Çermik, KAYSERİ´ye Bağlansın!
Kaplıca turizmi nedeniyle, kaplıcası olan iller ziyaretçi akınına uğrarken, SİVAS BELEDİYESİ´nin işlettiği Sıcak Çermikteki tesisler adeta dökülüyor. Belediye otellerindeki onca kalabalığa rağmen, sıfır bir hizmet gözlerden kaçmıyor. Ziyaretçilerin alış verişlerini yapmaları için küçük alış verişi merkezinde ise bisküvi dahi bulunmayıp, insanların yakındaki KALIN köyüne gidip orada adeta “KALKOLİTİK ÇAĞDAN” kalma ürünleri aldıkları öğrenildi. Banyoların temizliği tertip ve düzeni ise adeta Afrika ülkeleri gibi…
Tarih: 3.1.2018 20:00:28/ 2112okunma / 10yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta kaplıca turizmi için en ideal yerlerden biri olan SICAK ÇERMİK  deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor. Gerek eski BAŞKAN Doğan ÜRGÜP, gerekse şimdiki Başkan Sami AYDIN dönemlerinde bir çivi dahi çakılıp modern bir yapıya kavuşturulamayan SICAK ÇERMİK içler acısı.

SİVAS BELEDİYESİ´ne ait oteller ziyaretçiler nedeniyle dolup taşmasına rağmen, gerek banyolar gerekse alanın tamamında hizmet kalitesinin sıfırın altında olması insanların tepkisini çekiyor.

SEFA Otel yanındaki ALIŞ VERİŞ MERKEZİ´nin ise KALIN´daki köy bakkalından daha gerilerde olduğu bilgilerine ulaşıldı. Bir bisküvi, süt dahi bulunmayan sözde Alış Veriş Merkezinden eli boş dönen insanlar, ya SİVAS´tan gelirken yanlarına ihtiyaç malzemesi alıyorlar, yada en yakındaki KALIN KÖYÜ´ne giderek, neredeyse tarih öncesinden kalma bisküvileri aldıkları öğrenildi.

Belediye hizmetlerinin burasında olmamasına ziyaretçiler, buraları yoksa bilerek mi işletilmiyor, insanların özel sektör tesislerine kaydırılmak mı isteniyor sorularını soruyorlar.

Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın neden burasını geliştirme yolunda adımlar atmadığı ise çok değişik soruları kamuoyu gündemine taşıyor.

Özel sektör yatırımları da devam ederken, Belediyenin de aynı özel sektör hüviyetinde hizmet verme zorunluluğu ve sorumluluğu varken, her ne hikmetse BELEDİYE tesislerinin her geçen gün köreltilmeye doğru gitmesi zihinlerde değişik analizlere kapı aralıyor.

Belediyenin Çermiki işletme becerisi gösterememesini gören SİVASLILAR, “burası KAYSERİ´DE olsa buraya insan yağardı” diye tepkilerini dile getiriyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çermik KAYSERİ Bağlansın
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
3.1.2018 23:37:58
başkan havlu attı görünen
muhammed İbicek
8.1.2018 14:33:58
Arkadaşlar Sıcak Çermik Kaplıcasındaki Yenilikleri Alt Yapı Çalışmalarını Yapılan İç Anadolunun En Büyük Akua Parkını görmezden gelerek Püskevite takılmanız, Markette Mali Yıl Başı Sebebi ile Sayım Olduğu Halde Hizmet Etmekten Vazgeçmeyen Arkadaşları, Gündeme Taşıdığınız İçin Teşekkür Ederiz . Kayseri Şehrinin Dogal Zenginlikleri ile ilgili Yaptığı Haberleri Okumak Gerekir.Buradaki Alt Yapı Yapılırken Yollar Bozulmadan Yapılan bir çalışma tekniğini Bilen Varsa Ögretseniz Arkadaşlar.
Doğruya Doğru
3.1.2018 21:29:02
Komik olmayın daha cumartesi günü oralardaydım, daha yolu olmayan daha doğrusu delik deşik bir yola sahip olan biryerin marketini neden sorguluyorsunuz!!!
sinan korkmaz
8.1.2018 19:29:11
başkanın ne karı olacak önce onu söyleyin sivasa mütahit başkan stemiyoruz artık
gurbetci
14.1.2018 16:20:33
yurt dışında çermiğin kalitesinde olmayan yerler bile turist kaynıyor. çermik akıyor sivas bakıyor
sadık
11.1.2018 22:46:10
Kalın köyüne verin olsun bitsin
Emin ersoy
4.1.2018 08:39:09
Oraya çok güzel otel yapılmış ve güzel hizmet veriyor.Diğer otel de açılırsa ve belediye ciddi olarak otellerine ve çevresine yollarına çeki düzen verirse güzel olur.Orasını cazibe merkezi haline getiremez sek yazık ederiz o yatırımlara.
haki yurt
14.1.2018 16:13:49
Çermik Sivasın bir değeri, iyi değerlendrilse sivasın işsizliğini çözer
yıldız
14.1.2018 22:31:45
sivasın doğal güzellikeleri ve zenginliğini kimler ne zaman değerlendşrecek. buna öbcülük edecek resmi-özel kurum kuruluş yok mu
başkan
10.1.2018 23:51:18
bir zamanlar kayseri sivasa bağlıydı ne günlere kaldık
Doğru Bir Adım Olur!
Doğru Bir Adım Olur!
SİVAS´ta kurulması kesinleşen BİLİM ve TEKNOLOJİ Üniversitesi için REKTÖR ataması bekleniyor. Üniversitenin kuruluş ve işleyiş mantığı göz önüne alınarak TEKNİK BİR İSMİN atanmasına kesin gözü ile bakılıyor. İLAHİYAT kökeninden gelme Prof.Dr. Ali TAŞKIN´ın geçtiğimiz gün okuyup çok etkisinde kaldığı “EMANETİ EHLİNE VERİNİZ” hadisi Şerifin´den sonra adaylık başvurusunu çekeceği iddia ediliyor.
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
FETÖ ihanet yapısının 2014 yılındaki yerel seçimlerden önce dağıttığı ve hükümeti karalayan “ASLINDA NELER OLUYOR” broşürünü FETÖ DERSANESİ “Selçuk Fen” de de dağıtıldığı lakin açılan soruşturmayı zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın örtbas ettiği iddia ediliyor. Şikayet yolu ile kayda geçen bu olayın detaylarının EMİNİYET birimlerince Cumhurbaşkanlığına ve yeni Bakan SELÇUK´a iletilip iletilmediği ise merak konusu.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar