Elbeyli Üçlüsü
Belediyenin mali durumu iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.
Tarih: 3.3.2018 17:42:20/ 1303okunma / 1yorum

Sayın belediye başkanımız, geçtiğimiz günlerde belediyenin mali durumunun çok iyi olduğunu açıkladı. İller bankasına,  13 milyon lira borcumuz var, dedi. Sayın belediye başkanı, sadece iller bankasına olan borcu değil de, uzun ve kısa vadeli (Özbelsan  A.Ş. dahil)toplam borcumuz şu kadardır dese idi, daha tatmin edici olurdu.

Sayın Başkan böyle dese de,  gerçeğinbiraz farklı olduğuve hattabelediye mülklerinin satışı için başkan tarafındanenvanter çalışması yaptırıldığı,kamuoyunda iddia edilmektedir.

Belediyenin mali durumu  iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.

Belediye imar müdürlüğü,Elbeyli Sat-Yap´çıbir müteahhide,  belediye bünyesinde kullanılmak üzere çok kullanıcılı ve lisanslı “Netcad” isimli paket bilgisayar programını aldırılır. Aldırılır da fiyatıyüz yetmiş bin liradır.Belediyenin mali durumu iyi olsa, müteahhidin bu küçük bağışına hiç tenezzül eder mi?

İmar Müdürlüğü personeli sıcaktan çok bunaldığı için odalara klima taktırılması gündeme gelir. Belediye yönetimi paramız yok, başınızın çaresine bakın demiş olacak ki, hemen çaresine bakılır. Bilin bakalım bu sorunu kim halleder?  Elbette yine aynı Elbeyli müteahhit. Böylece, imar müdürlüğü personeli  sıcaktan kurtarılır. Kurtarılırda,  ederi  yüz bin liradır.  Bu arada, belediyenin diğer müdürlüklerinin personeli isyandadır. Belediyenin mali durumu iyi olsa, personelleri arasında hiç ayrım yapar, onları üzer mi?

Sivas Belediye Spor futbol takımı doludizgin gidiyor. Ancak kulüp işi zor, neresinden baksan senede en az 7-8 milyon lira para lazım.Kulüp başkanının yükü ağır, öyle ya bu paralar bulunacak, ödemeler aksatılmayacak. Kulüp başkanı aynı zaman da belediye başkan yardımcısı olan Hasan Karaman, hani işadamı falan da değil. Netice de belediyeden emekli bir memurdur. Bu durumda, ona bir yardımcı lazımdır ve yine aynı Elbeyli müteahhit devreye sokulur.Bu kişi hemen kulüp başkan yardımcısı yapılır. Haberi bile olmaz, sonradan haber verirler.Elbette bedava değil.Belediyenin maddi durumu iyi olsa hayatında maça bile gitmemiş, Elbeyli bir müteahhidi başkan yardımcısı yapar mı?

Belediye başkan yardımcısı ve belediye spor kulüpbaşkanı Hasan Karaman´ın lüks bir ev alacağı tutar.Bilin bakalım kimden alır? Tabii ki aynı Elbeyli müteahhitten.  O kadar da değil, demeyin. Ondan alıp, almadığı ödenen paraların banka dekontlarından zaten teyit edilebilir!

Sayın başkan ve vekili, Sayın başkan yardımcısı ve kulüp başkanı ile sayın müteahhit ´in, üçünün de Elbeyli olmalarının bir etkisi varmıdır? Bilmiyorum. Amabu Elbeyli müteahhit belediye içindeğil elini,adeta kendisini feda etmiş durumdadır! Sayın başkan da diyor ki, belediyenin mali durumu çok iyi.Öyledir!..Herhalde…Öyledir!

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elbeyli Üçlüsü
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Sevdalısı
5.3.2018 23:41:27
Milletin ahını alıyor.Ye bakalım nereye kadar.Elbet bir gün Bir Musa çıkar.O zaman ne yapacaklar.Allah ım hakkım var ise bu insanlarda haram olsun.Hem bu dünya da hem diğer asıl dünya da iki elim yakalarinda olur inşallah.
Toyunuz Mübarek Ola!
Toyunuz Mübarek Ola!
Şehre köyü taşıyan ve şehre adaptasyon sağlamada sıkıntılar yaşayan ELBALİLER Derneği KIŞ TOYU yaptı. Bir köyde gerçekleşen toy renkli görüntülere neden oldu.
Medeniyetimizin Temelleri
Medeniyetimizin Temelleri
Nazım ELMAS Yazdı...
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Sanki MANCILIK KÖYÜ Birleşmiş Milletlerdi… Türk,Kürt, Ermeni,Karslı, Göçmen…”
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
KUDRETLİ TANRIM şahit ki serçe parmağım girerdi topuklarındaki yarıklarına.O zaman bilemedim hissedemedim ağlayamadım ama aha bu mektubu size yazarken ağlamaktayım…”
Hüzünlü Tebessüm
Hüzünlü Tebessüm
MONA LİSA tablosundaki gizemli gülümseme hala çözülemiyor.FELSEFESİ olan bir kadın görüntüsü görür görmez anlaşılırken, gizemi çözülemeyen gülümsemede hala sır. Kahkaha ile az tebessüm arasına sıkıştırılmış bir anlam sorgulana dursun, iki numaraya yakın bir tebessüm olma ihtimali de yok değil…
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Doç.Dr. Uğur TUZTAŞI ve Mimar Pınar KOÇ´ın mihmandarlığında güzel bir sergi açıldı.
İlk Taş
İlk Taş
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Kirlenen dünyaya, çıkar ilişkilerine,masumiyeti berhava eden onca şeye rağmen, yaşamın en tenha ötesinde, yüreğiyle yaşayanlarda var. Sahi, yüreğiyle yaşayanlar da olmasa çekilir mi dünya? İyi ki yüreğinin sesini yağmurla bütünleyenler var!
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar