  oldukça manidardır.

Tam bu aşamada,  yargıve   yargı ilebirileri  arasında  kurulabilecek temaslar  daha  da  önem arz etmeye başlamıştır  -ki,  aslında Şamil Tayyar´da   bir anlamda  bunu  söylemektedir.

Durup bir düşünmek lazım.

 

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FETÖ VİRÜSÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar