CUMHURBAŞKANI Geliyor!
SİVAS Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekliyor. Şehrin dört bir yanında ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti konuşulurken,SİVASLILAR, şehrin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtarılması için yardım beklediklerini dile getiriyorlar.
Tarih: 8.12.2017 17:40:11/ 1455okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´a önümüzdeki Pazar gelerek halkla birlikte olacak olan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, kongre ve açılış etkinliklerinde bulunacak. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekleyen SİVASLILAR görkemli bir karşılama yapacaklarını dile getiriyorlar.

Her zaman Devletin ve Cumhurbaşkanı´nın yanında olduklarını belirten şehir halkı, SİVAS´ın içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan da kurtulmak istediklerini ifade ediyorlar.

Özellikle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “YERLİ OTO” üretecek firmalara SİVAS´ta üretimi yapmaları için referans olmasını istiyorlar.

CAZİBE MERKEZİ Projesine SİVAS´ın da dahil edilmesi gereğini dile getiren şehir esnaf ve tüccarı, bu yapıya şehrin dahil edilmesinin adeta can suyu olacağı ve Orta Anadolu´nun parlayan yıldızına dönüşebileceği görüşlerini dile getiriyorlar.

KIZILIRMAK´ın Belediye UFKU ve İMKANLARI ile değerlendirilmesinin mümkün olmadığı herkesçe bilinirken, MARMARAY gibi büyük bir hayal ve mühendislik projesi gibi KIZILIRMAK´ın da DEVLET eli ile değerlendirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

HIZLI TREN GÜZERGAHI hakkında da şehir kamuoyu adeta fıkır fıkır kaynamaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın bir oldu bitti ile Hızlı Tren Güzergahını ırmak boyuna götürdükleri ve bu güzergahında zemininde oynamalar olduğu hatta su çıktığı bilinirken, güzergahın yeniden eski yerine getirilmesinin  elzem olduğu vurgulanıyor.

Başbakan Binali YILDIRIM´ın bir SİVAS ziyaretinde “bütün gelişmiş ülkelerde hızlı tren güzergahları şehir merkezinde, SİVAS´ta da böyle olmalı” dediği halde buna SAMİ AYDIN ve OSMAN YILDIRIM tarafından uyulmadığı ve güzergahın yanlış yere kaydırıldığı dile getiriliyor.

Bir diğer husus ise SİVAS BELEDİYESİ´nin yanlış imar uygulamaları eleştiri alıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN “Dikey Mimari yerine Yatay Mimari” olmalı derken özellikle KIZILIRMAK havzası etrafında Belediye onaylı DİKEY UCUBELERİN baş gösterdiği ve bunun nda CUMHURBAŞKANI´nın direktifleri ile örtüşmediği herkesçe dile getiriliyor.

SİVAS´ın yaşanabilir bir il olması için “YATAY MİMARİ” noktasında mukim adımların atılmasının artık Cumhurbaşkanı ERDOĞAN talimatı ile yerine getirilmesinin elzem olduğu vurgulanıyor.

SİVASLI entelektüeller ise kültürel ve tarihi bir duruş timsali olan SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı etkinliklerinin bütün dünyanın parmak ısıracağı şekilde görkemli yapılması gerektiğini dile getiriyorlar.

MANDA ve HİMAYEYİ reddederek, CUMHURİYET´in temellerinin atıldığı bu şehirde, 100.yıl kutlamalarının pek çok etkinlik ve destansı projeler ile kutlanılması arzulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CUMHURBAŞKANI Geliyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin koç
7.12.2017 20:01:57
Maden ve kaplıca turizmi tam manası ile geliştirilirse yeter.yıldız dağı na harcanan para kaplıca turizmi ne kazandırılsa ide daha güzel bir yatırım olurdu.Yıldız dağı büyük para harcanarak yapılan bir yatırım her yıl zarar ediyordur herhalde.Planlı bir şekilde Sivas´ın öncelikleri iyi belirlenmeli
metin
9.12.2017 00:44:04
EN ÖNEMLİSİ VATANDAŞIN TEK HASTANEYE MAHKUM EDİLMESİ VE KALE PROJESİYLE HIZLI TRENIN ÇOK ÇABUK HAYATA GEÇMESİ GEREK, AKSİ HALDE 2019 SEÇİMLERİNDE SİVAS BUNU HESABINI YAPACAKTIR, ESKİ SSK HASTANESİ, ASKERİ HASTANE , DEMİRYOLLARI HASTANESİ VE NUMUNE HASTANESİ YENİDEN AÇILMALI VE YAPILMALIDIR, CUMHURBAŞKANIMIZA BU KONU ACİL İLETİLMELİDİR, BELKİDE BU KONUDAN HABERİ BİLE YOKTURDUR.
AHMET ASLAN
8.12.2017 09:49:28
ne olacak biliyormusunuz,reis gelecek verecek gazı,siyasilerimiz ve şehrimizin ileri gelenleri kendisiyle fotoğraf çektirmek için sıraya girecek,çektirenler bu fotoğrafları sosyal medyada yayınlayacak,sivas için verilen sözler unutulacak,biz seçimlerde %70-80 lerle destek vereceğiz sonrada sivas niye ilerlemiyor diye konuşacağız...
Mahir
9.12.2017 20:28:05
Bence C.Ü rektörü görevden alınmalı, başarısız çünkü.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar