Bunu Üzerinizden Atamazsınız!
Onca uzman görüşü, onca bilimsel analize rağmen HIZLI TREN hattını Üniversite tarafına kaydırarak “tüyü bitmemiş yetimlerin” haklarını heba ettirenler sessizliğe büründü. Sanki HIZLI TREN GÜZERGAHINI kendileri değiştirmemiş gibi “üzerlerinden atan bu üç isim” kamuoyunda tepki çekiyorlar.
Tarih: 11.7.2018 00:19:37/ 1563okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Hızı tren güzergahını Üniversite tarafına kaydıran en önemli aktörlerden biri olan Osman YILDIRIM, Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN, her ne hikmetse konu hakkında hiç konuşmuyorlar. Güzergahın yanlış olduğu uzmanlarca dile getirilmesine rağmen “biz yaptık oldu, biz bu şehrin sahipleriyiz” mealinde pek çok açıklama yapan bu isimler, söz konusu güzergah değişikliği için harcanan para hakkında ne düşündükleri ise merak ediliyor.

MİLLİ SERVET bu güzergah ikiliği için önemli oranda heba edilirken özellikle SAMİ AYDIN´ın ekranlar karşısında “bu konu bitmiştir güzergah benim dediğim şekilde” olacak diye bangır bangır bağırması hala hafızalarda.

GÜZERGAHIN yanlış olduğunu bildikleri halde “ÇATAL KAŞIK SESİNE meftun pek çok STK´nın” da aynı vebali taşıdıkları belirtiliyor.

Şuan gelinen nokta itibariyle güzergahın eski yerine alındığı bilgisine ulaşılırken takriben 50 TRİLYON lira civarında kaynağın boş yere harcandığı ve bu harcamanın müsebbiplerinin bu parayı ceplerinden vermeleri bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunu Üzerinizden Atamazsınız
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
11.7.2018 16:03:34
sayın cumhurbaşkanına sesleniyorum allah aşkına bu sami ve hilmiyi yargılayın bunlar hep yetim hakkı yedi allah bu 2 ismi ıslah etsin ki biz sivaslılar önce allaha sonra reise güveniyoz
Basri kam
12.7.2018 12:19:51
Hilmi Bilgin in artık hiç bir sıfatı yoktur.Siz gazetenizde ülfet hukuk derneği ile alakalandırıyordunuz.Şimdi neden kendisine hesap sorulmuyor.Mantıkta şöyle bir yorum vardı.Kuşlar uçar leylekte kuştur ohalde leylekte uçar.Öyle ise sormak isterim ülfet hukuk derneği fötocudur Hilmi Bilgin üyesidir o halde Hilmi bilgin? cevabını bir Sivas lı ve Ak partili özelliklede memleketini ve vatanını seven biri olarak sormak isterim.
A.veli korkmaz
11.7.2018 11:56:15
Ben olsam kuruşu kuruşuna boğazlarını sıkar alırım. Bunlar resmiyetin vermiş olduğu yetkiyi, 350 bin nüfusu hiçe sayarak emlak çerçevesi içinde mültümilyoner olma yolunda barajı aşmak üzereyken birileri dur dedi. Sandılarki bu şehrin insanı cahil, hesap kitap bilmez.Bunun hesabı birgün sorulmaz hayaline kapıldılar. Benim bildiğim reisimiz yeni başkanımız bunun kat kat hesabını soracaktır.Şehir halkının yerinde olsam bu tren gecikmesi sebebiyle tazminat davası açarım.
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar