Dediğim Dedik!
Hızlı Tren Güzergahı özellikle Başkan AYDIN´ın dayatması ile şehir dışına kaydırılırken,müteahhidin kaçması ile ortada kalan beton bloklar çürümeye yüz tuttu. İstasyonun yapılacağı yerden kaynak suyu da çıkmasına rağmen, hala Başkan AYDIN´ın bu güzergahta ısrar etmesinin perde arkası merak ediliyor.
Tarih: 10.7.2017 20:48:56/ 1582okunma / 10yorum

 

SİVAS Hızlı Tren tartışmalara odaklandı. Tartışmanın en hararetli savunucularından biri olan Belediye Başkanı Sami AYDIN, Tren Güzergâhı ve Gar hakkında sabit fikrinde ısrar ederken, şehir kamuoyunu etkilemek içinde iki de bir basın karşısına çıkıp beyanatlar vermeye devam ediyor.

Gar ve Güzergahın Üniversite tarafın kaydırılması konusunda Üniversite yönetiminin de sesi çıkmazken, en önemlisi de STSO BAŞKANI Osman YILDIRIM´ın Başkan Aydın´dan yana olduğu kamuoyunda dile getirtiliyor.

Şehrin genel kaanatinin, Güzergah ve Garın Mevcut yerinde olması gerektiği bilinirken, Başkan AYDIN´ın KIZILIRMAK DELTASINA bunu kaydırmak istemesi kamuoyunda analiz edilemiyor.

Kamuoyu Başkan AYDIN´ın bu konuda neden inatçı bir tutum içinde olduğunu merak ediyor.Tren mütahidinin kaçması ve istasyon yerinde kaynak suyu çıkmasına rağmen hala bu yanlış güzergahta ısrar edilmesinin ardında yatan düşüncelerin zamanla daha iyi anlaşılacağı ifade ediliyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dediğim Dedik
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
demir
2.5.2016 10:04:44
Kızılırmak deltası sonra sorun çıkarmasın. Dikkat etmek gerek.Nede olsa yumuşak toprak
Doğruya Doğru
3.5.2016 09:34:30
eğer yol kampüs tarafından geçerse üniversite kampüsü diye bir şey kalmaz kısmı yol geçen hanı olan üniversite tamamen yolgeçen hanına döner
Nejat DEMİR
4.5.2016 14:49:13
Irmak Deltasına yapılacak her türlü çalışma bedeli yüksek bir o kadarda güven vermeyen risk taşır artı bu risk ve bedel Ne Sami Başkanı Ne de Osman Başkanın taşıyabileceği bir risk değildir Aklın yolu birdir karını zararını toplumun karının ve zararının önünde tutan kesinlikle zarardadır. Bireye düşen zararın neresinden dönerse kardır. Diğer yerleşim yerlerinde Hızlı trenler için mutlaka mevcut ana istasyonu kullanmıştır Sivas ta kullanacaktır akıl bunu gerektirir.
Şükrü
6.5.2016 08:26:26
sivaslı belediye başkanı seçimi yaparken yanlışlıkla dediğim dedik diyen birini seçti galiba
metin
11.7.2017 01:17:03
YOKMU BU ŞEHİRDE HESAP SORACAK BİR SAVCI YADA PARTİ YETKİLİSİ, YAZIK DEĞİLMİ BU ŞEHRE, 2016 DA GELECEK HIZLI TREN NEREDE,HAKKIMIZ HARAM OLSUN,
de get
11.7.2017 09:13:23
la zaten avuç kadar şehir, bi baştan bi başa bayrampaşa etmez nerden geçerse geçsin boş işler bunlar
sdfvgbhnjmö
11.7.2017 09:26:54
Sayın Başkan bulunduğunuz makam halka hizmet makamıdır. Halk ne derse o olur. SEÇİMDE olduğu gibi.
ahmet özdemir
15.7.2017 10:29:57
istasyon ve terminal çimentonun yanına yapılsın nasılsa kuzey çevre yolu yapılacak yolun kuzeyinden de tren geçsin kamulaştıma falan masraf tek olur şehir bölünmez bunun dışında dışında başka güzergah isteyenin ya beyni yoktur yada çıkarı için konuşuyordur.
Yusuf Kul
11.7.2017 20:02:56
Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu göreve davet ediyorum. Kamuyu kendi menfaatleri için nedeniyle zarara uğratmaktan dolayı Sami Aydını lütfen görevden alsın.
adnan şerbet
11.7.2017 22:32:51
hızlı tren gördünüzmü bilmem ben 400 km giden gürdüm..150 dahi gitse şimdili gara nasıl girecek nereden çıkıp devam edecek..Halka sordukmu sonuç şu..hastane ön bahçede garajlar karşımızda belediye, valilik yanımızda,,çarşı ise evimizin altında olsun..bu da halkın isteği..
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri...
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Sultan Abdülhamit Hanın 1900 yılında temellerini attığı İstanbul-Hicaz Demiryolunun, HIZLI TREN hattı ile yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. İSTANBUL-MEKKE arası hızlı tren sisteminin kurulması durumunda İSTANBUL´dan yola çıkan bir tren 24 saat sonra kutsal topraklarda olabilecek.Eğer bu proje hayata geçerse TÜRKİYE dünya ölçeğinde bir kızıl elmaya ulaşmış olacak.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, yeni Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içerde çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Değişim Kapıda!
Değişim Kapıda!
SİVAS Oda ve Borsalarda yenilenmeyi konuşurken,seçim sonuçlarını tahmin eden Osman YILDIRIM ve Abdülkadir HASTAOĞLU´nun, HİSARCIKLIOĞLU´nu seçime ramak kala getirip, sanki SİVASLILAR, Yıldırım ve Hastaoğlu´nu tanımıyormuş gibi onları methetmesi anlaşılamadı.
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Türkiye FETÖ belası ile uğraşırken, FETÖ´nün etkin olduğu illerin başında gelen SİVAS´ta ise, bu yapının kadın hiyerarşisi merak ediliyor. Şehirdeki doktorların, öğretim üyelerinin, mühendislerin, varlıklı insanların eşlerini bu yapı ile tanıştırıp, onların bu yapıya maddi destek vermelerini sağlayan nüfuzlu “MÜTEVELLİ ABLA” nın kim olduğu sorgulanıyor.
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bütün ülkede insanları “himmet” tiyatrosu ile soyup soğana çeviren FETÖ´nün, SİVAS´taki maddi gücünün ne olduğu kestirilemiyor. Üst düzey FETÖ mensuplarının yurt dışına firar ettikleri bilinirken, şehirdeki “HİMMET” birikintileri ise sırra kadem bastı. Şehir kamuoyu ise 15 Temmuz ihaneti akabinde tahminen FETÖ paralarının sonbahar gibi sırra kadem bastığını iddia ediyor.
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK´ta nüfus yapısı 2000´li yıllarda itibaren bilinçli olarak değiştirilerek, KERKÜK´ün gerçek sahipleri Türkmenler oradan göçe zorlandılar. Kerkük Nüfus Müdürlüğü kayıtlarının Barzani ve Talabani yanlılarınca organize olarak yağmalanması akabinde, nüfus ve tapu bilgileri yok edildi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
HACILAR Dönüyor
HACILAR Dönüyor
KUTSAL TOPRAKLARDA Hac görevini yerine getiren HACILAR dönmeye başladılar.Yılda bir gerçekleşen büyük “istişare”nin hakkıyla yapılması ümit ediliyor. Özellikle TÜRK HACILARIN Mekke ve Medine´deki “incik boncuk satanlara” yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
DÜNYADAKİ en iyi üniversiteler arasında CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ yok. Sıralamaya giren üniversiteler, akademik başarı ve kalite ile adlarından söz ettirirken, Cumhuriyet Üniversitesinde yaprak kımıldamıyor. Herkes tepeye yerleşmenin mücadelesini verirken, Cumhuriyet Üniversitesi´nin “domuzların kampüse girmemesi için duvar ördürdüğü, çeşme ve kapı modelleri çizdirdiği hatta ve hatta hızını alamayarak, özel locada maç izlediği gözlemleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ artık ders kitaplarında. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda geniş çerçevede anlatıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar