Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Tarih: 13.11.2017 16:54:32/ 1757okunma / 1yorum

 

Bylock ve Fetö mağdurları

15 Temmuz darbesinden bu yana, Bylock mağduru olduğunu iddia eden binlerce kişiden sayısız mesaj aldım.
Mesajlar akmaya devam ediyor.
Mesaj sahiplerinin tamamı "İsmini darbeden sonra duyduğum bir programı kullanmakla suçlanıyorum. Lütfen bana yardım edin"diye feyat ediyor.
Bi´ kere şu konuda anlaşalım...
Bylock isimli program, Fetullahçı terör örgütünün kimlik kartı niyetine kullandığı bir programdır. Yani Bylock kullanıcısı olmak, Fetö´cü olmanın en büyük delilidir!
Peki ama Bylock´un bir telefona kurulmuş olması ve hiç kullanılmamış olması, o telefon sahibini azılı Fetö´cü yapar mı?
Son günlerin cevabı aranan sorusu bu...
Antalya barosu avukatlarından Ali Aktaş, ByLock kullanıcısı on binlerce insanın mahkum olduğuna, ancak bu mahkumlar içinde çok sayıda mağdur olduğuna dikkat çekiyor.
Daha düz cümlelerle anlatmak gerekirse...
Bylock´un hem devlet için, hem de bazı insanlar için bir tuzağa dönüştüğünü söylüyor ve iddiasını şu gerekçelerle temellendiriyor:
"ByLock, FETÖ´cü bir yazılım ekibi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Adı, "Mor Beyin" olan bu ekip, vakti zamanında, müzik dinlemek veya namaz vaktini öğrenmek için başka programlar da yapmıştı. 
Diyelim ki Fetöcü ekibin imzasını taşıyan müzik ve ezan vakti programlarından birini telefonunuza yüklediniz. O program aynı sunucuyu kullanıldığı ByLock´a bir sinyal gönderir ve IP numaranız üzerinde bir kayıt oluşur. Yani siz farkında olmadan Bylock isimli program ile ilk teması sağlamış olursunuz."
Avukat Ali Aktaş, Bylock ile bu şekilde temas kuran binlerce mağdur olduğunu söylüyor.
Balyoz, Poyrazköy ve Ergenekon gibi davalarda da adli bilirkişilik yapan yazılımcı Koray Peksayar, Avukat Ali Aktaş´ın bu iddiasını araştıran bir isim...
Peksayar, hazırladığı 52 sayfalık bilirkişi raporunda, ‘Mor Beyin´ isimli yazılım programlarıyla, kullanıcıların farkında bile olmadan ‘https://bylock.net´ sunucusuna yönlendirildiğini tespit etmiş. Yani, gizli olarak yerleştirilen ByLock bağlantısıyla bu uygulamaları kullanan kişilerin IP bilgileri farkında bile olmadan ‘ByLock´a giriş yapmış´ olarak kayıtlara geçtiğini ortaya çıkarmış.
Peksayar bununla da kalmamış, Play Store ile iletişime geçerek, "Mor Beyin" çatısı altında yayın yaparak ezan, müzik, oyun gibi programların altına Bylock´un gizlice yerleştirildiğine dair bir bulgu olup olmadığını sormuş.
Google yaptığı araştırmada bu soruya "Evet, böyle bir teknik kullanılmıştır" yanıtı göndermiş. Ayrıca ´Mor Beyin´ rumuzunu kullanan kişiyi de bulan Peksayar, Yasin Alpen ismine dikkat çekiyor. 
Yasin Alpen 17-25 Aralık sürecinden sonra Tübitak´tan istifa ederek Almanya´ya yerleşmiş bir Fetö´cü, Alpen´in ismi FETÖ´ye yönelik ‘Telekulak´ soruşturmasında da geçiyor.
Mamafih...
Bu bilgileri, bana yazan mağdurların mesajlarıyla karşılaştırdığımda ortaya inanılmaz ilginçlikler çıkıyor.
Mesela;
Bazı kişilerin 4 saniyede 8 kez Bylock´a giriş yaptığına dair MİT tarafından hazırlanan raporlar var. Ancak ilginç olan, bu kişiler Bylock´ta hiç mesaj atmamış ve almamış çünkü toplam kullanım süreleri sıfır saniye!
Bu köşenin daimi müdavimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana, Bylock yüzünden mağdur olan bir kesimin varlığına dikkat çektiğime şahitlik edecektir. 
Sadece Bylock değil...
Mesleklerinden ihraç edilen bazı kişiler hakkında, resmi kurumlar tarafından hazırlanan dosyalar var elimde. 
Dosyada aynen şöyle yazıyor:
Falanca kişinin Gülen örgütüne mensup olduğuna dair herhangi bir delil bulunamamıştır.
Sonuç: İhraç!
Bir başka örnek ise savcılık iddianamesinden...
Hem Fetö´ye mensup olduğuna dair en küçük bir delil bulunamıyor, hem de ihraç ediliyor.

Peki kim bunlar?
Mesleki kariyerimi, onurumu ve haysiyetimi ortaya koyarak söylüyorum. 
Bunlar, AK Parti´nin samimi seçmen kitlesini oluşturan dava insanları. Bunlar; Erdoğan´a, "Sen bizim kabul olmuş duamızsın. Allah bizim ömrümüzden alıp senin ömrüne katsın" diyen Tayyip sevdalıları...
Bunlar; 2013 yılından bu yana sosyal medya hesapları üzerinden Fetö´ye açıkça cephe alan, darbe gecesi tankların önüne koşan insanlar. 
Bunların içinde en sevdiklerini devlete feda edenler var. Fetö´cü damgası yediği için ölümü bekleyen ve dahi özleyenler var. 
Bir buçuk yıldır çığlık çığlığa feryat ediyorlar ama onların işitme menzilinde kimsecikler yok!
Geçtimiz ay bir teki Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabildi. 
Hatırlarsınız...
Tutuklu eşinin suçsuz olduğunu ispatlayabilmek için çırpınan Nazife Kayacı, Erzurum´da bir ağaca tırmanmış ve miting alanında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan´a sesini duyurabilmişti.
Erdoğan´ın "inceleyin" talimatından sonra Kayacı´nın eşi mağdur olduğu gerekçesiyle hapisten çıkarılmıştı. Eğer Erdoğan´a ulaşan ilk ve tek kişi olan Nazife Kayacı, eşinin masum olduğunu ispatlayabiliyorsa, içeride çok daha fazla masum ve mağdur var demektir. 
Referandumda sandığa gitmeyen yüzde 10´luk kitle o mağdurlardan oluşuyordu. Bugün, "AK Parti bizi üzdü" diyerek küskünler arasına karışanlar o mağdurlardan oluşuyor. 
Bu mağdur kesimi tespit etmek ve iadei itibar vermek adına Ohal İşlemleri Komisyonu kurulmasına ama kağnı hızında ilerleyen çalışmalar umutsuzluğu biraz daha körüklüyor.
Komisyonun elini çabuk ve ivedi hareket etmesi gerekiyor. Zira şu sıralar zaman fitnenin ve fitnecilerin işine yarıyor.

                                Süleyman ÖZIŞIK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bylock Fetö Mağdurları
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kemal sun
13.11.2017 19:32:19
Hem Parelel örgütlenecek kadrolaşacak ayrı bir haberleşme ağı geliştirecek kendilerini kullandığı ortaya çıkacak en büyük fitnecilik yapacak sonra denilecek ki ben sade şunu ben sade bunu yaptım.Toplumun çoğu kesimi ne bu baylogu biliyor ne de telefonunda var.Nasıl oluyor. Burası bir hukuk devleti herkes hesap vermeli.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Türkiye´nin en büyük 10 bin kişilik yurt projesi yavaş yavaş bitiyor. Yurdun önünden geçen FADLUM IRMAĞI ise, alt baştaki köprüye kadar AKSU vari ıslah edilmeyi bekliyor. DSİ ve Belediye ortak girişimi ile burasının elden geçirilmesi durumunda şehre çok önemli bir kazanım sağlanması gerçekleştirilebilir. Burada Vali GÜL´ün bu ırmağı mimarlara projelendirerek hayata geçirmesi durumunda, SİVAS tarihine geçeceği belirtiliyor.
Parçalar Birleşiyor!
Parçalar Birleşiyor!
Darbeci SİSİ ile FETÖ işbirliği yavaş yavaş deşifre olmaya başladı.SİSİ´nin çocukları, torunları ve akrabalarının FETÖ´nün MISIR´da açtığı “SELAHATTİN”Kolejinde okudukları ortaya çıktı.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Bir Tiyatro Denemesi
Bir Tiyatro Denemesi
SİVAS´a gelir gelmez oturduğu lojmanın eşyalarını değiştiren ve bu eşyaları DEVLETE ödettirmek için Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine baskı uygulayan ALTINSOY´un, bunu ödettiremediği biliniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Savunma Bakanı olduğu zamanlarda ATAK HELİKOPTERİ başta olmak üzere yerli ve milli silah sanayinin gelişmesi için elinden gelen yapan hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın, Milli Savunma Komisyonu Başkanı olması yerinde bir adım olarak takdir edildi.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Bir medeniyet mimarı olan Sezai KARAKOÇ, nesilleri aydınlatmaya devam ediyor. Fikirleri ile öte ufukların daha ötesinin müjdesini veren Filozof KARAKOÇ, asırlara hükmeden soy bir duruşundan da taviz vermeyerek, düşünce kozasını bilgi ve hikmetle örüyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.Neden burasının turizme kazandırılmadığı bilinmiyor.
BAKAN İle Görüşecekler!
BAKAN İle Görüşecekler!
MANİSA´da görev yaparken ismi “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” ile “akçeli işlere karışan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç elde etmek, kumpaslar organize etmek, FETÖ dosyalarını kapatmak için vatanperver müfettişlere telkinde bulunmak, MİLLİ EĞİTİM´in sağlam masalarını bir firmaya değiştirtmek gibi pek çok iddia ile müfettiş soruşturması geçirmişti. Müfettiş raporlarında suçu subuta eren ALTINSOY, Sivas´tan alınarak ADANA´da görevlendirilmişti. Şimdi ise ADANALILAR´ın, ALTINSOY´un görevden alınması için Milli Eğitim Bakanı ile görüşecekleri bilgilerine ulaşıldı.
Kedi Burdaysa Et Nerde?
Kedi Burdaysa Et Nerde?
OSB´de bulunan İTFAİYE BİNASI´nın devri gizemini koruyor.Devre dair şuana kadar ödenmiş bir paraya dair dekont veya bir belge kamuoyuna açıklanmadı.İTFAİYE Binasını OSB´nin yaptığı iddia edilirken, devralanların suskunları merak konusu.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
Haçlı BATI´nın organize ettiği Srebrenitsa Katliamı anma günü olan 11 Temmuz, yine hüzünlü geçti. 11 Temmuz 1995 günü Avrupa´nın göbeğinde gerçekleşen katliam, BOSNA da soykırımın da en kanlı göstergesi olarak kayıtlara geçti.
Eller Aya, Sivas Yaya!
Eller Aya, Sivas Yaya!
TURİZMİN “T” sinin olmadığı şehre SİVAS´ı mahkum eden Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün ne yaptığı merak ediliyor. Pek çok şehre akın akın turist uğrarken, SİVAS´ta ise yaprak kımıldamıyor. Yıllardır “koltuklarını” korunmaktan başka şehre bir değer katmayanlara daha ne zamana kadar müsaade edileceği en büyük soru işareti.
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars´ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars´ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti. Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. İşte 1914-1918 Sarıkamış ve Kafkas Cephesinde Şehit olan Sivaslıların isim listesi
MURSİ´ye Selam...
MURSİ´ye Selam...
MISIR´da Batı ve ABD destekli bir darbe ile devrilen seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed MURSİ, hasta olmasına rağmen tecritte.Ömrünü halkına adayan Cumhurbaşkanı MURSİ, SİVAS´ta da yakından takip ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar