Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Tarih: 17.8.2018 22:37:19/ 2971okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kültürel birikimi, yayınlanmış makaleleri veya kitaplarının olup olmadığı bilinmeyen, şehrin kültürel damarına bir katkısı ise hali hazırda görülmeyen Teoman KARACA´nın Bakan YILMAZ´ın adını ve nüfuzunu kullanarak iş ve işlemler peşinde olması sert tepki görüyor.

SİVAS POSTASI´nın ulaştığı bilgiler ise adeta utanç verici. Bir sağlık kuruluşuna giden Kültür Müdür Yardımcısı Teoman KARACA´nın, sıra bekleyen onca insana aldırmadan sıraları gasp ederek doktora çıkıştığı ve “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM, SİZ KİMSİNİZ” diye olay çıkarttığı öğrenildi.

Hak, hukuk adalet, kul hakkı, hastaya saygı ilkeleri yerine BAKAN YILMAZ´ın adını kullanarak mobbing ve tehditkâr tutumu nedeniyle BAKAN YILMAZ´ın da ismini şehirde tartışmaya açan insanlardan biri olarak eleştiri almaya devam ediyor.

SİVAS Kamuoyu, Bakan YILMAZ´ın ismini kullanan bu ve benzeri şahısların DANIŞMAN olup olmadığını merak ediyor. BAKAN´ın şehirde danışmanlarının kim oldukları ve bu insanlara ne tür yetkiler verildiklerinin de açıklanması bekleniyor.

Geldiği günden bu yana halk ile devlet bütünlüğünü sağlayan Vali GÜL´ün de bu keyfiyete rıza göstermeyeceği ve devlet adabına uymayanlara müsaade etmeyeceği biliniyor.

 (NOT: Konunun geniş ayrıntıları çok yakında SİVAS POSTASI´nda…)

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CÜRET
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet Taş
18.8.2018 13:34:46
Yaklaşık 17 yıldır Kültürü yürüten ağa, sözde Bakan danışmanı inşaat teknikeri ile de yüksek icraatlarına! devam ediyor. Sivas Kültür camiasının ehil ve liyakatlı kişiler gelmeli artık...
Siyasetin harman yeri KAMU
19.8.2018 13:27:28
Biraderi Numune Hastanesi Müdürü olan Kültür Müdür Yardımcısının ayrıcalık istemesine gerek yok zaten toplumumuzun ayrıcalıklı biraderleri.
Boran Hikmet
19.8.2018 13:54:50
Sivas ta yaşananlar hep aynı manzara.Sayın Teoman Karaca özbelsanı çok çabuk unuttu ve siyaset sayın müdür ve Teoman Karaca için güzel.Liyakatlı işin ehli olan insanları istemezler, yapılan kötü işlerin eleştirilmesini istemezler,aklını kullanmayı istemezler bu yorumlarada gülüyorlardır.Bu Sivas ta yapılan işlerden Sayın Cumhurbaşkanımızın haberleri varmıdır acaba.Sayın AK Parti il başkanı vebale girme işi ehline vermek için elinden geleni yap kötüye fırsat verme Siyaseti kendi çıkarları için kullananlara fırsat verme bu yapılanlar Ak Partinin felsefesine hiç yakışmıyor
Teoman karaca
23.8.2018 18:54:54
Sayin editor. Ayrıcalıklı hizmet istediğimi itham ediyorsunuz.ayricalikli hizmet isteyen ve itham ettiğiniz kişi size soruyorum.saat. 13.00 üroloji servisi,13.52 de üroloji doktorunun sancinin fiziksel olduğunu ve fizik doktoruna yönlendirdiği ve 114 sıra numarasına kadar beklediğini ve 117. Sıra da olduğunu Biliyormusunuz. Ayrıca sıra beklerken eşimin sancini gören hasta yakınlarının sıralarından feragat edip içeri görmemiz için baskı yaptığını ve 14.42 hastanın yine o hastane görevlilerince ambulansla numune hastanesine götürüldüğünü ve hastamin muayenehane önünde Dr. Bakmadiği için acil servise götürdüğümü bu hasta sizin eşiniz olsa hastane koridorlarinda kıvransa ve bütün bu olanlara rağmen Dr hastaya bakmayı reddetse ne yapardınız...
reis
28.8.2018 10:26:50
sivasın sahibi yok malesef. siyasetin işi gücü adam atama ordan alma oraya verme. memlekete sivasa nasıl hizmet ederim diyen yok hızlı tren başlayalı 10 yılı geçti ortada kocaman sıfır var kimin umranda, hiç bir siyasetçinin umrunda bile değil, güya sivasın bakanı var. bakan napıyor, teoman karacayı önce istisnai kadrodan müşavir kadrosuna atıyor sonra hemen cukka kültür müdür yardımcısı, dahası müdür yardımcısı arkadaşımızın teknisyen olan kardeşi hemen cukka numune hastanesi müdürü oluyor. benim gariban sivaslıda senelerce kpss ye çalışsın o sınavdan bu sınava koştursun memur olayım diye. vah sivasım vah.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yılı aşkın bir zamandır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Duyduk Duymadık Demeyin!
Duyduk Duymadık Demeyin!
FETÖ´nün “bir bardak çayını dahi içmemiş” HAYSİYETLİ, ONURLU, VATANSEVER insanları bunlar FETÖCÜ olabilir diye “İHBAR” eden ihbarcı Sami AYDIN´ın resmi verilen“Belediye LED Ekrana” bakması isteniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar