Daha Kaç Ay Sürecek?
SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesine hiç beklenmedik bir isim olan Mehmet KUL´un atanması şehirde yankı uyandırmıştı. Atama akabinde iadeyi ziyaret ve hayırlı olsunlu günlere devam eden KUL´un şahsi bir yol haritası çizip çizemeyeceği merak ediliyor.
Tarih: 12.3.2019 20:00:11/ 1419okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS İkinci Üniversite heyecanını tam anlamıyla yaşayamıyor. Prof. Mehmet KUL´un atanması akabinde KUL´un başta Rektör Alim YILDIZ´ı yanına alarak bir takım ziyaretlerde bulunması tepki çekmişti.

Müstakil bir rektör gibi hareket etme yerine C.Ü.Rektörü Alim YILDIZ ile birlikte yaptıkları VİLAYET ziyareti kamuoyunda olumlu bulunmazken, akabinde iadeyi ziyaret ve hayırlı olsun ritüellerinin çokça görülmesi de tepki çekmeye devam ediyor.

Rektör atanması sonrası nasıl bir yol haritası belirlediği bilinmez iken, KUL´un müstakil hareket ederek şehre İKİNCİ ÜNİVERSİTE kazandırma şansı ise zayıf görülüyor.

REKTÖR Mehmet KUL´un seçilmesi sonrasında nasıl bir yapılanma içerisine gireceği ise merakla bekleniyor.

“DİLİ ve EDEBİYATI” olanların kadro beklentisi içinde oldukları su götürmez bir gerçek olarak kamuoyunda dillendirilirken, Rektör KUL´un BAĞIMSIZ, ADALETLİ, HAKKANİYETLİ bir yapılanma konusunda nasıl hareket edeceği ise hasretle merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Daha Sürecek
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
koray mert
13.3.2019 11:33:47
Sivas´ımızın basındaki yüz akı olan Sivas postasının şehrimizdeki bazı güç odaklarıyla aynı dili kullanarak Sayın Rektörle ilgili bu türden negatif algı oluşturmasını doğrusu yadırgadığımızı belirtmek isteriz.Sayın Rektörün Sivaslı olmaması bir dezavantaj değil bilakis ciddi bir avantajdır.Alim Yıldız ile birlikte protokol ziyaretlerinde bulunmaları ise Sayın Rektörün inceliğinden kaynaklanmaktadır.İkinci Üniversitenin tam anlamıyla Sivas´ımıza fayda sağlayacak ölçüde,teşkilatlanması,kampüs ve ana rektörlük binalarının teşkili aşamalarını hızla devam ettirmektedirler.Belki bir eksiklikleri Sivasın alışık olduğu ölçüde yapmadıklarını pazarlama mantığı ve anlayışı içerisinde sürekli medyada görünmüyor olmalarıdır.Bu nedenle sürekli olarak doğrunun ve Sivas´ımızın ortak değerlerinin yanında güçlü bir tavır sergilemiş olan Sivas Postamızın Sayın Rektöre bu konuda biraz daha zaman tanıması ve gelişmeleri iyi niyet ekseninde değerlendirmesidir.Çalışkan,işinin ehli Rektör ve genel sekreterle Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz hakkettiği konuma gelecektir inşAllah.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar