Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Tarih: 17.8.2018 22:37:19/ 3237okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kültürel birikimi, yayınlanmış makaleleri veya kitaplarının olup olmadığı bilinmeyen, şehrin kültürel damarına bir katkısı ise hali hazırda görülmeyen Teoman KARACA´nın Bakan YILMAZ´ın adını ve nüfuzunu kullanarak iş ve işlemler peşinde olması sert tepki görüyor.

SİVAS POSTASI´nın ulaştığı bilgiler ise adeta utanç verici. Bir sağlık kuruluşuna giden Kültür Müdür Yardımcısı Teoman KARACA´nın, sıra bekleyen onca insana aldırmadan sıraları gasp ederek doktora çıkıştığı ve “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM, SİZ KİMSİNİZ” diye olay çıkarttığı öğrenildi.

Hak, hukuk adalet, kul hakkı, hastaya saygı ilkeleri yerine BAKAN YILMAZ´ın adını kullanarak mobbing ve tehditkâr tutumu nedeniyle BAKAN YILMAZ´ın da ismini şehirde tartışmaya açan insanlardan biri olarak eleştiri almaya devam ediyor.

SİVAS Kamuoyu, Bakan YILMAZ´ın ismini kullanan bu ve benzeri şahısların DANIŞMAN olup olmadığını merak ediyor. BAKAN´ın şehirde danışmanlarının kim oldukları ve bu insanlara ne tür yetkiler verildiklerinin de açıklanması bekleniyor.

Geldiği günden bu yana halk ile devlet bütünlüğünü sağlayan Vali GÜL´ün de bu keyfiyete rıza göstermeyeceği ve devlet adabına uymayanlara müsaade etmeyeceği biliniyor.

 (NOT: Konunun geniş ayrıntıları çok yakında SİVAS POSTASI´nda…)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CÜRET
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet Taş
18.8.2018 13:34:46
Yaklaşık 17 yıldır Kültürü yürüten ağa, sözde Bakan danışmanı inşaat teknikeri ile de yüksek icraatlarına! devam ediyor. Sivas Kültür camiasının ehil ve liyakatlı kişiler gelmeli artık...
Siyasetin harman yeri KAMU
19.8.2018 13:27:28
Biraderi Numune Hastanesi Müdürü olan Kültür Müdür Yardımcısının ayrıcalık istemesine gerek yok zaten toplumumuzun ayrıcalıklı biraderleri.
Boran Hikmet
19.8.2018 13:54:50
Sivas ta yaşananlar hep aynı manzara.Sayın Teoman Karaca özbelsanı çok çabuk unuttu ve siyaset sayın müdür ve Teoman Karaca için güzel.Liyakatlı işin ehli olan insanları istemezler, yapılan kötü işlerin eleştirilmesini istemezler,aklını kullanmayı istemezler bu yorumlarada gülüyorlardır.Bu Sivas ta yapılan işlerden Sayın Cumhurbaşkanımızın haberleri varmıdır acaba.Sayın AK Parti il başkanı vebale girme işi ehline vermek için elinden geleni yap kötüye fırsat verme Siyaseti kendi çıkarları için kullananlara fırsat verme bu yapılanlar Ak Partinin felsefesine hiç yakışmıyor
Teoman karaca
23.8.2018 18:54:54
Sayin editor. Ayrıcalıklı hizmet istediğimi itham ediyorsunuz.ayricalikli hizmet isteyen ve itham ettiğiniz kişi size soruyorum.saat. 13.00 üroloji servisi,13.52 de üroloji doktorunun sancinin fiziksel olduğunu ve fizik doktoruna yönlendirdiği ve 114 sıra numarasına kadar beklediğini ve 117. Sıra da olduğunu Biliyormusunuz. Ayrıca sıra beklerken eşimin sancini gören hasta yakınlarının sıralarından feragat edip içeri görmemiz için baskı yaptığını ve 14.42 hastanın yine o hastane görevlilerince ambulansla numune hastanesine götürüldüğünü ve hastamin muayenehane önünde Dr. Bakmadiği için acil servise götürdüğümü bu hasta sizin eşiniz olsa hastane koridorlarinda kıvransa ve bütün bu olanlara rağmen Dr hastaya bakmayı reddetse ne yapardınız...
reis
28.8.2018 10:26:50
sivasın sahibi yok malesef. siyasetin işi gücü adam atama ordan alma oraya verme. memlekete sivasa nasıl hizmet ederim diyen yok hızlı tren başlayalı 10 yılı geçti ortada kocaman sıfır var kimin umranda, hiç bir siyasetçinin umrunda bile değil, güya sivasın bakanı var. bakan napıyor, teoman karacayı önce istisnai kadrodan müşavir kadrosuna atıyor sonra hemen cukka kültür müdür yardımcısı, dahası müdür yardımcısı arkadaşımızın teknisyen olan kardeşi hemen cukka numune hastanesi müdürü oluyor. benim gariban sivaslıda senelerce kpss ye çalışsın o sınavdan bu sınava koştursun memur olayım diye. vah sivasım vah.
"KELLE KIRDIRMAYI" da Tescil Ettirin!
"KELLE KIRDIRMAYI" da Tescil Ettirin!
Malatya Belediyesi´nin önderliğinde düzenlenen FİLM FESTİVALİ ile yerli ve yabancı oyuncular MALATYA´ya akın ettiler. ULUSAL kanallar günlerce MALATYA´dan yayın yaptılar. Tam bu günlerde ise SİVAS´ta ETLİ PİDE tescili Ulusal Basına yansıdı…
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar yağar, yollar kapanır lakin kimse yüreklere giden yolları kapatmazdı. Yorgun başların dinleneceği güçlü omuzlar, hayata tutunmanın sırrını fısıldarlardı. Sahi nereye gitti o zamanlar?
Havalar Soğudu Aman Üşümeyin!
Havalar Soğudu Aman Üşümeyin!
MALATYA Film festivali ile alkış alıp göz doldururken, SİVAS´ın kkültür birimlerinde yaprak dahi kımıldamıyor. Havaların soğuduğu şu günlerde İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ´nün kaloriferleri yakarak, camdan dışarıyı seyretmeleri bekleniyor.
ETLİ PİDE SAHNELERDE
ETLİ PİDE SAHNELERDE
Sivas kışı yaşıyor.Havaların soğumaya başladığı şu günlerde, kışın son hazırlıkları da yapıldı. Uzun bir yazdan sonra evlere kapanmak zorunda kalacak olan Sivaslılar´ın, kışı etli pide ve kısırla gecirecekleri sanılıyor.Kloriferlere raģmen,sobada buğulu buğulu kaynayan demlikteki çayı özleyenlerde,bu zarif zamanları hasretle animsamaya devam ediyorlar..
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içeride çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
DİVRİĞİLİ Dahi, Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi, Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
SİVAS İl Özel İdaresi tarafından yapılan 10 BİN kişilik yurt, 300 milyon bedelle KREDİ YURTLAR KURUMUNA devredildi. Bu devirden gelecek paranın bir kısmının kültürel ve turizm alanlarına harcanması bekleniyor. HAFİK GÖLÜ ÇEVRE düzenlemesi ve SARİSSA kazıları için acilen harekete geçilmesi isteniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
Muhafazakar Baronlar Emek Sömürüyor!
Muhafazakar Baronlar Emek Sömürüyor!
Sermayeye hükmeden birçok muhafazakâr işveren, servetine servet katarak iş hayatında etkinliklerini artırıyorlar. Yelpazenin mütedeyyin kısmında olduklarını sık sık umreye giderek ısrarla vurgulayan pek çok patron, emek ve alın terini görmezden gelip, az paraya çok işçi çalıştırmaya devam ediyorlar. Milli ve manevi değerleri de, işine geldiği gibi kullanıp, göstermelik iyilik tüccarlığına da soyunan son yılların Muhafazakâr Baronlarının,sekulerizme de takındıkları gözlemleniyor.
SİVASLILAR Sınırları Aşıyor!
SİVASLILAR Sınırları Aşıyor!
Türk Edebiyatının en önemli hikayecilerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya Edebiyatındaki özgün yerini her geçen gün pekiştiriyor. BALEL´in konusu SİVAS´ta geçen “Asmalı Pencere” adlı romanı Tahran´da yayınlanması akabinde, İRAN´ın en önemli gazetesi olan TAADUL´da BALEL ile uzun bir söyleşi yapıldı.
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
SİVAS´ın insanları bulundukları ortamlarda kendilerini maharetleri ile ortaya çıkarıyorlar.Taş bir yapı yapan SİVASLI ustayı tebrik eden Enver PAŞA, “SİVASLI evladım sen ROMA heykellerinden daha iyisini yapmışın. Helal olsun” demiş.
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
İSTASYON CADDESİNDE zorunlu yapılması gereken OTOPARKIN ticari alana dönüştürüldüğü ve bununda arkasındaki ismin de EROL GENÇ olduğu iddia ediliyor.
Esnafın Sorunlarına Ne Zaman Eğilecek?
Esnafın Sorunlarına Ne Zaman Eğilecek?
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar