EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİK!
Sivas Valiliği Konferans Salonunda, okul müdürleri dönem başı toplantısı yapıldı.
Tarih: 18.2.2020 20:45:25/ 1300okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Eğitimde felsefi bir anlam oluşturmak için yapılan değerlendirme toplantıları devam ediyor.Valilik konferans salonunda Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın açılış konuşması ile başlayan toplantı, Vali AYHAN´ın konuşması ile devam etti.

Vali AYHAN ise yaptığı değerlendirmede, “okulların bir biri ile yarışan değilde kendi içlerinde kendilerini geliştiren bir mantık çerçevesinde geliştirilmesi gerektiğini ve buu minvalde bir yapılanma içerisinde olduklarını belirtti.

Toplantı sonunda söz alan okul müdürleri ise görüş bildirerek, taleplerini Vali AYHAN´a ilettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİK
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
okullar
19.2.2020 18:07:20
SAYIN VALİM ;ÖNCELİKLE ÖĞRETMENLER VE DİĞER MEMURLAR UYDUGU GİBİ OKUL MÜDÜRLERİNİN BAZILARINDA MESAİ SAATLERİNDE HASSAS OLMALARI KONUSUNDA UYARILSA.SAAT 8 DE VELİLER ÇOLCUKALRINI BIRAKTIĞI NÖBETÇİ ÖĞRETMEN BAZI OKUL MÜDÜRLERİNİN SAAT 8 30 DA DERS BAŞLADIKTAN SONRA OKULA GELDİĞİ BİLİNİYOR. OKUL AİLE BİRLİKLERİNE OKUL MÜDÜRLERİNİN YÖNLENDRİLMELERİ YADA BAŞKA ŞEKİLDE BAĞIŞ ADI ALTINDA BİR RAKAM BELİRLENEREK PARA TOPLANMASI YASAKLANSA ÖĞRETMELERLE VELİLER DEVLETİMİZ KARŞI KARŞIYA GELMESE.BAGIŞSA İSTEYEN VELİ GİTSE OKUL AİLE BİRLİĞİ HESABINA YATIRSA HARCAMA YAPILIRKEN ÖĞRENCİLERDEN DEFALARCA ÖĞRETMENLER UYARILARAK TOPLATTIRILAN PARALAR SINIF ADINA HESAPLARA YATIRILIP SONRA SATIN ALMA KOMSİYONLARI DEVRE DIŞI BIRAKILARAK OKUL AİLE BİRLİĞİ KANALIYLA HARCANMASA KEŞKE.AYRICA OKUL MÜDÜRÜLERİMİZ VE İDARECİLERİMİZ OKUL VAKTİ VE KAR TATİLİ ŞUBAT TATİLİNDE YAZ TATİLİNDE MESAİ KAVRAMINA ÖĞRETMENLERİ ZORLADIKLARI KADAR UYSALAR.SABAH 8 DE OKULA GİDİLSE VEYA ÖĞLEDEN SORAN GİDİYORSUNUZ BAZI OKULLARDA KİMSE YOK HİZMETLİSİ İDARECİSİ ŞİRKET GİBİ MALESEF.AYRICA LUTFEN ARTIK ÖĞRENCİLERİNDEN OKUL AİLE BİRLİĞİ KANALIYLA ZORUNLU GİBİ PARA ÖĞRETMENLERE PARA TOPLATTIRILMASA!!!
"DANTE ve İLAHİ KOMEDYA"
"DANTE ve İLAHİ KOMEDYA"
Osman ÇELİK Yazdı...
DİKİM EVLERİ MASKE ÜRETİYOR!
DİKİM EVLERİ MASKE ÜRETİYOR!
Anadolu´nun en emin yeri olan SİVAS´ın, stratejik durumu tarih boyu bilinirken, özellikle savaşlar ve salgınlar anında SİVAS´ın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Son salgınla DİKİM EVİ akılara gelirken, burada bırakın TÜRKİYE´nin Dünyanın maske ihtiyacını karşılayabilecek ekipmanların olduğu SİVAS kamuoyu tarafından devamlı dile getiriliyor.
HASTANE Sivas´a LAZIM!
HASTANE Sivas´a LAZIM!
HASTANE borçlarının giderilmesi için ÜNİVERSİTE HOCALARININ her birinin 2000´er lira bağış yapmaya hazır olduklarını belirtmeleri yanı sıra ÖĞRETMENLERİN DE Nisan ayına dair EK DERS ve KURS Ücretlerini bağışlama arzusunda olduklarını beyan etmeleri ise SİVAS adına GURUR VERİCİ olarak kabul ediliyor.
CUMA NAMAZI KILINMALI!
CUMA NAMAZI KILINMALI!
Mehmet ZAHİD KOTKU geleneğini devam ettiren Muharrem Nureddin COŞAN, “Halkının %99´u Müslüman olan ülkemizde Cuma Namazı´nın gerekli kategorisinde yer aldığına olan inancımızı ve belirli kısıtlamalarla kılınmasına duyduğumuz ihtiyacı belirtmek istiyoruz.” dedi.
AMAN DİKKAT!
AMAN DİKKAT!
SALGIN nedeniyle okulların NİSAN sonuna ertelenmesi, İSTANBUL´u hareketlendirdi. Pek çok SİVASLI´nın, memleketleri olan SİVAS´a dönme düşüncelerinin salgının yayılma ihtimalinden dolayı engellenmesi bekleniyor.
TEDBİRLERE UYALIM!
TEDBİRLERE UYALIM!
15. Yüzyılda atalarımızın uyguladığı yöntemler hala geçerliliğini koruyor.
BiR YERYÜZÜ CENNETİ!
BiR YERYÜZÜ CENNETİ!
AKDENİZ´in incisi ALANYA, gezip görenleri adeta büyülüyor.
"TARIMSAL ÜRETİM SEFERBERLİĞİ İLAN EDİLMELİ"
"TARIMSAL ÜRETİM SEFERBERLİĞİ İLAN EDİLMELİ"
TMMOB ZMO Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ "Tarıma yönelmeliyiz" dedi...
"Dönme Dolap"
"Dönme Dolap"
Sabah Lunapark´´a giden görevliler sandalyelerin hâlâ dönmekte olduğunu görmüşler. Bekçilerin ikisi de ölmüştü…”
27 YILDIR KESİNTİSİZ YATIYORLAR!
27 YILDIR KESİNTİSİZ YATIYORLAR!
Şu günlerde yapılan İNFAZ DÜZENLEMESİ çalışmasına, SİVAS olayları mağdurlarının da eklenmesi bekleniyor. HİÇBİR terör örgütü bağlantısı olmayan mağdurlar, “OTEL YANGINI” ile uzaktan yakından ilgileri olmadığı halde 27 yıldır zindanda kesintisiz yatıyorlar.
AŞIK VEYSEL
AŞIK VEYSEL
Emsali KARADUMAN Yazdı...
Yağ Pekmez
Yağ Pekmez
“Ahanda TÜRK, ahanda ERMENİ, ahanda RUM ayrı gayrı ne olaki. Halayda aramıza giremeyen büyük devletler, fitne ateşini soktular”
"CORANA" VİRÜSÜNÜN FAYDALARI MI?
"CORANA" VİRÜSÜNÜN FAYDALARI MI?
Yiğide Neayak Yazdı...
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
GÖZDEN KAÇAN BİR GERÇEK!
GÖZDEN KAÇAN BİR GERÇEK!
Evi temizleyeceğim, günüm var, arkadaşlarım gelecek diye binbir bahane ile evdeki eşlerini dışarı gönderen ev hanımları, VİRÜS ile adeta büyük bir darbe yediler.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar