Bu Mudur İşte Budur!
Sivas İŞGEM Bölgesinde Vali Davut GÜL´ün destek ve teşviki ile kurulan MRA LAB.LTD.ŞTİ, Türkiyede 5.üretici olarak Laboratuar testleri üretmeye başladı. Geçtiğimiz hafta SUUDİ ARABİSTAN´ın En büyük hastaneler zinciri olan DALLAH HOSPITAL ile ön görüşmeler gerçekleştirerek ihracat adımını attı.
Tarih: 23.4.2018 15:50:11/ 9274okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Şehre geldiği günden bu yana bürokratik işleyişin halk yararına ivme kazanmasını başarı ile yerine getiren Vali Davut GÜL, üretici insanların da önünü açması ile insanlara ekmek kapısı aralamaya devam ediyor.

Girişimci ve üretken bir yapı ile TÜRKİYE´de 5.üretici olarak LABROTUAR testleri üretmek iççin yoğun çaba gösteren lakin bir türlü kapıları aralayamayan Murat KÜÇÜK´ün hayalindeki yerli ve milli projeler silsilesi, Vali GÜL ile görüştükten sonra hayata geçti.

Projelerini ve hayallerini somut veriler ile anlatan Murat KÜÇÜK´e “İŞGEM BÖLGESİNDE” yer tahsisi hususunda destek olan Vali GÜL, yerli ve milli üretime de önemli destek sağladığı öğrenildi.

Bu teşvik ile kolları sıvayan Murat KÜÇÜK´ün, labarotuar testleri ürettiği ve iç piyasada da önemli talepler aldığı belirtildi.

Son olarak iş adamı ve girişimci Halit Şirkan HATAY´ın Sivas´a davet ettiği, SUUDİ ARABİSTAN´ın en büyük özel hastaneler zinciri DALLAH HOSPİTAL CEO´su Haroon SALEM ile bir ön görüşme yapan Murat KÜÇÜK´ün, olumlu sonuçlar aldığı ve ileriki günlerde bu hastane ile projeyi somuta bağlayarak Suudi Arabistan´a ihracat yapacağı öğrenildi.

SUUDİ ARABİSTAN başta olmak üzere, KÖRFEZ ülkelerinin bu labratuar testlerini kullanabilmeleri için bütün resmi evrakların tamamlandığını belirten Murat KÜÇÜK, en kısa zamanda bu bölge yatırımcılarına SİVAS´tan ürünler sunacaklarını dile getirmesi ise memnuniyet oluşturdu.

Böyle önemli bir projeye Vali GÜL´ün inanıp destek vermesi ise şehir kamuoyunda takdir ile karşılandı. Bu ve benzeri desteklerin diğer girişimcilere örnek olacağı ve ARAP Dünyasının zamanla SİVAS´ı keşfedip ticaret ataklarının devam etmesinin önünün açılacağı öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
25.4.2018 23:13:55
çalışkan bir vali helal olsun,
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar