Elbeyli Üçlüsü
Belediyenin mali durumu iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.
Tarih: 3.3.2018 17:42:20/ 932okunma / 1yorum

Sayın belediye başkanımız, geçtiğimiz günlerde belediyenin mali durumunun çok iyi olduğunu açıkladı. İller bankasına,  13 milyon lira borcumuz var, dedi. Sayın belediye başkanı, sadece iller bankasına olan borcu değil de, uzun ve kısa vadeli (Özbelsan  A.Ş. dahil)toplam borcumuz şu kadardır dese idi, daha tatmin edici olurdu.

Sayın Başkan böyle dese de,  gerçeğinbiraz farklı olduğuve hattabelediye mülklerinin satışı için başkan tarafındanenvanter çalışması yaptırıldığı,kamuoyunda iddia edilmektedir.

Belediyenin mali durumu  iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.

Belediye imar müdürlüğü,Elbeyli Sat-Yap´çıbir müteahhide,  belediye bünyesinde kullanılmak üzere çok kullanıcılı ve lisanslı “Netcad” isimli paket bilgisayar programını aldırılır. Aldırılır da fiyatıyüz yetmiş bin liradır.Belediyenin mali durumu iyi olsa, müteahhidin bu küçük bağışına hiç tenezzül eder mi?

İmar Müdürlüğü personeli sıcaktan çok bunaldığı için odalara klima taktırılması gündeme gelir. Belediye yönetimi paramız yok, başınızın çaresine bakın demiş olacak ki, hemen çaresine bakılır. Bilin bakalım bu sorunu kim halleder?  Elbette yine aynı Elbeyli müteahhit. Böylece, imar müdürlüğü personeli  sıcaktan kurtarılır. Kurtarılırda,  ederi  yüz bin liradır.  Bu arada, belediyenin diğer müdürlüklerinin personeli isyandadır. Belediyenin mali durumu iyi olsa, personelleri arasında hiç ayrım yapar, onları üzer mi?

Sivas Belediye Spor futbol takımı doludizgin gidiyor. Ancak kulüp işi zor, neresinden baksan senede en az 7-8 milyon lira para lazım.Kulüp başkanının yükü ağır, öyle ya bu paralar bulunacak, ödemeler aksatılmayacak. Kulüp başkanı aynı zaman da belediye başkan yardımcısı olan Hasan Karaman, hani işadamı falan da değil. Netice de belediyeden emekli bir memurdur. Bu durumda, ona bir yardımcı lazımdır ve yine aynı Elbeyli müteahhit devreye sokulur.Bu kişi hemen kulüp başkan yardımcısı yapılır. Haberi bile olmaz, sonradan haber verirler.Elbette bedava değil.Belediyenin maddi durumu iyi olsa hayatında maça bile gitmemiş, Elbeyli bir müteahhidi başkan yardımcısı yapar mı?

Belediye başkan yardımcısı ve belediye spor kulüpbaşkanı Hasan Karaman´ın lüks bir ev alacağı tutar.Bilin bakalım kimden alır? Tabii ki aynı Elbeyli müteahhitten.  O kadar da değil, demeyin. Ondan alıp, almadığı ödenen paraların banka dekontlarından zaten teyit edilebilir!

Sayın başkan ve vekili, Sayın başkan yardımcısı ve kulüp başkanı ile sayın müteahhit ´in, üçünün de Elbeyli olmalarının bir etkisi varmıdır? Bilmiyorum. Amabu Elbeyli müteahhit belediye içindeğil elini,adeta kendisini feda etmiş durumdadır! Sayın başkan da diyor ki, belediyenin mali durumu çok iyi.Öyledir!..Herhalde…Öyledir!

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elbeyli Üçlüsü
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Sevdalısı
5.3.2018 23:41:27
Milletin ahını alıyor.Ye bakalım nereye kadar.Elbet bir gün Bir Musa çıkar.O zaman ne yapacaklar.Allah ım hakkım var ise bu insanlarda haram olsun.Hem bu dünya da hem diğer asıl dünya da iki elim yakalarinda olur inşallah.
İyi Ki Geldiniz!
İyi Ki Geldiniz!
Baharın, bereketin ve sevginin timsali olan Leylekler Sivas semalarını eleğimsağma gibi rengarenk yaptılar.Kışa doğru genelde NİL deltasına yol alan leylekler, Mart başı ile SİVAS´a akın akın gelmeye başladılar.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Sahtekarlık
Sahtekarlık
Nefret ettiğin insanla iyi geçinme çabasına siz medeniyet diyorsunuz, ben sahtekarlık diyorum. O yüzden anlaşamıyoruz.
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
"Madımak" Bir "OD" Dur...
"Madımak" Bir "OD" Dur...
“Numune hastanesi üzerinden camii karşıtlığı yaratarak, camii ve külliye yapımı için kamuoyu oluşturmaya çalışmak doğru bir şey değildir.”
Kadın ve Devrim
Kadın ve Devrim
Meksika Devrimi sırasında sıklıkla tacize maruz kalmalarına rağmen erkeklerle birlikte savaşa katılan kadın askerler cinsiyetlerini gizleyerek “Pedro Herrera” adıyla savaşmak zorunda kalmışlardır.
Öncelik SİVAS Olmalı
Öncelik SİVAS Olmalı
Derli toplu öte bir hayal ve ufka, o kadar hasret ki Sivas. Asırlar varki diriltilmeyi bekleyen bu şehir, hala diriltilemiyor.
Yüz Çöreği II
Yüz Çöreği II
Sürekli türküler okunur, maniler söylenir, şiirler okunur, halaylar çekilir.
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
Bu devin uyanması demek, Anadolu´da, yeni bir umudun da dirilişi demektir. Elindeki altın tasla, başını duvardan duvara vuran bu şehrin silkinerek “bizden bir şey olmaz” kalıbını yerle yeksan edip, emin adımlarla ötelere yönelmesi zamanıdır.
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
"Evlenince pembe pancurlu evimiz olacek Necla." "Aman Allahım, ne kadar mesudum!"
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Merkez Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Geçmişten Geleceğe Yön Veren kadınlarımız” isimli bir tiyatro sahneledi.
yağmur fotoğrafları
yağmur fotoğrafları
Hikâyeler gelip gider zihnimize, şiirler filizlenir yağmurun ayak izlerinden. Usul usul şarkılar yükselir yağmurun sustuğu yerden. Doğduğumuz köy, okuduğumuz uzak şehirler, çalıştığımız küçük kasabalar, özlediklerimiz sevdiklerimiz, toprağa verdiklerimiz siyah beyaz fotoğraflar gibi uçuşur buğulanan pencere önlerinde.
Yağmur
Yağmur
/Yağmur ince ince toprağa sinsin/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar