Bunu Üzerinizden Atamazsınız!
Onca uzman görüşü, onca bilimsel analize rağmen HIZLI TREN hattını Üniversite tarafına kaydırarak “tüyü bitmemiş yetimlerin” haklarını heba ettirenler sessizliğe büründü. Sanki HIZLI TREN GÜZERGAHINI kendileri değiştirmemiş gibi “üzerlerinden atan bu üç isim” kamuoyunda tepki çekiyorlar.
Tarih: 11.7.2018 00:19:37/ 1418okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Hızı tren güzergahını Üniversite tarafına kaydıran en önemli aktörlerden biri olan Osman YILDIRIM, Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN, her ne hikmetse konu hakkında hiç konuşmuyorlar. Güzergahın yanlış olduğu uzmanlarca dile getirilmesine rağmen “biz yaptık oldu, biz bu şehrin sahipleriyiz” mealinde pek çok açıklama yapan bu isimler, söz konusu güzergah değişikliği için harcanan para hakkında ne düşündükleri ise merak ediliyor.

MİLLİ SERVET bu güzergah ikiliği için önemli oranda heba edilirken özellikle SAMİ AYDIN´ın ekranlar karşısında “bu konu bitmiştir güzergah benim dediğim şekilde” olacak diye bangır bangır bağırması hala hafızalarda.

GÜZERGAHIN yanlış olduğunu bildikleri halde “ÇATAL KAŞIK SESİNE meftun pek çok STK´nın” da aynı vebali taşıdıkları belirtiliyor.

Şuan gelinen nokta itibariyle güzergahın eski yerine alındığı bilgisine ulaşılırken takriben 50 TRİLYON lira civarında kaynağın boş yere harcandığı ve bu harcamanın müsebbiplerinin bu parayı ceplerinden vermeleri bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunu Üzerinizden Atamazsınız
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
11.7.2018 16:03:34
sayın cumhurbaşkanına sesleniyorum allah aşkına bu sami ve hilmiyi yargılayın bunlar hep yetim hakkı yedi allah bu 2 ismi ıslah etsin ki biz sivaslılar önce allaha sonra reise güveniyoz
Basri kam
12.7.2018 12:19:51
Hilmi Bilgin in artık hiç bir sıfatı yoktur.Siz gazetenizde ülfet hukuk derneği ile alakalandırıyordunuz.Şimdi neden kendisine hesap sorulmuyor.Mantıkta şöyle bir yorum vardı.Kuşlar uçar leylekte kuştur ohalde leylekte uçar.Öyle ise sormak isterim ülfet hukuk derneği fötocudur Hilmi Bilgin üyesidir o halde Hilmi bilgin? cevabını bir Sivas lı ve Ak partili özelliklede memleketini ve vatanını seven biri olarak sormak isterim.
A.veli korkmaz
11.7.2018 11:56:15
Ben olsam kuruşu kuruşuna boğazlarını sıkar alırım. Bunlar resmiyetin vermiş olduğu yetkiyi, 350 bin nüfusu hiçe sayarak emlak çerçevesi içinde mültümilyoner olma yolunda barajı aşmak üzereyken birileri dur dedi. Sandılarki bu şehrin insanı cahil, hesap kitap bilmez.Bunun hesabı birgün sorulmaz hayaline kapıldılar. Benim bildiğim reisimiz yeni başkanımız bunun kat kat hesabını soracaktır.Şehir halkının yerinde olsam bu tren gecikmesi sebebiyle tazminat davası açarım.
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar