Dediğim Dedik!
Hızlı Tren Güzergahı özellikle Başkan AYDIN´ın dayatması ile şehir dışına kaydırılırken,müteahhidin kaçması ile ortada kalan beton bloklar çürümeye yüz tuttu. İstasyonun yapılacağı yerden kaynak suyu da çıkmasına rağmen, hala Başkan AYDIN´ın bu güzergahta ısrar etmesinin perde arkası merak ediliyor.
Tarih: 10.7.2017 20:48:56/ 1919okunma / 10yorum

 

SİVAS Hızlı Tren tartışmalara odaklandı. Tartışmanın en hararetli savunucularından biri olan Belediye Başkanı Sami AYDIN, Tren Güzergâhı ve Gar hakkında sabit fikrinde ısrar ederken, şehir kamuoyunu etkilemek içinde iki de bir basın karşısına çıkıp beyanatlar vermeye devam ediyor.

Gar ve Güzergahın Üniversite tarafın kaydırılması konusunda Üniversite yönetiminin de sesi çıkmazken, en önemlisi de STSO BAŞKANI Osman YILDIRIM´ın Başkan Aydın´dan yana olduğu kamuoyunda dile getirtiliyor.

Şehrin genel kaanatinin, Güzergah ve Garın Mevcut yerinde olması gerektiği bilinirken, Başkan AYDIN´ın KIZILIRMAK DELTASINA bunu kaydırmak istemesi kamuoyunda analiz edilemiyor.

Kamuoyu Başkan AYDIN´ın bu konuda neden inatçı bir tutum içinde olduğunu merak ediyor.Tren mütahidinin kaçması ve istasyon yerinde kaynak suyu çıkmasına rağmen hala bu yanlış güzergahta ısrar edilmesinin ardında yatan düşüncelerin zamanla daha iyi anlaşılacağı ifade ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Dediğim Dedik
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
demir
2.5.2016 10:04:44
Kızılırmak deltası sonra sorun çıkarmasın. Dikkat etmek gerek.Nede olsa yumuşak toprak
Doğruya Doğru
3.5.2016 09:34:30
eğer yol kampüs tarafından geçerse üniversite kampüsü diye bir şey kalmaz kısmı yol geçen hanı olan üniversite tamamen yolgeçen hanına döner
Nejat DEMİR
4.5.2016 14:49:13
Irmak Deltasına yapılacak her türlü çalışma bedeli yüksek bir o kadarda güven vermeyen risk taşır artı bu risk ve bedel Ne Sami Başkanı Ne de Osman Başkanın taşıyabileceği bir risk değildir Aklın yolu birdir karını zararını toplumun karının ve zararının önünde tutan kesinlikle zarardadır. Bireye düşen zararın neresinden dönerse kardır. Diğer yerleşim yerlerinde Hızlı trenler için mutlaka mevcut ana istasyonu kullanmıştır Sivas ta kullanacaktır akıl bunu gerektirir.
Şükrü
6.5.2016 08:26:26
sivaslı belediye başkanı seçimi yaparken yanlışlıkla dediğim dedik diyen birini seçti galiba
metin
11.7.2017 01:17:03
YOKMU BU ŞEHİRDE HESAP SORACAK BİR SAVCI YADA PARTİ YETKİLİSİ, YAZIK DEĞİLMİ BU ŞEHRE, 2016 DA GELECEK HIZLI TREN NEREDE,HAKKIMIZ HARAM OLSUN,
de get
11.7.2017 09:13:23
la zaten avuç kadar şehir, bi baştan bi başa bayrampaşa etmez nerden geçerse geçsin boş işler bunlar
sdfvgbhnjmö
11.7.2017 09:26:54
Sayın Başkan bulunduğunuz makam halka hizmet makamıdır. Halk ne derse o olur. SEÇİMDE olduğu gibi.
ahmet özdemir
15.7.2017 10:29:57
istasyon ve terminal çimentonun yanına yapılsın nasılsa kuzey çevre yolu yapılacak yolun kuzeyinden de tren geçsin kamulaştıma falan masraf tek olur şehir bölünmez bunun dışında dışında başka güzergah isteyenin ya beyni yoktur yada çıkarı için konuşuyordur.
Yusuf Kul
11.7.2017 20:02:56
Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu göreve davet ediyorum. Kamuyu kendi menfaatleri için nedeniyle zarara uğratmaktan dolayı Sami Aydını lütfen görevden alsın.
adnan şerbet
11.7.2017 22:32:51
hızlı tren gördünüzmü bilmem ben 400 km giden gürdüm..150 dahi gitse şimdili gara nasıl girecek nereden çıkıp devam edecek..Halka sordukmu sonuç şu..hastane ön bahçede garajlar karşımızda belediye, valilik yanımızda,,çarşı ise evimizin altında olsun..bu da halkın isteği..
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar