Çalışmama Düzenine Neşter!
SİVAS, geniş çaplı eğitim öğretim analizlerini yapmaya devam ediyor.Hemşehrimiz Bakan İsmet YILMAZ´ın, eğitim anlamlı her türlü ihtiyacı karşılamasına rağmen, başarı gösteremeyen okullar mercek altında. Yıl boyu mesai kavramı gözetmeden çalışıp didinen okul idarecilerinin ödüllendirileceği, çalışmayıp okullarını başarısızlığa mahkum edenlere ise müsaade edilmeyeceği bilgisine ulaşıldı.
Tarih: 22.6.2017 07:56:47/ 3523okunma / 5yorum

 

   Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Yöneticileri,  Halk Eğitim Merkezinde okul yöneticileriyle bir araya gelerek Sivas´ın eğitimdeki durumunu masaya yatırdılar. Yılsonu değerlendirme toplantısında TEOG sonuçlarına ve okul başarılarına değinen Altınsoy, "Kimsenin yaptığı yanına kalmaz, başarılı olan okul yöneticilerinin ödüllendirileceğini, başarı için gayret etmeyen yöneticiler içinse gereken çalışmanın yapılacağını” söylemesi olumlu bulundu.

 Çalışan Çalışmayan Belli Olacak

Her okulun başarısının ayrı ayrı incelendiğini ve başarılı okulların ödüllendirileceğini, başarılı olmayanlar için de birtakım çalışmalar yapılacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü  Altınsoy; "Okullarımızın tek tek başarısı inceleniyor ve ona göre ödüllendirilecekler, başarı göstermeyenler varsa onunla ilgili de çalışma yapılacak. Kimse şunu anlamasın; hiç kimse bir şey yapmıyor, çalışan emeğini sarf ediyor, çalışmayanın yanına kar kalıyor. Bazıları çok çalışırken, bazılarının da çok gayret etmediklerini görüyoruz, bunların sonuçları elimizde mevcut. Hiçbir şey tesadüf değildir, kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.” dedi.

 İnsan Kaynaklarına İSTİFASINI Veren Olmadı

Milli Eğitim´in elinde başarısız olan okulların listeleri olduğu, hatta okulların kendi durumlarını da bildikleri halde, okullarını başarıya taşıyamayıp, son demde okullarını I.TEOG´dan bile gerilere  götüren Okul Müdürü ve Müdür Yardımcılarının “ahlaki bir erdem olarak” Milli Eğitim İnsan kaynaklarına istifalarını vermeleri gerekirken, şuana kadar böyle bir istifa girişiminin olmaması hayret, ibret ve tepki ile karşılanıyor.

Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un açık açık eldeki veriler ışığında çalışmayanlar belli, çalışanlar da belli demesine rağmen, “II.TEOG sonuçları I.TEOG ‘dan bile kötü olan Okul Müdürü ve Yardımcılarının” istifa edip Milli Eğitimin hareket alanına katkı sunmaları bekleniyor.

 Bakan YILMAZ´ın Çabasını Bereleme Uğraşı

Sivas´ın eğitim  yürüyüşünü çok yönlü olarak analiz eden deneyimli eğitimciler, Milli Eğitim Bakanı Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın Milli Eğitim Bakanı olması akabinde, şehirdeki bazı mihrakların Bakan YILMAZ´ın başarısız olması için derinden derine kulis yaptıkları görüşlerini dile getiriyorlar.

Bakan YILMAZ´ı memleketi SİVAS´ta başarısız göstermek için özel çaba gösterildiği ve bu çabaya da bazı okul idarecilerinin bilerek ve isteyerek çanak tutup, eğitim öğretim için kıllarını kıpırdatmadıkları belirtiliyor.

 Vali GÜL´ün Çabaları Karşılık Buldu

Göreve gelir gelmez şehrin öncelikli durumunun eğitim anlamlı diriliş olması gerektiğini dile getiren Vali GÜL´ün “okul müdürleri, veliler ve okul aile birliği temsilcileri” ile istişarelerde bulunması eğitimcilerce olumlu bir adım olarak kayıtlara geçmişti.

Vali GÜL´ün bu çabalarının bazı okul idarecileri tarafından örnek alındığı ve bu okullarda da belli başarı ivmelerinin yakalandığı haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında. Bunun yanı sıra şehirde bazı okul idarecilerinin ise “Toplanıp dağılalım biz kafamıza göre devam edelim. Şimdiye kadar kim kimden hesap sormuş” diye eleştirel davrandıkları hatta  bir sosyal medya haberleşe ağı kurdukları ve bu bilgilerin de SİVAS POSTASI tarafından fark edilmesi akabinde bunun hemen sonlandırıldığı eğitim camiasında herkesçe bilinen bir konu olarak kayıtlara geçti.

 

Destekleme Kursları SABOTE Edildi

 Dersanelerin kapatılması sonrasında, bu açığı kapatmak için Milli Eğitim Bakanlığının okullarda “destekleme kursu” düzenlediği ve kursu veren öğretmenlere de önemli ücret verdiği biliniyor.

 DEVLETİN bu kararlılığına rağmen SİVAS´ta bazı okulların bu kursları hafta içine aldıkları ve bu kursları etkisizleştirmelerinin de başarısızlıkta etken olduğu belirtiliyor. Hafta içi 7 ders gören öğrencilere 2 ders daha eklenerek adeta onların başarmamasının körüklendiği eğitimcilerce dile getiriliyor.

 Hafta sonları rahatlarının bozulmaması için, kursları hafta içine alan ve buna yasal dayanak bulmak için “okul aile birliklerini” ayarlayıp veli toplantısında düzmece kararlar alındığı haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

 Destekleme Kurslarını, hafta içine alarak  SABOTE eden okulların hangileri olduğunu, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´nün çok kısa zamanda bir yazı ile açığa çıkarabileceğini dile getiren eğitimciler, kafalarına göre bu ayarlamayı yapan OKUL İDARECİLERİN, kendi kendilerinin görevlendirmelerini kendilerinin bu hile ile iptal ettikleri yorumları yapılıyor.

 DEVLETİN hayat memat meselesi dediği bu kursları ciddiye almayan İdarecilerin, hala görevde olmalarının ise tek sorumlusunun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olduğu belirtiliyor.

  Çalışan İle Çalışmayan Ayıklanmalı

Şehrin eğitim anlamlı geniş analizinin çok önemli olduğunu dile getiren uzman eğitimciler, bu analizlerin mutlaka ama mutlaka devam etmesi gerektiğini dile getiriyorlar. Milli Eğitim Bakanının SİVASLI olmasının tarihi bir fırsat olduğu ve bu fırsatın şehrin menfaatine değerlendirilmesi durumunda, SİVAS´ın ülke genelinde ilk 20´lerde olmasının yolunun açılacağı vurgulanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yaptığı geniş çaplı analizler sonucunda başarılı olan okulların ödüllendirileceği, başarısız olanlara ise müsaade edilmeyeceği, varılan sonucun bir göstergesi olarak kayıtlara geçti.

MİLLİ EĞİTİM´in bazı konular hakkında taviz veremeyeceği alınan bilgiler arasında. Taviz verilemeyecek, verilmesi mümkün olmayacak konular ise eğitimcilerce şöyle sıralanmakta;

--Mesai saati içinde okulda bulunmayanlar.

--Milli Eğitimde toplantı olmadığı halde Milli Eğitimde toplantı var diye ortadan kaybolanlar.

--Okullarında KURUM KÜLTÜRÜNÜ oluşturamayan.

--Hiçbir mazereti olmadan ardı ardına İSTİKLAL MARŞI törenlerine katılmayan…

--İSTİKLAL MARŞI törenine katılmadığı halde kendisine “ek ders tahakkuk ettirenler”..

--Öğrencilerin Milli Şuur ve Bayrak Töreni adabı kazanmasına katkı sunmayanlar.

--Okul başarıları İl Merkezinde I.TEOG´da ilk 100´ün gerisinde olanlar.

--II.TEOG sonuçlarına göre, okullarını I.TEOG´dan bile gerilere götürenlere…

--Okullarında SOMUT çalışmalar ortaya koyamayanlar…

--Bir yıl boyunca herhangi bir önemli açılış, önemli bir etkinlik organize etme becerisi gösteremeyenler.

--Eğitim kurumlarında “yanlı uygulamalar” organize ederek, Kurum Kültürünü bozanlar…

--Okul Aile birliği gelirlerini haksız yere kullananlar…

--Okulların fiziki donanımına bir çivi dahi çakmayanlar.

--Köy manzarasını oluşturan okul bahçelerinin düzeni için sosyal çevre etkileşimi oluşturarak bunu çözemeyenler…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çalışmama Düzenine Neşter
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
22.6.2017 12:25:04
Ben devletimize güveniyorum. Bence Sayın Milli Eğitim Müdürü de bence güzel konuştu. ÇALIŞMAYANLARI taşımanın anlamı yok...Devlete çalışan insan gerekli
LİYAKAT
22.6.2017 12:27:53
Allah rızası için liyakat olsun. Görevlendirilecek Müdür ve Müdür yardımcıları ehil olsun.
dikkat
22.6.2017 14:13:30
SAYIN Cumhurbaşkanımız calişmayanlara izin vermeyin derken MEM göz yumarsa sorumlu MEM dir.
AHMET
22.6.2017 10:21:20
ŞU SENDIKACILARI O KAPIDAN İÇERİ SOKMAZSANIZ BAŞARILI OLURSUNUZ YOKSA MUMKUN DEGIL.HER IKI TARAFIDA O KURUMDAN İÇERİ SOKMAYIN SİVAS IN EĞİTİMİNİN İÇİNE ETTİLER
metin
22.6.2017 22:25:58
EMEKLİLİĞİ DOLANLAR TEMİZLENSİN KESİNLİKLE DÜZELİR,,,
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
Sultan II.Abdülhamid Han´ın en büyük hayali olan Karadeniz´i Akdeniz´e bağlama düşüncesi başarıyla ilerliyor. Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesi´nin birinci etabında sona gelindiği bilgisine ulaşıldı. Ordu etabında sona gelinirken, SİVAS başta olmak üzere diğer etaplarda da çalışmaların bitmesi akabinde, bu illerin kaderinin değişeceği belirtildi.
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS ile ilgili yatırımlara Bakan YILMAZ tarafından kaynak aktarılırken, yerelde de Vali Davut GÜL´ün takibi ile hayata geçiyor.
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Ramazan sonrasında Sivas şamataya giriyor. Bayramın hemen arkasından yaklaşık 100 civarında şenliğin yapılarak avuç dolusu paraların heba edileceği belirtiliyor. Sivaslıların işi gücü bırakıp akşama kadar çalıp söyleyecekleri festivallerde, kültür adına neyin yapıldığı ise bilinmiyor.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sivas´ın Tüten Ocağı
Sivas´ın Tüten Ocağı
Milli Ekonomi ve Milli Üretim bilinci ile hareket eden ESTAŞ, insanlara aş ve iş imkanı sunmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, çalışan filosuna 100 kişi daha ekledi.
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
"ÖMÜR DEDİĞİN" beğeni ile izleniyor. Yaşlı insanların hayatlarının konu olduğu bu muhteşem çalışmayı ilgiyle takip eden pek çok insan, gözyaşlarını tutamıyor. İzlenme rekorları kıran bu önemli yapımın, başında bir Sivaslı´nın olması ise ayrı bir kıvancı dillerden düşürmüyor...
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
Toplumun geneline yayılan yüzeysel yaşam anlayışı giderek yaygınlaşıyor. MUTFAK, WC ve BANYO arasında yaşayarak mutlu olduğunu zanneden insanların acınası bu zavallı hallerinden, acilen kurtarılmaları gerekiyor.
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor. Yaza doğru yol aldığımız şu günlerde, GÖKPINAR´a yine akın akın insanların giderek, o doğal güzelliği yaşamaları bekleniyor.
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Sivas Bayrama hazırlanıyor. Bayrama sayılı günler kala evlerin tepeden tırnağa temizlendiği görülürken, özellikle başköşeyi tutan ve içinde fincan, tabak, çanak, inci, boncuk bulunan vitrinlere özel önem veriliyor. Bayram ziyaretlerine hazırlanan pek çok insanın, ziyarete gittiği her ev için yanına değişik değişik “maske” alıp almayacağı merak ediliyor.
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
Özellikle SİVAS´ta bir zamanlar yüce idealler için meydanlarda olan pek çok kimse, günümüzde davalarını kullanarak makam ve mevki peşinde soluklanmadan koşmaya devam ediyorlar. Dava sahibi olduklarını iddia edenlerin, makamlara yenik düşen acınası halleri, ne denli tutarsız olduklarını gösteriyor.
Uyuma Sivas Uyuma!
Uyuma Sivas Uyuma!
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Bu Çok Güzel Bir Haber
Bu Çok Güzel Bir Haber
Cumhuriyet Üniversitesi bölünmeden MÜSTAKİL yeni bir ÜNİVERSİTE kurulması kararı SİVAS için büyük bir şans olarak görülüyor. Bakan YILMAZ´ın büyük emekleri sonucu sıfırdan kurulacak olan BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, şehrin gelişmesinin adeta motoru olacak.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
Sivas´ın eşsiz doğa harikalarından HAFİK GÖLÜ turizme kazandırılmayı bekliyor. Sivas Valiliği´nin burası ile ilgili bir felsefe geliştirmesi arzulanıyor. Kışın YILDIZ DAĞI´nda istihdam edilen personelin yazın da pekala HAFİK GÖLÜ´nde istihdam edilmesinin söz konusu olabileceğini dile getiren uzmanlar, Vali GÜL ve Bakan YILMAZ´ın buraya el atarak, şehrin turizm varlığına dahil etmelerinin büyük bir hizmet olacağı ifade ediliyor.
Vah, Vah, Vah!
Vah, Vah, Vah!
Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin yaklaşık iki yıllık icraatinin karnesi hiç te iç açıcı değil. Aslında skandal haberlerle gündeme gelen yönetimin son icraatı ise yok artık dedirtecek cinsten. Sonunda övüne övüne bitiremedikleri hatta boy boy reklam verip kendilerinden önce kurulan sistem üzerinden hava atmayı boy göstermeyi marifet sayan Üniversite yönetimi Vakıf Kolejini de özelleştirerek bir ilke daha imza atmış oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar