Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimin, toplum hayatındaki önemi bilip, her türlü fedakârlıktan kaçınmayan eğitimciler, çocukları yarınlara hazırlamaya devam ediyorlar. Bu vesileyle okumaya geçen öğrencilerin tamamına çeşitli hediyeler takdim edildi. Bilişim felsefesini kontrollü bir şekilde öğrenmek için de, MART ayında 32 öğrencinin tamamına TABLET BİLGİSAYAR hediye edileceği öğrenildi.
Tarih: 14.2.2018 17:39:55/ 2932okunma / 12yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta, eğitimde sıra dışı etkinlikler  ortaya koyan eğitimciler, şehrin eğitim ufkunun çıtasını yükseltmeye devam ediyorlar. Okullardaki duvar gazetesi sıradanlığı yerine gerçek GAZETELER hayata geçirilirken, Sivas´ın geneline de yavaş yavaş yayılan ÖĞRENCİ KİTAPLARI da, son yıllarda artış göstermeye devam ediyor.

Bu bağlamda Danişment İlkokulu 1/A Sınıfı Öğrencileri hayatlarının en şanslı eğitim-öğretim dönemini yaşıyorlar. Okumaya geçen ve okuma kültürünü özümseyen öğrencilerin her birine hediye verildi.

Danişment İlkokulu 1/A Sınıfında okuyan öğrenciler Eğitimci-Yazar Osman ÇELİK´in şahsi girişimleri ve sosyal çevre etkileşimi ile ödüllendirildiler. İstanbul´dan Serpil BOZKURT tarafından gönderilen 150 parça değişik hediye ve kırtasiye öğrencilere dağıtılarak onların geleceğe umutlu bakmasının kapısının aralandığı öğrenildi.

Kültürel dokuya da yavaş yavaş dahil olmak için atasözü öğrenme girişimi de devam ederken, öğrencilerin GÜNLÜK KİTABI çıkarmalarına yönelik adımlar da devam ediyor.

32 öğrencinin tamamına ise MART ayında TABLET BİLGİSAYAR hediye edileceği öğrenildi. Bilişimin, dünyada önemli bir yeri olduğu, devletimizin de artık Bilişim için önemli çabalar içerisine girdiğinden yola çıkılarak hediye edilecek TABLET BİLGİSAYARLAR ile bilişim dünyasına da kontrollü giriş yapılacağı öğrenildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitimde Güzel Örnekler
Okuyucu Yorumları (12 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şermin
12.2.2018 13:03:45
Sevgili Osman görüyorum ki yine ay isin.kutlarım meslektasim.
Tulay
13.2.2018 18:47:37
Hocam selamlar.Siz 2002 yiliydi bilirsiniz.Hafik te görev yapiyorudiniz.Hafik te HAFİK GAZETESİ cikardiydiniz.ben de Yayın Kurulun daydim.GAZETENİN ILK SAYISINI SABAHA KADAR YANIMDAN AYİRMADİYDİM. Sagolün hocam emekleriniz için.
Nadir Alaplı
13.2.2018 18:55:39
GİRESUN da üniversitede okurken de kabına sigmazdin Sivaslı. NETTEN BAKIYORUM AYNISINNNN...
mahmut sedefci
17.2.2018 21:31:41
Bu güzel bir haber emeği olanlara teşekkür ederim
bir ögrenciniz
12.2.2018 10:33:31
Hocam ZARA dan ogrencinizim.Beni hatırlarsınız.Sümuklu konuşamayan biriydim. Siz ÖNCE VATAN isimli bir tiyatro kurmustunuz.Bana da rol vermiştiniz. O rolü başarmıştır.Okuyamadım ama ekmegimi kazanıyorum.Sizin guveniniz beni başarılı yaptı.
kenan
12.2.2018 11:14:13
Hocam ŞEREFIYE de cikarttiginiz KOSEDAG GAZETELERINI hala sakliyorum.emeyinize teşekkürler ederim.
sultan karaca
12.2.2018 11:32:46
SEN ÇOK DEGISIK BIR INSANSIN HOCAM SENIN SINIFINDA KIMSE AYAKKABISIZ KABANSIZ KALMAZDI.SAĞOLUN...
bedriye
12.2.2018 12:13:15
HOCAM SIZIN EGITIMINIZI GÖRDÜĞÜM ICIN ÇOK MUTLUYUM.
Hilal Arslan
12.2.2018 09:51:55
Hocam sizi gıpta ederek izliyorum.Sizin önünüzde okuduğum için çok şanslıyım.DOKTOR olmama 3 yıl kaldı.DOKTOR olunca sizin gibi fedakar bir insan olacagim.
Mithal Guven
12.2.2018 16:08:03
Osman Bey seni kutluyorum.Yıl 2000 Yer Zara Şerefiye. Herkes ek ders çay parası hesabı yaparken sen ta ordan Sivasa gelip gazete batırıp öğrencilere dagitirdin.Hem de kendi cebinden.Hala seni aynı görmek mutlu ediyor beni.
Nesrin Filiz
12.2.2018 16:35:40
BU YORUMLARI GÖRÜNCE BİRŞEYLER YAZMAK BENDE İSTEDİM. oSMAN Çelik´i yaklaşık olarak 5 yıldır tanırım. Sıradışı bir insan iyi bir entelektüel. Vefa ve fedakarlıkta sivasta üzerine yoktur. Onun gündemi değişiktir. Her insan para, mevki, gösteriş için uğraşır ama o bunlara güler geçer. Osman Beyi bir OKUL olarak ben görüyorum.ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM GİBİ BAŞKALARI DA ÖĞRENİR. Sevdiği insanlar için canını verir.
60.yıl ilkokulu
12.2.2018 21:07:24
Öğretmenim beni hatirlananiz gerek.Siz Sivas 60.yil da öğretmendiniz. BEN öğrenciniz.Evde kömur yoktu babam çalışmiyordu. SOGUKTAN ELİM YÜZÜMDE SİVİLCELER OLUŞTUYDÜ. SİZ ANLAMISSTİNİZ DURUMU. Ramazan idiydi.Birde gece kapı çaldı yanınızda bir kaç kişi ile geldiniz.Un yiyecek hersey...Sabahta kömür inmisti kapıya. RABBIM SİZİ KORUSUN RABBİM SİZDEN RAZİ OLSUN ÖĞRETMENİM.
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
Zarif kişiliği ile bilinen ünlü Kültür Araştırmacısı ve Şair Ahmet Kutsi Tecer ´Orada Bir Köy Var Uzakta´ isimli şiiri Öğretmen Olarak Görev Yaptığı Sivas´ın Çelebiler Köyü´nde yazdı.
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Belki yüz kere tekrarladım ilk görev yerimi: ZARA Ütükyurdu Köyü, ZARA Ütükyurdu Köyü...
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
Öğretmen, Evliya Çelebi gibidir. Dolanır durur memleketin dört bir bucağını. Acıya, hasrete, sevdaya burun kıvırmadan konuk eder, hayatın her bir cümlesini. Karlı dağların, engin ovaların, geçit vermeyen yolların hayat türküsünü söyleye söyleye, öte diyarlardaki kardelenlerle söyleşir. İşte örnek bir öğretmenin hayatından kesitler sunacağız bu haftaki söyleşide. İmkânsızlığın ne demek olduğuna aldırmayan, bütün varlığıyla yeni şeyler öğretmek için didinip duran, bu satırların yazarında da büyük emeği bulunan İskender ÇANKAYA´nın gönül iklimine uğrayacağız sizinle. Buyurun efendim…
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın en küçük ilçelerinden biri olan ALTINYAYLA´ da son birkaç yıldır güzel çalışmalar gözlemleniyor. Tarihi geçmiş ile geleceğin harmanlanmasının mihmandar edildiği ilçede, insanların sosyal hayata dahilleri için önemli çalışmalar ortaya konulurken, ilçenin tepeden tırnağa yeni projelerle de modernize edilmesi, diğer yerleşim yerleri tarafından gıpta ile izleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Okuma yazmayı öğrenen 1.Sınıf Öğrencileri, Anneler Günü´ne özel anneleri için kitap çıkardılar. Kendi yazdıkları günlükler kitaplaştırılarak, annelerine hediye edildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Öğrencileri çağın gerektirdiği biçimde yetiştirmek için elinden geleni yapan fedakar eğitimciler, bir birinden güzel farkındalıklara imza atmaya devam ediyorlar. SİVAS´ta faaliyet gösteren bir firmanın katkıları ile 32 adeta TABLET BİLGİSAYAR öğrencilere hediye edilip, kontrollü bir şekilde eğitim öğretime dahili sağlandı.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
TÜRKİYE´nin, aydınlık yarınları için eğitimin ne denli önemli olduğu bilinciyle hareket eden eğitimciler, sıra dışı etkinlik ve gayretlerle, önemli farkındalıklar oluşturarak örnek olmaya devam ediyorlar.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ta Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredat çalışmalarına önemli bir katkı sunuldu. İlkokul 4´üncü sınıf öğrencilerinin, Devlet okullarında ilk defa gerçekleştirdikleri KALİGRAFİ çalışması beğeni topladı. Aynı zamanda 3 adet ŞİİR KİTABI da çıkaran sınıf, şehrin eğitim ufkuna önemli katkı sağladı.
Eğitimciler Sahne Alacak
Eğitimciler Sahne Alacak
Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Topluluğu kuruyor. Merkezde görev yapan öğretmenlerden gönüllülük esasına dayalı bir tiyatro ekibi kurulacağı ve bu vesileyle yılardır bir ayağı eksik olan sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir kapı açılacağı bilgisine ulaşıldı.
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
Artık çalışmayan okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Çalışmama üzerine bir düzen kuran, yeniliğe kapalı, eğitim için zerrece çaba göstermeyip günü kurtarıp şehrin ve ülkenin eğitim geleceğine İHANET EDEN okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Geçen yıl çalışmayıp okulları adeta batıran, kurum kültürünü oluşturmayıp, devlet işleyişini bereleyen Okul İdarecilerin tespit edildiği lakin onlarla ilgili bir işlemin neden yapılmadığının VALİ GÜL´e izahının yapılıp yapılmadığı merak ediliyor.
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
Proje üreten, çalışkan, dedikodulara prim vermeyen şehrin uzun süredir özlemini duyduğu Vali portresini bir anda dolduran Davut Gül´le birlikte kurumlar çalışmaya başlarken atılan adımlarda halkın yüzünü güldürmeye başladı. Ülkenin geçtiği sıkıntılı sürece rağmen Davut Gül öğrencileri unutmadı ve hiç bir resmi kurumun girişimi olmayan bursa yönelik çalışmaları tamamladı.
VALİLİK´ten Güzel Proje
VALİLİK´ten Güzel Proje
SİVAS VALİLİĞİ´nin bu sene başlattığı şehrin değerlerini gelecek nesillere aktarma projesinin ilk adımı olan “Dedem Kadı Burhaneddin” öğrencilerle buluştu.
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce ilimize son valiler kararnamesiyle atanan Davut Gül genç ve dinamik görüntüsüyle umut ışığı oldu.
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulması planlanan MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ´nin Milli Mücadelenin merkezi olan SİVAS´ta da kurulması gereği ifade ediliyor.Olası üniversitenin kurulması durumunda Tarihi JANDARMA BİNASI´nın da REKTÖRLÜK binası olarak işlev görebileceği görüşleri dile getiriliyor.
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Akdeniz Üniversitesi´nde başarılı çalışmaları ile tanınan SİVAS´ın gururu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, REKTÖR olarak atandı. Başarılı bir bilim insanı olan ÜNAL´ın atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar