Değişim Kapıda!
Esnaf Odaları Başkanı Beşir KÖKSAL, esnafın sorunlarına eğilmediği için kamuoyunda eleştiri alıyor. Sadece esnafın sorunlarına değil, şehir ile ilgili bir düşünce geliştiremediği veyahut geliştirilmiş önemli düşüncelere iştirak etmediği için eleştirilen KÖKSAL´ın bu günlerde devam eden seçim aşamalarını da kaybetme korkusun içinde olduğu vurgulanıyor. Üyelerin pek çoğunun ise değişim yönünde irade gösterdikleri ve Köksal için yaprak dökümünün önünü açtıkları gözlemleniyor.
Tarih: 13.1.2018 20:56:08/ 2666okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Seçime giden esnaf odalarında Başkan Beşir KÖKSAL´a artık dur demek isteyen esnaf birimleri, odada yenilenmenin gecikmiş bir arzu olduğunu dile getiriyorlar.

Seçimi kaybetmemek ve listelerde kendine yakın isimlerin çıkması için özel çaba gösteren Beşir KÖKSAL´ı eleştiren üyeler, asla ve asla ayak oyunlarına ve aday yönlendirmelerine izin vermeyeceklerini açık yüreklilikle deklare etmeye devam ediyorlar.

Yeni bir SİVAS ve yenilenen yüzü ve içeriğiyle, esnafın sorunlarını gerek Ankara´da gerekse şehirde temsil edilmesi gereğinin hava su kadar önemli olduğuna vurgu yapan oda üyeleri, enerjik, yarınları planlayabilen bir yönetimin bu şehrin geleceği için önemli olduğuna parmak basıyorlar.

Esnaf Odası´nın “Bayramda bozuk para bulundurun veya kış lastiğini taktırın” türü içeriksiz açıklamalarına tepki gösteren yeni jenarasyon, şehir esnafının sorunlarını çözen bir yapıyı ikame etmek istedikleri görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Değişim Kapıda
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Piyanist
16.1.2018 01:44:21
Esnafın Sivas´ın işleyen lokomotifi esnafa Sivas´a gelir kaynağı sağlayacak inşaat alanı sektöründen bir tek marangozlar odası var yönetimde gerisi kusura bakmayın ama cıncık boncuk elbise çay kahve lastik kıl sakal meslek dalları Sivas´ın esnaf temsilcileri Sivas´ta esnaf odaları birliğinde inşaat sektörü alanında temsilciler olmadıkça cıncık boncuk düğme lastik satanlar evine ekmek götürmez arkadaşım bu bir gerçek acı gerçek
Kral çıplak
15.1.2018 02:36:25
Çok iyi bir konuya değindiniz sizi tebrik ederim basın özgürlüğü diye buna derim.
Şakir Öner Günhan
15.1.2018 18:11:53
Beşir bey proje üretmekten uzak etliye sütlüye dokunmadan epey ömür geçirdin ancak artık Sivas için bir şeyler yapma vaktin gelmiş olmalı. Bırak artık yerine yeni jenerasyonlar gelsin yeni vizyon sahiplerinin önünü aç. Bu ise bu memlekete yapacağın en son iyilik olur. Ben hizmet verdiğini düşünmüyorum ama verdiysen şimdiye kadar Allah razı olsun diyelim. Esnafın derdi bozuk para bulundurup ve kış lastiği taktırmak değil ki. Esnaf işsiz, esnaf aç, esnaf bankaların darboğazında, esnaf kira bedellerini ödeyememekten utanıyor, esnaf evine ekmek götürümeyince çocuğuna kış günü bir ayakakabı alamayınca utancından ağlıyor. Ben öyle bir esnaf tanıdım başkanım iki çocuğu ayakkabı istiyor ancak birine alamadığı için ağlıyordu. Esnafın tuzu kuru olanını bilmem oda zaten esnaf üyesi değildir ticaret odası üyesidir gerçi onların durumu da çok kötü ama. Devlet esnafa bir nebze destek vereyim diyor faizssiz kredi falan çıkartıyor önce siz sonra yüksel başkan çıkıp biz verdidirdik falan diyorsunuz olurmu arkadaşlar böyle olurmu.Bak kış günü bir çoğumuz işyerinde ekmek telaşında soğukla mücadele ediyoruz ya siz yaz sizler. Yeter artık söz esnafın olsun saygı ve hürmetlerimle.
Hakan Aydın
14.1.2018 21:34:14
Beşir kök saldığı bilinen yerde kökleri kurudu
Mert Aydın
14.1.2018 18:57:27
Valla bu Beşir ile yanında destekçisi olanlar bile teker teker kaybediyor esnaf akıllandı artık ne yapması gerektiğini biliyor
Saygın
14.1.2018 18:59:51
Mayıs ayında seçim olacak Beşir e şimdiden geçmiş olsun...
mahir akın
18.1.2018 21:19:19
sivas ta zaten oda başkanlığı olarak her nedense sadece ticaret ve sanayi odası baz alınıyor sayın beşir köksal ve yüksel demirgilin oldugu oda başkanlıkları görünmüyor ve her zaman sivas ın kalkınması sanayii kuruluşlarının gelmemesi gibi sorun noktalarında hep osman yıldırım hedef tahtası olarak gösterilmektedir. ve sayın osman yıldırım malisef sivas ı tabiri caizse satmakla suçlanmakta. e el viçdan sivas ı satan osman yıldırım bütün yatırımlarını sivas yapıyor her ne hikmetse diger oda başkanları ne bir yatırım yapıyor nede sivas ın kanayan bir yarasını merhem oluyor nede dile getiriyorlar 30 35 yıllık makam sevdalıları sivas a neler katmışlar ne yatırım yapmışlar ne kadar insana iş vermişler bilen varsa lütfen buradan yazıp bizleri aydınlatsınlar ve yeter artık bırakın şu koltuk sevdasını sahaya inip şu günlerde cok zor günler geçiren sivas esnafının derdine derman olun.unutmayalım ne başka bir türkiyemiz nede başka bir yaşanacak sivas var. gelecek kuşakların önünü acın bilgi teçrübe ve deneyiminizlerinizi hayat ta iken gelecek nesillere aşılayın ALLAH uzun ömürler versin saygılarımla
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
Kamuoyunda İTFAİYE BİNASINI Başkan AYDIN´a devretmesi ile ilgili pek çok soru işareti olan EMİNOĞLU´nun son demde yeni dönemde BELEDİYE BAŞKAN Yardımcısı olmaya hazırlanması tuhaf bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar