Bunların Sorumlusu Kim?
Belediye Eski İmar Müdürü Erol GENÇ, görevden alındığı halde döneminde yaptığı bir takım uygulamalar hala şehrin gündeminde. Tarihi Camilerin etrafının imara açılmasından tutunda, kısmı imar revizyonları hakkında SİVAS POSTASI´nda çıkan haberlere bir cevap vermeyen GENÇ´in bir zamanlar sorumlu bulunduğu uygulamalar hakkında bir açıklama yapmayıp sessiz sedasızca kenara çekilmesi değişik soru işaretlerini akıllara getirmeye devam ediyor.
Tarih: 25.12.2017 21:34:10/ 2108okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediyelerin en tartışmalı birimi olan İmar biriminde bir zamanlar İmar Müdürü olarak görev yapan Erol GENÇ´in Başkan AYDIN tarafından görevden alındığı herkes tarafından biliniyor. Özellikle tarihi eserlerin etrafının imara açılması ve kısmı imar revizyonlar ile gündeme gelen Belediye İmar İşlerinin başında bulunan Erol GENÇ´in o döneme ait kamuoyuna bir izahat vermesi elzem iken imzası bulunduğu çarpıklıklar hakkında bir açıklama yapmaması kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Son demde Başkan Danışmanı olan GENÇ´in Başkanın vizyon projelerini yürüteceği bilgilerine ulaşıldı. Belediye 1.katta odası bulunan  Genç´in, önümüzdeki dönemde neler yapacağı merak ediliyor.

Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına merak edilenleri gündeme getirmeye devam ediyor;

-İmar eski Müdürü Erol GENÇ neden görevden el çektirildi?

-Başkan AYDIN ile hangi konuda ters düşmüştür?

-Erol GENÇ´in İmar Müdürü olduğu dönemde kendi şahsi işlerinde bir artış olmuş mudur?

-Ekonomik kazancı İmar Müdürü olduğu dönemde artmış mıdır?

-Bir takım imar uygulamalarında GENÇ´in ne kadar dahili vardır?

-Eski sanayinin durumu ne oldu afet bölgesi olduğu halde GENÇ burada bir insiyatif aldı mı?

-Şehitler Cami yanındaki garip imar uygulaması iznini kim verdi? Garajın kaldırımı içine almasının sebebi GENÇ mi? Oradan yayalar nasıl geçecekler. O güzergahta diğer yapılara da aynı imtiyaz tanındı mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunların Sorumlusu
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ekmek fab
26.12.2017 00:27:50
doğal derim selçuklu mahllesindeki yğiğter ekme fabrikasını görünce her seferinde denetimde normal derken başka kurum tarafında hakkkında yapılan incelemrde idari işlem yapılan fırına normal diyen bir belediyemiz var.Mallahesinin ortasında kafasına göre takılan bir işletme kaldırmalra park eden araçalrıyla,saglık koşulları olamdan eldvensiz temizlık yaptılarıyla ekmek satan çlaışanlarıyla,fanlarııyla yıllarca yasal degerler üzerinde gürültü yapan fanıyla,dikey baca olması gerekirken resimlerle görünmesine ragmen yatay baca yapıp yılalrca kullanan belediyemizin denetlyen kişilerince nomral denilen,ekmek farbiaksının karşısına kaldırım yapılmayan araçları park etsin diye ilersinde okula giden öğrencilerin yolda gitmesi önemli değil tabiki fabrika daha önemli ha birde gün boyu yıllarca kimseye fiş vermeyip akşam kafalarına göre fiş kesenler bunla ilgilide ceza işlemi almış bir kurum.Ama belediyemize göre normal hepsi.. Normal herşey bu kadar mevzuat dışı olaylar.
adnan yüzbaşıoğlu
27.12.2017 22:56:01
EROL GENÇ BU ŞEHRE ÇOK ŞEYLER VERMİŞTİR DENİR ONUN VE AKRABALARI SAYESİN DE BEN VE ORT AİLEM SİVAS TA EN AZ 40 KİŞİ EKMEK YİYORDU ŞU ANDA 3YILDIR MALESEF KENDİLERİNE YAPACAMIZ İŞİ İLETTİK PAZARLIMIZ OLDUĞUNU BEYAZ MASAYA DİLEKCE VERDİMİZ İ SİVAS IMIZA YAKIŞIR YÜZME HAVUZU BAY BAYAN KAPALI HALI SAHALAR TRAFİK EGİTİM ALANI BASKET VOLEYBOL TENİS YÖRESEL YEMEK SALONU BU TESİS İDDA EDİYORUM TÜRK İYEDE İLK OLAÇAKTI ÇOK SEVDİĞİM SANDIĞIM MD BEY E GİTTİK YERİ SÖYLEDİK BİZİ SAĞOLSUN 4 EYLÜL KOP GİDİN SPOR ALANI YERİ VAR DEDİ BİZ ORAYA GİTTİK ERTESİ GÜN SATILIK ALACAMIZ YERİN LEHVA İNMİŞ SATICIYA SORDUĞUM DA BİZİM VERDİMİZ PARA VERİLMİŞ ALINMIŞ KOŞTUM MÜDÜR BEY E KONUYU ANLATTIM YASABIR DEDİM KONUYU BELEDİYE BŞK İLETTİM BU YAKIŞMAYAN İŞİ YAPANLARI EKMEK KAPIMIZI KAPAYAN SEBEP OLANLARIN YARADAN BELASINI VERSİN BU GÜN KENDİ YERİMİZ DE İŞ YAPAÇAKKEN YER BULAMIYORUZ BİZİM BU ŞEHİRDE GENÇLERE HİZMETİMİZ İ BİLEN BİLİR MD BEY GECEN KOMUSYAN DA BİZİ ZİKRETMİŞ BU DÜNYA DA OK BENİM ÖTEKİ DÜNYADA ALACAM OLSUN BU YERE SEBEP OLAN DİYORUM İNKAR EDEN OLUR SA YARADAN ŞAHİDİM KONYADAN GELEN TAPU BANKA SAATLERİ BELLİ VERİLEN PARA VEREN ÖDENEN KİŞİLER AKRABA DERECE LİĞİ Nİ SİVAS BİLİR ALLAH İSLAH EYLESİN GÖZLRİ DOYSUN BULA BULA BENİMİ BULDUN MÜDÜR BEY VE EMMİ OĞLU HAYIRLI OLSUN DEMİYUM HAYIRINI GÖRÜRMÜSÜNÜZ BİLMEM Kİ CANINNIZ SAĞOLSUN BEN HUZURLUYUM BİR GÜN SİZDE HUZURLU OLURSUNUZ MU ben suçlamıyum yaşadıgım bu yalan ise açıklar bu olmadı yalander nediyim yemin se ederim şahitse gösteririm yer mi ünüversite imaret köy girişi 19 ooo mt
sedat
26.12.2017 10:01:17
SİVAS ALLAHA AMANET, HERKES UYUYOR, ZİRAAT BANKASI ŞARKIŞLA ŞUBESİNDEKİ İKİ TRİLYON ZİMMET TEN . VURGUNDAN BİLE KİMSENIN HABERİ YOK, ŞEHRİN BANKASI BİLE IYI YÖNETİLMİYOR, UYU SİVAS UYU
sinan korkmaz
26.12.2017 19:50:53
bu adama öbür dünyada özel muamele var
Erkan Aslan
6.2.2018 20:05:34
Siva sRevize İmar Planı iptal edildi. Bu revize edilen yerlere bankalar artık kredi vermeyecek. Yeşil alan oldular. sorumlular neden istifa etmez. Kandırılan vatandaş ne yapacak
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
Bölücü hainler tarafından Şehid edilen Nurcan KARAKAYA ve 11 aylık Bebek Bedirhan KARAKAYA, ŞARKIŞLA´da mahşeri bir kalabalığın duaları ile son yolculuklarına uğurlandı.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Biz de Bir Soru Soralım!
Biz de Bir Soru Soralım!
SİVAS´ta İLAHİYAT FAKÜLTESİ önemli bir yer tutuyor. Pek çok vatandaş da her ortamda rastladıkları İLAHİYAT HOCALARINA kafalarını kurcalayan soruları sormayı ihmal etmiyorlar.
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
İyi niyetin, dürüstlüğün, adam gibi adam olmanın kullanılır görüldüğü, samimiyetin bir değerinin olmadığı,tavır sahibi olmanın, dik duruşun, güç unsurlarına boyun eğmemenin anlaşılamadığı b u çiğ çağda,anlamın anlamını içselleştirmiş bakışlar yok da değil!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar