Çermik, KAYSERİ´ye Bağlansın!
Kaplıca turizmi nedeniyle, kaplıcası olan iller ziyaretçi akınına uğrarken, SİVAS BELEDİYESİ´nin işlettiği Sıcak Çermikteki tesisler adeta dökülüyor. Belediye otellerindeki onca kalabalığa rağmen, sıfır bir hizmet gözlerden kaçmıyor. Ziyaretçilerin alış verişlerini yapmaları için küçük alış verişi merkezinde ise bisküvi dahi bulunmayıp, insanların yakındaki KALIN köyüne gidip orada adeta “KALKOLİTİK ÇAĞDAN” kalma ürünleri aldıkları öğrenildi. Banyoların temizliği tertip ve düzeni ise adeta Afrika ülkeleri gibi…
Tarih: 3.1.2018 20:00:28/ 2272okunma / 10yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta kaplıca turizmi için en ideal yerlerden biri olan SICAK ÇERMİK  deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor. Gerek eski BAŞKAN Doğan ÜRGÜP, gerekse şimdiki Başkan Sami AYDIN dönemlerinde bir çivi dahi çakılıp modern bir yapıya kavuşturulamayan SICAK ÇERMİK içler acısı.

SİVAS BELEDİYESİ´ne ait oteller ziyaretçiler nedeniyle dolup taşmasına rağmen, gerek banyolar gerekse alanın tamamında hizmet kalitesinin sıfırın altında olması insanların tepkisini çekiyor.

SEFA Otel yanındaki ALIŞ VERİŞ MERKEZİ´nin ise KALIN´daki köy bakkalından daha gerilerde olduğu bilgilerine ulaşıldı. Bir bisküvi, süt dahi bulunmayan sözde Alış Veriş Merkezinden eli boş dönen insanlar, ya SİVAS´tan gelirken yanlarına ihtiyaç malzemesi alıyorlar, yada en yakındaki KALIN KÖYÜ´ne giderek, neredeyse tarih öncesinden kalma bisküvileri aldıkları öğrenildi.

Belediye hizmetlerinin burasında olmamasına ziyaretçiler, buraları yoksa bilerek mi işletilmiyor, insanların özel sektör tesislerine kaydırılmak mı isteniyor sorularını soruyorlar.

Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın neden burasını geliştirme yolunda adımlar atmadığı ise çok değişik soruları kamuoyu gündemine taşıyor.

Özel sektör yatırımları da devam ederken, Belediyenin de aynı özel sektör hüviyetinde hizmet verme zorunluluğu ve sorumluluğu varken, her ne hikmetse BELEDİYE tesislerinin her geçen gün köreltilmeye doğru gitmesi zihinlerde değişik analizlere kapı aralıyor.

Belediyenin Çermiki işletme becerisi gösterememesini gören SİVASLILAR, “burası KAYSERİ´DE olsa buraya insan yağardı” diye tepkilerini dile getiriyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çermik KAYSERİ Bağlansın
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
3.1.2018 23:37:58
başkan havlu attı görünen
muhammed İbicek
8.1.2018 14:33:58
Arkadaşlar Sıcak Çermik Kaplıcasındaki Yenilikleri Alt Yapı Çalışmalarını Yapılan İç Anadolunun En Büyük Akua Parkını görmezden gelerek Püskevite takılmanız, Markette Mali Yıl Başı Sebebi ile Sayım Olduğu Halde Hizmet Etmekten Vazgeçmeyen Arkadaşları, Gündeme Taşıdığınız İçin Teşekkür Ederiz . Kayseri Şehrinin Dogal Zenginlikleri ile ilgili Yaptığı Haberleri Okumak Gerekir.Buradaki Alt Yapı Yapılırken Yollar Bozulmadan Yapılan bir çalışma tekniğini Bilen Varsa Ögretseniz Arkadaşlar.
Doğruya Doğru
3.1.2018 21:29:02
Komik olmayın daha cumartesi günü oralardaydım, daha yolu olmayan daha doğrusu delik deşik bir yola sahip olan biryerin marketini neden sorguluyorsunuz!!!
sinan korkmaz
8.1.2018 19:29:11
başkanın ne karı olacak önce onu söyleyin sivasa mütahit başkan stemiyoruz artık
gurbetci
14.1.2018 16:20:33
yurt dışında çermiğin kalitesinde olmayan yerler bile turist kaynıyor. çermik akıyor sivas bakıyor
sadık
11.1.2018 22:46:10
Kalın köyüne verin olsun bitsin
Emin ersoy
4.1.2018 08:39:09
Oraya çok güzel otel yapılmış ve güzel hizmet veriyor.Diğer otel de açılırsa ve belediye ciddi olarak otellerine ve çevresine yollarına çeki düzen verirse güzel olur.Orasını cazibe merkezi haline getiremez sek yazık ederiz o yatırımlara.
haki yurt
14.1.2018 16:13:49
Çermik Sivasın bir değeri, iyi değerlendrilse sivasın işsizliğini çözer
yıldız
14.1.2018 22:31:45
sivasın doğal güzellikeleri ve zenginliğini kimler ne zaman değerlendşrecek. buna öbcülük edecek resmi-özel kurum kuruluş yok mu
başkan
10.1.2018 23:51:18
bir zamanlar kayseri sivasa bağlıydı ne günlere kaldık
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
Şehrin geleceğine dair öncü fikirler üreten ve bunların takipçisi olan SİVAS POSTASI ekibi, SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje fikrini de bütün ayrıntıları ile değerlendiriyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Eşinden psikolojik şiddet gören pek çok erkek, kendini maça, kahveye, sokaklarda gezmeye, tesbih sallamaya ve basit siyasi konuşmalara vererek deşarj oluyor. Mahalle baskısı nedeniyle konuşamayan pek çok erkeğin, Sivas sokaklarında melul mahzun dolaşması görenlerin içini burkuyor.
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların kiracıları dertli. Yüzde 12 ile yüzde 17 oranındaki kira artışları zaten ekonomik zorda olan esnafı perişan etti. Zorda olan esnaf, STSO ve ESNAF ODASI´nın kendi organizasyon şeması ile temasa geçerek bu artışın geri çekilmesini sağlamaları gerektiğini bekliyorlar..
Kamu Vicdanı Rahatsız!
Kamu Vicdanı Rahatsız!
SİVAS Belediyesi´nin 50 civarında İTFAİYECİ ve ZABITA memuru alacağı bilinirken, bununla ilgili olumsuz ihbarlar geliyor.
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, şehirde benimsendi. Böyle bir hayalin gerçekleşmesi durumunda, SİNEMA YÖNETMENLERİNİN tercihlerinden birinin de SİVAS olacağı belirtilmekte..
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar