CUMHURBAŞKANI Geliyor!
SİVAS Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekliyor. Şehrin dört bir yanında ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti konuşulurken,SİVASLILAR, şehrin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtarılması için yardım beklediklerini dile getiriyorlar.
Tarih: 8.12.2017 17:40:11/ 854okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´a önümüzdeki Pazar gelerek halkla birlikte olacak olan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, kongre ve açılış etkinliklerinde bulunacak. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekleyen SİVASLILAR görkemli bir karşılama yapacaklarını dile getiriyorlar.

Her zaman Devletin ve Cumhurbaşkanı´nın yanında olduklarını belirten şehir halkı, SİVAS´ın içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan da kurtulmak istediklerini ifade ediyorlar.

Özellikle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “YERLİ OTO” üretecek firmalara SİVAS´ta üretimi yapmaları için referans olmasını istiyorlar.

CAZİBE MERKEZİ Projesine SİVAS´ın da dahil edilmesi gereğini dile getiren şehir esnaf ve tüccarı, bu yapıya şehrin dahil edilmesinin adeta can suyu olacağı ve Orta Anadolu´nun parlayan yıldızına dönüşebileceği görüşlerini dile getiriyorlar.

KIZILIRMAK´ın Belediye UFKU ve İMKANLARI ile değerlendirilmesinin mümkün olmadığı herkesçe bilinirken, MARMARAY gibi büyük bir hayal ve mühendislik projesi gibi KIZILIRMAK´ın da DEVLET eli ile değerlendirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

HIZLI TREN GÜZERGAHI hakkında da şehir kamuoyu adeta fıkır fıkır kaynamaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın bir oldu bitti ile Hızlı Tren Güzergahını ırmak boyuna götürdükleri ve bu güzergahında zemininde oynamalar olduğu hatta su çıktığı bilinirken, güzergahın yeniden eski yerine getirilmesinin  elzem olduğu vurgulanıyor.

Başbakan Binali YILDIRIM´ın bir SİVAS ziyaretinde “bütün gelişmiş ülkelerde hızlı tren güzergahları şehir merkezinde, SİVAS´ta da böyle olmalı” dediği halde buna SAMİ AYDIN ve OSMAN YILDIRIM tarafından uyulmadığı ve güzergahın yanlış yere kaydırıldığı dile getiriliyor.

Bir diğer husus ise SİVAS BELEDİYESİ´nin yanlış imar uygulamaları eleştiri alıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN “Dikey Mimari yerine Yatay Mimari” olmalı derken özellikle KIZILIRMAK havzası etrafında Belediye onaylı DİKEY UCUBELERİN baş gösterdiği ve bunun nda CUMHURBAŞKANI´nın direktifleri ile örtüşmediği herkesçe dile getiriliyor.

SİVAS´ın yaşanabilir bir il olması için “YATAY MİMARİ” noktasında mukim adımların atılmasının artık Cumhurbaşkanı ERDOĞAN talimatı ile yerine getirilmesinin elzem olduğu vurgulanıyor.

SİVASLI entelektüeller ise kültürel ve tarihi bir duruş timsali olan SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı etkinliklerinin bütün dünyanın parmak ısıracağı şekilde görkemli yapılması gerektiğini dile getiriyorlar.

MANDA ve HİMAYEYİ reddederek, CUMHURİYET´in temellerinin atıldığı bu şehirde, 100.yıl kutlamalarının pek çok etkinlik ve destansı projeler ile kutlanılması arzulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CUMHURBAŞKANI Geliyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin koç
7.12.2017 20:01:57
Maden ve kaplıca turizmi tam manası ile geliştirilirse yeter.yıldız dağı na harcanan para kaplıca turizmi ne kazandırılsa ide daha güzel bir yatırım olurdu.Yıldız dağı büyük para harcanarak yapılan bir yatırım her yıl zarar ediyordur herhalde.Planlı bir şekilde Sivas´ın öncelikleri iyi belirlenmeli
metin
9.12.2017 00:44:04
EN ÖNEMLİSİ VATANDAŞIN TEK HASTANEYE MAHKUM EDİLMESİ VE KALE PROJESİYLE HIZLI TRENIN ÇOK ÇABUK HAYATA GEÇMESİ GEREK, AKSİ HALDE 2019 SEÇİMLERİNDE SİVAS BUNU HESABINI YAPACAKTIR, ESKİ SSK HASTANESİ, ASKERİ HASTANE , DEMİRYOLLARI HASTANESİ VE NUMUNE HASTANESİ YENİDEN AÇILMALI VE YAPILMALIDIR, CUMHURBAŞKANIMIZA BU KONU ACİL İLETİLMELİDİR, BELKİDE BU KONUDAN HABERİ BİLE YOKTURDUR.
AHMET ASLAN
8.12.2017 09:49:28
ne olacak biliyormusunuz,reis gelecek verecek gazı,siyasilerimiz ve şehrimizin ileri gelenleri kendisiyle fotoğraf çektirmek için sıraya girecek,çektirenler bu fotoğrafları sosyal medyada yayınlayacak,sivas için verilen sözler unutulacak,biz seçimlerde %70-80 lerle destek vereceğiz sonrada sivas niye ilerlemiyor diye konuşacağız...
Mahir
9.12.2017 20:28:05
Bence C.Ü rektörü görevden alınmalı, başarısız çünkü.
Ve...Kulisler Hareketlendi!
Ve...Kulisler Hareketlendi!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS ziyaretinde, uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Belediye Eski Başkanı Doğan ÜRGÜP´te açılışta yerini aldı.
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Üniversitede Eş Dost Geçiş Sistemi mi?
Üniversitede Eş Dost Geçiş Sistemi mi?
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın benim adımı kimse kullanmasın, eş dost ve akraba kollanması yerine liyakatın esas alınması mealindeki beyanatının Üniversitede makes bulup bulmadığı bilinmezliğini koruyor.
Kitaplarla Yola Devam
Kitaplarla Yola Devam
Yazarımız Meral DEMİR´in kitapları beğeni ile takip ediliyor.
"Ömür Dediğin" SİVAS´ta
"Ömür Dediğin" SİVAS´ta
TRT HABER´de Cumartesi akşamları ekrana gelen “ÖMÜR DEDİĞİN” izlenme rekorları kırıyor. Bu hafta GÜNEY KÖYÜ´ne konuk olan TRT HABER, Hikmet YILDIRIM´ın 79 yıllık bilgece yaşamından kesitler sundu.
Öğretmen Ruh Mimarıdır
Öğretmen Ruh Mimarıdır
Vali Davut GÜL, sıra dışı eğitimcileri topluma örnek göstermeye devam ediyor. Geçen sene öğrencileri ile birlikte “BİZ DEĞERLİYİZ” isimli bir kitap çıkaran Hakan ERASLAN´a Vali GÜL başarı belgesi verdi.
Bir Medeniyet Farkındalığı
Bir Medeniyet Farkındalığı
ORDU İdeal Gençlik ve Spor Kulubü 2 Aralık´ta Prof. Dr. Orhan ÇEKER´in katılacağı bir konferans düzenliyor.
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Eğitimde İyi Örnekler
Eğitimde İyi Örnekler
Bakanlığın yeni müfredatı ışığında öğrencilerin sanatsal yönünü açığa çıkarmaya yönelik güzel çalışmalar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. SİVAS Merkez Lütfü ABAY İlkokulu da bu güzelliğin ilk adımını atarak, eğitimde güzel örneklere bir ürün ile katkı sundu.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Yerli OTO İçin SİVAS İdeal
Yerli OTO İçin SİVAS İdeal
TURKIYE, yerli oto üretme girişimine adım atarken, bu stratejik hamlenin hayata geçeceği en uygun ilin SİVAS olacağı konunun uzmanlarınca dile getiriliyor. Sivas DEMİR ÇELİK ile bağlantılı bir yerli oto fikrinin, demiryolları ve hızlı tren ağının kesişme noktası olan SİVAS´ta hayata geçmesinin ın en ideal düşünce olduğu belirtiliyor.
Kaldırım Günleri Devam Ediyor!
Kaldırım Günleri Devam Ediyor!
Şehrin vazgeçilmez tutkularından biri olan kaldırım günleri devam ediyor. Neredeyse7/24 devam eden kaldırım sökme ve döşeme günlerine ara vermeyen Belediyenin, geçen yıl yapılanları söktüğü ve bu yıl yapılanların da muhtemelen gelecek yaz söküleceği var sayılıyor.
Lal Gibi Sessiz
Lal Gibi Sessiz
içimiz damar damar parçalansa da
Yenilgi Yenilgi Büyüyen Bir Zafer Vardır
Yenilgi Yenilgi Büyüyen Bir Zafer Vardır
Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine
Türkçe Topluluğundan Güzel Etkinlik
Türkçe Topluluğundan Güzel Etkinlik
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli aydınlardan biri olan Hüseyin KAYA,Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Taşrada Edebiyat Dergiciliği” konulu konferansa katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:50 07:34 12:35 15:00 17:18 18:50
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar