Bu Mudur İşte Budur!
Okuma yazmayı öğrenen 1.Sınıf Öğrencileri, Anneler Günü´ne özel anneleri için kitap çıkardılar. Kendi yazdıkları günlükler kitaplaştırılarak, annelerine hediye edildi.
Tarih: 4.5.2018 21:12:49/ 4144okunma / 8yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta eğitim anlamlı TÜRKİYE´ye örnek olacak güzel etkinlikler bir biri ardına gelmeye ediyor.Eğitimin olmazsa olmaz felsefesini içselleştiren öğretmenler ve veliler, omuz omuza vererek, geleceğin büyüklerini yaşama hazırlıyorlar.

Sivas Merkez Danişment İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri SİVAS eğitimine ufuk açacak güzel bir ilke imza atarak günlük kitabı çıkardılar.

Minik yürekler Öğretmenleri Eğitimci-Yazar Osman Çelik gözetiminde günlük tutmaya başlama akabinde, bu günlüklerini “GÜNDEN KALANLAR” ismi ile kitaplaştırdılar.

Çıkardıkları rengarenk kitapları, onları her daim koruyup kollayan annelerine hediye eden minik öğrenciler, en değerli varlıkları olan annelerine de güzel bir mutluluk yaşattılar.

Kitapları ANNELER GÜNÜ vesilesiyle Mayıs ayında çıkaran sınıf, bir birinden güzel duygularını da günlükler ile dile getirdiler.

Annelerine kendi elleri ile kitap takdim eden öğrenciler, annelerine en güzel bir hediyeyi de vermiş oldular.Çocuklarının, kendilerine kitap takdim etmesine çok mutlu olan aileler, bir birinden güzel pasta ve böreklerle, kitap gününü birlikte kutladılar.

Konunun uzmanı olan eğitimciler, çocukların bu küçük yaşta kültürel dokuya dahil edilmelerinin önemli olduğunu, okuma ve yazma ile başlayan eğitim öğretim anlamlı yürüyüşün ilerde önemli başarılara da kapı aralayacağını vurguluyorlar.

Bir kitapta kendi ürünlerini gören öğrencilerin, bu heyecan ve motive ile ilerde büyük işleri başarmaya doğru yol alacakları ve ülkenin geleceğine katkı sunacakları öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hüseyin
5.5.2018 07:44:10
Maşallah tebrik ediyorum o sınıfın öğretmenini. Öğrencilerin akademik başarısı için dâhi ders dışı elin kalem tutmaya başlaması harika bir olay.
sadık
5.5.2018 17:20:02
Hocam sizi okuyorum her zaman.ZARADA da gazeteler tiyatrolar yapar bizi eyitirdiniz.Sayenizde çok şeyler öğrendik hocam.
nurşen
5.5.2018 17:38:13
Yorumladin mi daha arkadaşım.Ben yoruldum vallahi...tebrik ederim...
salih yuce
5.5.2018 20:51:03
Osman Hocam seni kutluyorum. ZARA ŞEREFİYEDE DE boş durmazdın. SENİN BAŞI ÇEKTİĞİN "RESİM SERGİSİ" TRT televizyonunda bile çıkmıştı. Neydi o günler hocam...
fuat demir
5.5.2018 22:27:11
Öğretmenim sizi çok seviyorum.siz bana çok yardımcı oldunuz.Allahrazi olsun.herşey için tesekkurler
zeynep ozkan
5.5.2018 22:35:30
HOCAM SIZ BIZE HER FEDAKARLIĞI YAPTINIZ.BENDE SIZIN GIBI BIR INSAN OLACAĞIM...
HİLAL
5.5.2018 17:13:41
Hocam siz HAFİK te 2003 yılında gazete çıkarmıştınız. İsmi HAFİK GAZETESİ idi. Hala saklıyorum. Siz önümüzü açtınız öğretmenim.
Sadi ERAAYDIN
5.5.2018 17:15:34
SİVASIN EĞİTİMİNE KATKINI YILLARDIR İZLİYORUM HOCAM. ALLAH GÜCÜNÜZE GÜÇ KATSIN.ALLAH RAZI OLSUN
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
Zarif kişiliği ile bilinen ünlü Kültür Araştırmacısı ve Şair Ahmet Kutsi Tecer ´Orada Bir Köy Var Uzakta´ isimli şiiri Öğretmen Olarak Görev Yaptığı Sivas´ın Çelebiler Köyü´nde yazdı.
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Belki yüz kere tekrarladım ilk görev yerimi: ZARA Ütükyurdu Köyü, ZARA Ütükyurdu Köyü...
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
Öğretmen, Evliya Çelebi gibidir. Dolanır durur memleketin dört bir bucağını. Acıya, hasrete, sevdaya burun kıvırmadan konuk eder, hayatın her bir cümlesini. Karlı dağların, engin ovaların, geçit vermeyen yolların hayat türküsünü söyleye söyleye, öte diyarlardaki kardelenlerle söyleşir. İşte örnek bir öğretmenin hayatından kesitler sunacağız bu haftaki söyleşide. İmkânsızlığın ne demek olduğuna aldırmayan, bütün varlığıyla yeni şeyler öğretmek için didinip duran, bu satırların yazarında da büyük emeği bulunan İskender ÇANKAYA´nın gönül iklimine uğrayacağız sizinle. Buyurun efendim…
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın en küçük ilçelerinden biri olan ALTINYAYLA´ da son birkaç yıldır güzel çalışmalar gözlemleniyor. Tarihi geçmiş ile geleceğin harmanlanmasının mihmandar edildiği ilçede, insanların sosyal hayata dahilleri için önemli çalışmalar ortaya konulurken, ilçenin tepeden tırnağa yeni projelerle de modernize edilmesi, diğer yerleşim yerleri tarafından gıpta ile izleniyor.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Öğrencileri çağın gerektirdiği biçimde yetiştirmek için elinden geleni yapan fedakar eğitimciler, bir birinden güzel farkındalıklara imza atmaya devam ediyorlar. SİVAS´ta faaliyet gösteren bir firmanın katkıları ile 32 adeta TABLET BİLGİSAYAR öğrencilere hediye edilip, kontrollü bir şekilde eğitim öğretime dahili sağlandı.
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimin, toplum hayatındaki önemi bilip, her türlü fedakârlıktan kaçınmayan eğitimciler, çocukları yarınlara hazırlamaya devam ediyorlar. Bu vesileyle okumaya geçen öğrencilerin tamamına çeşitli hediyeler takdim edildi. Bilişim felsefesini kontrollü bir şekilde öğrenmek için de, MART ayında 32 öğrencinin tamamına TABLET BİLGİSAYAR hediye edileceği öğrenildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
TÜRKİYE´nin, aydınlık yarınları için eğitimin ne denli önemli olduğu bilinciyle hareket eden eğitimciler, sıra dışı etkinlik ve gayretlerle, önemli farkındalıklar oluşturarak örnek olmaya devam ediyorlar.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ta Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredat çalışmalarına önemli bir katkı sunuldu. İlkokul 4´üncü sınıf öğrencilerinin, Devlet okullarında ilk defa gerçekleştirdikleri KALİGRAFİ çalışması beğeni topladı. Aynı zamanda 3 adet ŞİİR KİTABI da çıkaran sınıf, şehrin eğitim ufkuna önemli katkı sağladı.
Eğitimciler Sahne Alacak
Eğitimciler Sahne Alacak
Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Topluluğu kuruyor. Merkezde görev yapan öğretmenlerden gönüllülük esasına dayalı bir tiyatro ekibi kurulacağı ve bu vesileyle yılardır bir ayağı eksik olan sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir kapı açılacağı bilgisine ulaşıldı.
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
Artık çalışmayan okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Çalışmama üzerine bir düzen kuran, yeniliğe kapalı, eğitim için zerrece çaba göstermeyip günü kurtarıp şehrin ve ülkenin eğitim geleceğine İHANET EDEN okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Geçen yıl çalışmayıp okulları adeta batıran, kurum kültürünü oluşturmayıp, devlet işleyişini bereleyen Okul İdarecilerin tespit edildiği lakin onlarla ilgili bir işlemin neden yapılmadığının VALİ GÜL´e izahının yapılıp yapılmadığı merak ediliyor.
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
Proje üreten, çalışkan, dedikodulara prim vermeyen şehrin uzun süredir özlemini duyduğu Vali portresini bir anda dolduran Davut Gül´le birlikte kurumlar çalışmaya başlarken atılan adımlarda halkın yüzünü güldürmeye başladı. Ülkenin geçtiği sıkıntılı sürece rağmen Davut Gül öğrencileri unutmadı ve hiç bir resmi kurumun girişimi olmayan bursa yönelik çalışmaları tamamladı.
VALİLİK´ten Güzel Proje
VALİLİK´ten Güzel Proje
SİVAS VALİLİĞİ´nin bu sene başlattığı şehrin değerlerini gelecek nesillere aktarma projesinin ilk adımı olan “Dedem Kadı Burhaneddin” öğrencilerle buluştu.
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce ilimize son valiler kararnamesiyle atanan Davut Gül genç ve dinamik görüntüsüyle umut ışığı oldu.
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulması planlanan MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ´nin Milli Mücadelenin merkezi olan SİVAS´ta da kurulması gereği ifade ediliyor.Olası üniversitenin kurulması durumunda Tarihi JANDARMA BİNASI´nın da REKTÖRLÜK binası olarak işlev görebileceği görüşleri dile getiriliyor.
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Akdeniz Üniversitesi´nde başarılı çalışmaları ile tanınan SİVAS´ın gururu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, REKTÖR olarak atandı. Başarılı bir bilim insanı olan ÜNAL´ın atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar