Doğan ÜRGÜP / BBP
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 7.11.2018 20:44:25/ 1714okunma / 1yorum

Araya serpişsin ki seyri güzel olur diye diğer AK Parti adaylarına geçmeden bir Doğan Ürgüp yazısı ele alayım diye düşündüm. 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici´nin parti geleneği üzere Sivas´a ilgisi alakası var. Geçen bir konuşmasında, Sivas´ta iddialı bir adayımız olmalı. Neticede Sivas zemininde partilerin ittifakını gerektirecek bir durum yok mealinde sözler sarf etti. 
Kuvvetli adayımız elbette Doğan Ürgüp! 
Çok şey denebilir Sayın Ürgüp için.. Eline geçen fırsatı hem manen, hem de uygulamadaki hatalarla kaybetmesi üzerine... 
Bazen marifeti kendinden bilir insan ve bildiği, kendine kötülük etmeye yeter. Doğan Bey Sivas´ı iyi idare etse idi kendine has bir yer edinebilirdi. 
Sayın Destici Sivas´ta kazanırız demiyor, iddialı olmalıyız diyor! Bu söz üzerinden bakınca Doğan Ürgüp eksiklerine rağmen yine de doğru isim. Sivas´ta BBP, toplum tepkisi sebebi ile Sami Aydın rakip olarak görmek istiyor. Yüzde 5´i yüzde 10 yapmanın kısa formülü. 
Son seçimlerde Sayın Ürgüp, partisinden yüzde 11 fazla oy almış. Bu oyların da il genel meclisi belediye başkanlığı oylarına bakınca açık ara CHP ve MHP desteğinden olduğu belli. Yani son BBP içindeki olaylarla beraber şehir merkezinde oyların yüzde 5 bandında olacağı belli. 
Sayın Destici, her ne kadar AK Parti´ye yakın da dursa, onu o zeminde güçlü kılan tabanıdır. Bunu kaybetmek istemiyor. Eski bir partili olarak benim iç kavgaya yönelik derdim çok... 
Sivas´ta bilboard ve sokaklarda Doğan Ürgüp afişlerini de sıklıkla göreceğimiz için bu yazıyı araya sıkıştırma gereği hissettim. 
Yine bir söz var ki bu yazıya eklemek istedim. Habib Soluk adaylık için uğraşıyor ve şanslı. Meclis dengesinde 288 vekil psikolojik sınır, altına düşme halinde komisyonlarda sandalye kayıbı olacağı için iki vekilden fazla istifaya pek ihtimal dahilinde görmüyorum. 
Doğan Ürgüp abiye de bol şans ve iyi bir kampanya süreci diliyorum. Neticede şu anki koşullarda bütün partilerde adaylığı kesin görünen tek kişi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Doğan ÜRGÜP
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
8.11.2018 11:31:47
2014 yerel seçimler öncesi amerikaya pensılvanyaya giderek fethullah gülen haininin elini öperek hocaefendinin hayır duasını aldık diyenlere bırak oy vermeyi sivasta görmeye bile tahammülümüz yoktur
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar