Dediğim Dedik!
Hızlı Tren Güzergahı özellikle Başkan AYDIN´ın dayatması ile şehir dışına kaydırılırken,müteahhidin kaçması ile ortada kalan beton bloklar çürümeye yüz tuttu. İstasyonun yapılacağı yerden kaynak suyu da çıkmasına rağmen, hala Başkan AYDIN´ın bu güzergahta ısrar etmesinin perde arkası merak ediliyor.
Tarih: 10.7.2017 20:48:56/ 1084okunma / 10yorum

 

SİVAS Hızlı Tren tartışmalara odaklandı. Tartışmanın en hararetli savunucularından biri olan Belediye Başkanı Sami AYDIN, Tren Güzergâhı ve Gar hakkında sabit fikrinde ısrar ederken, şehir kamuoyunu etkilemek içinde iki de bir basın karşısına çıkıp beyanatlar vermeye devam ediyor.

Gar ve Güzergahın Üniversite tarafın kaydırılması konusunda Üniversite yönetiminin de sesi çıkmazken, en önemlisi de STSO BAŞKANI Osman YILDIRIM´ın Başkan Aydın´dan yana olduğu kamuoyunda dile getirtiliyor.

Şehrin genel kaanatinin, Güzergah ve Garın Mevcut yerinde olması gerektiği bilinirken, Başkan AYDIN´ın KIZILIRMAK DELTASINA bunu kaydırmak istemesi kamuoyunda analiz edilemiyor.

Kamuoyu Başkan AYDIN´ın bu konuda neden inatçı bir tutum içinde olduğunu merak ediyor.Tren mütahidinin kaçması ve istasyon yerinde kaynak suyu çıkmasına rağmen hala bu yanlış güzergahta ısrar edilmesinin ardında yatan düşüncelerin zamanla daha iyi anlaşılacağı ifade ediliyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dediğim Dedik
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
demir
2.5.2016 10:04:44
Kızılırmak deltası sonra sorun çıkarmasın. Dikkat etmek gerek.Nede olsa yumuşak toprak
Doğruya Doğru
3.5.2016 09:34:30
eğer yol kampüs tarafından geçerse üniversite kampüsü diye bir şey kalmaz kısmı yol geçen hanı olan üniversite tamamen yolgeçen hanına döner
Nejat DEMİR
4.5.2016 14:49:13
Irmak Deltasına yapılacak her türlü çalışma bedeli yüksek bir o kadarda güven vermeyen risk taşır artı bu risk ve bedel Ne Sami Başkanı Ne de Osman Başkanın taşıyabileceği bir risk değildir Aklın yolu birdir karını zararını toplumun karının ve zararının önünde tutan kesinlikle zarardadır. Bireye düşen zararın neresinden dönerse kardır. Diğer yerleşim yerlerinde Hızlı trenler için mutlaka mevcut ana istasyonu kullanmıştır Sivas ta kullanacaktır akıl bunu gerektirir.
Şükrü
6.5.2016 08:26:26
sivaslı belediye başkanı seçimi yaparken yanlışlıkla dediğim dedik diyen birini seçti galiba
metin
11.7.2017 01:17:03
YOKMU BU ŞEHİRDE HESAP SORACAK BİR SAVCI YADA PARTİ YETKİLİSİ, YAZIK DEĞİLMİ BU ŞEHRE, 2016 DA GELECEK HIZLI TREN NEREDE,HAKKIMIZ HARAM OLSUN,
de get
11.7.2017 09:13:23
la zaten avuç kadar şehir, bi baştan bi başa bayrampaşa etmez nerden geçerse geçsin boş işler bunlar
sdfvgbhnjmö
11.7.2017 09:26:54
Sayın Başkan bulunduğunuz makam halka hizmet makamıdır. Halk ne derse o olur. SEÇİMDE olduğu gibi.
ahmet özdemir
15.7.2017 10:29:57
istasyon ve terminal çimentonun yanına yapılsın nasılsa kuzey çevre yolu yapılacak yolun kuzeyinden de tren geçsin kamulaştıma falan masraf tek olur şehir bölünmez bunun dışında dışında başka güzergah isteyenin ya beyni yoktur yada çıkarı için konuşuyordur.
Yusuf Kul
11.7.2017 20:02:56
Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu göreve davet ediyorum. Kamuyu kendi menfaatleri için nedeniyle zarara uğratmaktan dolayı Sami Aydını lütfen görevden alsın.
adnan şerbet
11.7.2017 22:32:51
hızlı tren gördünüzmü bilmem ben 400 km giden gürdüm..150 dahi gitse şimdili gara nasıl girecek nereden çıkıp devam edecek..Halka sordukmu sonuç şu..hastane ön bahçede garajlar karşımızda belediye, valilik yanımızda,,çarşı ise evimizin altında olsun..bu da halkın isteği..
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
SİVAS´ta FETÖ yapılanmasının en önemli ekonomik gücünü etkin bir KADIN DERNEĞİNİN yaptığı kermesler ve birebir çalışmalar ile elde ettiği bilgisine ulaşıldı. Şehirde etkin olan bayanlara da kanca atan FETÖ ablaları, onları organize ettikleri programlara dahil ederek nüfuzlarını kullandıkları belirtildi.MÜTEVELLİ ABLA diye tabir edilen bu nufuzlu isimler kamuoyunda en çok merak edilenler arasında...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Sis Perdeleri Aralansın!
Sis Perdeleri Aralansın!
FETÖ yapılanmasının en önemli isimlerinden biri olan FETÖ İmamı Veysel TIKAÇ´ın yakalanması şehirde konuşulmaya devam ediyor. Sivas´ta TIKAÇ´ın konuşmasından korkan epey bir ismin, tedirginlik içinde olduğu haber merkezimize gelmeye devam ediyor. TIKAÇ´ın konuşması durumunda pek çok ilişkiler ağının ortaya çıkacağı ve bürokraside var olan “GİZLİ FETÖ UŞAKLARININ” deşifre olacağı vurgulanıyor.
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Yaza şenliklerle başlayan SİVASLILAR, el çırpıp havalara zıplamaya devam ediyorlar.Ringo ringo şişeler ile ellerini havaya kaldırın ahalinin, suyu da yıllardır mezarlıktan getirme uğraşını devam ettirdikleri gözlemleniyor. Tavukları bir türlü pişiremeyen nicesinin, Hacıyı çarşıya bu yaz yine alkış eşliğinde gönderip göndermeyecekleri ise merak ediliyor.
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı gördüm düşümde
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TUDEMSAŞ, işin ehli nitelikli bir yönetimi arzularken, yaklaşık 2 aydır hiç vagon üretimi yapılmadığı, işten güçten anlamayanlar insanlar tarafından devasa müessesenin batal hale getirilip adeta TEKER fabrikasına döndürüldüğü ve ortalığın tekerden geçilmediği bilgilerine ulaşıldı.Personel Daire Başkanı Mehmet ŞEREF´in ise her dönemde koruyup kollamakta üstün başarı gösterdiği koltuğunun yaklaşık 25 yılı bulduğu ve koltuğunun çürümesine rağmen, kendisinin SİVAS için elini taşın altına koymadığı belirtiliyor.
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Milli Eğitimde kronikleşen vasıfsızlıkları gündeme getiren SİVAS POSTASI GAZETESİ´ni mahkemeye vererek İFTİRALAR atan zamanın Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail UYAR´a yargı tokat gibi cevap verdi.
Topunuz Gelin!
Topunuz Gelin!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Cumhuriyet Üniversitesi yeni yönetimi, bir yılını tam doldurmuşken, ardı arkası kesilmez olumsuzluklar da kamuoyu gündemini meşgul ediyor.SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´nin gündeme taşıdığı “SKANDAL HİSSE” devrinden geri adım atılırken, şimdi de bazı bölümlerin kapatılmasına yönelik adımların atıldığı iddiaları şehirde ŞOK etkisi oluşturdu.
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
Yıl boyu sosyal medyadan, AYET ve HADİS paylaşmaktan harap ve bitap düşen SİVASLI sanal mücahitler, “Allah verdiği nimeti kulu üzerinde görmek ister” diyerek tatile akın etmeye devam ediyorlar.Açık büfelerde “ESKİ ROMA” geleneğini devam ettirip semirerek, güneşin altında suya yatan nicesinin, tatil dönüşü FACEBOOK´ta paylaşmak için hamaset ve manevi sözler hazırladıkları belirtiliyor
Eğitimde Önemli Hamle!
Eğitimde Önemli Hamle!
Milli Eğitim tarihinin en kapsayıcı müfredatı Bakan YILMAZ tarafından kamuoyuna açıklandı.2017-2018 de uygulanacak olan müfredat, sadeliği ile öne çıkıyor. Uzan soluklu toplantı ve çalışmalar akabinde hazırlanan müfredata alanında uzman eğitimcilerin de önemli katkılar sunduğu biliniyor.
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
Köy garajlarındaki bir uygulama şehrin gündeminde. Revizyon imar planında BELEDİYE TESİS ALANI olan yerde akaryakıt istasyonunun yükselmesi bir takım soruları gündeme taşımaya devam ediyor.
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Değer yargılarının sıfırlandığı, sahte ilişkilerin baş tacı edildiği, insanların bir birlerinin kanını emmek için fırsatı ganimet bildiği barbar çağda, akıllı kalanlar da gözden kaçmıyor. Kadınların ve erkeklerin çeşit çeşit maskelerle dolaştığı içi boş çağda, insan ruhuna nüfuz eden saf bakışların neden anlaşılmadığı bilinmiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:12 05:15 12:48 16:44 20:03 21:48
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar