Duy SİVAS Duy!
Devletin ve Milletin yanında durarak, yolsuzluklar ve usulsüzlükler karşı amansız bir mücadele veren SİVAS POSTASI, bir kez daha haklı çıktı. SİVAS´ta görev yaptığı zamanlarda aynen MANİSA´da olduğu gibi burada da pek çok usulsüzlüklere karışan Mustafa ALTINSOY hakkında SAVCILIK SORUŞTURMA başlattı.
Tarih: 1.1.2019 17:31:42/ 6074okunma / 1yorum

SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında “Görev yerinde olmadan sınav parası alma, FETÖ dosyalarını kapatma girişiminde bulunma, devlet işleyişini şahsi işleri için kullanma, İSTİKLAL MARŞI duyarlılığı olmayanları kollayıp KUMPAS soruşturmaları organize etme, lojmanını devlet imkanı ile döşetme”  gibi hakkında pek çok iddia bulunan ve akabinde BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN soruşturma geçiren Mustafa ALTINSOY hakkında sıcak bir gelişme yaşandı.

Bakanlık müfettişlerinin 18 ŞUBAT 2018 tarihli ve 3354244 numaralı ÖN İNCELEME raporuna SİVAS VALİLİĞİ´nin 23.02.2018 tarihinde 44/83 e göre  izin vermemesi üzerine, konuyu “ANAKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ”ne taşıyan Bayram SEVİM´in şikayetinin incelendiği ve MAHKEMENİN “İDARİ SORUŞTURMA” iznine gerek olmadan SORUŞTURMA açılmasına karar verdiği öğrenildi.

SAVCILIK soruşturması akabinde dosyanın yeniden açılarak takibatın derinleştirileceği öğrenildi.

Mustafa ALTINSOY ile ilgili yaptığı usulsüzlüklere zamanında karşı koyan Ahmet SEVİM ve birkaç vatanseverin DEVLETİN ZARARA uğratılmaması için yoğun çaba gösterdikleri kamuoyuna yansımıştı.

Bakanlık müfettişleri Turay ÇETİN ve Ahmet TAŞÇI´nın da onca yanlı tahkikat yaptığı kamuoyuna yansımışken, özellikle ALTINSOY´un “DEVLET İMKANLARINI ŞAHSİ İÇİN KULLANDIĞI dikkatlerden kaçmamıştı.

ALTINSOY dosyasının, SAVCILIK tarafından yeniden açılması ise gözleri zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü ve şimdinin Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´a çevirdi. Turan AKPINAR´ın Sivas´ta görev yaptığı zamanlarda “SELÇUK FEN DERSANESİ” ile ilgili Emniyette bulunan ve AKPINAR´ın üzerini örttüğü dosyanın da DEVLET hassasiyeti nedeniyle adli ve idari birimler tarafından  incelenmesi bekleniyor.

 SİVAS POSTASI GAZETESİ konuyu tekrar kamuoyu gündemine taşıyor?

--ALTINSOY´un soruşturmasında USULSÜZLÜK yaptığın bilindiği halde “yalancı şahitlik” yapanlar halen MİLLİ EĞİTİM de görev yapmakta mıdırlar?

--Devlet imkanları ALTIONSOY tarafından kullanılırken, kimler neden susmuştur?

--Görev yerinde olmadığı halde neden görev yerinde diye ifade verilmiştir?

--ALTINSOY´un lojmanı nasıl donatılmıştır?

--ALTINSOY zamanında, sağlam masalar neden özellikle BİR FİRMAYA değiştirilmiştir?

--FETÖ dosyalarına ALTINSOY´un gerekli hassasiyeti göstermediği bilindiği halde neden buna göz yumulmuştur?

--Devletin parasının şahsı için kullanmasına neden ses çıkarılmamıştır?

--Milli Eğitimde bunları bilenler hale aynı görevdeler midir?

--ALTINSOY, İSTİKLAL MARŞI hassasiyet olmayan bazı okul idarecilerini satın alarak “KUMPAS” soruşturmaları organize etmiş midir?

--Milli duyarlılığı olmayanlar ALTINSOY tarafından hangi maksatla korunmuştur?

--VATANPERVER eğitimciler, ALTINSOY´un neden hedefi olmuştur?

--SİVAS POSTASI GAZETESİ, ALTINSOY´un yolsuzluklarını kamuoyuna ilan ederken, şehrin önde gelenleri neden ALTINSOY´un saflarında yer almışlardır?

--SİVAS Valisi Salih AYHAN´ı göreve davet eden ŞEHİR KAMUOYU, bu usulsüzlüklere ses çıkarmayanları ve ALTINSOY ile birlikte hareket ederek KUMPASLAR organize edenlerin, KAMU YARARINA görevden el çektirilmelerini bekliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ayhan Altınsoy
1.1.2019 22:35:23
Altınsoyun prensi çocukları Sultan Muratta FETÖ okullarında okumuş Ayhan araştırılmayacak mııııııııı
Sonsuza Uçan Kelebekler
Sonsuza Uçan Kelebekler
Osman ÇELİK Yazdı...
BU DEĞER SIVAS´ta...
BU DEĞER SIVAS´ta...
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
TÜRKİYE´nin en sıra dışı Rektörü olan hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, “anne ve babası vefat eden öğrencisine” eşiyle birlikte kız istedi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SARIKAMIŞ´ın anlatıldığı “BEYAZ HÜZÜN” Tiyatrosu AKM´de sergilendi. SALONUN hınca hınç dolu olması ise sevinçle karşılandı.
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
ANADOLU´nun yağız delikanlıları geri dönmeyi hiç düşünmediler.627 ve daha ismi bilinmeyen nice SİVASLI, kara kışa kıtlığa aldırmadan bu vatan için gittiler...
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars´ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars´ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti. Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. İşte 1914-1918 Sarıkamış ve Kafkas Cephesinde Şehit olan Sivaslıların isim listesi
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
Bu Ayıp Bize Yeter!
Bu Ayıp Bize Yeter!
Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesine ait olan CELALOĞLAN Türküsü kitaplaşmayı bekliyor. DELİİLYAS topraklarından doğan bu eşsiz türkünün, kitaplaştırılarak kültür hayatımıza ne zaman kazandırılacağı merak ediliyor.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bekir GÜZELDAĞ´ın hazırlayıp sunduğu “Hikayeleriyle Türkülerimiz” isimli program izlenme rekorları kırıyor. “Hastanenin Kapısına Kar Doldu” isimli türkünün hikâyesini ekrana taşıyan GÜZELDAĞ, Sivas kültürüne önemli bir katkı daha sundu.
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” 10/04/2019 tarihinde mahkemeye çıkacak olan ALTINSOY´un şahitleri tesir altına alıp kendi lehine ifade vermeleri için bir MAARİF MÜFETTİŞİNİ aracı koyduğu iddia ediliyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içeride çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar