Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Tarih: 23.1.2018 20:04:38/ 2390okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS, son ayların en önemli konusu olan YHT hattının mevcut güzergaha getirilmesini konuşuyor. Mevcut GAR´ın modernize edilerek yeniden yorumlanacağı ve etrafında bulunan devlete ait arazilerin de bu alana tahsis edilerek TÜRKİYE´nin en kapsamlı İSTASYONUNUN hayata geçirilebileceği vurgulanıyor.

Devlete ait olan SİLOLAR ve alanının, Kömür tevzi ve eski STADYUM yerinin de bu İSTASYON düşüncesine dahili neticesinde ortaya devasa bir alanın çıkacağı ve buraların işlerlikle değerlendirilmesi neticesinde dünyada eşine az rastlanılan bir YHT istasyonunun doğacağı görüşleri dile getiriliyor.

Usta bir planlama ve projelendirme sonucunda İSTASYON bölgesine, MİNİASİVAS, GÖKEVİ ve Sivas Bilişim Akademisinin, kurulmasının mümkün olduğu ve bu vesileyle YHT yolcularının görsel şölenler yaşayarak bu şehri gezip görmek için can atacakları vurgulanıyor.

MİNİASİVAS ile şehrin tarihi eserlerinin minyatürünün uygun bir yere inşa edilebileceği, GÖKEVİ ile de çocukların uzay araştırmalarına kapı aralanacağı, Bilişim Akademisi ile de Hindistan vari yazılım alt yapıları için özel ekiplerin yetiştirileceği bir alanın şehrin 3 KIZILELMASI olması mümkün olarak görülüyor.

Bu 3 önemli projelendirme yolu ile YHT İSTASYONUNUN da felsefesinin oluşup tarih, medeniyet ve gelecek üçlemesi yolu ile de şehri bir turizm merkezi yapacağı, düşünce insanlarınca dile getiriliyor.

SİVASLI aydınlar, kanaat insanları, yazarlar, bunu yapabilecek iki ismin, TBMM´nin en önemli siyasilerinden olan Bakan İsmet YILMAZ ve Komisyonlar Başkanı Mehmet Habip SOLUK´un  olduğunu dile getiriyorlar.

Bu ek projeler ile, YHT İSTASYONUNUN taçlandırılması durumunda hem eşine az rastlanılan bir meydanın oluşacağı hem de şehrin gelecek 50 yılını şekillendirileceği görüşleri  dillendiriliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bunları Yapabiliriz
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
24.1.2018 11:58:19
habip bey el attı artık sanırım çözülür
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
Üzeyir YİĞİT Yazdı
EFENDİ
EFENDİ
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Çap Meselesi
Çap Meselesi
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Siyaset Kızışıyor!
Siyaset Kızışıyor!
MART Yerel seçimleri için heyecan doruğa çıkarken, aday adayları da netleşmeye başladı. Şehir siyasi kulislerinde Mimar Serdar İNCE´nin bağımsız aday olma ihtimali de son günlerde konuşulmaya başladı.
SİVAS Günlüğü
SİVAS Günlüğü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Heyecan  Dorukta!
Heyecan Dorukta!
SİVAS, Yerel seçimlere hazırlanırken, AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI adayının da SALI günü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından gurup toplantısında açıklanacağı öğrenildi.
SİVAS İçin Konuştu!
SİVAS İçin Konuştu!
Plan ve Bütçe Komisyonunda Sivas´ın kültürel varlıklarının yok edildiğini dile getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş KARASU, Numune Hastanesinin boşa yıkıldığını söyledi.
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar