BUNLAR DOĞRU MU?
Çimento Fabrikası Karşısı, Cami yanındaki yaklaşık 98 bin metre kare resmi alan aşama aşama 2017 ve 2019 tadilatlarıyla Konut Dışı Kentsel Çalışma alanına çevrildi. Böyle bir tadilatın yapılmasında nasıl bir kamu yararı gözetildiği merak ediliyor.
Tarih: 9.10.2019 18:54:06/ 4054okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS POSTASINA ulaşan ve şehir kamuoyuna dalga dalga yayılan bir haber şaşkınlıkla takip ediliyor.

SİVAS MERKEZ Danişment Gazi Mahallesi Pafta 150-Ada:376 Parsel 1 olan resmi alandaki imar tadilatı şehirde konuşuluyor.

2017 öncesi 376 ada, burası RESMİ TESİS alanı iken 2017 de dönemin Belediye Başkanı Mecliste yaptığı konuşmada “Çimento Fabrikasının 376 alanla ilgili bir dilekçenin olduğu ve bu dilekçede kendilerine ait olan bu yerin ihtiyaçları olmadığından dolayı bir yatırımcının istediği ve bundan dolayı 376 adanın resmi tesis alanından çıkarılarak “KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA” alanına dönüştürülmesi isteniyor”  diye Meclite konuştuğu öğrenildi.

Akabinde alanın resmi alandan çıkarılarak, Kentsel Çalışma Alanına dönüştürüldüğü bilgilerine ulaşıldı. Bu dönüşmede ise yaklaşık 74 bin metre kare alanın resmi alandan çıkarılarak” Konut Dışı Kentsel Çalışma” alanına yapıldığı belirtiliyor.

376 ada da 1 nolu parselin 23810 m karesinin resmi alan olarak kaldığı biliniyor.

KAMUOYUNA geçtiğimiz hafta (03-10-2019) 2017 tadilatında “RESMİ ALAN” olarak kalan 1.nolu parseldeki 23810 metre karenin yaklaşık 74 bin metre karesi yetmezmiş gibi burasının da “Benzinlik ve turistik tesis alanı” olarak değiştirildiği öğrenildi.

Belediyenin böyle bir tadilatta nasıl bir kamu yararı gözettiği merak ediliyor.Ayrıca Belediyenin KURUMLARA böyle bir arsaya ihtiyaçlarının olup olmadığını resmi olarak sorup sormadığı da bilinmiyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BUNLAR DOĞRU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nasıl DUA Edilmeli?
Nasıl DUA Edilmeli?
Ömer Yıldız Yazdı...
EMEKLİ OLUYOR!
EMEKLİ OLUYOR!
SİVAS´ta göreve başladığı günden bu yana şehirle ünsiyet kurmada zorluk çeken İl Müftüsü AKKUŞ´ın önümüzdeki günlerde emekli olarak SAKARYA´ya yerleşeceği öğrenildi.
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
SİVAS´ın yetiştirdiği çok değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un abisi İlhan BUYRUK Sonsuzluğa uğurlandı.
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Dünya baş döndürücü bir yarış halinde ekonomik gücüne güç katarken, SİVAS´ta horoz dövüşleri yaşanıyor. Köy mantığı zihniyetinden çıkamayan şehir her geçen gün köyleşmeye doğru emin adımlarla ilerliyor.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
GÖL KURTARILACAK!
GÖL KURTARILACAK!
Dünyadaki tek HİTİT GÖLÜ olan 1900 rakımdaki SUPPİTASSU´nun yolu yapıldı.
Sen UYU SİVAS!
Sen UYU SİVAS!
Tarihi KULMAÇ DAĞLARI´nın eteklerinde bulunan şifalı “KOKMUŞ SUYU” değerlendirilemiyor.Böbreklerdeki taşları düşüren ve idrar yolu hastalıklarına iyi gelen tarihi kaynak su, kaderine terk edilmiş bir durumda. Yöre Kaymakamları, belediye başkanları ve muhtarların ne düşündükleri ise tam bir muamma!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Samimiyettir Anadolu
Samimiyettir Anadolu
Gece inende sıra sıra dizili dağlar üzerine, bir başka sukut kaplar dört bir yanı. Uzun uzadıya dinmeyen köpek havlamaları, gecenin eksik olan musikisini tamamlarlar adeta. Bir yer sofrasında kurulur bereket şiirleri… Bir öteye bir beriye salınır hatıraların miski amberi…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Harikalar Diyarı SİVAS!
Harikalar Diyarı SİVAS!
Tarihi ve turizm alanları ile keşfedilmeyi bekleyen SİVAS´ta acilen kültür ve turizmin felsefesinin yapılması gerekiyor.
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS POSTASI, Şehrin görünmeyen yüzünde yaşanan olayları ve kamuoyu gündeminin nabzını tutmaya devam ediyor.
Haykır
Haykır
Yalnızlık girdaplarının dönel sularına, çağıldayan zamanın ipinde sallanan ruhlara haykır! Sakın susma seni senden alan basitliğin hırçın cellâtlarına. Kalabalıkların geniş ovalarından, muhabbet dağının çetin yamaçlarına sığın.
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
SİVAS POSTASI kamu yararına pek çok konuyu gündeme taşımaya devam ediyor. OSB´de mevcut bulunan İTFAİYE binası ve yeri hakkındaki tartışmalara ise taraflardan bir açıklama gelmemesi ibret ile takip ediliyor.
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
SİVAS´a köy ve kasabalardan gelip de hala, oradaki yaşam tarzlarını şehre hakim kılıp “klan” mantığının sürdürülmesi, SİVAS´ı köyleştirmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar