Bunların Sorumlusu Kim?
Belediye Eski İmar Müdürü Erol GENÇ, görevden alındığı halde döneminde yaptığı bir takım uygulamalar hala şehrin gündeminde. Tarihi Camilerin etrafının imara açılmasından tutunda, kısmı imar revizyonları hakkında SİVAS POSTASI´nda çıkan haberlere bir cevap vermeyen GENÇ´in bir zamanlar sorumlu bulunduğu uygulamalar hakkında bir açıklama yapmayıp sessiz sedasızca kenara çekilmesi değişik soru işaretlerini akıllara getirmeye devam ediyor.
Tarih: 25.12.2017 21:34:10/ 2198okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediyelerin en tartışmalı birimi olan İmar biriminde bir zamanlar İmar Müdürü olarak görev yapan Erol GENÇ´in Başkan AYDIN tarafından görevden alındığı herkes tarafından biliniyor. Özellikle tarihi eserlerin etrafının imara açılması ve kısmı imar revizyonlar ile gündeme gelen Belediye İmar İşlerinin başında bulunan Erol GENÇ´in o döneme ait kamuoyuna bir izahat vermesi elzem iken imzası bulunduğu çarpıklıklar hakkında bir açıklama yapmaması kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Son demde Başkan Danışmanı olan GENÇ´in Başkanın vizyon projelerini yürüteceği bilgilerine ulaşıldı. Belediye 1.katta odası bulunan  Genç´in, önümüzdeki dönemde neler yapacağı merak ediliyor.

Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına merak edilenleri gündeme getirmeye devam ediyor;

-İmar eski Müdürü Erol GENÇ neden görevden el çektirildi?

-Başkan AYDIN ile hangi konuda ters düşmüştür?

-Erol GENÇ´in İmar Müdürü olduğu dönemde kendi şahsi işlerinde bir artış olmuş mudur?

-Ekonomik kazancı İmar Müdürü olduğu dönemde artmış mıdır?

-Bir takım imar uygulamalarında GENÇ´in ne kadar dahili vardır?

-Eski sanayinin durumu ne oldu afet bölgesi olduğu halde GENÇ burada bir insiyatif aldı mı?

-Şehitler Cami yanındaki garip imar uygulaması iznini kim verdi? Garajın kaldırımı içine almasının sebebi GENÇ mi? Oradan yayalar nasıl geçecekler. O güzergahta diğer yapılara da aynı imtiyaz tanındı mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunların Sorumlusu
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ekmek fab
26.12.2017 00:27:50
doğal derim selçuklu mahllesindeki yğiğter ekme fabrikasını görünce her seferinde denetimde normal derken başka kurum tarafında hakkkında yapılan incelemrde idari işlem yapılan fırına normal diyen bir belediyemiz var.Mallahesinin ortasında kafasına göre takılan bir işletme kaldırmalra park eden araçalrıyla,saglık koşulları olamdan eldvensiz temizlık yaptılarıyla ekmek satan çlaışanlarıyla,fanlarııyla yıllarca yasal degerler üzerinde gürültü yapan fanıyla,dikey baca olması gerekirken resimlerle görünmesine ragmen yatay baca yapıp yılalrca kullanan belediyemizin denetlyen kişilerince nomral denilen,ekmek farbiaksının karşısına kaldırım yapılmayan araçları park etsin diye ilersinde okula giden öğrencilerin yolda gitmesi önemli değil tabiki fabrika daha önemli ha birde gün boyu yıllarca kimseye fiş vermeyip akşam kafalarına göre fiş kesenler bunla ilgilide ceza işlemi almış bir kurum.Ama belediyemize göre normal hepsi.. Normal herşey bu kadar mevzuat dışı olaylar.
adnan yüzbaşıoğlu
27.12.2017 22:56:01
EROL GENÇ BU ŞEHRE ÇOK ŞEYLER VERMİŞTİR DENİR ONUN VE AKRABALARI SAYESİN DE BEN VE ORT AİLEM SİVAS TA EN AZ 40 KİŞİ EKMEK YİYORDU ŞU ANDA 3YILDIR MALESEF KENDİLERİNE YAPACAMIZ İŞİ İLETTİK PAZARLIMIZ OLDUĞUNU BEYAZ MASAYA DİLEKCE VERDİMİZ İ SİVAS IMIZA YAKIŞIR YÜZME HAVUZU BAY BAYAN KAPALI HALI SAHALAR TRAFİK EGİTİM ALANI BASKET VOLEYBOL TENİS YÖRESEL YEMEK SALONU BU TESİS İDDA EDİYORUM TÜRK İYEDE İLK OLAÇAKTI ÇOK SEVDİĞİM SANDIĞIM MD BEY E GİTTİK YERİ SÖYLEDİK BİZİ SAĞOLSUN 4 EYLÜL KOP GİDİN SPOR ALANI YERİ VAR DEDİ BİZ ORAYA GİTTİK ERTESİ GÜN SATILIK ALACAMIZ YERİN LEHVA İNMİŞ SATICIYA SORDUĞUM DA BİZİM VERDİMİZ PARA VERİLMİŞ ALINMIŞ KOŞTUM MÜDÜR BEY E KONUYU ANLATTIM YASABIR DEDİM KONUYU BELEDİYE BŞK İLETTİM BU YAKIŞMAYAN İŞİ YAPANLARI EKMEK KAPIMIZI KAPAYAN SEBEP OLANLARIN YARADAN BELASINI VERSİN BU GÜN KENDİ YERİMİZ DE İŞ YAPAÇAKKEN YER BULAMIYORUZ BİZİM BU ŞEHİRDE GENÇLERE HİZMETİMİZ İ BİLEN BİLİR MD BEY GECEN KOMUSYAN DA BİZİ ZİKRETMİŞ BU DÜNYA DA OK BENİM ÖTEKİ DÜNYADA ALACAM OLSUN BU YERE SEBEP OLAN DİYORUM İNKAR EDEN OLUR SA YARADAN ŞAHİDİM KONYADAN GELEN TAPU BANKA SAATLERİ BELLİ VERİLEN PARA VEREN ÖDENEN KİŞİLER AKRABA DERECE LİĞİ Nİ SİVAS BİLİR ALLAH İSLAH EYLESİN GÖZLRİ DOYSUN BULA BULA BENİMİ BULDUN MÜDÜR BEY VE EMMİ OĞLU HAYIRLI OLSUN DEMİYUM HAYIRINI GÖRÜRMÜSÜNÜZ BİLMEM Kİ CANINNIZ SAĞOLSUN BEN HUZURLUYUM BİR GÜN SİZDE HUZURLU OLURSUNUZ MU ben suçlamıyum yaşadıgım bu yalan ise açıklar bu olmadı yalander nediyim yemin se ederim şahitse gösteririm yer mi ünüversite imaret köy girişi 19 ooo mt
sedat
26.12.2017 10:01:17
SİVAS ALLAHA AMANET, HERKES UYUYOR, ZİRAAT BANKASI ŞARKIŞLA ŞUBESİNDEKİ İKİ TRİLYON ZİMMET TEN . VURGUNDAN BİLE KİMSENIN HABERİ YOK, ŞEHRİN BANKASI BİLE IYI YÖNETİLMİYOR, UYU SİVAS UYU
sinan korkmaz
26.12.2017 19:50:53
bu adama öbür dünyada özel muamele var
Erkan Aslan
6.2.2018 20:05:34
Siva sRevize İmar Planı iptal edildi. Bu revize edilen yerlere bankalar artık kredi vermeyecek. Yeşil alan oldular. sorumlular neden istifa etmez. Kandırılan vatandaş ne yapacak
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Sivas´taki pek çok dindarın sekülerleştiği, anlı şanlı mücahitlerin müttehitleştiği, ortak mücadeleler için tek kuruş paranın ayrılmayıp, mangalda külün ise bırakılmadığı son zamanlarda, bu barbarlıklara meydan okuyan iki dev yürek, duyarlı bir azınlık tarafından hasretle yad ediliyor.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
İLÇE, Yarınlara Hazır!
İLÇE, Yarınlara Hazır!
Yolları olmayan, suyu yetmeyen, halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyen adeta bir köy görünümündeki ALTINYAYLA´yı geçen 4 yıl içerisinde tepeden tırnağa değiştiren Ak Partili Belediye BAŞKANI Necmettin MERMER´in çalışmaları dikkat çekiyor.
Sivas TV NET´te...
Sivas TV NET´te...
Türkiye´nin kültür ekranı olan TV NET´te yayınlanan “UZUN HİKAYE”, bir birinden ilginç konular ile adeta kültür arşivi oluşturuyor. Cuma akşamı yayınlanan programda SİVAS ve Kirkor DEĞİRMENCİYAN da gündeme geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar