Bunların Sorumlusu Kim?
Belediye Eski İmar Müdürü Erol GENÇ, görevden alındığı halde döneminde yaptığı bir takım uygulamalar hala şehrin gündeminde. Tarihi Camilerin etrafının imara açılmasından tutunda, kısmı imar revizyonları hakkında SİVAS POSTASI´nda çıkan haberlere bir cevap vermeyen GENÇ´in bir zamanlar sorumlu bulunduğu uygulamalar hakkında bir açıklama yapmayıp sessiz sedasızca kenara çekilmesi değişik soru işaretlerini akıllara getirmeye devam ediyor.
Tarih: 25.12.2017 21:34:10/ 1994okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediyelerin en tartışmalı birimi olan İmar biriminde bir zamanlar İmar Müdürü olarak görev yapan Erol GENÇ´in Başkan AYDIN tarafından görevden alındığı herkes tarafından biliniyor. Özellikle tarihi eserlerin etrafının imara açılması ve kısmı imar revizyonlar ile gündeme gelen Belediye İmar İşlerinin başında bulunan Erol GENÇ´in o döneme ait kamuoyuna bir izahat vermesi elzem iken imzası bulunduğu çarpıklıklar hakkında bir açıklama yapmaması kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Son demde Başkan Danışmanı olan GENÇ´in Başkanın vizyon projelerini yürüteceği bilgilerine ulaşıldı. Belediye 1.katta odası bulunan  Genç´in, önümüzdeki dönemde neler yapacağı merak ediliyor.

Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına merak edilenleri gündeme getirmeye devam ediyor;

-İmar eski Müdürü Erol GENÇ neden görevden el çektirildi?

-Başkan AYDIN ile hangi konuda ters düşmüştür?

-Erol GENÇ´in İmar Müdürü olduğu dönemde kendi şahsi işlerinde bir artış olmuş mudur?

-Ekonomik kazancı İmar Müdürü olduğu dönemde artmış mıdır?

-Bir takım imar uygulamalarında GENÇ´in ne kadar dahili vardır?

-Eski sanayinin durumu ne oldu afet bölgesi olduğu halde GENÇ burada bir insiyatif aldı mı?

-Şehitler Cami yanındaki garip imar uygulaması iznini kim verdi? Garajın kaldırımı içine almasının sebebi GENÇ mi? Oradan yayalar nasıl geçecekler. O güzergahta diğer yapılara da aynı imtiyaz tanındı mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunların Sorumlusu
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ekmek fab
26.12.2017 00:27:50
doğal derim selçuklu mahllesindeki yğiğter ekme fabrikasını görünce her seferinde denetimde normal derken başka kurum tarafında hakkkında yapılan incelemrde idari işlem yapılan fırına normal diyen bir belediyemiz var.Mallahesinin ortasında kafasına göre takılan bir işletme kaldırmalra park eden araçalrıyla,saglık koşulları olamdan eldvensiz temizlık yaptılarıyla ekmek satan çlaışanlarıyla,fanlarııyla yıllarca yasal degerler üzerinde gürültü yapan fanıyla,dikey baca olması gerekirken resimlerle görünmesine ragmen yatay baca yapıp yılalrca kullanan belediyemizin denetlyen kişilerince nomral denilen,ekmek farbiaksının karşısına kaldırım yapılmayan araçları park etsin diye ilersinde okula giden öğrencilerin yolda gitmesi önemli değil tabiki fabrika daha önemli ha birde gün boyu yıllarca kimseye fiş vermeyip akşam kafalarına göre fiş kesenler bunla ilgilide ceza işlemi almış bir kurum.Ama belediyemize göre normal hepsi.. Normal herşey bu kadar mevzuat dışı olaylar.
adnan yüzbaşıoğlu
27.12.2017 22:56:01
EROL GENÇ BU ŞEHRE ÇOK ŞEYLER VERMİŞTİR DENİR ONUN VE AKRABALARI SAYESİN DE BEN VE ORT AİLEM SİVAS TA EN AZ 40 KİŞİ EKMEK YİYORDU ŞU ANDA 3YILDIR MALESEF KENDİLERİNE YAPACAMIZ İŞİ İLETTİK PAZARLIMIZ OLDUĞUNU BEYAZ MASAYA DİLEKCE VERDİMİZ İ SİVAS IMIZA YAKIŞIR YÜZME HAVUZU BAY BAYAN KAPALI HALI SAHALAR TRAFİK EGİTİM ALANI BASKET VOLEYBOL TENİS YÖRESEL YEMEK SALONU BU TESİS İDDA EDİYORUM TÜRK İYEDE İLK OLAÇAKTI ÇOK SEVDİĞİM SANDIĞIM MD BEY E GİTTİK YERİ SÖYLEDİK BİZİ SAĞOLSUN 4 EYLÜL KOP GİDİN SPOR ALANI YERİ VAR DEDİ BİZ ORAYA GİTTİK ERTESİ GÜN SATILIK ALACAMIZ YERİN LEHVA İNMİŞ SATICIYA SORDUĞUM DA BİZİM VERDİMİZ PARA VERİLMİŞ ALINMIŞ KOŞTUM MÜDÜR BEY E KONUYU ANLATTIM YASABIR DEDİM KONUYU BELEDİYE BŞK İLETTİM BU YAKIŞMAYAN İŞİ YAPANLARI EKMEK KAPIMIZI KAPAYAN SEBEP OLANLARIN YARADAN BELASINI VERSİN BU GÜN KENDİ YERİMİZ DE İŞ YAPAÇAKKEN YER BULAMIYORUZ BİZİM BU ŞEHİRDE GENÇLERE HİZMETİMİZ İ BİLEN BİLİR MD BEY GECEN KOMUSYAN DA BİZİ ZİKRETMİŞ BU DÜNYA DA OK BENİM ÖTEKİ DÜNYADA ALACAM OLSUN BU YERE SEBEP OLAN DİYORUM İNKAR EDEN OLUR SA YARADAN ŞAHİDİM KONYADAN GELEN TAPU BANKA SAATLERİ BELLİ VERİLEN PARA VEREN ÖDENEN KİŞİLER AKRABA DERECE LİĞİ Nİ SİVAS BİLİR ALLAH İSLAH EYLESİN GÖZLRİ DOYSUN BULA BULA BENİMİ BULDUN MÜDÜR BEY VE EMMİ OĞLU HAYIRLI OLSUN DEMİYUM HAYIRINI GÖRÜRMÜSÜNÜZ BİLMEM Kİ CANINNIZ SAĞOLSUN BEN HUZURLUYUM BİR GÜN SİZDE HUZURLU OLURSUNUZ MU ben suçlamıyum yaşadıgım bu yalan ise açıklar bu olmadı yalander nediyim yemin se ederim şahitse gösteririm yer mi ünüversite imaret köy girişi 19 ooo mt
sedat
26.12.2017 10:01:17
SİVAS ALLAHA AMANET, HERKES UYUYOR, ZİRAAT BANKASI ŞARKIŞLA ŞUBESİNDEKİ İKİ TRİLYON ZİMMET TEN . VURGUNDAN BİLE KİMSENIN HABERİ YOK, ŞEHRİN BANKASI BİLE IYI YÖNETİLMİYOR, UYU SİVAS UYU
sinan korkmaz
26.12.2017 19:50:53
bu adama öbür dünyada özel muamele var
Erkan Aslan
6.2.2018 20:05:34
Siva sRevize İmar Planı iptal edildi. Bu revize edilen yerlere bankalar artık kredi vermeyecek. Yeşil alan oldular. sorumlular neden istifa etmez. Kandırılan vatandaş ne yapacak
Ak Parti SİVAS Listesi
Ak Parti SİVAS Listesi
AK PARTİ SİVAS listesi belli oldu. Bakan YILMAZ ve Habib SOLUK ilk başlarda yer alırken, özellikle Hilmi BİLGİN´in listede olmamasını, insanların bir birilerine telefon açarak müjdelemeleri şehrin gündemine oturdu.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Mazlumlar Unutulmadı!
Mazlumlar Unutulmadı!
Dünyanın dört bir yanında mazlumlara ulaşan TÜRKİYE, onlara ümit kapısı olmaya devam ediyor. ARAKAN´da ise TİKA günde 5000 kişiye iftar ve kuru gıda dağıtıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın gururu ESTAŞ, İstihdam seferberliği kapsamında Türk Sanayisine örnek olmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile Milli ve Yerli Sanayi duruşunun en iyi örneklerinden olmaya devam ediyor.
Dünya Sadece Seyrediyor!
Dünya Sadece Seyrediyor!
Terör Devleti İSRAİL, Filistin´de katliam yapmaya devam ediyor.
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
Geçen yıl SİVAS´ta, 10 çeşit kadar yemeğin hazırlandığı birçok iftar daveti hoş karşılanmamıştı. Sadeliğin, asaletin, soy duruşun, yemekle içmekle alakası olmadığı, hayata karşı dik duruş ve yanlışlara karşı asi tavrın, mutlaka ama mutlaka gösterilmesi gerektiği belirtiliyor.
TAŞERON İşçiler Dertli!
TAŞERON İşçiler Dertli!
Taşeron işçiler ortada olan belirsizlik ve iletişimsizlikten dert yanıyorlar.Kendilerine vaad edilen hakların biran önce derli toplu verilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.
"Çocukluk Öğretilemez"
"Çocukluk Öğretilemez"
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10. düzenlenen Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor. Türkiye´nin en büyük kitap fuarlarından biri olan Kocaeli Kitap Fuarı, pek çok etkinliği de içinde barındırıyor. SİVAS POSTASI Yazarı Hüseyin KAYA´da etkinliklerde yer aldı.
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kendisinde “Bir Şehrin Beş Hali”ni imzalamasını ama imzanın “Ulu Cami´de Sabah” yazısının bulunduğu sayfada olmasını istediğimi söylediğimde benim kadar O da duygulandı.
Bir Başkadır Benim Memleketim!
Bir Başkadır Benim Memleketim!
ESNAF odaları Genel Kurul yaptı. Kurulda Beşir KÖKSAL 5.defa başkan seçildi.Şehirde birkaç kuşağın doğumundan askere gittiği dönemi kapsayan uzun başkanlık dönemi böylelikle devam etmeyi sürdürdü.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
SİVAS´ın kültür köşe taşlarından biri olan Kadir ÜREDİ, hayata veda etti. Kadir ÜREDİ´nin hayatı, 2011 yılında yazar Osman ÇELİK tarafından kaleme alındı. Aynı zamanda şehre dair kitapları ile de tanınıp sevilen ÜREDİ, uzun zamandır tedavi görüyordu.
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Türkiye´nin köklü birlikteliği olan TÜRK OCAKLARI güzel bir etkinliğe imza attı. 3 Mayıs Türkçülük Günü vesilesiyle SİVAS TÜRK OCAĞI´da bir etkinlik düzenledi.
YAŞASIN 1 MAYIS
YAŞASIN 1 MAYIS
Sosyal Demokratların “Beyaz Türkleştiği”, muhafazakârların “dünyayı kutsadığı”, İslamcıların “sekülerleşip slogandan öteye geçemediği” Sivas´ta, alın terinin kutsallığına inananlar için 1 Mayıs değer taşıyor. Sivas´ta evine ekmek götürme kavgasındaki “nasırlı eller” alın terinin erdemini yüceltiyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, gece ziyaretçilerinin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Uzayıp giden sıradağların bağrında bulunan bu tarihi göl, ayın göl yüzeyine düşen silueti ile ziyaretçileri adeta büyülüyor.
Has Bir Adım Olur!
Has Bir Adım Olur!
Siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın, şehrin ekonomik ufkuna katkı yapması bekleniyor. Örneğin NİJERYA´da bir HELVA Fabrikası açarak, şehre döviz girdisi yapmasının faydalı olacağı söyleniyor. NİJERYA´nın ikliminden dolayı helvasının güzel olduğu ve bu helvayı da AYDIN´ın çok seveceği sanılıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar