Buna Acil Bir Çözüm!
Sivas NUMUNE HASTANESİ doktor azlığı nedeniyle tıkanmak üzere. Sağlık hizmetlerinden yeterince hekim olmadığı için yararlanamayan SİVASLILAR, soluğu KAYSER, ANKAR ve İSTANBUL´da alıyorlar.
Tarih: 19.8.2019 15:58:44/ 753okunma / 12yorum

 

SPHM ÖZEL HABER

SİVASLILAR, sağlık hizmetleri konusunda dertliler. NUMUNE HASTENESİNDE yeterli hekim olmadığından dolayı mağdur olan vatandaşlar ya kuyruklardan yada yeterince hekim olmamasından bıktıklarını dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz gün yapılan doktor atamasından da yeterince istifade edip yeterli hekim alamayan NUMUNE HASTANESİ´nin tıkanmak üzere olduğunu dile getiren hastane kaynakları, hastaların KAYSERİ ve ANKARA´ya gittiğini dile getiriyorlar.

Yıllardır yeterli sağlık hizmeti alamamaya yetkililerin bir çare bulmasını isteyen SİVASLILAR, başka şehirlere gitme imkanı olmayanların da sıkıntı içinde olduğunu dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Buna Acil Çözüm
Okuyucu Yorumları (12 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
26.10.2018 00:10:46
Doktor bir yana içerde insanlar üstüste, labaratuvarda kan vermek için insanlar birbiriyle kavga ediyor,kargaşa dizboyu nefes alınmıyor, dışarısı ise sade berbat eşmişler kazmışlar araçlar geçemez halde, eczaneler lokantalar sarmış hertarafı bu nasıl planlama yazık be bu sivasa
reis
26.10.2018 09:20:40
liyakatsiz, işden anlamayan yönetici topluluğu oluştu sağlıkta, ak parti seçimlerde hezimet yaşarsa ki muhtemelen yaşayacak, en önemli nedeni sivas da sağlık alanındaki yönetim zaafiyeti nedeniyle insanların sıkıntı çekmesidir
Ferruh KALENDER
26.10.2018 15:01:38
uzman doktorların hiçbiri kalmamış. hepsi özel hastanelere geçmiş. yeni gelen doktorlar da hiçbişey bilmiyor. anamı getirdim geçen gün. kadın perişan oldu çıktı. numune bitmiş...
sivas
26.10.2018 21:32:52
rabbim numunede ki nükleer tıp ın kapanmasına sebeb olanlardan sorsun . üniversitede perişan olduk.
Serdar Gök
25.10.2018 21:37:50
Romatizma rahatsızlığı nın en çok olduğu ilimizde Numune hastanesi nde doktoru yoktur.Üniversite hastanesinde randevu lar dolu hocalara muayene olmak için 120 TL yatıracaksınız Sağolsun Ali Şahin isminde bir hoca var ilgileniyor fakat Sayın Sami hizmetli sözde Sivas lı fakat işleri çok yoğun herhalde ulaşılamıyor kendisine siyasiler yerelde siyaset yapan tüm parti mensupları doktor getirin Sivas a bırakın göz boyamayı sağlık il müdürü duymuyor musun görmüyor musun
vatandaş
26.10.2018 20:13:57
ee bütün iyi doktorları sivastaki medicane ve gültepe hastasine kaptırıp sonra önemli değil biri gider diğeri ğelir dersen. olacağı bu.
Eşref Adan
2.9.2019 23:45:14
Uzun suredir takip ettigimiz ve kurumdaki eksiklikler,idari basiretsizlikler vs vs. Yakinda hepsini kaleme alarak sizlerle olacagiz. Yılmadan,Bayrak ,Vatan sevdasıyla görevini devam ettiren bu camianın vefakar,fedakar insanlarına selam ve saygılarımı sunuyorum. SİVAS POSTASI ,Sessizlerin sesi olmaya devam edecek.
Feramuz Eski
23.8.2019 13:30:34
Numune hastanesinde ya yetkili sendikaya yakın arkadaşlardan olacaksın yada müdürün eski sskcı arkadaşlarından olacaksın olmazsan yaşam hakkın yok değerin yok hergün yerin değişir ötelenir durursun ne kadar çalışırsan çalış hiçsin.
Doktor Nazım
27.8.2019 12:21:03
Yan dal doktorlarına 4924 verilmiyor, 4924ün çıkma amacı yan dalları 5.6.bölgelerde tutmak sağlık müdürü bir haber yöneticiler bi haber bu ilde hangi doktor çalışır söyleyin lütfen
Fuat Bulca
27.8.2019 13:34:57
Hastanede haberlere dahi konu olamayacak skandallar yaşandı üstü örtülmeye çalışıldı ancak valimiz duruma vakıf az bir gururu olan insan kendileri görevi bırakırdı,bunlar halaa milletle uğraşıyorlar yazık çok yazıkkk
Süleyman Erol
22.8.2019 12:42:26
Sağlıkta cemaat,stk,sendika egemenliği son bulsun istiyoruz sayın valim size çok görev düşüyor, personel mutsuz vatandaş mutsuz sizin neşter vuracağınız gün bekleniyor.
Serkan Erdal
21.8.2019 23:24:04
Babamın rahatsızlığından dolayı Gastroentoloğun görmesi lazımdı ancak şehirdeki tek doktor Medicanadaydı muayene 170 Tl tahliller 350 tl endoskopi ve kolonoskopi 1200 TL kardeşlerimle imkanımız vardı ödedik. Ya olmayan ne yapacak babam bu ülkeye 35 yıl hizmet etmiş ve emekli olmuş yazık günah değilmi bu insanlara, Sivasın suçu her seçimde silleme iktidar partisine oy vermek mi
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
Sana hiç MERHABA dememiştik Mustafa EKEN!
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
İlimizde otopark çalışanlarının tavır ve hitapları nedeniyle araç sahipleri arasında ciddi tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.
KAMPÜSTE: 2 YARALI
KAMPÜSTE: 2 YARALI
Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan kafeler bölgesinde iki taraf arasında çıkan kavgada silah kullanıldı, biri öğrenci 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, saldırgan ise olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.
YILDIZLAR YILDIZDA
YILDIZLAR YILDIZDA
Gazetemiz düşünce ekibi yıllarca şehirdeki sosyal durağanlık ve etkinliklerde ki geri kalmışlığı gün yüzüne vurarak 4 Eylül kutlamalarına kitap fuarının eklenmesi için verdiği mücadele yıllar önce hayata geçmişti.
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS Valiliği´nin öncülük ettiği “ MİNİK YİĞİDOLAR TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR” projesi sayesinde 15 bin çocuk, 1 yıldır sahada maçları takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projeyi örnek alarak İstanbul ilçelerinden çocukları maçları takip etmeleri için sahalara getirdi.
AYIP, AYIP!
AYIP, AYIP!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
KANGAL´da kurulan RES (Rüzgar Enerji Santrali), Sivas için iyi bir örneği oluştururken, benzer bir çalışmanın GÜRÜN civarında da yapıldığı bilgisine ulaşıldı.
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Tarla sezonuna giren SİVAS´a mevsimlik işçiler akın ediyor. ULAŞ Bostankaya mevkinde il dışından gelen mevsimlik işçiler çadır kurup patates ve pancar çapalama işi yapıyorlar. İşsizlikten yakınan SİVASLILAR ise, OKEYE dördüncü bulur bulmaz gölgenin keyfini çıkarıp, dünya siyasetine nizam veriyorlar. Şehrimiz kadınlarının ise, bilumum evlenme programları ve birkaç diziyi zapdedip günü bitirdikleri gözlemleniyor.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
2015 için iddianame hazır... İşte o İddianame
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
Cumhuriyet Üniversitesi acilen yeni bir anlayışla aslı olan ilim ve bilime dönmesi bekleniyor.Adeta ticari bir yapıya bürünen Cumhuriyet üniversitesinde durum içler acısı.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
Cumhuriyetin temelinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresinin 100. Yılında olağanüstü gayret ve emekleriyle Sivas Valiliği şehri ülke gündemine taşırken Vali Salih Ayhan başta olmak üzere Valilik çalışanları aylarca süren yoğun tempıdaki hazırlıkların meyvesini gururla almayı bildi.
Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
SİVAS, sağlık alanında adeta küme düştü. Bozuk cihazlardan dolayı sağlık hizmetlerini tam anlamıyla alamayan hastalar, soluğu büyük şehirlerde alıyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar