Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Tarih: 13.11.2017 16:54:32/ 2097okunma / 1yorum

 

Bylock ve Fetö mağdurları

15 Temmuz darbesinden bu yana, Bylock mağduru olduğunu iddia eden binlerce kişiden sayısız mesaj aldım.
Mesajlar akmaya devam ediyor.
Mesaj sahiplerinin tamamı "İsmini darbeden sonra duyduğum bir programı kullanmakla suçlanıyorum. Lütfen bana yardım edin"diye feyat ediyor.
Bi´ kere şu konuda anlaşalım...
Bylock isimli program, Fetullahçı terör örgütünün kimlik kartı niyetine kullandığı bir programdır. Yani Bylock kullanıcısı olmak, Fetö´cü olmanın en büyük delilidir!
Peki ama Bylock´un bir telefona kurulmuş olması ve hiç kullanılmamış olması, o telefon sahibini azılı Fetö´cü yapar mı?
Son günlerin cevabı aranan sorusu bu...
Antalya barosu avukatlarından Ali Aktaş, ByLock kullanıcısı on binlerce insanın mahkum olduğuna, ancak bu mahkumlar içinde çok sayıda mağdur olduğuna dikkat çekiyor.
Daha düz cümlelerle anlatmak gerekirse...
Bylock´un hem devlet için, hem de bazı insanlar için bir tuzağa dönüştüğünü söylüyor ve iddiasını şu gerekçelerle temellendiriyor:
"ByLock, FETÖ´cü bir yazılım ekibi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Adı, "Mor Beyin" olan bu ekip, vakti zamanında, müzik dinlemek veya namaz vaktini öğrenmek için başka programlar da yapmıştı. 
Diyelim ki Fetöcü ekibin imzasını taşıyan müzik ve ezan vakti programlarından birini telefonunuza yüklediniz. O program aynı sunucuyu kullanıldığı ByLock´a bir sinyal gönderir ve IP numaranız üzerinde bir kayıt oluşur. Yani siz farkında olmadan Bylock isimli program ile ilk teması sağlamış olursunuz."
Avukat Ali Aktaş, Bylock ile bu şekilde temas kuran binlerce mağdur olduğunu söylüyor.
Balyoz, Poyrazköy ve Ergenekon gibi davalarda da adli bilirkişilik yapan yazılımcı Koray Peksayar, Avukat Ali Aktaş´ın bu iddiasını araştıran bir isim...
Peksayar, hazırladığı 52 sayfalık bilirkişi raporunda, ‘Mor Beyin´ isimli yazılım programlarıyla, kullanıcıların farkında bile olmadan ‘https://bylock.net´ sunucusuna yönlendirildiğini tespit etmiş. Yani, gizli olarak yerleştirilen ByLock bağlantısıyla bu uygulamaları kullanan kişilerin IP bilgileri farkında bile olmadan ‘ByLock´a giriş yapmış´ olarak kayıtlara geçtiğini ortaya çıkarmış.
Peksayar bununla da kalmamış, Play Store ile iletişime geçerek, "Mor Beyin" çatısı altında yayın yaparak ezan, müzik, oyun gibi programların altına Bylock´un gizlice yerleştirildiğine dair bir bulgu olup olmadığını sormuş.
Google yaptığı araştırmada bu soruya "Evet, böyle bir teknik kullanılmıştır" yanıtı göndermiş. Ayrıca ´Mor Beyin´ rumuzunu kullanan kişiyi de bulan Peksayar, Yasin Alpen ismine dikkat çekiyor. 
Yasin Alpen 17-25 Aralık sürecinden sonra Tübitak´tan istifa ederek Almanya´ya yerleşmiş bir Fetö´cü, Alpen´in ismi FETÖ´ye yönelik ‘Telekulak´ soruşturmasında da geçiyor.
Mamafih...
Bu bilgileri, bana yazan mağdurların mesajlarıyla karşılaştırdığımda ortaya inanılmaz ilginçlikler çıkıyor.
Mesela;
Bazı kişilerin 4 saniyede 8 kez Bylock´a giriş yaptığına dair MİT tarafından hazırlanan raporlar var. Ancak ilginç olan, bu kişiler Bylock´ta hiç mesaj atmamış ve almamış çünkü toplam kullanım süreleri sıfır saniye!
Bu köşenin daimi müdavimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana, Bylock yüzünden mağdur olan bir kesimin varlığına dikkat çektiğime şahitlik edecektir. 
Sadece Bylock değil...
Mesleklerinden ihraç edilen bazı kişiler hakkında, resmi kurumlar tarafından hazırlanan dosyalar var elimde. 
Dosyada aynen şöyle yazıyor:
Falanca kişinin Gülen örgütüne mensup olduğuna dair herhangi bir delil bulunamamıştır.
Sonuç: İhraç!
Bir başka örnek ise savcılık iddianamesinden...
Hem Fetö´ye mensup olduğuna dair en küçük bir delil bulunamıyor, hem de ihraç ediliyor.

Peki kim bunlar?
Mesleki kariyerimi, onurumu ve haysiyetimi ortaya koyarak söylüyorum. 
Bunlar, AK Parti´nin samimi seçmen kitlesini oluşturan dava insanları. Bunlar; Erdoğan´a, "Sen bizim kabul olmuş duamızsın. Allah bizim ömrümüzden alıp senin ömrüne katsın" diyen Tayyip sevdalıları...
Bunlar; 2013 yılından bu yana sosyal medya hesapları üzerinden Fetö´ye açıkça cephe alan, darbe gecesi tankların önüne koşan insanlar. 
Bunların içinde en sevdiklerini devlete feda edenler var. Fetö´cü damgası yediği için ölümü bekleyen ve dahi özleyenler var. 
Bir buçuk yıldır çığlık çığlığa feryat ediyorlar ama onların işitme menzilinde kimsecikler yok!
Geçtimiz ay bir teki Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabildi. 
Hatırlarsınız...
Tutuklu eşinin suçsuz olduğunu ispatlayabilmek için çırpınan Nazife Kayacı, Erzurum´da bir ağaca tırmanmış ve miting alanında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabilmişti.
Erdoğan´ın "inceleyin" talimatından sonra Kayacı´nın eşi mağdur olduğu gerekçesiyle hapisten çıkarılmıştı. Eğer Erdoğan´a ulaşan ilk ve tek kişi olan Nazife Kayacı, eşinin masum olduğunu ispatlayabiliyorsa, içeride çok daha fazla masum ve mağdur var demektir. 
Referandumda sandığa gitmeyen yüzde 10´luk kitle o mağdurlardan oluşuyordu. Bugün, "AK Parti bizi üzdü" diyerek küskünler arasına karışanlar o mağdurlardan oluşuyor. 
Bu mağdur kesimi tespit etmek ve iadei itibar vermek adına Ohal İşlemleri Komisyonu kurulmasına ama kağnı hızında ilerleyen çalışmalar umutsuzluğu biraz daha körüklüyor.
Komisyonun elini çabuk ve ivedi hareket etmesi gerekiyor. Zira şu sıralar zaman fitnenin ve fitnecilerin işine yarıyor.

                                Süleyman ÖZIŞIK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bylock Fetö Mağdurları
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kemal sun
13.11.2017 19:32:19
Hem Parelel örgütlenecek kadrolaşacak ayrı bir haberleşme ağı geliştirecek kendilerini kullandığı ortaya çıkacak en büyük fitnecilik yapacak sonra denilecek ki ben sade şunu ben sade bunu yaptım.Toplumun çoğu kesimi ne bu baylogu biliyor ne de telefonunda var.Nasıl oluyor. Burası bir hukuk devleti herkes hesap vermeli.
Havalar Soğudu Aman Üşümeyin!
Havalar Soğudu Aman Üşümeyin!
MALATYA Film festivali ile alkış alıp göz doldururken, SİVAS´ın kkültür birimlerinde yaprak dahi kımıldamıyor. Havaların soğuduğu şu günlerde İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ´nün kaloriferleri yakarak, camdan dışarıyı seyretmeleri bekleniyor.
ETLİ PİDE SAHNELERDE
ETLİ PİDE SAHNELERDE
Sivas kışı yaşıyor.Havaların soğumaya başladığı şu günlerde, kışın son hazırlıkları da yapıldı. Uzun bir yazdan sonra evlere kapanmak zorunda kalacak olan Sivaslılar´ın, kışı etli pide ve kısırla gecirecekleri sanılıyor.Kloriferlere raģmen,sobada buğulu buğulu kaynayan demlikteki çayı özleyenlerde,bu zarif zamanları hasretle animsamaya devam ediyorlar..
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içeride çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
DİVRİĞİLİ Dahi, Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi, Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
SİVAS İl Özel İdaresi tarafından yapılan 10 BİN kişilik yurt, 300 milyon bedelle KREDİ YURTLAR KURUMUNA devredildi. Bu devirden gelecek paranın bir kısmının kültürel ve turizm alanlarına harcanması bekleniyor. HAFİK GÖLÜ ÇEVRE düzenlemesi ve SARİSSA kazıları için acilen harekete geçilmesi isteniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
Muhafazakar Baronlar Emek Sömürüyor!
Muhafazakar Baronlar Emek Sömürüyor!
Sermayeye hükmeden birçok muhafazakâr işveren, servetine servet katarak iş hayatında etkinliklerini artırıyorlar. Yelpazenin mütedeyyin kısmında olduklarını sık sık umreye giderek ısrarla vurgulayan pek çok patron, emek ve alın terini görmezden gelip, az paraya çok işçi çalıştırmaya devam ediyorlar. Milli ve manevi değerleri de, işine geldiği gibi kullanıp, göstermelik iyilik tüccarlığına da soyunan son yılların Muhafazakâr Baronlarının,sekulerizme de takındıkları gözlemleniyor.
SİVASLILAR Sınırları Aşıyor!
SİVASLILAR Sınırları Aşıyor!
Türk Edebiyatının en önemli hikayecilerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya Edebiyatındaki özgün yerini her geçen gün pekiştiriyor. BALEL´in konusu SİVAS´ta geçen “Asmalı Pencere” adlı romanı Tahran´da yayınlanması akabinde, İRAN´ın en önemli gazetesi olan TAADUL´da BALEL ile uzun bir söyleşi yapıldı.
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
SİVAS´ın insanları bulundukları ortamlarda kendilerini maharetleri ile ortaya çıkarıyorlar.Taş bir yapı yapan SİVASLI ustayı tebrik eden Enver PAŞA, “SİVASLI evladım sen ROMA heykellerinden daha iyisini yapmışın. Helal olsun” demiş.
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
İSTASYON CADDESİNDE zorunlu yapılması gereken OTOPARKIN ticari alana dönüştürüldüğü ve bununda arkasındaki ismin de EROL GENÇ olduğu iddia ediliyor.
Esnafın Sorunlarına Ne Zaman Eğilecek?
Esnafın Sorunlarına Ne Zaman Eğilecek?
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
SiVAS´ın KARADENİZ´i
SiVAS´ın KARADENİZ´i
Turizm Cenneti olması gereken HAFİK GÖLÜ, eşsiz doğası ve berrak suyu ile keşfedilmeyi bekliyor.Tarihi bir öneme de sahip olan gölün KARADENİZ ile bir alt bağlantısı olduğu varsayılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Fedakar eğitimciler eğitim anlamlı güzel ilkleri hayata geçiriyorlar. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, "gözetmensiz sınav" önerisine TÜRKİYE´de ilk sesi Kahramanmaraş Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin YILMAZ verdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar