Değişim Kapıda!
Esnaf Odaları Başkanı Beşir KÖKSAL, esnafın sorunlarına eğilmediği için kamuoyunda eleştiri alıyor. Sadece esnafın sorunlarına değil, şehir ile ilgili bir düşünce geliştiremediği veyahut geliştirilmiş önemli düşüncelere iştirak etmediği için eleştirilen KÖKSAL´ın bu günlerde devam eden seçim aşamalarını da kaybetme korkusun içinde olduğu vurgulanıyor. Üyelerin pek çoğunun ise değişim yönünde irade gösterdikleri ve Köksal için yaprak dökümünün önünü açtıkları gözlemleniyor.
Tarih: 13.1.2018 20:56:08/ 2313okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Seçime giden esnaf odalarında Başkan Beşir KÖKSAL´a artık dur demek isteyen esnaf birimleri, odada yenilenmenin gecikmiş bir arzu olduğunu dile getiriyorlar.

Seçimi kaybetmemek ve listelerde kendine yakın isimlerin çıkması için özel çaba gösteren Beşir KÖKSAL´ı eleştiren üyeler, asla ve asla ayak oyunlarına ve aday yönlendirmelerine izin vermeyeceklerini açık yüreklilikle deklare etmeye devam ediyorlar.

Yeni bir SİVAS ve yenilenen yüzü ve içeriğiyle, esnafın sorunlarını gerek Ankara´da gerekse şehirde temsil edilmesi gereğinin hava su kadar önemli olduğuna vurgu yapan oda üyeleri, enerjik, yarınları planlayabilen bir yönetimin bu şehrin geleceği için önemli olduğuna parmak basıyorlar.

Esnaf Odası´nın “Bayramda bozuk para bulundurun veya kış lastiğini taktırın” türü içeriksiz açıklamalarına tepki gösteren yeni jenarasyon, şehir esnafının sorunlarını çözen bir yapıyı ikame etmek istedikleri görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Değişim Kapıda
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Piyanist
16.1.2018 01:44:21
Esnafın Sivas´ın işleyen lokomotifi esnafa Sivas´a gelir kaynağı sağlayacak inşaat alanı sektöründen bir tek marangozlar odası var yönetimde gerisi kusura bakmayın ama cıncık boncuk elbise çay kahve lastik kıl sakal meslek dalları Sivas´ın esnaf temsilcileri Sivas´ta esnaf odaları birliğinde inşaat sektörü alanında temsilciler olmadıkça cıncık boncuk düğme lastik satanlar evine ekmek götürmez arkadaşım bu bir gerçek acı gerçek
Kral çıplak
15.1.2018 02:36:25
Çok iyi bir konuya değindiniz sizi tebrik ederim basın özgürlüğü diye buna derim.
Şakir Öner Günhan
15.1.2018 18:11:53
Beşir bey proje üretmekten uzak etliye sütlüye dokunmadan epey ömür geçirdin ancak artık Sivas için bir şeyler yapma vaktin gelmiş olmalı. Bırak artık yerine yeni jenerasyonlar gelsin yeni vizyon sahiplerinin önünü aç. Bu ise bu memlekete yapacağın en son iyilik olur. Ben hizmet verdiğini düşünmüyorum ama verdiysen şimdiye kadar Allah razı olsun diyelim. Esnafın derdi bozuk para bulundurup ve kış lastiği taktırmak değil ki. Esnaf işsiz, esnaf aç, esnaf bankaların darboğazında, esnaf kira bedellerini ödeyememekten utanıyor, esnaf evine ekmek götürümeyince çocuğuna kış günü bir ayakakabı alamayınca utancından ağlıyor. Ben öyle bir esnaf tanıdım başkanım iki çocuğu ayakkabı istiyor ancak birine alamadığı için ağlıyordu. Esnafın tuzu kuru olanını bilmem oda zaten esnaf üyesi değildir ticaret odası üyesidir gerçi onların durumu da çok kötü ama. Devlet esnafa bir nebze destek vereyim diyor faizssiz kredi falan çıkartıyor önce siz sonra yüksel başkan çıkıp biz verdidirdik falan diyorsunuz olurmu arkadaşlar böyle olurmu.Bak kış günü bir çoğumuz işyerinde ekmek telaşında soğukla mücadele ediyoruz ya siz yaz sizler. Yeter artık söz esnafın olsun saygı ve hürmetlerimle.
Hakan Aydın
14.1.2018 21:34:14
Beşir kök saldığı bilinen yerde kökleri kurudu
Mert Aydın
14.1.2018 18:57:27
Valla bu Beşir ile yanında destekçisi olanlar bile teker teker kaybediyor esnaf akıllandı artık ne yapması gerektiğini biliyor
Saygın
14.1.2018 18:59:51
Mayıs ayında seçim olacak Beşir e şimdiden geçmiş olsun...
mahir akın
18.1.2018 21:19:19
sivas ta zaten oda başkanlığı olarak her nedense sadece ticaret ve sanayi odası baz alınıyor sayın beşir köksal ve yüksel demirgilin oldugu oda başkanlıkları görünmüyor ve her zaman sivas ın kalkınması sanayii kuruluşlarının gelmemesi gibi sorun noktalarında hep osman yıldırım hedef tahtası olarak gösterilmektedir. ve sayın osman yıldırım malisef sivas ı tabiri caizse satmakla suçlanmakta. e el viçdan sivas ı satan osman yıldırım bütün yatırımlarını sivas yapıyor her ne hikmetse diger oda başkanları ne bir yatırım yapıyor nede sivas ın kanayan bir yarasını merhem oluyor nede dile getiriyorlar 30 35 yıllık makam sevdalıları sivas a neler katmışlar ne yatırım yapmışlar ne kadar insana iş vermişler bilen varsa lütfen buradan yazıp bizleri aydınlatsınlar ve yeter artık bırakın şu koltuk sevdasını sahaya inip şu günlerde cok zor günler geçiren sivas esnafının derdine derman olun.unutmayalım ne başka bir türkiyemiz nede başka bir yaşanacak sivas var. gelecek kuşakların önünü acın bilgi teçrübe ve deneyiminizlerinizi hayat ta iken gelecek nesillere aşılayın ALLAH uzun ömürler versin saygılarımla
Ak Parti SİVAS Listesi
Ak Parti SİVAS Listesi
AK PARTİ SİVAS listesi belli oldu. Bakan YILMAZ ve Habib SOLUK ilk başlarda yer alırken, özellikle Hilmi BİLGİN´in listede olmamasını, insanların bir birilerine telefon açarak müjdelemeleri şehrin gündemine oturdu.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Mazlumlar Unutulmadı!
Mazlumlar Unutulmadı!
Dünyanın dört bir yanında mazlumlara ulaşan TÜRKİYE, onlara ümit kapısı olmaya devam ediyor. ARAKAN´da ise TİKA günde 5000 kişiye iftar ve kuru gıda dağıtıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın gururu ESTAŞ, İstihdam seferberliği kapsamında Türk Sanayisine örnek olmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile Milli ve Yerli Sanayi duruşunun en iyi örneklerinden olmaya devam ediyor.
Dünya Sadece Seyrediyor!
Dünya Sadece Seyrediyor!
Terör Devleti İSRAİL, Filistin´de katliam yapmaya devam ediyor.
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
Geçen yıl SİVAS´ta, 10 çeşit kadar yemeğin hazırlandığı birçok iftar daveti hoş karşılanmamıştı. Sadeliğin, asaletin, soy duruşun, yemekle içmekle alakası olmadığı, hayata karşı dik duruş ve yanlışlara karşı asi tavrın, mutlaka ama mutlaka gösterilmesi gerektiği belirtiliyor.
TAŞERON İşçiler Dertli!
TAŞERON İşçiler Dertli!
Taşeron işçiler ortada olan belirsizlik ve iletişimsizlikten dert yanıyorlar.Kendilerine vaad edilen hakların biran önce derli toplu verilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.
"Çocukluk Öğretilemez"
"Çocukluk Öğretilemez"
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10. düzenlenen Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor. Türkiye´nin en büyük kitap fuarlarından biri olan Kocaeli Kitap Fuarı, pek çok etkinliği de içinde barındırıyor. SİVAS POSTASI Yazarı Hüseyin KAYA´da etkinliklerde yer aldı.
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kendisinde “Bir Şehrin Beş Hali”ni imzalamasını ama imzanın “Ulu Cami´de Sabah” yazısının bulunduğu sayfada olmasını istediğimi söylediğimde benim kadar O da duygulandı.
Bir Başkadır Benim Memleketim!
Bir Başkadır Benim Memleketim!
ESNAF odaları Genel Kurul yaptı. Kurulda Beşir KÖKSAL 5.defa başkan seçildi.Şehirde birkaç kuşağın doğumundan askere gittiği dönemi kapsayan uzun başkanlık dönemi böylelikle devam etmeyi sürdürdü.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
SİVAS´ın kültür köşe taşlarından biri olan Kadir ÜREDİ, hayata veda etti. Kadir ÜREDİ´nin hayatı, 2011 yılında yazar Osman ÇELİK tarafından kaleme alındı. Aynı zamanda şehre dair kitapları ile de tanınıp sevilen ÜREDİ, uzun zamandır tedavi görüyordu.
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Türkiye´nin köklü birlikteliği olan TÜRK OCAKLARI güzel bir etkinliğe imza attı. 3 Mayıs Türkçülük Günü vesilesiyle SİVAS TÜRK OCAĞI´da bir etkinlik düzenledi.
YAŞASIN 1 MAYIS
YAŞASIN 1 MAYIS
Sosyal Demokratların “Beyaz Türkleştiği”, muhafazakârların “dünyayı kutsadığı”, İslamcıların “sekülerleşip slogandan öteye geçemediği” Sivas´ta, alın terinin kutsallığına inananlar için 1 Mayıs değer taşıyor. Sivas´ta evine ekmek götürme kavgasındaki “nasırlı eller” alın terinin erdemini yüceltiyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, gece ziyaretçilerinin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Uzayıp giden sıradağların bağrında bulunan bu tarihi göl, ayın göl yüzeyine düşen silueti ile ziyaretçileri adeta büyülüyor.
Has Bir Adım Olur!
Has Bir Adım Olur!
Siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın, şehrin ekonomik ufkuna katkı yapması bekleniyor. Örneğin NİJERYA´da bir HELVA Fabrikası açarak, şehre döviz girdisi yapmasının faydalı olacağı söyleniyor. NİJERYA´nın ikliminden dolayı helvasının güzel olduğu ve bu helvayı da AYDIN´ın çok seveceği sanılıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar