Elbeyli Üçlüsü
Belediyenin mali durumu iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.
Tarih: 3.3.2018 17:42:20/ 1190okunma / 1yorum

Sayın belediye başkanımız, geçtiğimiz günlerde belediyenin mali durumunun çok iyi olduğunu açıkladı. İller bankasına,  13 milyon lira borcumuz var, dedi. Sayın belediye başkanı, sadece iller bankasına olan borcu değil de, uzun ve kısa vadeli (Özbelsan  A.Ş. dahil)toplam borcumuz şu kadardır dese idi, daha tatmin edici olurdu.

Sayın Başkan böyle dese de,  gerçeğinbiraz farklı olduğuve hattabelediye mülklerinin satışı için başkan tarafındanenvanter çalışması yaptırıldığı,kamuoyunda iddia edilmektedir.

Belediyenin mali durumu  iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.

Belediye imar müdürlüğü,Elbeyli Sat-Yap´çıbir müteahhide,  belediye bünyesinde kullanılmak üzere çok kullanıcılı ve lisanslı “Netcad” isimli paket bilgisayar programını aldırılır. Aldırılır da fiyatıyüz yetmiş bin liradır.Belediyenin mali durumu iyi olsa, müteahhidin bu küçük bağışına hiç tenezzül eder mi?

İmar Müdürlüğü personeli sıcaktan çok bunaldığı için odalara klima taktırılması gündeme gelir. Belediye yönetimi paramız yok, başınızın çaresine bakın demiş olacak ki, hemen çaresine bakılır. Bilin bakalım bu sorunu kim halleder?  Elbette yine aynı Elbeyli müteahhit. Böylece, imar müdürlüğü personeli  sıcaktan kurtarılır. Kurtarılırda,  ederi  yüz bin liradır.  Bu arada, belediyenin diğer müdürlüklerinin personeli isyandadır. Belediyenin mali durumu iyi olsa, personelleri arasında hiç ayrım yapar, onları üzer mi?

Sivas Belediye Spor futbol takımı doludizgin gidiyor. Ancak kulüp işi zor, neresinden baksan senede en az 7-8 milyon lira para lazım.Kulüp başkanının yükü ağır, öyle ya bu paralar bulunacak, ödemeler aksatılmayacak. Kulüp başkanı aynı zaman da belediye başkan yardımcısı olan Hasan Karaman, hani işadamı falan da değil. Netice de belediyeden emekli bir memurdur. Bu durumda, ona bir yardımcı lazımdır ve yine aynı Elbeyli müteahhit devreye sokulur.Bu kişi hemen kulüp başkan yardımcısı yapılır. Haberi bile olmaz, sonradan haber verirler.Elbette bedava değil.Belediyenin maddi durumu iyi olsa hayatında maça bile gitmemiş, Elbeyli bir müteahhidi başkan yardımcısı yapar mı?

Belediye başkan yardımcısı ve belediye spor kulüpbaşkanı Hasan Karaman´ın lüks bir ev alacağı tutar.Bilin bakalım kimden alır? Tabii ki aynı Elbeyli müteahhitten.  O kadar da değil, demeyin. Ondan alıp, almadığı ödenen paraların banka dekontlarından zaten teyit edilebilir!

Sayın başkan ve vekili, Sayın başkan yardımcısı ve kulüp başkanı ile sayın müteahhit ´in, üçünün de Elbeyli olmalarının bir etkisi varmıdır? Bilmiyorum. Amabu Elbeyli müteahhit belediye içindeğil elini,adeta kendisini feda etmiş durumdadır! Sayın başkan da diyor ki, belediyenin mali durumu çok iyi.Öyledir!..Herhalde…Öyledir!

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elbeyli Üçlüsü
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Sevdalısı
5.3.2018 23:41:27
Milletin ahını alıyor.Ye bakalım nereye kadar.Elbet bir gün Bir Musa çıkar.O zaman ne yapacaklar.Allah ım hakkım var ise bu insanlarda haram olsun.Hem bu dünya da hem diğer asıl dünya da iki elim yakalarinda olur inşallah.
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar