Bunu Üzerinizden Atamazsınız!
Onca uzman görüşü, onca bilimsel analize rağmen HIZLI TREN hattını Üniversite tarafına kaydırarak “tüyü bitmemiş yetimlerin” haklarını heba ettirenler sessizliğe büründü. Sanki HIZLI TREN GÜZERGAHINI kendileri değiştirmemiş gibi “üzerlerinden atan bu üç isim” kamuoyunda tepki çekiyorlar.
Tarih: 11.7.2018 00:19:37/ 1235okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Hızı tren güzergahını Üniversite tarafına kaydıran en önemli aktörlerden biri olan Osman YILDIRIM, Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN, her ne hikmetse konu hakkında hiç konuşmuyorlar. Güzergahın yanlış olduğu uzmanlarca dile getirilmesine rağmen “biz yaptık oldu, biz bu şehrin sahipleriyiz” mealinde pek çok açıklama yapan bu isimler, söz konusu güzergah değişikliği için harcanan para hakkında ne düşündükleri ise merak ediliyor.

MİLLİ SERVET bu güzergah ikiliği için önemli oranda heba edilirken özellikle SAMİ AYDIN´ın ekranlar karşısında “bu konu bitmiştir güzergah benim dediğim şekilde” olacak diye bangır bangır bağırması hala hafızalarda.

GÜZERGAHIN yanlış olduğunu bildikleri halde “ÇATAL KAŞIK SESİNE meftun pek çok STK´nın” da aynı vebali taşıdıkları belirtiliyor.

Şuan gelinen nokta itibariyle güzergahın eski yerine alındığı bilgisine ulaşılırken takriben 50 TRİLYON lira civarında kaynağın boş yere harcandığı ve bu harcamanın müsebbiplerinin bu parayı ceplerinden vermeleri bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunu Üzerinizden Atamazsınız
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
11.7.2018 16:03:34
sayın cumhurbaşkanına sesleniyorum allah aşkına bu sami ve hilmiyi yargılayın bunlar hep yetim hakkı yedi allah bu 2 ismi ıslah etsin ki biz sivaslılar önce allaha sonra reise güveniyoz
Basri kam
12.7.2018 12:19:51
Hilmi Bilgin in artık hiç bir sıfatı yoktur.Siz gazetenizde ülfet hukuk derneği ile alakalandırıyordunuz.Şimdi neden kendisine hesap sorulmuyor.Mantıkta şöyle bir yorum vardı.Kuşlar uçar leylekte kuştur ohalde leylekte uçar.Öyle ise sormak isterim ülfet hukuk derneği fötocudur Hilmi Bilgin üyesidir o halde Hilmi bilgin? cevabını bir Sivas lı ve Ak partili özelliklede memleketini ve vatanını seven biri olarak sormak isterim.
A.veli korkmaz
11.7.2018 11:56:15
Ben olsam kuruşu kuruşuna boğazlarını sıkar alırım. Bunlar resmiyetin vermiş olduğu yetkiyi, 350 bin nüfusu hiçe sayarak emlak çerçevesi içinde mültümilyoner olma yolunda barajı aşmak üzereyken birileri dur dedi. Sandılarki bu şehrin insanı cahil, hesap kitap bilmez.Bunun hesabı birgün sorulmaz hayaline kapıldılar. Benim bildiğim reisimiz yeni başkanımız bunun kat kat hesabını soracaktır.Şehir halkının yerinde olsam bu tren gecikmesi sebebiyle tazminat davası açarım.
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Bir şeyler Yapmalı!
Bir şeyler Yapmalı!
Ekonomik anlamda kendini gerçekleştiremeyen şehir, sosyal hayatta var olan ve giderek de kronikleşen gerilemeler ile karşı karşıya. Batı illerindeki küçük bir yerleşim yerindeki ekonomik canlılık kadar dahi bir gelişme görülmezken, şehrin kodlarını yıllardır elinde bulunduran bürokratik oligarşi da gelişmeyi engelliyor.
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır oğul"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar