Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Tarih: 17.8.2018 22:37:19/ 3720okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kültürel birikimi, yayınlanmış makaleleri veya kitaplarının olup olmadığı bilinmeyen, şehrin kültürel damarına bir katkısı ise hali hazırda görülmeyen Teoman KARACA´nın Bakan YILMAZ´ın adını ve nüfuzunu kullanarak iş ve işlemler peşinde olması sert tepki görüyor.

SİVAS POSTASI´nın ulaştığı bilgiler ise adeta utanç verici. Bir sağlık kuruluşuna giden Kültür Müdür Yardımcısı Teoman KARACA´nın, sıra bekleyen onca insana aldırmadan sıraları gasp ederek doktora çıkıştığı ve “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM, SİZ KİMSİNİZ” diye olay çıkarttığı öğrenildi.

Hak, hukuk adalet, kul hakkı, hastaya saygı ilkeleri yerine BAKAN YILMAZ´ın adını kullanarak mobbing ve tehditkâr tutumu nedeniyle BAKAN YILMAZ´ın da ismini şehirde tartışmaya açan insanlardan biri olarak eleştiri almaya devam ediyor.

SİVAS Kamuoyu, Bakan YILMAZ´ın ismini kullanan bu ve benzeri şahısların DANIŞMAN olup olmadığını merak ediyor. BAKAN´ın şehirde danışmanlarının kim oldukları ve bu insanlara ne tür yetkiler verildiklerinin de açıklanması bekleniyor.

Geldiği günden bu yana halk ile devlet bütünlüğünü sağlayan Vali GÜL´ün de bu keyfiyete rıza göstermeyeceği ve devlet adabına uymayanlara müsaade etmeyeceği biliniyor.

 (NOT: Konunun geniş ayrıntıları çok yakında SİVAS POSTASI´nda…)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CÜRET
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet Taş
18.8.2018 13:34:46
Yaklaşık 17 yıldır Kültürü yürüten ağa, sözde Bakan danışmanı inşaat teknikeri ile de yüksek icraatlarına! devam ediyor. Sivas Kültür camiasının ehil ve liyakatlı kişiler gelmeli artık...
Siyasetin harman yeri KAMU
19.8.2018 13:27:28
Biraderi Numune Hastanesi Müdürü olan Kültür Müdür Yardımcısının ayrıcalık istemesine gerek yok zaten toplumumuzun ayrıcalıklı biraderleri.
Boran Hikmet
19.8.2018 13:54:50
Sivas ta yaşananlar hep aynı manzara.Sayın Teoman Karaca özbelsanı çok çabuk unuttu ve siyaset sayın müdür ve Teoman Karaca için güzel.Liyakatlı işin ehli olan insanları istemezler, yapılan kötü işlerin eleştirilmesini istemezler,aklını kullanmayı istemezler bu yorumlarada gülüyorlardır.Bu Sivas ta yapılan işlerden Sayın Cumhurbaşkanımızın haberleri varmıdır acaba.Sayın AK Parti il başkanı vebale girme işi ehline vermek için elinden geleni yap kötüye fırsat verme Siyaseti kendi çıkarları için kullananlara fırsat verme bu yapılanlar Ak Partinin felsefesine hiç yakışmıyor
Teoman karaca
23.8.2018 18:54:54
Sayin editor. Ayrıcalıklı hizmet istediğimi itham ediyorsunuz.ayricalikli hizmet isteyen ve itham ettiğiniz kişi size soruyorum.saat. 13.00 üroloji servisi,13.52 de üroloji doktorunun sancinin fiziksel olduğunu ve fizik doktoruna yönlendirdiği ve 114 sıra numarasına kadar beklediğini ve 117. Sıra da olduğunu Biliyormusunuz. Ayrıca sıra beklerken eşimin sancini gören hasta yakınlarının sıralarından feragat edip içeri görmemiz için baskı yaptığını ve 14.42 hastanın yine o hastane görevlilerince ambulansla numune hastanesine götürüldüğünü ve hastamin muayenehane önünde Dr. Bakmadiği için acil servise götürdüğümü bu hasta sizin eşiniz olsa hastane koridorlarinda kıvransa ve bütün bu olanlara rağmen Dr hastaya bakmayı reddetse ne yapardınız...
reis
28.8.2018 10:26:50
sivasın sahibi yok malesef. siyasetin işi gücü adam atama ordan alma oraya verme. memlekete sivasa nasıl hizmet ederim diyen yok hızlı tren başlayalı 10 yılı geçti ortada kocaman sıfır var kimin umranda, hiç bir siyasetçinin umrunda bile değil, güya sivasın bakanı var. bakan napıyor, teoman karacayı önce istisnai kadrodan müşavir kadrosuna atıyor sonra hemen cukka kültür müdür yardımcısı, dahası müdür yardımcısı arkadaşımızın teknisyen olan kardeşi hemen cukka numune hastanesi müdürü oluyor. benim gariban sivaslıda senelerce kpss ye çalışsın o sınavdan bu sınava koştursun memur olayım diye. vah sivasım vah.
Sivas Basını Kendini Yenileyecek mi?
Sivas Basını Kendini Yenileyecek mi?
Yıllardır Sivas Basınını adeta zapt eden, lakin şehir adına bir duruş gösteremeyen güce, alkışa ve nemelazımcılığa tamahkâr pek çok basın mensubunun artık köşesine çekilmesi bekleniyor. Davetlerde, belli ortamlarda, fikir üretip, tavır sahibi olması gereken nicesinin, şahsi çıkarı ve isminin cilalanması peşinde koştuğu gözlemleniyor.
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Türkülerin ana yurdu olan SİVAS, TRT Repertuarının önemli bir kısmını oluşturuyor. “Coğrafya kadere hükmeder” sözü gereğince pek çok SİVASLI´nın da, bu kadim topraklarda yoğruldukları kültür hamuru ile, TRT´deki pek çok önemli programın içinde başarılı bir şekilde yer almaları takdir ile karşılanıyor.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´ne Aday
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´ne Aday
AYDINLAR tarafından Türkiye tarihinin son 50 yılının en önemli edebi ürünleri arasında yer aldığı konusunda ittifak edilen SİVASLI Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın AMERİKA´dan SİVAS POSTASI´na gönderdiği mektuplar ses getiriyor. Türkiye´de pek çok yayın evi bu mektupları kitaplaştırmak için yoğun temaslarda bulunuyorlar.CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´nü bu mektupların hak ettiği belirtiliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Mustafa BALEL Bükreş Edebiyatında
Mustafa BALEL Bükreş Edebiyatında
Sivas´ın yetiştirdiği ünlü yazar Mustafa BALEL, Türkiye dışında da büyük okur kitleleri tarafından beğenilmeye devam ediyor. Hikâyeleri dünyanın dört bir yanında yabancı dillere çevrilen Balel´in, hemen hemen bütün eserlerinde Sivas kokusu hissedilmekte.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Bir medeniyet mimarı olan Sezai KARAKOÇ, nesilleri aydınlatmaya devam ediyor. Fikirleri ile öte ufukların daha ötesinin müjdesini veren Filozof KARAKOÇ, asırlara hükmeden soy bir duruşundan da taviz vermeyerek, düşünce kozasını bilgi ve hikmetle örüyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Dış Güçlerin Hedefindeydiler!
Dış Güçlerin Hedefindeydiler!
Türkiye´yi, kendi işlerine göre şekillendirme arzusunu gerçekleştirmek amacında olan dış güçlerin, Milli ve maneviyatçı duruşları olan Prof. Esad COŞAN ile Muhsin YAZICIOĞLU´nun şüpheli kazalarla şehid edilmeleri akabinde FETÖ ihanetçilerinin önlerinin açıldığı görüşleri sıklıkla dillendiriliyor.
Sonsuza Uçan Kelebekler
Sonsuza Uçan Kelebekler
Osman ÇELİK Yazdı...
BU DEĞER SIVAS´ta...
BU DEĞER SIVAS´ta...
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
SİVAS´ın insanları bulundukları ortamlarda kendilerini maharetleri ile ortaya çıkarıyorlar.Taş bir yapı yapan SİVASLI ustayı tebrik eden Enver PAŞA, “SİVASLI evladım sen ROMA heykellerinden daha iyisini yapmışın. Helal olsun” demiş.
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
TÜRKİYE´nin en sıra dışı Rektörü olan hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, “anne ve babası vefat eden öğrencisine” eşiyle birlikte kız istedi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SARIKAMIŞ´ın anlatıldığı “BEYAZ HÜZÜN” Tiyatrosu AKM´de sergilendi. SALONUN hınca hınç dolu olması ise sevinçle karşılandı.
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
ANADOLU´nun yağız delikanlıları geri dönmeyi hiç düşünmediler.627 ve daha ismi bilinmeyen nice SİVASLI, kara kışa kıtlığa aldırmadan bu vatan için gittiler...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar