EFENDİ
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Tarih: 1.12.2018 21:48:17/ 2628okunma / 1yorum

 Diyorsun ki; “Arlı susarsa arından, arsız bağırırsa hırından.” Aynen katılıyorum, hala konuşuyorsun (pardon bağırıyorsun) efendi…

Altın semer vurulsa da mahlûkata, mahlûkatın hakikati baki kalır bu dünya da. Hakikatleri değiştiremezsin.

Söz ağızdan çıktı mı, artık onun esirisin. Ne çırpınıp duruyorsun, erdemlice özür dilersin, efendi…

 Ben seni görmem dersin, göreyim ki adam mısın, bileyim dersin. Suretimi ne yapacaksın? Görmesen daha iyi olur efendi…

 Anlıyorum alışkın değilsin eleştirilmeye zoruna gider ama bilesin ki, herkes ektiğini biçer efendi…

 Yirmi senedir Sabah, Akşam ve bilumum yerel gazetelerde yazdım, kalem ehli oldum dersin de, çapın nedir hala belli değil, efendi…

 Ben seni tanımam, sen beni tanımazsın. Ben senin yazdığın iddialı manifestona cevap verdim. Sen kalktın, vay sen kimsin? Dedin, efendi…

 Affedersin! Demek ki, çöplük seninmiş. Bilemedim, efendi…

 Kimse bu kör döğüşün içinde kalmasın. Şu, manifestona bir daha bakalım da, konunun nereden, nereye geldiği iyice anlaşılsın, efendi.

 Diyorsun ki ; “Dar, vizyonsuz ve dedikodudan başka bir meziyeti olmayan bu kirli şehri, kaç Sami Aydın temizleyebilir.”

Bende diyorum ki; Eleştirebilirsin ama aşağılayamazsın. Ne demek kirli şehir? Biride kalkar, asıl kirli olan sensin der. Toplumsal yapımızda iyi olmayan, hoş olmayan alışkanlıklar ve olumsuzluklar var, desen anlarım. İyi de bunu, belediye başkanına bağlamanın ne anlamı var. Demek bu kirlilik (sana göre) hoşuna gitmiş ki, adam tekrar tekrar, o koltukta oturmak istiyor. Sana ne oluyor? Sen niye hopluyorsun? Bu ne? Perhiz. Bu ne? Lahana turşusu, efendi.

 Diyorsun ki ; “Bu şehrin, bu ülkenin Sami Aydın´a vefa borcu var. Ben demiyorum ki, ilahi adalet böyle emrediyor.”

Bende diyorum ki; Bir şey bilmiyorsun ama celladına âşık olan idamlık gibi koca şehri hatta koskoca ülkeyi Sami Aydın´a manen borçlu ilan ediyorsun. O da yetmiyor, hayalinde kurduğun ilahi mahkeme ile adalet tesis ediyorsun. Sen demiyorsun (!) ama ilahi emri iletiyorsun, öyle mi? Uçuştasın yani, vah ki, vah sana, efendi…

 Diyorsun ki; “Yahu adam daha ne yapsın, Sivas´ı adam gibi bir şehre benzetti de, adamımızı benzetemedi işte.”

Bende diyorum ki; Terbiyesizlik yapma. Adam neticede bir siyasetçi, bir tüccar, ortalama bir âdemoğlu. Bu aşağılama, senin ne haddine. Bu millet, senden veya ondan adamlık mı öğrenecek. Hangi dağları yarattınız da bizim haberimiz olmadı. Bu sözleri eleştiri deyip yutmamızı mı bekliyorsun? Kastını aşan bu sözler için aslında özür dilemen gerekmiyor mu? Efendi.

 Diyorsun ki; “Sami Aydın ismi bu şehre iki değil dört beden fazla geldi. Şehrin ufku, onun çok mu çok gerisinde kaldı, kalmaya da mahkûm.”

 Bende diyorum ki; Yani şimdi sen kendini Bill Gates, Sami Aydın´ını da Steve Jobs mu zannediyorsun? Narsizmin uçlarında ve kibir dünyasında yaşamak bu olsa gerek. Bu da yetmiyor, Sami Aydın aday olamadı diye koca şehri, aklınca karanlıklara mahkûm ediyor ve kinini mi kusuyorsun? Efendi.

 Askerliğini yapmışsındır herhalde. Acemi birliğinde ki eğitim çavuşları teskereleri yaklaşınca, senin gibi çok üzülürlermiş. Biz gidersek bu ordunun hali ne olur? Diye…

 Hadi, sende kal sağlıcakla. Efendi…

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EFENDİ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
selim inan
3.12.2018 12:34:49
Mehmet Bey kaleminize sağlık. Sizin yazınız üzerine sözde "manifesto" yazısını okudum ve bir Sivas´lı olarak utandım. Bu zevatın kibir dolu ruh halini yansıtan yazısı tam bir cehalet örneği olarak kayıtlara geçmeli. Kendini ne olarak görüyor ki Sivas ve Sivaslılar hakkında ahkam kesiyor acaba? Kirlilik görüyorsa eğer önce yüzünü yıkasın.
Maaş Arttı, Talep Patladı!
Maaş Arttı, Talep Patladı!
MUHTARLIK maaşlarında yaşanan artış MUHTARLIĞI gözde meslek haline getirdi.
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Partisi Belediye seçimlerine sürpriz bir isimle girmeye karar verdi. Sivas Belediye tarihine “RÜŞVET İLE MÜCADELE EDEN BAŞKAN” olarak geçen Osman SEÇİLMİŞ´in oğlu Melih SEÇİLMİŞ aday gösterildi.
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TBMM Genel Kurulunda SİVAS´ın sorunlarını dile getiren Ahmet ÖZYÜREK, şehirde gündem oldu. TÜDEMSAŞ´ın SİVAS´ın bir değeri olduğunu belirtirken, KENEVİR üreten iller içerisine SİVAS´ın da alınması gerektiğini dile getirdi.
YEREL NABIZ!
YEREL NABIZ!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Habib SOLUK Beye Cevaben
Habib SOLUK Beye Cevaben
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sanki ADAY Gösterildi?
Sanki ADAY Gösterildi?
Ak Parti Genel Merkezi tarafından SİVAS halkının tepkisi dikkate alınarak aday gösterilmeyen, halk tarafından da siyasi karşılığı biten Sami AYDIN´ın, sanki yeniden aday gösterilmiş gibi her ortamda varlık göstermesi, tuhaf yorumlamalara kapı aralamaya devam ediyor.
Kafa Konforum ve Vali Bey
Kafa Konforum ve Vali Bey
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir Devrin Sonu!
Bir Devrin Sonu!
Belediye seçimlerine yaklaşık 3 ay gibi bir zaman kala, mevcut yönetim de yavaş yavaş veda etmeye hazırlanıyor.
Belediye Seçimleri
Belediye Seçimleri
Osman ADA Yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar