BUNLAR DOĞRU MU?
Çimento Fabrikası Karşısı, Cami yanındaki yaklaşık 98 bin metre kare resmi alan aşama aşama 2017 ve 2019 tadilatlarıyla Konut Dışı Kentsel Çalışma alanına çevrildi. Böyle bir tadilatın yapılmasında nasıl bir kamu yararı gözetildiği merak ediliyor.
Tarih: 9.10.2019 18:54:06/ 4197okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS POSTASINA ulaşan ve şehir kamuoyuna dalga dalga yayılan bir haber şaşkınlıkla takip ediliyor.

SİVAS MERKEZ Danişment Gazi Mahallesi Pafta 150-Ada:376 Parsel 1 olan resmi alandaki imar tadilatı şehirde konuşuluyor.

2017 öncesi 376 ada, burası RESMİ TESİS alanı iken 2017 de dönemin Belediye Başkanı Mecliste yaptığı konuşmada “Çimento Fabrikasının 376 alanla ilgili bir dilekçenin olduğu ve bu dilekçede kendilerine ait olan bu yerin ihtiyaçları olmadığından dolayı bir yatırımcının istediği ve bundan dolayı 376 adanın resmi tesis alanından çıkarılarak “KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA” alanına dönüştürülmesi isteniyor”  diye Meclite konuştuğu öğrenildi.

Akabinde alanın resmi alandan çıkarılarak, Kentsel Çalışma Alanına dönüştürüldüğü bilgilerine ulaşıldı. Bu dönüşmede ise yaklaşık 74 bin metre kare alanın resmi alandan çıkarılarak” Konut Dışı Kentsel Çalışma” alanına yapıldığı belirtiliyor.

376 ada da 1 nolu parselin 23810 m karesinin resmi alan olarak kaldığı biliniyor.

KAMUOYUNA geçtiğimiz hafta (03-10-2019) 2017 tadilatında “RESMİ ALAN” olarak kalan 1.nolu parseldeki 23810 metre karenin yaklaşık 74 bin metre karesi yetmezmiş gibi burasının da “Benzinlik ve turistik tesis alanı” olarak değiştirildiği öğrenildi.

Belediyenin böyle bir tadilatta nasıl bir kamu yararı gözettiği merak ediliyor.Ayrıca Belediyenin KURUMLARA böyle bir arsaya ihtiyaçlarının olup olmadığını resmi olarak sorup sormadığı da bilinmiyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BUNLAR DOĞRU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
TUHAF!
TUHAF!
Cumhurbaşkanı´nın Sivas için üniversiteye tahsis ettiği kadroları istediği gibi istediğine kullanması, istemediğine kullanmaması nedir? Ne anlama gelmektedir?
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TÜRKİYE´de fark oluşturan eğitimciler, eğitimin felsefesinin oluşmasına büyük katkı sunmaya devam ediyorlar.
Kar Şiiri
Kar Şiiri
/senin ellerinde rüyam gelip gider/
BABA DEVE BİR PUL...
BABA DEVE BİR PUL...
TÜRK, ERMENİ, KÜRT, ÇERKEZ her bir millet SİVAS´ımızda idi ve herkes kendi kavlince yaşar idi…
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
KAYSERİ, Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ´Bacopa Monnieri Bitkisini Kullan Atık Sularını Temizle´ Projesi ile Tunus´ta TÜRKİYE´yi dünya 3.yaptılar.
Doğanın SİVAS´a Armağanı
Doğanın SİVAS´a Armağanı
SİVAS´ın “kaşıkçı elması” YILDIZ DAĞI görenleri büyülüyor. Eşsiz doğası, dingin havası ve güzelliği ile arzı endam eden YILDIZ DAĞI, kış turizmi yanı sıra yazın da gezi tutkunlarını bekliyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta 1 Aralık PAZAR GÜNÜ komedi türü bir olay yaşandı.SERPİNCİK Yolunda uygulama yapan Jandarma,sürücüye değil de yan koltukta oturana ehliyet sorarak 2018 lira ceza kesti.
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Sanırız ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul da Rektörlük süresini böyle dolduracak. Nezaket ziyaretleri, ara sıra tepkilere karşı açıklama… Sanırız devasa Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ı takip ediyorsunuz. Bizden uyarı “gölgede kalanın gölgesi olmaz.”
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
ÖYLE Mİ?
ÖYLE Mİ?
YÖK´ün yayınladığı verilere göre sondan 10. sırada gözükmektedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kütüphanesinde öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,487. Kitabın 1 buçuğu olmaz ancak 1 buçuk bile değil.
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
Yazdıkları şiirler, bir kitapta toplanan minik öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü SAVAŞÇI´ya kitaplarını imzalayarak hediye ettiler.
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
Sivas´ın ALTINYAYLA İlçesinin, geçmişten günümüze kültürel değerlerini yansıtan ilk kitabı okurlarla buluştu. Yöre için paha biçilmez bir eser olan “ALTINYAYLA” kitabı için emek harcayanları alkışlıyoruz.
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar