Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Tarih: 13.11.2017 16:54:32/ 877okunma / 1yorum

 

Bylock ve Fetö mağdurları

15 Temmuz darbesinden bu yana, Bylock mağduru olduğunu iddia eden binlerce kişiden sayısız mesaj aldım.
Mesajlar akmaya devam ediyor.
Mesaj sahiplerinin tamamı "İsmini darbeden sonra duyduğum bir programı kullanmakla suçlanıyorum. Lütfen bana yardım edin"diye feyat ediyor.
Bi´ kere şu konuda anlaşalım...
Bylock isimli program, Fetullahçı terör örgütünün kimlik kartı niyetine kullandığı bir programdır. Yani Bylock kullanıcısı olmak, Fetö´cü olmanın en büyük delilidir!
Peki ama Bylock´un bir telefona kurulmuş olması ve hiç kullanılmamış olması, o telefon sahibini azılı Fetö´cü yapar mı?
Son günlerin cevabı aranan sorusu bu...
Antalya barosu avukatlarından Ali Aktaş, ByLock kullanıcısı on binlerce insanın mahkum olduğuna, ancak bu mahkumlar içinde çok sayıda mağdur olduğuna dikkat çekiyor.
Daha düz cümlelerle anlatmak gerekirse...
Bylock´un hem devlet için, hem de bazı insanlar için bir tuzağa dönüştüğünü söylüyor ve iddiasını şu gerekçelerle temellendiriyor:
"ByLock, FETÖ´cü bir yazılım ekibi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Adı, "Mor Beyin" olan bu ekip, vakti zamanında, müzik dinlemek veya namaz vaktini öğrenmek için başka programlar da yapmıştı. 
Diyelim ki Fetöcü ekibin imzasını taşıyan müzik ve ezan vakti programlarından birini telefonunuza yüklediniz. O program aynı sunucuyu kullanıldığı ByLock´a bir sinyal gönderir ve IP numaranız üzerinde bir kayıt oluşur. Yani siz farkında olmadan Bylock isimli program ile ilk teması sağlamış olursunuz."
Avukat Ali Aktaş, Bylock ile bu şekilde temas kuran binlerce mağdur olduğunu söylüyor.
Balyoz, Poyrazköy ve Ergenekon gibi davalarda da adli bilirkişilik yapan yazılımcı Koray Peksayar, Avukat Ali Aktaş´ın bu iddiasını araştıran bir isim...
Peksayar, hazırladığı 52 sayfalık bilirkişi raporunda, ‘Mor Beyin´ isimli yazılım programlarıyla, kullanıcıların farkında bile olmadan ‘https://bylock.net´ sunucusuna yönlendirildiğini tespit etmiş. Yani, gizli olarak yerleştirilen ByLock bağlantısıyla bu uygulamaları kullanan kişilerin IP bilgileri farkında bile olmadan ‘ByLock´a giriş yapmış´ olarak kayıtlara geçtiğini ortaya çıkarmış.
Peksayar bununla da kalmamış, Play Store ile iletişime geçerek, "Mor Beyin" çatısı altında yayın yaparak ezan, müzik, oyun gibi programların altına Bylock´un gizlice yerleştirildiğine dair bir bulgu olup olmadığını sormuş.
Google yaptığı araştırmada bu soruya "Evet, böyle bir teknik kullanılmıştır" yanıtı göndermiş. Ayrıca ´Mor Beyin´ rumuzunu kullanan kişiyi de bulan Peksayar, Yasin Alpen ismine dikkat çekiyor. 
Yasin Alpen 17-25 Aralık sürecinden sonra Tübitak´tan istifa ederek Almanya´ya yerleşmiş bir Fetö´cü, Alpen´in ismi FETÖ´ye yönelik ‘Telekulak´ soruşturmasında da geçiyor.
Mamafih...
Bu bilgileri, bana yazan mağdurların mesajlarıyla karşılaştırdığımda ortaya inanılmaz ilginçlikler çıkıyor.
Mesela;
Bazı kişilerin 4 saniyede 8 kez Bylock´a giriş yaptığına dair MİT tarafından hazırlanan raporlar var. Ancak ilginç olan, bu kişiler Bylock´ta hiç mesaj atmamış ve almamış çünkü toplam kullanım süreleri sıfır saniye!
Bu köşenin daimi müdavimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana, Bylock yüzünden mağdur olan bir kesimin varlığına dikkat çektiğime şahitlik edecektir. 
Sadece Bylock değil...
Mesleklerinden ihraç edilen bazı kişiler hakkında, resmi kurumlar tarafından hazırlanan dosyalar var elimde. 
Dosyada aynen şöyle yazıyor:
Falanca kişinin Gülen örgütüne mensup olduğuna dair herhangi bir delil bulunamamıştır.
Sonuç: İhraç!
Bir başka örnek ise savcılık iddianamesinden...
Hem Fetö´ye mensup olduğuna dair en küçük bir delil bulunamıyor, hem de ihraç ediliyor.

Peki kim bunlar?
Mesleki kariyerimi, onurumu ve haysiyetimi ortaya koyarak söylüyorum. 
Bunlar, AK Parti´nin samimi seçmen kitlesini oluşturan dava insanları. Bunlar; Erdoğan´a, "Sen bizim kabul olmuş duamızsın. Allah bizim ömrümüzden alıp senin ömrüne katsın" diyen Tayyip sevdalıları...
Bunlar; 2013 yılından bu yana sosyal medya hesapları üzerinden Fetö´ye açıkça cephe alan, darbe gecesi tankların önüne koşan insanlar. 
Bunların içinde en sevdiklerini devlete feda edenler var. Fetö´cü damgası yediği için ölümü bekleyen ve dahi özleyenler var. 
Bir buçuk yıldır çığlık çığlığa feryat ediyorlar ama onların işitme menzilinde kimsecikler yok!
Geçtimiz ay bir teki Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabildi. 
Hatırlarsınız...
Tutuklu eşinin suçsuz olduğunu ispatlayabilmek için çırpınan Nazife Kayacı, Erzurum´da bir ağaca tırmanmış ve miting alanında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabilmişti.
Erdoğan´ın "inceleyin" talimatından sonra Kayacı´nın eşi mağdur olduğu gerekçesiyle hapisten çıkarılmıştı. Eğer Erdoğan´a ulaşan ilk ve tek kişi olan Nazife Kayacı, eşinin masum olduğunu ispatlayabiliyorsa, içeride çok daha fazla masum ve mağdur var demektir. 
Referandumda sandığa gitmeyen yüzde 10´luk kitle o mağdurlardan oluşuyordu. Bugün, "AK Parti bizi üzdü" diyerek küskünler arasına karışanlar o mağdurlardan oluşuyor. 
Bu mağdur kesimi tespit etmek ve iadei itibar vermek adına Ohal İşlemleri Komisyonu kurulmasına ama kağnı hızında ilerleyen çalışmalar umutsuzluğu biraz daha körüklüyor.
Komisyonun elini çabuk ve ivedi hareket etmesi gerekiyor. Zira şu sıralar zaman fitnenin ve fitnecilerin işine yarıyor.

                                Süleyman ÖZIŞIK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bylock Fetö Mağdurları
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kemal sun
13.11.2017 19:32:19
Hem Parelel örgütlenecek kadrolaşacak ayrı bir haberleşme ağı geliştirecek kendilerini kullandığı ortaya çıkacak en büyük fitnecilik yapacak sonra denilecek ki ben sade şunu ben sade bunu yaptım.Toplumun çoğu kesimi ne bu baylogu biliyor ne de telefonunda var.Nasıl oluyor. Burası bir hukuk devleti herkes hesap vermeli.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Eğitim Bakanı YILMAZ´ın eğitim anlamlı ekonomik desteği ve Vali GÜL´ün takibi ile şehirde 220 milyon liralık yatırımın devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Bu rakamın ise bir önceki yılın 3 katı, onarımlar için harcanan rakamın ise bir önceki senenin 12 katı olduğu öğrenildi
Kadın Günleri Başlıyor
Kadın Günleri Başlıyor
Uzun bir aradan sonra kadın günleri yeniden başlıyor... Günlerde kısır ve pastalar ile pür neşe olan şehrimiz kadınlarının mutlulukları "öz çekim" ile ölümsüzleşirken, eşlerini kadın günlerine bıraktıktan sonra sokaklarda "kuru simit ve çaya talim" eden şehrimiz erkeklerinin melül mahzun boyunları bükük dolaşmaları ise görenlerin içini burkuyor.Samimiyetten uzak kadın günleri için, pek çok maskenin de çantalarda hazır bekletildiği gözlemleniyor. Bedensel ve zihinsel obezmin kutsandığı bu günlerin ertelenmesi durumunda, psikolojik arızların ortaya çıkabileceği varsayılıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:31 07:12 12:27 15:04 17:24 18:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar