Değişim Kapıda!
Esnaf Odaları Başkanı Beşir KÖKSAL, esnafın sorunlarına eğilmediği için kamuoyunda eleştiri alıyor. Sadece esnafın sorunlarına değil, şehir ile ilgili bir düşünce geliştiremediği veyahut geliştirilmiş önemli düşüncelere iştirak etmediği için eleştirilen KÖKSAL´ın bu günlerde devam eden seçim aşamalarını da kaybetme korkusun içinde olduğu vurgulanıyor. Üyelerin pek çoğunun ise değişim yönünde irade gösterdikleri ve Köksal için yaprak dökümünün önünü açtıkları gözlemleniyor.
Tarih: 13.1.2018 20:56:08/ 2536okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Seçime giden esnaf odalarında Başkan Beşir KÖKSAL´a artık dur demek isteyen esnaf birimleri, odada yenilenmenin gecikmiş bir arzu olduğunu dile getiriyorlar.

Seçimi kaybetmemek ve listelerde kendine yakın isimlerin çıkması için özel çaba gösteren Beşir KÖKSAL´ı eleştiren üyeler, asla ve asla ayak oyunlarına ve aday yönlendirmelerine izin vermeyeceklerini açık yüreklilikle deklare etmeye devam ediyorlar.

Yeni bir SİVAS ve yenilenen yüzü ve içeriğiyle, esnafın sorunlarını gerek Ankara´da gerekse şehirde temsil edilmesi gereğinin hava su kadar önemli olduğuna vurgu yapan oda üyeleri, enerjik, yarınları planlayabilen bir yönetimin bu şehrin geleceği için önemli olduğuna parmak basıyorlar.

Esnaf Odası´nın “Bayramda bozuk para bulundurun veya kış lastiğini taktırın” türü içeriksiz açıklamalarına tepki gösteren yeni jenarasyon, şehir esnafının sorunlarını çözen bir yapıyı ikame etmek istedikleri görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Değişim Kapıda
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Piyanist
16.1.2018 01:44:21
Esnafın Sivas´ın işleyen lokomotifi esnafa Sivas´a gelir kaynağı sağlayacak inşaat alanı sektöründen bir tek marangozlar odası var yönetimde gerisi kusura bakmayın ama cıncık boncuk elbise çay kahve lastik kıl sakal meslek dalları Sivas´ın esnaf temsilcileri Sivas´ta esnaf odaları birliğinde inşaat sektörü alanında temsilciler olmadıkça cıncık boncuk düğme lastik satanlar evine ekmek götürmez arkadaşım bu bir gerçek acı gerçek
Kral çıplak
15.1.2018 02:36:25
Çok iyi bir konuya değindiniz sizi tebrik ederim basın özgürlüğü diye buna derim.
Şakir Öner Günhan
15.1.2018 18:11:53
Beşir bey proje üretmekten uzak etliye sütlüye dokunmadan epey ömür geçirdin ancak artık Sivas için bir şeyler yapma vaktin gelmiş olmalı. Bırak artık yerine yeni jenerasyonlar gelsin yeni vizyon sahiplerinin önünü aç. Bu ise bu memlekete yapacağın en son iyilik olur. Ben hizmet verdiğini düşünmüyorum ama verdiysen şimdiye kadar Allah razı olsun diyelim. Esnafın derdi bozuk para bulundurup ve kış lastiği taktırmak değil ki. Esnaf işsiz, esnaf aç, esnaf bankaların darboğazında, esnaf kira bedellerini ödeyememekten utanıyor, esnaf evine ekmek götürümeyince çocuğuna kış günü bir ayakakabı alamayınca utancından ağlıyor. Ben öyle bir esnaf tanıdım başkanım iki çocuğu ayakkabı istiyor ancak birine alamadığı için ağlıyordu. Esnafın tuzu kuru olanını bilmem oda zaten esnaf üyesi değildir ticaret odası üyesidir gerçi onların durumu da çok kötü ama. Devlet esnafa bir nebze destek vereyim diyor faizssiz kredi falan çıkartıyor önce siz sonra yüksel başkan çıkıp biz verdidirdik falan diyorsunuz olurmu arkadaşlar böyle olurmu.Bak kış günü bir çoğumuz işyerinde ekmek telaşında soğukla mücadele ediyoruz ya siz yaz sizler. Yeter artık söz esnafın olsun saygı ve hürmetlerimle.
Hakan Aydın
14.1.2018 21:34:14
Beşir kök saldığı bilinen yerde kökleri kurudu
Mert Aydın
14.1.2018 18:57:27
Valla bu Beşir ile yanında destekçisi olanlar bile teker teker kaybediyor esnaf akıllandı artık ne yapması gerektiğini biliyor
Saygın
14.1.2018 18:59:51
Mayıs ayında seçim olacak Beşir e şimdiden geçmiş olsun...
mahir akın
18.1.2018 21:19:19
sivas ta zaten oda başkanlığı olarak her nedense sadece ticaret ve sanayi odası baz alınıyor sayın beşir köksal ve yüksel demirgilin oldugu oda başkanlıkları görünmüyor ve her zaman sivas ın kalkınması sanayii kuruluşlarının gelmemesi gibi sorun noktalarında hep osman yıldırım hedef tahtası olarak gösterilmektedir. ve sayın osman yıldırım malisef sivas ı tabiri caizse satmakla suçlanmakta. e el viçdan sivas ı satan osman yıldırım bütün yatırımlarını sivas yapıyor her ne hikmetse diger oda başkanları ne bir yatırım yapıyor nede sivas ın kanayan bir yarasını merhem oluyor nede dile getiriyorlar 30 35 yıllık makam sevdalıları sivas a neler katmışlar ne yatırım yapmışlar ne kadar insana iş vermişler bilen varsa lütfen buradan yazıp bizleri aydınlatsınlar ve yeter artık bırakın şu koltuk sevdasını sahaya inip şu günlerde cok zor günler geçiren sivas esnafının derdine derman olun.unutmayalım ne başka bir türkiyemiz nede başka bir yaşanacak sivas var. gelecek kuşakların önünü acın bilgi teçrübe ve deneyiminizlerinizi hayat ta iken gelecek nesillere aşılayın ALLAH uzun ömürler versin saygılarımla
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Sivas´taki pek çok dindarın sekülerleştiği, anlı şanlı mücahitlerin müttehitleştiği, ortak mücadeleler için tek kuruş paranın ayrılmayıp, mangalda külün ise bırakılmadığı son zamanlarda, bu barbarlıklara meydan okuyan iki dev yürek, duyarlı bir azınlık tarafından hasretle yad ediliyor.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
İLÇE, Yarınlara Hazır!
İLÇE, Yarınlara Hazır!
Yolları olmayan, suyu yetmeyen, halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyen adeta bir köy görünümündeki ALTINYAYLA´yı geçen 4 yıl içerisinde tepeden tırnağa değiştiren Ak Partili Belediye BAŞKANI Necmettin MERMER´in çalışmaları dikkat çekiyor.
Sivas TV NET´te...
Sivas TV NET´te...
Türkiye´nin kültür ekranı olan TV NET´te yayınlanan “UZUN HİKAYE”, bir birinden ilginç konular ile adeta kültür arşivi oluşturuyor. Cuma akşamı yayınlanan programda SİVAS ve Kirkor DEĞİRMENCİYAN da gündeme geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar