Elbeyli Üçlüsü
Belediyenin mali durumu iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.
Tarih: 3.3.2018 17:42:20/ 1080okunma / 1yorum

Sayın belediye başkanımız, geçtiğimiz günlerde belediyenin mali durumunun çok iyi olduğunu açıkladı. İller bankasına,  13 milyon lira borcumuz var, dedi. Sayın belediye başkanı, sadece iller bankasına olan borcu değil de, uzun ve kısa vadeli (Özbelsan  A.Ş. dahil)toplam borcumuz şu kadardır dese idi, daha tatmin edici olurdu.

Sayın Başkan böyle dese de,  gerçeğinbiraz farklı olduğuve hattabelediye mülklerinin satışı için başkan tarafındanenvanter çalışması yaptırıldığı,kamuoyunda iddia edilmektedir.

Belediyenin mali durumu  iyi mi, kötümü? Kime göre iyi? Kime göre kötü?Ben yazabildiğim kadarını yazayım, kararı siz verin.

Belediye imar müdürlüğü,Elbeyli Sat-Yap´çıbir müteahhide,  belediye bünyesinde kullanılmak üzere çok kullanıcılı ve lisanslı “Netcad” isimli paket bilgisayar programını aldırılır. Aldırılır da fiyatıyüz yetmiş bin liradır.Belediyenin mali durumu iyi olsa, müteahhidin bu küçük bağışına hiç tenezzül eder mi?

İmar Müdürlüğü personeli sıcaktan çok bunaldığı için odalara klima taktırılması gündeme gelir. Belediye yönetimi paramız yok, başınızın çaresine bakın demiş olacak ki, hemen çaresine bakılır. Bilin bakalım bu sorunu kim halleder?  Elbette yine aynı Elbeyli müteahhit. Böylece, imar müdürlüğü personeli  sıcaktan kurtarılır. Kurtarılırda,  ederi  yüz bin liradır.  Bu arada, belediyenin diğer müdürlüklerinin personeli isyandadır. Belediyenin mali durumu iyi olsa, personelleri arasında hiç ayrım yapar, onları üzer mi?

Sivas Belediye Spor futbol takımı doludizgin gidiyor. Ancak kulüp işi zor, neresinden baksan senede en az 7-8 milyon lira para lazım.Kulüp başkanının yükü ağır, öyle ya bu paralar bulunacak, ödemeler aksatılmayacak. Kulüp başkanı aynı zaman da belediye başkan yardımcısı olan Hasan Karaman, hani işadamı falan da değil. Netice de belediyeden emekli bir memurdur. Bu durumda, ona bir yardımcı lazımdır ve yine aynı Elbeyli müteahhit devreye sokulur.Bu kişi hemen kulüp başkan yardımcısı yapılır. Haberi bile olmaz, sonradan haber verirler.Elbette bedava değil.Belediyenin maddi durumu iyi olsa hayatında maça bile gitmemiş, Elbeyli bir müteahhidi başkan yardımcısı yapar mı?

Belediye başkan yardımcısı ve belediye spor kulüpbaşkanı Hasan Karaman´ın lüks bir ev alacağı tutar.Bilin bakalım kimden alır? Tabii ki aynı Elbeyli müteahhitten.  O kadar da değil, demeyin. Ondan alıp, almadığı ödenen paraların banka dekontlarından zaten teyit edilebilir!

Sayın başkan ve vekili, Sayın başkan yardımcısı ve kulüp başkanı ile sayın müteahhit ´in, üçünün de Elbeyli olmalarının bir etkisi varmıdır? Bilmiyorum. Amabu Elbeyli müteahhit belediye içindeğil elini,adeta kendisini feda etmiş durumdadır! Sayın başkan da diyor ki, belediyenin mali durumu çok iyi.Öyledir!..Herhalde…Öyledir!

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elbeyli Üçlüsü
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Sevdalısı
5.3.2018 23:41:27
Milletin ahını alıyor.Ye bakalım nereye kadar.Elbet bir gün Bir Musa çıkar.O zaman ne yapacaklar.Allah ım hakkım var ise bu insanlarda haram olsun.Hem bu dünya da hem diğer asıl dünya da iki elim yakalarinda olur inşallah.
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
su akar yatağını bulur
su akar yatağını bulur
Mısrasını yitirmiş şiirlerden, yarım kalmış öykülerden, kahramanı yitik romanlardan, gökteki yıldızların allı pullu salınışlarından, zarif tebessümlerden,tebessüm ardındaki derin hüzünlerden…
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayide MİLLİ ATILIM projesi kapsamında 11 ilde yapılacak olan SANAYİ SİTELERİ dönüşümünde SİVAS´ta yer alıyor.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği, tarihi ALİ BABA CAMİNİN haziresinin bakımsızlığı hala devam ediyor. Ne VAKIFLAR, ne MÜFTÜLÜK, ne de BELEDİYE oraya el atmamak için direniyor.
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Kanuni Sultan Süleyman Han´ın ŞAİR Şehzadesi ve oğulları asırlardır SİVAS´ın misafiri. Babasına baş kaldıran cengaver Şehzade Beyezıd Han´ı her gün SİVASLILAR ziyaret ediyor. Bakan YILMAZ´ın, güzel bir düşünce ile İstanbul Olgunlaştırma Enstitüsüne yaptırdığı türbe örtüleri ise dualarla değiştirildi.
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
Milli ve yerli sanayinin ete kemiğe bürünmüş hali olan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile takdir ediliyor. İkinci Fabrikayı da hayata geçiren ESTAŞ, burada da istihdama önemli katkılar sunuyor.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
geçmiş zaman olur ki!...
geçmiş zaman olur ki!...
Sevgi iyilikti, sevgi emekti…
Doğal Besin Kaynağı
Doğal Besin Kaynağı
Havaların yağışlı gitmesi mantarları coşturdu. Sivas´ın dört bir bucağında mantar bolluğu yaşanıyor.
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Halk kültürünün “EVLİYA ÇELEBESİ” olarak tabir edilen TALİBİ COŞKUN eserleri ile yaşıyor. TRT repertuarında yer alan türküleri yanı sıra ilginç hayatı ile de dikkat çeken AŞIK TALİBİ COŞKUN´un hatırasını yaşatan ALTINYAYLA BELEDİYESİ “Aşık Talibi Coşkun Sanat Evi” açarak, güzel bir hizmet ortaya koydu.
bayramın dokunaklı hüznü...
bayramın dokunaklı hüznü...
Dokunaklı, yarı mahzun, yarı sevinçli bayram günleri...
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye´ye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflar kira miktarını ödeyemiyorlar. Borç harç bularak kira ödeme çabasında olan esnaf, ekonomik durgunluk nedeniyle de iş yapamıyorlar. Başbakan YILDIRIM´ın esnafın işlerini kolaylaştıran önlemler alırken, Başkan AYDIN´ın da buna benzer kolaylaştırmalara giderek, dükkan kiraları aşağıya çekmesini bekliyorlar.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
Güzel mimarisi ve haziresinde birçok ilim sahibi insanları barındıran 1792 yılında yapılmış olan ALİBABA camiini caminin arka kısmındaki haziresine bakımsız tan girilememektedir. Sivas postası olarak sorumlularını göreve davet ediyoruz.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar