Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Tarih: 17.8.2018 22:37:19/ 3420okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kültürel birikimi, yayınlanmış makaleleri veya kitaplarının olup olmadığı bilinmeyen, şehrin kültürel damarına bir katkısı ise hali hazırda görülmeyen Teoman KARACA´nın Bakan YILMAZ´ın adını ve nüfuzunu kullanarak iş ve işlemler peşinde olması sert tepki görüyor.

SİVAS POSTASI´nın ulaştığı bilgiler ise adeta utanç verici. Bir sağlık kuruluşuna giden Kültür Müdür Yardımcısı Teoman KARACA´nın, sıra bekleyen onca insana aldırmadan sıraları gasp ederek doktora çıkıştığı ve “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM, SİZ KİMSİNİZ” diye olay çıkarttığı öğrenildi.

Hak, hukuk adalet, kul hakkı, hastaya saygı ilkeleri yerine BAKAN YILMAZ´ın adını kullanarak mobbing ve tehditkâr tutumu nedeniyle BAKAN YILMAZ´ın da ismini şehirde tartışmaya açan insanlardan biri olarak eleştiri almaya devam ediyor.

SİVAS Kamuoyu, Bakan YILMAZ´ın ismini kullanan bu ve benzeri şahısların DANIŞMAN olup olmadığını merak ediyor. BAKAN´ın şehirde danışmanlarının kim oldukları ve bu insanlara ne tür yetkiler verildiklerinin de açıklanması bekleniyor.

Geldiği günden bu yana halk ile devlet bütünlüğünü sağlayan Vali GÜL´ün de bu keyfiyete rıza göstermeyeceği ve devlet adabına uymayanlara müsaade etmeyeceği biliniyor.

 (NOT: Konunun geniş ayrıntıları çok yakında SİVAS POSTASI´nda…)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CÜRET
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet Taş
18.8.2018 13:34:46
Yaklaşık 17 yıldır Kültürü yürüten ağa, sözde Bakan danışmanı inşaat teknikeri ile de yüksek icraatlarına! devam ediyor. Sivas Kültür camiasının ehil ve liyakatlı kişiler gelmeli artık...
Siyasetin harman yeri KAMU
19.8.2018 13:27:28
Biraderi Numune Hastanesi Müdürü olan Kültür Müdür Yardımcısının ayrıcalık istemesine gerek yok zaten toplumumuzun ayrıcalıklı biraderleri.
Boran Hikmet
19.8.2018 13:54:50
Sivas ta yaşananlar hep aynı manzara.Sayın Teoman Karaca özbelsanı çok çabuk unuttu ve siyaset sayın müdür ve Teoman Karaca için güzel.Liyakatlı işin ehli olan insanları istemezler, yapılan kötü işlerin eleştirilmesini istemezler,aklını kullanmayı istemezler bu yorumlarada gülüyorlardır.Bu Sivas ta yapılan işlerden Sayın Cumhurbaşkanımızın haberleri varmıdır acaba.Sayın AK Parti il başkanı vebale girme işi ehline vermek için elinden geleni yap kötüye fırsat verme Siyaseti kendi çıkarları için kullananlara fırsat verme bu yapılanlar Ak Partinin felsefesine hiç yakışmıyor
Teoman karaca
23.8.2018 18:54:54
Sayin editor. Ayrıcalıklı hizmet istediğimi itham ediyorsunuz.ayricalikli hizmet isteyen ve itham ettiğiniz kişi size soruyorum.saat. 13.00 üroloji servisi,13.52 de üroloji doktorunun sancinin fiziksel olduğunu ve fizik doktoruna yönlendirdiği ve 114 sıra numarasına kadar beklediğini ve 117. Sıra da olduğunu Biliyormusunuz. Ayrıca sıra beklerken eşimin sancini gören hasta yakınlarının sıralarından feragat edip içeri görmemiz için baskı yaptığını ve 14.42 hastanın yine o hastane görevlilerince ambulansla numune hastanesine götürüldüğünü ve hastamin muayenehane önünde Dr. Bakmadiği için acil servise götürdüğümü bu hasta sizin eşiniz olsa hastane koridorlarinda kıvransa ve bütün bu olanlara rağmen Dr hastaya bakmayı reddetse ne yapardınız...
reis
28.8.2018 10:26:50
sivasın sahibi yok malesef. siyasetin işi gücü adam atama ordan alma oraya verme. memlekete sivasa nasıl hizmet ederim diyen yok hızlı tren başlayalı 10 yılı geçti ortada kocaman sıfır var kimin umranda, hiç bir siyasetçinin umrunda bile değil, güya sivasın bakanı var. bakan napıyor, teoman karacayı önce istisnai kadrodan müşavir kadrosuna atıyor sonra hemen cukka kültür müdür yardımcısı, dahası müdür yardımcısı arkadaşımızın teknisyen olan kardeşi hemen cukka numune hastanesi müdürü oluyor. benim gariban sivaslıda senelerce kpss ye çalışsın o sınavdan bu sınava koştursun memur olayım diye. vah sivasım vah.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
Kamuoyunda İTFAİYE BİNASINI Başkan AYDIN´a devretmesi ile ilgili pek çok soru işareti olan EMİNOĞLU´nun son demde yeni dönemde BELEDİYE BAŞKAN Yardımcısı olmaya hazırlanması tuhaf bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar