CUMHURBAŞKANI Geliyor!
SİVAS Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekliyor. Şehrin dört bir yanında ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti konuşulurken,SİVASLILAR, şehrin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtarılması için yardım beklediklerini dile getiriyorlar.
Tarih: 8.12.2017 17:40:11/ 1130okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´a önümüzdeki Pazar gelerek halkla birlikte olacak olan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, kongre ve açılış etkinliklerinde bulunacak. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ı heyecanla bekleyen SİVASLILAR görkemli bir karşılama yapacaklarını dile getiriyorlar.

Her zaman Devletin ve Cumhurbaşkanı´nın yanında olduklarını belirten şehir halkı, SİVAS´ın içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan da kurtulmak istediklerini ifade ediyorlar.

Özellikle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “YERLİ OTO” üretecek firmalara SİVAS´ta üretimi yapmaları için referans olmasını istiyorlar.

CAZİBE MERKEZİ Projesine SİVAS´ın da dahil edilmesi gereğini dile getiren şehir esnaf ve tüccarı, bu yapıya şehrin dahil edilmesinin adeta can suyu olacağı ve Orta Anadolu´nun parlayan yıldızına dönüşebileceği görüşlerini dile getiriyorlar.

KIZILIRMAK´ın Belediye UFKU ve İMKANLARI ile değerlendirilmesinin mümkün olmadığı herkesçe bilinirken, MARMARAY gibi büyük bir hayal ve mühendislik projesi gibi KIZILIRMAK´ın da DEVLET eli ile değerlendirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

HIZLI TREN GÜZERGAHI hakkında da şehir kamuoyu adeta fıkır fıkır kaynamaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın bir oldu bitti ile Hızlı Tren Güzergahını ırmak boyuna götürdükleri ve bu güzergahında zemininde oynamalar olduğu hatta su çıktığı bilinirken, güzergahın yeniden eski yerine getirilmesinin  elzem olduğu vurgulanıyor.

Başbakan Binali YILDIRIM´ın bir SİVAS ziyaretinde “bütün gelişmiş ülkelerde hızlı tren güzergahları şehir merkezinde, SİVAS´ta da böyle olmalı” dediği halde buna SAMİ AYDIN ve OSMAN YILDIRIM tarafından uyulmadığı ve güzergahın yanlış yere kaydırıldığı dile getiriliyor.

Bir diğer husus ise SİVAS BELEDİYESİ´nin yanlış imar uygulamaları eleştiri alıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN “Dikey Mimari yerine Yatay Mimari” olmalı derken özellikle KIZILIRMAK havzası etrafında Belediye onaylı DİKEY UCUBELERİN baş gösterdiği ve bunun nda CUMHURBAŞKANI´nın direktifleri ile örtüşmediği herkesçe dile getiriliyor.

SİVAS´ın yaşanabilir bir il olması için “YATAY MİMARİ” noktasında mukim adımların atılmasının artık Cumhurbaşkanı ERDOĞAN talimatı ile yerine getirilmesinin elzem olduğu vurgulanıyor.

SİVASLI entelektüeller ise kültürel ve tarihi bir duruş timsali olan SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı etkinliklerinin bütün dünyanın parmak ısıracağı şekilde görkemli yapılması gerektiğini dile getiriyorlar.

MANDA ve HİMAYEYİ reddederek, CUMHURİYET´in temellerinin atıldığı bu şehirde, 100.yıl kutlamalarının pek çok etkinlik ve destansı projeler ile kutlanılması arzulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CUMHURBAŞKANI Geliyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin koç
7.12.2017 20:01:57
Maden ve kaplıca turizmi tam manası ile geliştirilirse yeter.yıldız dağı na harcanan para kaplıca turizmi ne kazandırılsa ide daha güzel bir yatırım olurdu.Yıldız dağı büyük para harcanarak yapılan bir yatırım her yıl zarar ediyordur herhalde.Planlı bir şekilde Sivas´ın öncelikleri iyi belirlenmeli
metin
9.12.2017 00:44:04
EN ÖNEMLİSİ VATANDAŞIN TEK HASTANEYE MAHKUM EDİLMESİ VE KALE PROJESİYLE HIZLI TRENIN ÇOK ÇABUK HAYATA GEÇMESİ GEREK, AKSİ HALDE 2019 SEÇİMLERİNDE SİVAS BUNU HESABINI YAPACAKTIR, ESKİ SSK HASTANESİ, ASKERİ HASTANE , DEMİRYOLLARI HASTANESİ VE NUMUNE HASTANESİ YENİDEN AÇILMALI VE YAPILMALIDIR, CUMHURBAŞKANIMIZA BU KONU ACİL İLETİLMELİDİR, BELKİDE BU KONUDAN HABERİ BİLE YOKTURDUR.
AHMET ASLAN
8.12.2017 09:49:28
ne olacak biliyormusunuz,reis gelecek verecek gazı,siyasilerimiz ve şehrimizin ileri gelenleri kendisiyle fotoğraf çektirmek için sıraya girecek,çektirenler bu fotoğrafları sosyal medyada yayınlayacak,sivas için verilen sözler unutulacak,biz seçimlerde %70-80 lerle destek vereceğiz sonrada sivas niye ilerlemiyor diye konuşacağız...
Mahir
9.12.2017 20:28:05
Bence C.Ü rektörü görevden alınmalı, başarısız çünkü.
Kaleme ve Kitaba Yemin Et!
Kaleme ve Kitaba Yemin Et!
Kargaların hükümran olduğu şu makus zamanda, sözün şen bülbülleri şakısın gülistanımızda. Kalemimiz yalınkılıç çıksın söz meydanına. Yüreğimizin engin yaylalarından mütebessim kelimeler devşirelim dil sarayına
Ömer DURAKOĞLU Yazısı
Ömer DURAKOĞLU Yazısı
Ayrıntılar pazartesi SİVAS POSTASI´nda
Şehir ve Futbol
Şehir ve Futbol
Çifte Minareler, Buruciye, Gök Medrese, Ulu Camii gibi kültür anıtları, içinde her biri başka başka öyküleri barındıran konaklarla Sivas´ın geçmişine seyahat etsinler.
Bilişim Akademisi Kurulmalı
Bilişim Akademisi Kurulmalı
İlk kazması vurulan “Şehir Parkı” içine Bilişim Akademisinin kurulmasın çok yararlı olacağı öngörülüyor. Dünyada yazılımda en önde olan HİNDİSTAN´dan bile “yazılım uzmanı” getirmenin mümkün olduğu bilinirken, bu yazılım üssünün pekala Sivas´ta kurulabileceği belirtiliyor. İlginç bir özellik olan “hacker ve bilgisayar oyunlarında” bayağı iyi olan SİVASLI genç kuşağın bu dahiyane projede değerlendirilebileceği belirtiliyor.
SİVAS Yanında!
SİVAS Yanında!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanlığına aday olan Nurullah ALBAYRAK şehir şehir üyeler ile kucaklaşarak çalışmalarına devam ediyor.Milli Birlik ve Beraberlik ruhu ile memleket sevdasından zerrece taviz vermeyen ALBAYRAK, şehrin de önde gelen kanaat insanlarından biri olarak seviliyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Bundan 10 yıl önce KALE´nin etrafının açılması için SELÇUK ORTAOKULU´nun yıkılması gerek diye SİVAS POSTASI sıklıkla gündeme getirdiğinde, “tu ka ka” edilmişti. Aradan 10 yıl geçti ve SİVAS POSTASI ufkuna yeni gelindi.
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın Anıları Dikkat Çekiyor
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın Anıları Dikkat Çekiyor
Sivas´tan 1970 yılında ayrılan Sivas sevdalısı hemşehrimiz KİRKOR DEĞİRMENCİYAN, yerel ve ulusal basının dikkatini çekmeye devam ediyor. Hatıralarını SİVAS POSTASI GAZETESİ´nde kaleme alan DEĞİRMENCİYAN´ı Yeni ŞAFAK GAZETESİ, Gerçek Hayat Dergisi sayfalarına taşımıştı. Bugünde Memleket Gazetesi´inde deneyimli gazeteci Yüksel MENEKŞE Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ı gazete sayfalarına taşıdı.
Şahmaran Nakışlı Gümüş Kemer
Şahmaran Nakışlı Gümüş Kemer
GÜMÜŞ KEMERİN halkalarının bir birine geçtiği yerlerin iki başında “ŞAHMARAN” nakışları vardı. Anama hep ŞAHMARANI sorardık kardeşlerimle. Anam bize onun yılanların şahı olduğunu anlatırdı.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Şehir Defteri
Şehir Defteri
Ruhu olan şehirler imar etmeli. Taşa, toprağa, suya bir anlam verip onu kendi ruhuyla bütünleyen insanoğlu, varlığını daha kavi kılmaz mı? Ruhları yağmalanan şehirlerde yaşayan insanlara acımak lazım belki de. Sadece betonlarla örülü sıcak yuvalar edinmeyi seküler sığlık hayatımıza hakim kılarken, ruhlarımızın berhava edildiğini ne yazık ki göremiyoruz.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
SİVAS´ta yeni kurulan Ahmet Turan Gazi Mahallesinde yapımı devam eden cami inşaatı MART başı gibi başlayacak. Bugün ise, 5 bin lira ile sezonun ilk bağışı bir hayırsever tarafından yapıldı.
Daha Nice Başarılar!
Daha Nice Başarılar!
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şinasi Manduz, PROFESÖR oldu.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Fareli Köyün Kavalcıları
Fareli Köyün Kavalcıları
Güler misin, ağlar mısın? Arkadaşımızı tanımasam başka şeyler diyebilirim ama herhalde, bir anlık kızgınlıkla ve bulunduğu ortamın gazına geldi diye, tahmin ediyorum.(İnşallah kullandığı araba, bir Alman arabası değildir! )
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar