Dediğim Dedik!
Hızlı Tren Güzergahı özellikle Başkan AYDIN´ın dayatması ile şehir dışına kaydırılırken,müteahhidin kaçması ile ortada kalan beton bloklar çürümeye yüz tuttu. İstasyonun yapılacağı yerden kaynak suyu da çıkmasına rağmen, hala Başkan AYDIN´ın bu güzergahta ısrar etmesinin perde arkası merak ediliyor.
Tarih: 10.7.2017 20:48:56/ 1691okunma / 10yorum

 

SİVAS Hızlı Tren tartışmalara odaklandı. Tartışmanın en hararetli savunucularından biri olan Belediye Başkanı Sami AYDIN, Tren Güzergâhı ve Gar hakkında sabit fikrinde ısrar ederken, şehir kamuoyunu etkilemek içinde iki de bir basın karşısına çıkıp beyanatlar vermeye devam ediyor.

Gar ve Güzergahın Üniversite tarafın kaydırılması konusunda Üniversite yönetiminin de sesi çıkmazken, en önemlisi de STSO BAŞKANI Osman YILDIRIM´ın Başkan Aydın´dan yana olduğu kamuoyunda dile getirtiliyor.

Şehrin genel kaanatinin, Güzergah ve Garın Mevcut yerinde olması gerektiği bilinirken, Başkan AYDIN´ın KIZILIRMAK DELTASINA bunu kaydırmak istemesi kamuoyunda analiz edilemiyor.

Kamuoyu Başkan AYDIN´ın bu konuda neden inatçı bir tutum içinde olduğunu merak ediyor.Tren mütahidinin kaçması ve istasyon yerinde kaynak suyu çıkmasına rağmen hala bu yanlış güzergahta ısrar edilmesinin ardında yatan düşüncelerin zamanla daha iyi anlaşılacağı ifade ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dediğim Dedik
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
demir
2.5.2016 10:04:44
Kızılırmak deltası sonra sorun çıkarmasın. Dikkat etmek gerek.Nede olsa yumuşak toprak
Doğruya Doğru
3.5.2016 09:34:30
eğer yol kampüs tarafından geçerse üniversite kampüsü diye bir şey kalmaz kısmı yol geçen hanı olan üniversite tamamen yolgeçen hanına döner
Nejat DEMİR
4.5.2016 14:49:13
Irmak Deltasına yapılacak her türlü çalışma bedeli yüksek bir o kadarda güven vermeyen risk taşır artı bu risk ve bedel Ne Sami Başkanı Ne de Osman Başkanın taşıyabileceği bir risk değildir Aklın yolu birdir karını zararını toplumun karının ve zararının önünde tutan kesinlikle zarardadır. Bireye düşen zararın neresinden dönerse kardır. Diğer yerleşim yerlerinde Hızlı trenler için mutlaka mevcut ana istasyonu kullanmıştır Sivas ta kullanacaktır akıl bunu gerektirir.
Şükrü
6.5.2016 08:26:26
sivaslı belediye başkanı seçimi yaparken yanlışlıkla dediğim dedik diyen birini seçti galiba
metin
11.7.2017 01:17:03
YOKMU BU ŞEHİRDE HESAP SORACAK BİR SAVCI YADA PARTİ YETKİLİSİ, YAZIK DEĞİLMİ BU ŞEHRE, 2016 DA GELECEK HIZLI TREN NEREDE,HAKKIMIZ HARAM OLSUN,
de get
11.7.2017 09:13:23
la zaten avuç kadar şehir, bi baştan bi başa bayrampaşa etmez nerden geçerse geçsin boş işler bunlar
sdfvgbhnjmö
11.7.2017 09:26:54
Sayın Başkan bulunduğunuz makam halka hizmet makamıdır. Halk ne derse o olur. SEÇİMDE olduğu gibi.
ahmet özdemir
15.7.2017 10:29:57
istasyon ve terminal çimentonun yanına yapılsın nasılsa kuzey çevre yolu yapılacak yolun kuzeyinden de tren geçsin kamulaştıma falan masraf tek olur şehir bölünmez bunun dışında dışında başka güzergah isteyenin ya beyni yoktur yada çıkarı için konuşuyordur.
Yusuf Kul
11.7.2017 20:02:56
Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu göreve davet ediyorum. Kamuyu kendi menfaatleri için nedeniyle zarara uğratmaktan dolayı Sami Aydını lütfen görevden alsın.
adnan şerbet
11.7.2017 22:32:51
hızlı tren gördünüzmü bilmem ben 400 km giden gürdüm..150 dahi gitse şimdili gara nasıl girecek nereden çıkıp devam edecek..Halka sordukmu sonuç şu..hastane ön bahçede garajlar karşımızda belediye, valilik yanımızda,,çarşı ise evimizin altında olsun..bu da halkın isteği..
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar yağar, yollar kapanır lakin kimse yüreklere giden yolları kapatmazdı. Yorgun başların dinleneceği güçlü omuzlar, hayata tutunmanın sırrını fısıldarlardı. Sahi nereye gitti o zamanlar?
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO yatırımını şehirlerine kazandırmak isteyen İller, 8 veya 10 kişilik komiteler kurarak ANKARA´da lobi yapmaya başladılar.Arsa ve Avantaj tekliflerinde yarışa giren şehirler, dosyalar hazırlayıp TOBB başta olmak üzere önemli yerlere sunarlarken, SİVAS´ın herhangi bir lobi girişimi içinde olmaması tepki çekiyor.
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Kaliteli maden rezervleri, Divriği Demir Çelik, Sivas Demir Çelik, Tüdemsaş ve ESTAŞ birikimi ile yerli otomobil üretimine hazır olan SİVAS, aynı zamanda stratejik bir noktada olması nedeniyle de dikkat çekiyor. KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu, hızlı tren güzergahı,demiryolları ağları ile TÜRKİYE´nin ortasında en güvenli yer olan SİVAS´ın yerli otomobil üretimi için en ideal yer olduğu vurgulanıyor.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bylock ve Fetö Mağdurları
Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:34 07:16 12:28 15:02 17:22 18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar