Bu Mudur İşte Budur!
Sivas İŞGEM Bölgesinde Vali Davut GÜL´ün destek ve teşviki ile kurulan MRA LAB.LTD.ŞTİ, Türkiyede 5.üretici olarak Laboratuar testleri üretmeye başladı. Geçtiğimiz hafta SUUDİ ARABİSTAN´ın En büyük hastaneler zinciri olan DALLAH HOSPITAL ile ön görüşmeler gerçekleştirerek ihracat adımını attı.
Tarih: 23.4.2018 15:50:11/ 8743okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Şehre geldiği günden bu yana bürokratik işleyişin halk yararına ivme kazanmasını başarı ile yerine getiren Vali Davut GÜL, üretici insanların da önünü açması ile insanlara ekmek kapısı aralamaya devam ediyor.

Girişimci ve üretken bir yapı ile TÜRKİYE´de 5.üretici olarak LABROTUAR testleri üretmek iççin yoğun çaba gösteren lakin bir türlü kapıları aralayamayan Murat KÜÇÜK´ün hayalindeki yerli ve milli projeler silsilesi, Vali GÜL ile görüştükten sonra hayata geçti.

Projelerini ve hayallerini somut veriler ile anlatan Murat KÜÇÜK´e “İŞGEM BÖLGESİNDE” yer tahsisi hususunda destek olan Vali GÜL, yerli ve milli üretime de önemli destek sağladığı öğrenildi.

Bu teşvik ile kolları sıvayan Murat KÜÇÜK´ün, labarotuar testleri ürettiği ve iç piyasada da önemli talepler aldığı belirtildi.

Son olarak iş adamı ve girişimci Halit Şirkan HATAY´ın Sivas´a davet ettiği, SUUDİ ARABİSTAN´ın en büyük özel hastaneler zinciri DALLAH HOSPİTAL CEO´su Haroon SALEM ile bir ön görüşme yapan Murat KÜÇÜK´ün, olumlu sonuçlar aldığı ve ileriki günlerde bu hastane ile projeyi somuta bağlayarak Suudi Arabistan´a ihracat yapacağı öğrenildi.

SUUDİ ARABİSTAN başta olmak üzere, KÖRFEZ ülkelerinin bu labratuar testlerini kullanabilmeleri için bütün resmi evrakların tamamlandığını belirten Murat KÜÇÜK, en kısa zamanda bu bölge yatırımcılarına SİVAS´tan ürünler sunacaklarını dile getirmesi ise memnuniyet oluşturdu.

Böyle önemli bir projeye Vali GÜL´ün inanıp destek vermesi ise şehir kamuoyunda takdir ile karşılandı. Bu ve benzeri desteklerin diğer girişimcilere örnek olacağı ve ARAP Dünyasının zamanla SİVAS´ı keşfedip ticaret ataklarının devam etmesinin önünün açılacağı öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
25.4.2018 23:13:55
çalışkan bir vali helal olsun,
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Çekememezlik, bir birinin kuyusunu kazma, ben olmayayım sen de olma türü sığ zihniyet tortuları bir kenara bırakılarak, “biz varız ve bütün hayalimiz şehrimizin ortak geleceğidir” felsefi derinliğine odaklanma zamanıdır…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Abdülhadi GÜLER Yazdı...
SUBLİMİNAL Saçmalık!
SUBLİMİNAL Saçmalık!
Komşumuz MALATYA Film Festivali ile Türk Sinemasının duayenlerini MALATYA´da ağırlayıp Türkiye ve Dünya sinemasının dikkatini çekerken, SİVAS´ın “abi 5 lira verebilir misin” türü üretmeden tüketme subliminal mantığı ile gündem olması hayret ve ibret ile izleniyor.
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
Turan TOPGÜL
Turan TOPGÜL
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"Oyalı Yazma"
"Oyalı Yazma"
Bir şafak vakti at arabası ile Babam, Ben, Anam ve TATAR Emmi yola çıktı. KUŞLUK zamanı köye vardık. TATAR HOCA önde biz arkada vardık TÜRBE HOCASININ elini öptük.
Kitaplarla Yola Devam
Kitaplarla Yola Devam
Yazarımız Meral DEMİR´in kitapları beğeni ile takip ediliyor.
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar