CUMHURBAŞKANI Geliyor!
SİVAS Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekliyor. Şehrin dört bir yanında ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti konuşulurken,SİVASLILAR, şehrin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtarılması için yardım beklediklerini dile getiriyorlar.
Tarih: 8.12.2017 17:40:11/ 1285okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´a önümüzdeki Pazar gelerek halkla birlikte olacak olan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, kongre ve açılış etkinliklerinde bulunacak. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekleyen SİVASLILAR görkemli bir karşılama yapacaklarını dile getiriyorlar.

Her zaman Devletin ve Cumhurbaşkanı´nın yanında olduklarını belirten şehir halkı, SİVAS´ın içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan da kurtulmak istediklerini ifade ediyorlar.

Özellikle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “YERLİ OTO” üretecek firmalara SİVAS´ta üretimi yapmaları için referans olmasını istiyorlar.

CAZİBE MERKEZİ Projesine SİVAS´ın da dahil edilmesi gereğini dile getiren şehir esnaf ve tüccarı, bu yapıya şehrin dahil edilmesinin adeta can suyu olacağı ve Orta Anadolu´nun parlayan yıldızına dönüşebileceği görüşlerini dile getiriyorlar.

KIZILIRMAK´ın Belediye UFKU ve İMKANLARI ile değerlendirilmesinin mümkün olmadığı herkesçe bilinirken, MARMARAY gibi büyük bir hayal ve mühendislik projesi gibi KIZILIRMAK´ın da DEVLET eli ile değerlendirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

HIZLI TREN GÜZERGAHI hakkında da şehir kamuoyu adeta fıkır fıkır kaynamaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın bir oldu bitti ile Hızlı Tren Güzergahını ırmak boyuna götürdükleri ve bu güzergahında zemininde oynamalar olduğu hatta su çıktığı bilinirken, güzergahın yeniden eski yerine getirilmesinin  elzem olduğu vurgulanıyor.

Başbakan Binali YILDIRIM´ın bir SİVAS ziyaretinde “bütün gelişmiş ülkelerde hızlı tren güzergahları şehir merkezinde, SİVAS´ta da böyle olmalı” dediği halde buna SAMİ AYDIN ve OSMAN YILDIRIM tarafından uyulmadığı ve güzergahın yanlış yere kaydırıldığı dile getiriliyor.

Bir diğer husus ise SİVAS BELEDİYESİ´nin yanlış imar uygulamaları eleştiri alıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN “Dikey Mimari yerine Yatay Mimari” olmalı derken özellikle KIZILIRMAK havzası etrafında Belediye onaylı DİKEY UCUBELERİN baş gösterdiği ve bunun nda CUMHURBAŞKANI´nın direktifleri ile örtüşmediği herkesçe dile getiriliyor.

SİVAS´ın yaşanabilir bir il olması için “YATAY MİMARİ” noktasında mukim adımların atılmasının artık Cumhurbaşkanı ERDOĞAN talimatı ile yerine getirilmesinin elzem olduğu vurgulanıyor.

SİVASLI entelektüeller ise kültürel ve tarihi bir duruş timsali olan SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı etkinliklerinin bütün dünyanın parmak ısıracağı şekilde görkemli yapılması gerektiğini dile getiriyorlar.

MANDA ve HİMAYEYİ reddederek, CUMHURİYET´in temellerinin atıldığı bu şehirde, 100.yıl kutlamalarının pek çok etkinlik ve destansı projeler ile kutlanılması arzulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CUMHURBAŞKANI Geliyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin koç
7.12.2017 20:01:57
Maden ve kaplıca turizmi tam manası ile geliştirilirse yeter.yıldız dağı na harcanan para kaplıca turizmi ne kazandırılsa ide daha güzel bir yatırım olurdu.Yıldız dağı büyük para harcanarak yapılan bir yatırım her yıl zarar ediyordur herhalde.Planlı bir şekilde Sivas´ın öncelikleri iyi belirlenmeli
metin
9.12.2017 00:44:04
EN ÖNEMLİSİ VATANDAŞIN TEK HASTANEYE MAHKUM EDİLMESİ VE KALE PROJESİYLE HIZLI TRENIN ÇOK ÇABUK HAYATA GEÇMESİ GEREK, AKSİ HALDE 2019 SEÇİMLERİNDE SİVAS BUNU HESABINI YAPACAKTIR, ESKİ SSK HASTANESİ, ASKERİ HASTANE , DEMİRYOLLARI HASTANESİ VE NUMUNE HASTANESİ YENİDEN AÇILMALI VE YAPILMALIDIR, CUMHURBAŞKANIMIZA BU KONU ACİL İLETİLMELİDİR, BELKİDE BU KONUDAN HABERİ BİLE YOKTURDUR.
AHMET ASLAN
8.12.2017 09:49:28
ne olacak biliyormusunuz,reis gelecek verecek gazı,siyasilerimiz ve şehrimizin ileri gelenleri kendisiyle fotoğraf çektirmek için sıraya girecek,çektirenler bu fotoğrafları sosyal medyada yayınlayacak,sivas için verilen sözler unutulacak,biz seçimlerde %70-80 lerle destek vereceğiz sonrada sivas niye ilerlemiyor diye konuşacağız...
Mahir
9.12.2017 20:28:05
Bence C.Ü rektörü görevden alınmalı, başarısız çünkü.
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
Ateşten Gömlek Giyindi!
Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar