Çermik, KAYSERİ´ye Bağlansın!
Kaplıca turizmi nedeniyle, kaplıcası olan iller ziyaretçi akınına uğrarken, SİVAS BELEDİYESİ´nin işlettiği Sıcak Çermikteki tesisler adeta dökülüyor. Belediye otellerindeki onca kalabalığa rağmen, sıfır bir hizmet gözlerden kaçmıyor. Ziyaretçilerin alış verişlerini yapmaları için küçük alış verişi merkezinde ise bisküvi dahi bulunmayıp, insanların yakındaki KALIN köyüne gidip orada adeta “KALKOLİTİK ÇAĞDAN” kalma ürünleri aldıkları öğrenildi. Banyoların temizliği tertip ve düzeni ise adeta Afrika ülkeleri gibi…
Tarih: 3.1.2018 20:00:28/ 1844okunma / 10yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta kaplıca turizmi için en ideal yerlerden biri olan SICAK ÇERMİK  deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor. Gerek eski BAŞKAN Doğan ÜRGÜP, gerekse şimdiki Başkan Sami AYDIN dönemlerinde bir çivi dahi çakılıp modern bir yapıya kavuşturulamayan SICAK ÇERMİK içler acısı.

SİVAS BELEDİYESİ´ne ait oteller ziyaretçiler nedeniyle dolup taşmasına rağmen, gerek banyolar gerekse alanın tamamında hizmet kalitesinin sıfırın altında olması insanların tepkisini çekiyor.

SEFA Otel yanındaki ALIŞ VERİŞ MERKEZİ´nin ise KALIN´daki köy bakkalından daha gerilerde olduğu bilgilerine ulaşıldı. Bir bisküvi, süt dahi bulunmayan sözde Alış Veriş Merkezinden eli boş dönen insanlar, ya SİVAS´tan gelirken yanlarına ihtiyaç malzemesi alıyorlar, yada en yakındaki KALIN KÖYÜ´ne giderek, neredeyse tarih öncesinden kalma bisküvileri aldıkları öğrenildi.

Belediye hizmetlerinin burasında olmamasına ziyaretçiler, buraları yoksa bilerek mi işletilmiyor, insanların özel sektör tesislerine kaydırılmak mı isteniyor sorularını soruyorlar.

Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın neden burasını geliştirme yolunda adımlar atmadığı ise çok değişik soruları kamuoyu gündemine taşıyor.

Özel sektör yatırımları da devam ederken, Belediyenin de aynı özel sektör hüviyetinde hizmet verme zorunluluğu ve sorumluluğu varken, her ne hikmetse BELEDİYE tesislerinin her geçen gün köreltilmeye doğru gitmesi zihinlerde değişik analizlere kapı aralıyor.

Belediyenin Çermiki işletme becerisi gösterememesini gören SİVASLILAR, “burası KAYSERİ´DE olsa buraya insan yağardı” diye tepkilerini dile getiriyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çermik KAYSERİ Bağlansın
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
3.1.2018 23:37:58
başkan havlu attı görünen
muhammed İbicek
8.1.2018 14:33:58
Arkadaşlar Sıcak Çermik Kaplıcasındaki Yenilikleri Alt Yapı Çalışmalarını Yapılan İç Anadolunun En Büyük Akua Parkını görmezden gelerek Püskevite takılmanız, Markette Mali Yıl Başı Sebebi ile Sayım Olduğu Halde Hizmet Etmekten Vazgeçmeyen Arkadaşları, Gündeme Taşıdığınız İçin Teşekkür Ederiz . Kayseri Şehrinin Dogal Zenginlikleri ile ilgili Yaptığı Haberleri Okumak Gerekir.Buradaki Alt Yapı Yapılırken Yollar Bozulmadan Yapılan bir çalışma tekniğini Bilen Varsa Ögretseniz Arkadaşlar.
Doğruya Doğru
3.1.2018 21:29:02
Komik olmayın daha cumartesi günü oralardaydım, daha yolu olmayan daha doğrusu delik deşik bir yola sahip olan biryerin marketini neden sorguluyorsunuz!!!
sinan korkmaz
8.1.2018 19:29:11
başkanın ne karı olacak önce onu söyleyin sivasa mütahit başkan stemiyoruz artık
gurbetci
14.1.2018 16:20:33
yurt dışında çermiğin kalitesinde olmayan yerler bile turist kaynıyor. çermik akıyor sivas bakıyor
sadık
11.1.2018 22:46:10
Kalın köyüne verin olsun bitsin
Emin ersoy
4.1.2018 08:39:09
Oraya çok güzel otel yapılmış ve güzel hizmet veriyor.Diğer otel de açılırsa ve belediye ciddi olarak otellerine ve çevresine yollarına çeki düzen verirse güzel olur.Orasını cazibe merkezi haline getiremez sek yazık ederiz o yatırımlara.
haki yurt
14.1.2018 16:13:49
Çermik Sivasın bir değeri, iyi değerlendrilse sivasın işsizliğini çözer
yıldız
14.1.2018 22:31:45
sivasın doğal güzellikeleri ve zenginliğini kimler ne zaman değerlendşrecek. buna öbcülük edecek resmi-özel kurum kuruluş yok mu
başkan
10.1.2018 23:51:18
bir zamanlar kayseri sivasa bağlıydı ne günlere kaldık
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar