Bunu Üzerinizden Atamazsınız!
Onca uzman görüşü, onca bilimsel analize rağmen HIZLI TREN hattını Üniversite tarafına kaydırarak “tüyü bitmemiş yetimlerin” haklarını heba ettirenler sessizliğe büründü. Sanki HIZLI TREN GÜZERGAHINI kendileri değiştirmemiş gibi “üzerlerinden atan bu üç isim” kamuoyunda tepki çekiyorlar.
Tarih: 11.7.2018 00:19:37/ 1496okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Hızı tren güzergahını Üniversite tarafına kaydıran en önemli aktörlerden biri olan Osman YILDIRIM, Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN, her ne hikmetse konu hakkında hiç konuşmuyorlar. Güzergahın yanlış olduğu uzmanlarca dile getirilmesine rağmen “biz yaptık oldu, biz bu şehrin sahipleriyiz” mealinde pek çok açıklama yapan bu isimler, söz konusu güzergah değişikliği için harcanan para hakkında ne düşündükleri ise merak ediliyor.

MİLLİ SERVET bu güzergah ikiliği için önemli oranda heba edilirken özellikle SAMİ AYDIN´ın ekranlar karşısında “bu konu bitmiştir güzergah benim dediğim şekilde” olacak diye bangır bangır bağırması hala hafızalarda.

GÜZERGAHIN yanlış olduğunu bildikleri halde “ÇATAL KAŞIK SESİNE meftun pek çok STK´nın” da aynı vebali taşıdıkları belirtiliyor.

Şuan gelinen nokta itibariyle güzergahın eski yerine alındığı bilgisine ulaşılırken takriben 50 TRİLYON lira civarında kaynağın boş yere harcandığı ve bu harcamanın müsebbiplerinin bu parayı ceplerinden vermeleri bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunu Üzerinizden Atamazsınız
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
11.7.2018 16:03:34
sayın cumhurbaşkanına sesleniyorum allah aşkına bu sami ve hilmiyi yargılayın bunlar hep yetim hakkı yedi allah bu 2 ismi ıslah etsin ki biz sivaslılar önce allaha sonra reise güveniyoz
Basri kam
12.7.2018 12:19:51
Hilmi Bilgin in artık hiç bir sıfatı yoktur.Siz gazetenizde ülfet hukuk derneği ile alakalandırıyordunuz.Şimdi neden kendisine hesap sorulmuyor.Mantıkta şöyle bir yorum vardı.Kuşlar uçar leylekte kuştur ohalde leylekte uçar.Öyle ise sormak isterim ülfet hukuk derneği fötocudur Hilmi Bilgin üyesidir o halde Hilmi bilgin? cevabını bir Sivas lı ve Ak partili özelliklede memleketini ve vatanını seven biri olarak sormak isterim.
A.veli korkmaz
11.7.2018 11:56:15
Ben olsam kuruşu kuruşuna boğazlarını sıkar alırım. Bunlar resmiyetin vermiş olduğu yetkiyi, 350 bin nüfusu hiçe sayarak emlak çerçevesi içinde mültümilyoner olma yolunda barajı aşmak üzereyken birileri dur dedi. Sandılarki bu şehrin insanı cahil, hesap kitap bilmez.Bunun hesabı birgün sorulmaz hayaline kapıldılar. Benim bildiğim reisimiz yeni başkanımız bunun kat kat hesabını soracaktır.Şehir halkının yerinde olsam bu tren gecikmesi sebebiyle tazminat davası açarım.
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, SİVAS´ın tanınmış isimlerinden olan Memet ER ile seçime girecek.Başarılı ve SİVAS sevdalısı biri olarak bilinen ER´in şehirdeki siyasi dengeleri alt üst ederek Başkanlığı alabileceği yorumları yapılıyor..
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Haydar MERMER Yazdı!
SİVAS´a Genel Bakış
SİVAS´a Genel Bakış
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Bunu da Duy SİVAS!
Bunu da Duy SİVAS!
Eş dost, akraba kadrolaşmaları ile gündemden düşmeyen Üniversitemizin, akademik olarak ne yaptığı merak konusu. Ehliyet, liyakati, işinin ehli gibi evrensel değerlerin ne zaman baş tacı edileceği ise hasretle bekleniyor.
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Çekememezlik, bir birinin kuyusunu kazma, ben olmayayım sen de olma türü sığ zihniyet tortuları bir kenara bırakılarak, “biz varız ve bütün hayalimiz şehrimizin ortak geleceğidir” felsefi derinliğine odaklanma zamanıdır…
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar