Duy SİVAS Duy!
Devletin ve Milletin yanında durarak, yolsuzluklar ve usulsüzlükler karşı amansız bir mücadele veren SİVAS POSTASI, bir kez daha haklı çıktı. SİVAS´ta görev yaptığı zamanlarda aynen MANİSA´da olduğu gibi burada da pek çok usulsüzlüklere karışan Mustafa ALTINSOY hakkında SAVCILIK SORUŞTURMA başlattı.
Tarih: 1.1.2019 17:31:42/ 3714okunma / 1yorum

SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında “Görev yerinde olmadan sınav parası alma, FETÖ dosyalarını kapatma girişiminde bulunma, devlet işleyişini şahsi işleri için kullanma, İSTİKLAL MARŞI duyarlılığı olmayanları kollayıp KUMPAS soruşturmaları organize etme, lojmanını devlet imkanı ile döşetme”  gibi hakkında pek çok iddia bulunan ve akabinde BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN soruşturma geçiren Mustafa ALTINSOY hakkında sıcak bir gelişme yaşandı.

Bakanlık müfettişlerinin 18 ŞUBAT 2018 tarihli ve 3354244 numaralı ÖN İNCELEME raporuna SİVAS VALİLİĞİ´nin 23.02.2018 tarihinde 44/83 e göre  izin vermemesi üzerine, konuyu “ANAKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ”ne taşıyan Bayram SEVİM´in şikayetinin incelendiği ve MAHKEMENİN “İDARİ SORUŞTURMA” iznine gerek olmadan SORUŞTURMA açılmasına karar verdiği öğrenildi.

SAVCILIK soruşturması akabinde dosyanın yeniden açılarak takibatın derinleştirileceği öğrenildi.

Mustafa ALTINSOY ile ilgili yaptığı usulsüzlüklere zamanında karşı koyan Ahmet SEVİM ve birkaç vatanseverin DEVLETİN ZARARA uğratılmaması için yoğun çaba gösterdikleri kamuoyuna yansımıştı.

Bakanlık müfettişleri Turay ÇETİN ve Ahmet TAŞÇI´nın da onca yanlı tahkikat yaptığı kamuoyuna yansımışken, özellikle ALTINSOY´un “DEVLET İMKANLARINI ŞAHSİ İÇİN KULLANDIĞI dikkatlerden kaçmamıştı.

ALTINSOY dosyasının, SAVCILIK tarafından yeniden açılması ise gözleri zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü ve şimdinin Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´a çevirdi. Turan AKPINAR´ın Sivas´ta görev yaptığı zamanlarda “SELÇUK FEN DERSANESİ” ile ilgili Emniyette bulunan ve AKPINAR´ın üzerini örttüğü dosyanın da DEVLET hassasiyeti nedeniyle adli ve idari birimler tarafından  incelenmesi bekleniyor.

 SİVAS POSTASI GAZETESİ konuyu tekrar kamuoyu gündemine taşıyor?

--ALTINSOY´un soruşturmasında USULSÜZLÜK yaptığın bilindiği halde “yalancı şahitlik” yapanlar halen MİLLİ EĞİTİM de görev yapmakta mıdırlar?

--Devlet imkanları ALTIONSOY tarafından kullanılırken, kimler neden susmuştur?

--Görev yerinde olmadığı halde neden görev yerinde diye ifade verilmiştir?

--ALTINSOY´un lojmanı nasıl donatılmıştır?

--ALTINSOY zamanında, sağlam masalar neden özellikle BİR FİRMAYA değiştirilmiştir?

--FETÖ dosyalarına ALTINSOY´un gerekli hassasiyeti göstermediği bilindiği halde neden buna göz yumulmuştur?

--Devletin parasının şahsı için kullanmasına neden ses çıkarılmamıştır?

--Milli Eğitimde bunları bilenler hale aynı görevdeler midir?

--ALTINSOY, İSTİKLAL MARŞI hassasiyet olmayan bazı okul idarecilerini satın alarak “KUMPAS” soruşturmaları organize etmiş midir?

--Milli duyarlılığı olmayanlar ALTINSOY tarafından hangi maksatla korunmuştur?

--VATANPERVER eğitimciler, ALTINSOY´un neden hedefi olmuştur?

--SİVAS POSTASI GAZETESİ, ALTINSOY´un yolsuzluklarını kamuoyuna ilan ederken, şehrin önde gelenleri neden ALTINSOY´un saflarında yer almışlardır?

--SİVAS Valisi Salih AYHAN´ı göreve davet eden ŞEHİR KAMUOYU, bu usulsüzlüklere ses çıkarmayanları ve ALTINSOY ile birlikte hareket ederek KUMPASLAR organize edenlerin, KAMU YARARINA görevden el çektirilmelerini bekliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ayhan Altınsoy
1.1.2019 22:35:23
Altınsoyun prensi çocukları Sultan Muratta FETÖ okullarında okumuş Ayhan araştırılmayacak mııııııııı
ÇARE 6.Bölge
ÇARE 6.Bölge
SİVAS Sanayisi can çekişiyor. SİVAS´ın çok acil 6.BÖLGE TEŞVİK kapsamına alınmaması durumunda, pek çok FABRİKA İŞÇİ ÇIKARMAYA başlayacak.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar