Eğitimle Dirilişe KALİGRAFİ Desteği
Sivas, Eğitimle Diriliş hamlesine devam ediyor. Bu bağlamda ortaya öznel çalışmalar koyan eğitimciler, şehrin eğitim geleceğine önemli katkılar sunuyorlar. Kaligrafi eğitiminde bir ilke imza atan Sivas, bu adımlarına yenilerini ekleyecek.
Tarih: 22.1.2016 09:35:31/ 5044okunma / 4yorum

 

Sivas son günlerde , Eğitimle Diriliş felsefesini içselleştirerek güçlendiriyor.. Eğitimin toplumların geleceğinin şekillenmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu bilincinden yola çıkan duyarlı eğitimciler, eğitim tarihinde ilk olan güzel çalışmaları hayata geçiriyorlar.

Cihanşümul bir medeniyet aşkı ve hayali temel düşüncesinden yola çıkılarak, birinci dönem uygulamaya konulan Kaligrafi çalışmasında çok önemli sonuçlar elde edildi.

İlkokul Serbest Etkinlikler Dersinde, Sınıf Öğretmeni Osman ÇELİK tarafından Sivas Merkez Danişment İlkokulu 3.sınıfta ilk defa uygulanan bu özel çalışmaya öğrencilerin kolay uyum sağlamaları, olumlu başarıları ve davranış değişikliklerini ortaya çıkardı.

Özel ve güzel bir yazı çalışması olan Kaligrafi Sanatını yeni yeni sezmeye başlayan öğrencilerin, davranışlarında da olumlu gelişmelerin yaşandığı bilgisine ulaşıldı.

Velilerin de kaligrafiyi çok beğendikleri ve çocuklarının böyle özel yetişmesinden dolayı memnuniyet duydukları belirtildi.

Duyarlı pek çok eğitimci, öğrencilerin ruh gelişimi için bu tür modern tekniklerin mutlaka uygulanması gerektiğini dile getiriyorlar.

Sivas´ta devlet okulunda ilk defa uygulanan bu önemli eğitim çalışmasının, gelecek yıllarda Sivas´a ve Türkiye´ye yayılması bekleniyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet erdoğu
21.1.2016 22:36:18
Bu güzel girişim çok güzel emeklerinize sağlık.Çocuklarımız bu yaşlarında estetiği öğrenecek ve güzellikle kendilerine güvenleri artacaktır
Maarif müfettişi
22.1.2016 11:24:07
EĞİTİMDE GÜZEL ÖRNEKLER BUNLAR.Bu çalışmayı yapan öğretmen arkadaşımızı yürekten kutluyorum.
H.HÜSEYİN Kaya
22.1.2016 11:30:55
Senin sivas ta değil TÜRKİYE de eşin yok OSMAN HOCAM. ZARA da da İLGİNÇ GÜZEL ÇOK ŞEY YAPARDIN.TEBRİK EDERİM.
Kazım can
24.1.2016 09:27:21
Osman Öğretmenin çok özverili çalışıyorsunuz emeklerinize sağlık.İlkokul çocuklarını, çoğu yetişkinlerin duymadığı,görmediği şeylerle buluşturdunuz.Bir çoğununun hiç bir şey yapmadığı ideallerinin olmadığı farklı beklentilerin içinde olduğu şu kokuşmuş zaman içerisinde iyiki varsınız hizmetimiz daim olsun.Öğrenciniz olmadığım için üzülüyorum
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
Öğretmen, Evliya Çelebi gibidir. Dolanır durur memleketin dört bir bucağını. Acıya, hasrete, sevdaya burun kıvırmadan konuk eder, hayatın her bir cümlesini. Karlı dağların, engin ovaların, geçit vermeyen yolların hayat türküsünü söyleye söyleye, öte diyarlardaki kardelenlerle söyleşir. İşte örnek bir öğretmenin hayatından kesitler sunacağız bu haftaki söyleşide. İmkânsızlığın ne demek olduğuna aldırmayan, bütün varlığıyla yeni şeyler öğretmek için didinip duran, bu satırların yazarında da büyük emeği bulunan İskender ÇANKAYA´nın gönül iklimine uğrayacağız sizinle. Buyurun efendim…
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın en küçük ilçelerinden biri olan ALTINYAYLA´ da son birkaç yıldır güzel çalışmalar gözlemleniyor. Tarihi geçmiş ile geleceğin harmanlanmasının mihmandar edildiği ilçede, insanların sosyal hayata dahilleri için önemli çalışmalar ortaya konulurken, ilçenin tepeden tırnağa yeni projelerle de modernize edilmesi, diğer yerleşim yerleri tarafından gıpta ile izleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Okuma yazmayı öğrenen 1.Sınıf Öğrencileri, Anneler Günü´ne özel anneleri için kitap çıkardılar. Kendi yazdıkları günlükler kitaplaştırılarak, annelerine hediye edildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Öğrencileri çağın gerektirdiği biçimde yetiştirmek için elinden geleni yapan fedakar eğitimciler, bir birinden güzel farkındalıklara imza atmaya devam ediyorlar. SİVAS´ta faaliyet gösteren bir firmanın katkıları ile 32 adeta TABLET BİLGİSAYAR öğrencilere hediye edilip, kontrollü bir şekilde eğitim öğretime dahili sağlandı.
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimin, toplum hayatındaki önemi bilip, her türlü fedakârlıktan kaçınmayan eğitimciler, çocukları yarınlara hazırlamaya devam ediyorlar. Bu vesileyle okumaya geçen öğrencilerin tamamına çeşitli hediyeler takdim edildi. Bilişim felsefesini kontrollü bir şekilde öğrenmek için de, MART ayında 32 öğrencinin tamamına TABLET BİLGİSAYAR hediye edileceği öğrenildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
TÜRKİYE´nin, aydınlık yarınları için eğitimin ne denli önemli olduğu bilinciyle hareket eden eğitimciler, sıra dışı etkinlik ve gayretlerle, önemli farkındalıklar oluşturarak örnek olmaya devam ediyorlar.
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Belki yüz kere tekrarladım ilk görev yerimi: ZARA Ütükyurdu Köyü, ZARA Ütükyurdu Köyü...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ta Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredat çalışmalarına önemli bir katkı sunuldu. İlkokul 4´üncü sınıf öğrencilerinin, Devlet okullarında ilk defa gerçekleştirdikleri KALİGRAFİ çalışması beğeni topladı. Aynı zamanda 3 adet ŞİİR KİTABI da çıkaran sınıf, şehrin eğitim ufkuna önemli katkı sağladı.
Eğitimciler Sahne Alacak
Eğitimciler Sahne Alacak
Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Topluluğu kuruyor. Merkezde görev yapan öğretmenlerden gönüllülük esasına dayalı bir tiyatro ekibi kurulacağı ve bu vesileyle yılardır bir ayağı eksik olan sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir kapı açılacağı bilgisine ulaşıldı.
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
Artık çalışmayan okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Çalışmama üzerine bir düzen kuran, yeniliğe kapalı, eğitim için zerrece çaba göstermeyip günü kurtarıp şehrin ve ülkenin eğitim geleceğine İHANET EDEN okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Geçen yıl çalışmayıp okulları adeta batıran, kurum kültürünü oluşturmayıp, devlet işleyişini bereleyen Okul İdarecilerin tespit edildiği lakin onlarla ilgili bir işlemin neden yapılmadığının VALİ GÜL´e izahının yapılıp yapılmadığı merak ediliyor.
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
Proje üreten, çalışkan, dedikodulara prim vermeyen şehrin uzun süredir özlemini duyduğu Vali portresini bir anda dolduran Davut Gül´le birlikte kurumlar çalışmaya başlarken atılan adımlarda halkın yüzünü güldürmeye başladı. Ülkenin geçtiği sıkıntılı sürece rağmen Davut Gül öğrencileri unutmadı ve hiç bir resmi kurumun girişimi olmayan bursa yönelik çalışmaları tamamladı.
VALİLİK´ten Güzel Proje
VALİLİK´ten Güzel Proje
SİVAS VALİLİĞİ´nin bu sene başlattığı şehrin değerlerini gelecek nesillere aktarma projesinin ilk adımı olan “Dedem Kadı Burhaneddin” öğrencilerle buluştu.
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce ilimize son valiler kararnamesiyle atanan Davut Gül genç ve dinamik görüntüsüyle umut ışığı oldu.
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulması planlanan MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ´nin Milli Mücadelenin merkezi olan SİVAS´ta da kurulması gereği ifade ediliyor.Olası üniversitenin kurulması durumunda Tarihi JANDARMA BİNASI´nın da REKTÖRLÜK binası olarak işlev görebileceği görüşleri dile getiriliyor.
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Akdeniz Üniversitesi´nde başarılı çalışmaları ile tanınan SİVAS´ın gururu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, REKTÖR olarak atandı. Başarılı bir bilim insanı olan ÜNAL´ın atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar