Bugün, 28 Ekim 2020 Çarşamba


malatyalı devrim
19.09.2020 23:57:33
inönü ünv. i eğitim alıp buraya gelen süleyman hocamızı tebrik ederiz başarılar dilerim . genel cerrrahi süleyman koça sivas sahip çıksın nakilde yürüyün ayrıca il kordinotörü gülseren hanımada başarılar

Anahtar Kelimeler: MUDUR BUDUR !

BU MUDUR BUDUR İŞTE!

SİVAS’ta sessiz sedasız bir başarı öyküsü örülüyor.“ORGAN NAKLİ MERKEZLERİ” içerisinde SİVAS’ta yavaş yavaş yerini alıyor.Son bir hafta içinde organ nakli olan 2 hastanın pırıl pırıl gözleri ise ümitleri yeşertiyor.

SPHM ÖZEL HABER

Son bir aydır SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’nde göğüsleri kabartan bir başarı hikâyesi örülüyor.

Bir hafta içerisinde 2 hastaya kadavradan alınan nakiller yapıldığı öğrenilirken, hastaların normale dönmeye başlayan yaşamları ümitleri yeşertmeye başladı. Bu merkezin giderek ayakları yere basan çalışmalara yönelmesi takdir ile karşılanıyor.

Şehir ahalisinin direkt hastane ile muhatap olduğu düşünülürse, C.Ü.TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’nde bu tür yeniliklerin görülmesi ise duyanların beğenisini kazanıyor.

Kadavradan nakilde başarı gösterilmesi yanı sıra, oluşturulan iyi kadro ile de çok yakın bir zamanda “canlıdan canlıya nakil” çalışmasının da hayata geçirileceği bilgilerine ulaşıldı.

TÜRKİYE'de "organ nakli merkezleri" sayılı olmasına rağmen, bu merkezler içerisinde SİVAS'ında yerini alması gelecek adına ümitvar olmayı gerektirdiği için tıp adamlarınca önemli görülüyor.