Sorular Sorular Sorular...
Cumhuriyet üniversitesinin iki yıllık vekil dekanlarından Ali Aksu ilahiyat kökenli olmasına rağmen vekil koltuğunda dekanlığı yürütmekte.
Tarih: 11.4.2018 20:32:16/ 2749okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

Üniversitenin vekil dekanlarından Ali Aksu göreve geldiğinde fakültesinde profesör doçent olmasına rağmen fakülte dışından fakülte kurulunu ve yönetim kurulunu dışarıdan üyelerden oluşturmasıyla da dikkat çekmişti.

Eğitim fakültesinde formasyon eğitiminden gelen ek gelirden olsa gerek Ali Aksu asil olarak atanmamasına rağmen fakülte dekan vekilliğini iki yıldır yönetmekte. Edebiyat fakültesinin Dekanı İbrahim Delice´nin de kardeşi olduğu söylenen Aksu´nun bir aileden iki dekan çıkması gururuyla dekanlığını iyiden iyiye pekiştirdiği de yine söylene dursun asil gündeme taşıyan konu geçenlerde basına yansıyan araç plakası oldu.

Ali Aksu´nun kardeşine ait olan bu aracı kampusta kullanması tartışmalara sebep oldu. Ali Aksu yaptığı açıklamalarla aracın plakasının aklına bir şey getirmediğini söylemesi ise hayli ilginç bulundu.

İlahiyat kökenli Aksu´nun harflerle ilgili köken etimolojik bilgi dağarcığı da aldığı eğitim gereği önemseneceği düşünülse de aksunun bu olayı başka yere çekmemeli gerekçisi de yine iddiali şekilde kendisince beyan edilmekte.

Lakin Türk toplumunda özellikle araç alınırken harflere düşkünlük yani isim şehir doğum tarihi gibi rakamların insanların özellikle tercih ettiği düşünüldüğünde Aksu´nun bu plakayı hiç aklına getirmemesi de ilginç bulunuyor.

Asil cevabın ne olduğu tartışması bir kenara bırakılacak olursa. Su soruyu da sormadan edemiyoruz bu araç  Alim Yıldız ekibinden bir idareciye degilde sıradan bir öğretim elemanına ait olsa ne olurdu acaba bu da merak edilmekte. Ali Aksu nun hiç aklına gelmeyen bu durum insanların kafasında başka sorular bırakır mıydı bilinmez.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Cevap Bekleyen Sorular
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
SİVAS POSTASI Okumuyorsanız, UYUYORSUNUZ Demektir!
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“Bacı benim emme, elin adamında suç yok, bacımda suç.Urum inadı var”
Bir İstismar Mesleği: Dilencilik
Bir İstismar Mesleği: Dilencilik
Ömer Yıldız Yazdı...
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
MEVLANA´ya, bu milletin paraları ile yapılan tünele MECLİS ÜYELERİ´nin isteği ile Sami AYDIN ismi verilmesi toplumun geniş kesimi tarafından eleştiriliyor. AYDIN´ın “kendi parası ile yapacağı bir yere isminin verilmesinin” en doğru bir karar olacağı yorumları yapılıyor.
Ankara Gündemi
Ankara Gündemi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Şelale gibi Şiirler
Şelale gibi Şiirler
Türk Halk Kültürünü yaşatmak için büyük uğraşlar veren halk ozanları, medeniyet dünyamızda özgün izler bırakmaya devam ediyorlar.
Bir de Buradan Bakmalı!
Bir de Buradan Bakmalı!
Romanlar, ilginç yaşamları ile sosyologların dikkatini çekiyor. Allah “rızkınız benim teminatım altında” derken, insanların rızık kaygısı çekmesine inat, bugün bulup bugün yiyip yarını düşünmeyen ROMANLARDAN pek çok insanın ders çıkarması bekleniyor.
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Osman ÇELİK Yazdı...
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
Derken bir gün camdan peri kızını elinden yere düşürmüş. Peri kızı kırılmış.
Yarım Doktor Candan...
Yarım Doktor Candan...
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar