Bunların Sorumlusu Kim?
Belediye Eski İmar Müdürü Erol GENÇ, görevden alındığı halde döneminde yaptığı bir takım uygulamalar hala şehrin gündeminde. Tarihi Camilerin etrafının imara açılmasından tutunda, kısmı imar revizyonları hakkında SİVAS POSTASI´nda çıkan haberlere bir cevap vermeyen GENÇ´in bir zamanlar sorumlu bulunduğu uygulamalar hakkında bir açıklama yapmayıp sessiz sedasızca kenara çekilmesi değişik soru işaretlerini akıllara getirmeye devam ediyor.
Tarih: 25.12.2017 21:34:10/ 2331okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediyelerin en tartışmalı birimi olan İmar biriminde bir zamanlar İmar Müdürü olarak görev yapan Erol GENÇ´in Başkan AYDIN tarafından görevden alındığı herkes tarafından biliniyor. Özellikle tarihi eserlerin etrafının imara açılması ve kısmı imar revizyonlar ile gündeme gelen Belediye İmar İşlerinin başında bulunan Erol GENÇ´in o döneme ait kamuoyuna bir izahat vermesi elzem iken imzası bulunduğu çarpıklıklar hakkında bir açıklama yapmaması kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Son demde Başkan Danışmanı olan GENÇ´in Başkanın vizyon projelerini yürüteceği bilgilerine ulaşıldı. Belediye 1.katta odası bulunan  Genç´in, önümüzdeki dönemde neler yapacağı merak ediliyor.

Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına merak edilenleri gündeme getirmeye devam ediyor;

-İmar eski Müdürü Erol GENÇ neden görevden el çektirildi?

-Başkan AYDIN ile hangi konuda ters düşmüştür?

-Erol GENÇ´in İmar Müdürü olduğu dönemde kendi şahsi işlerinde bir artış olmuş mudur?

-Ekonomik kazancı İmar Müdürü olduğu dönemde artmış mıdır?

-Bir takım imar uygulamalarında GENÇ´in ne kadar dahili vardır?

-Eski sanayinin durumu ne oldu afet bölgesi olduğu halde GENÇ burada bir insiyatif aldı mı?

-Şehitler Cami yanındaki garip imar uygulaması iznini kim verdi? Garajın kaldırımı içine almasının sebebi GENÇ mi? Oradan yayalar nasıl geçecekler. O güzergahta diğer yapılara da aynı imtiyaz tanındı mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunların Sorumlusu
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ekmek fab
26.12.2017 00:27:50
doğal derim selçuklu mahllesindeki yğiğter ekme fabrikasını görünce her seferinde denetimde normal derken başka kurum tarafında hakkkında yapılan incelemrde idari işlem yapılan fırına normal diyen bir belediyemiz var.Mallahesinin ortasında kafasına göre takılan bir işletme kaldırmalra park eden araçalrıyla,saglık koşulları olamdan eldvensiz temizlık yaptılarıyla ekmek satan çlaışanlarıyla,fanlarııyla yıllarca yasal degerler üzerinde gürültü yapan fanıyla,dikey baca olması gerekirken resimlerle görünmesine ragmen yatay baca yapıp yılalrca kullanan belediyemizin denetlyen kişilerince nomral denilen,ekmek farbiaksının karşısına kaldırım yapılmayan araçları park etsin diye ilersinde okula giden öğrencilerin yolda gitmesi önemli değil tabiki fabrika daha önemli ha birde gün boyu yıllarca kimseye fiş vermeyip akşam kafalarına göre fiş kesenler bunla ilgilide ceza işlemi almış bir kurum.Ama belediyemize göre normal hepsi.. Normal herşey bu kadar mevzuat dışı olaylar.
adnan yüzbaşıoğlu
27.12.2017 22:56:01
EROL GENÇ BU ŞEHRE ÇOK ŞEYLER VERMİŞTİR DENİR ONUN VE AKRABALARI SAYESİN DE BEN VE ORT AİLEM SİVAS TA EN AZ 40 KİŞİ EKMEK YİYORDU ŞU ANDA 3YILDIR MALESEF KENDİLERİNE YAPACAMIZ İŞİ İLETTİK PAZARLIMIZ OLDUĞUNU BEYAZ MASAYA DİLEKCE VERDİMİZ İ SİVAS IMIZA YAKIŞIR YÜZME HAVUZU BAY BAYAN KAPALI HALI SAHALAR TRAFİK EGİTİM ALANI BASKET VOLEYBOL TENİS YÖRESEL YEMEK SALONU BU TESİS İDDA EDİYORUM TÜRK İYEDE İLK OLAÇAKTI ÇOK SEVDİĞİM SANDIĞIM MD BEY E GİTTİK YERİ SÖYLEDİK BİZİ SAĞOLSUN 4 EYLÜL KOP GİDİN SPOR ALANI YERİ VAR DEDİ BİZ ORAYA GİTTİK ERTESİ GÜN SATILIK ALACAMIZ YERİN LEHVA İNMİŞ SATICIYA SORDUĞUM DA BİZİM VERDİMİZ PARA VERİLMİŞ ALINMIŞ KOŞTUM MÜDÜR BEY E KONUYU ANLATTIM YASABIR DEDİM KONUYU BELEDİYE BŞK İLETTİM BU YAKIŞMAYAN İŞİ YAPANLARI EKMEK KAPIMIZI KAPAYAN SEBEP OLANLARIN YARADAN BELASINI VERSİN BU GÜN KENDİ YERİMİZ DE İŞ YAPAÇAKKEN YER BULAMIYORUZ BİZİM BU ŞEHİRDE GENÇLERE HİZMETİMİZ İ BİLEN BİLİR MD BEY GECEN KOMUSYAN DA BİZİ ZİKRETMİŞ BU DÜNYA DA OK BENİM ÖTEKİ DÜNYADA ALACAM OLSUN BU YERE SEBEP OLAN DİYORUM İNKAR EDEN OLUR SA YARADAN ŞAHİDİM KONYADAN GELEN TAPU BANKA SAATLERİ BELLİ VERİLEN PARA VEREN ÖDENEN KİŞİLER AKRABA DERECE LİĞİ Nİ SİVAS BİLİR ALLAH İSLAH EYLESİN GÖZLRİ DOYSUN BULA BULA BENİMİ BULDUN MÜDÜR BEY VE EMMİ OĞLU HAYIRLI OLSUN DEMİYUM HAYIRINI GÖRÜRMÜSÜNÜZ BİLMEM Kİ CANINNIZ SAĞOLSUN BEN HUZURLUYUM BİR GÜN SİZDE HUZURLU OLURSUNUZ MU ben suçlamıyum yaşadıgım bu yalan ise açıklar bu olmadı yalander nediyim yemin se ederim şahitse gösteririm yer mi ünüversite imaret köy girişi 19 ooo mt
sedat
26.12.2017 10:01:17
SİVAS ALLAHA AMANET, HERKES UYUYOR, ZİRAAT BANKASI ŞARKIŞLA ŞUBESİNDEKİ İKİ TRİLYON ZİMMET TEN . VURGUNDAN BİLE KİMSENIN HABERİ YOK, ŞEHRİN BANKASI BİLE IYI YÖNETİLMİYOR, UYU SİVAS UYU
sinan korkmaz
26.12.2017 19:50:53
bu adama öbür dünyada özel muamele var
Erkan Aslan
6.2.2018 20:05:34
Siva sRevize İmar Planı iptal edildi. Bu revize edilen yerlere bankalar artık kredi vermeyecek. Yeşil alan oldular. sorumlular neden istifa etmez. Kandırılan vatandaş ne yapacak
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
Kamuoyunda İTFAİYE BİNASINI Başkan AYDIN´a devretmesi ile ilgili pek çok soru işareti olan EMİNOĞLU´nun son demde yeni dönemde BELEDİYE BAŞKAN Yardımcısı olmaya hazırlanması tuhaf bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar