Değişim Kapıda!
Esnaf Odaları Başkanı Beşir KÖKSAL, esnafın sorunlarına eğilmediği için kamuoyunda eleştiri alıyor. Sadece esnafın sorunlarına değil, şehir ile ilgili bir düşünce geliştiremediği veyahut geliştirilmiş önemli düşüncelere iştirak etmediği için eleştirilen KÖKSAL´ın bu günlerde devam eden seçim aşamalarını da kaybetme korkusun içinde olduğu vurgulanıyor. Üyelerin pek çoğunun ise değişim yönünde irade gösterdikleri ve Köksal için yaprak dökümünün önünü açtıkları gözlemleniyor.
Tarih: 13.1.2018 20:56:08/ 2447okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Seçime giden esnaf odalarında Başkan Beşir KÖKSAL´a artık dur demek isteyen esnaf birimleri, odada yenilenmenin gecikmiş bir arzu olduğunu dile getiriyorlar.

Seçimi kaybetmemek ve listelerde kendine yakın isimlerin çıkması için özel çaba gösteren Beşir KÖKSAL´ı eleştiren üyeler, asla ve asla ayak oyunlarına ve aday yönlendirmelerine izin vermeyeceklerini açık yüreklilikle deklare etmeye devam ediyorlar.

Yeni bir SİVAS ve yenilenen yüzü ve içeriğiyle, esnafın sorunlarını gerek Ankara´da gerekse şehirde temsil edilmesi gereğinin hava su kadar önemli olduğuna vurgu yapan oda üyeleri, enerjik, yarınları planlayabilen bir yönetimin bu şehrin geleceği için önemli olduğuna parmak basıyorlar.

Esnaf Odası´nın “Bayramda bozuk para bulundurun veya kış lastiğini taktırın” türü içeriksiz açıklamalarına tepki gösteren yeni jenarasyon, şehir esnafının sorunlarını çözen bir yapıyı ikame etmek istedikleri görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Değişim Kapıda
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Piyanist
16.1.2018 01:44:21
Esnafın Sivas´ın işleyen lokomotifi esnafa Sivas´a gelir kaynağı sağlayacak inşaat alanı sektöründen bir tek marangozlar odası var yönetimde gerisi kusura bakmayın ama cıncık boncuk elbise çay kahve lastik kıl sakal meslek dalları Sivas´ın esnaf temsilcileri Sivas´ta esnaf odaları birliğinde inşaat sektörü alanında temsilciler olmadıkça cıncık boncuk düğme lastik satanlar evine ekmek götürmez arkadaşım bu bir gerçek acı gerçek
Kral çıplak
15.1.2018 02:36:25
Çok iyi bir konuya değindiniz sizi tebrik ederim basın özgürlüğü diye buna derim.
Şakir Öner Günhan
15.1.2018 18:11:53
Beşir bey proje üretmekten uzak etliye sütlüye dokunmadan epey ömür geçirdin ancak artık Sivas için bir şeyler yapma vaktin gelmiş olmalı. Bırak artık yerine yeni jenerasyonlar gelsin yeni vizyon sahiplerinin önünü aç. Bu ise bu memlekete yapacağın en son iyilik olur. Ben hizmet verdiğini düşünmüyorum ama verdiysen şimdiye kadar Allah razı olsun diyelim. Esnafın derdi bozuk para bulundurup ve kış lastiği taktırmak değil ki. Esnaf işsiz, esnaf aç, esnaf bankaların darboğazında, esnaf kira bedellerini ödeyememekten utanıyor, esnaf evine ekmek götürümeyince çocuğuna kış günü bir ayakakabı alamayınca utancından ağlıyor. Ben öyle bir esnaf tanıdım başkanım iki çocuğu ayakkabı istiyor ancak birine alamadığı için ağlıyordu. Esnafın tuzu kuru olanını bilmem oda zaten esnaf üyesi değildir ticaret odası üyesidir gerçi onların durumu da çok kötü ama. Devlet esnafa bir nebze destek vereyim diyor faizssiz kredi falan çıkartıyor önce siz sonra yüksel başkan çıkıp biz verdidirdik falan diyorsunuz olurmu arkadaşlar böyle olurmu.Bak kış günü bir çoğumuz işyerinde ekmek telaşında soğukla mücadele ediyoruz ya siz yaz sizler. Yeter artık söz esnafın olsun saygı ve hürmetlerimle.
Hakan Aydın
14.1.2018 21:34:14
Beşir kök saldığı bilinen yerde kökleri kurudu
Mert Aydın
14.1.2018 18:57:27
Valla bu Beşir ile yanında destekçisi olanlar bile teker teker kaybediyor esnaf akıllandı artık ne yapması gerektiğini biliyor
Saygın
14.1.2018 18:59:51
Mayıs ayında seçim olacak Beşir e şimdiden geçmiş olsun...
mahir akın
18.1.2018 21:19:19
sivas ta zaten oda başkanlığı olarak her nedense sadece ticaret ve sanayi odası baz alınıyor sayın beşir köksal ve yüksel demirgilin oldugu oda başkanlıkları görünmüyor ve her zaman sivas ın kalkınması sanayii kuruluşlarının gelmemesi gibi sorun noktalarında hep osman yıldırım hedef tahtası olarak gösterilmektedir. ve sayın osman yıldırım malisef sivas ı tabiri caizse satmakla suçlanmakta. e el viçdan sivas ı satan osman yıldırım bütün yatırımlarını sivas yapıyor her ne hikmetse diger oda başkanları ne bir yatırım yapıyor nede sivas ın kanayan bir yarasını merhem oluyor nede dile getiriyorlar 30 35 yıllık makam sevdalıları sivas a neler katmışlar ne yatırım yapmışlar ne kadar insana iş vermişler bilen varsa lütfen buradan yazıp bizleri aydınlatsınlar ve yeter artık bırakın şu koltuk sevdasını sahaya inip şu günlerde cok zor günler geçiren sivas esnafının derdine derman olun.unutmayalım ne başka bir türkiyemiz nede başka bir yaşanacak sivas var. gelecek kuşakların önünü acın bilgi teçrübe ve deneyiminizlerinizi hayat ta iken gelecek nesillere aşılayın ALLAH uzun ömürler versin saygılarımla
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
Bölücü hainler tarafından Şehid edilen Nurcan KARAKAYA ve 11 aylık Bebek Bedirhan KARAKAYA, ŞARKIŞLA´da mahşeri bir kalabalığın duaları ile son yolculuklarına uğurlandı.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Biz de Bir Soru Soralım!
Biz de Bir Soru Soralım!
SİVAS´ta İLAHİYAT FAKÜLTESİ önemli bir yer tutuyor. Pek çok vatandaş da her ortamda rastladıkları İLAHİYAT HOCALARINA kafalarını kurcalayan soruları sormayı ihmal etmiyorlar.
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
İyi niyetin, dürüstlüğün, adam gibi adam olmanın kullanılır görüldüğü, samimiyetin bir değerinin olmadığı,tavır sahibi olmanın, dik duruşun, güç unsurlarına boyun eğmemenin anlaşılamadığı b u çiğ çağda,anlamın anlamını içselleştirmiş bakışlar yok da değil!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar