Bu Mudur İşte Budur!
Yıllardır SİVAS kamuoyunda tartışmalara neden olan HIZLI TREN GÜZERGAHI´nın tekrar eski yerine döneceği bilgisine ulaşıldı. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin Ankara bağlamlı güvenilir haber kaynakları, sonucun yakın olduğu ve İKİ BAKAN´ın kamuoyuna bunu çok kısa zamanda açıklayacakları bilgilerini ilettiler.
Tarih: 12.1.2018 21:20:58/ 5520okunma / 15yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS kamuoyunu yıllardır meşgul eden HIZLI TREN´de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Mevcut güzergah yerine, ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılması şehir kamuoyunda büyük infial uyandırmakla birlikte, teknik olarak o bölgenin zemin sorunu ve kaynak sularının da çıkması bu güzergahın yeniden eski yerine alınmasına neden olduğu öğrenildi.

HIZLI TREN güzergahının ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılmasının çok vahim sonuçlar doğuracağını belirten konunun uzmanları, üniversite ve şehir arasında ÇİN SEDDİ vari iki katlı bir ev boyutun viyadükler ve yükseltiler meydana geleceği ve bunun da şehrin siluetini 100 yıl bozacağını dile getiriyorlardı.

SON DAKİKA olarak SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin ulaştığı bilgiler ise sevinç ile karşılandı. HIZLI TREN GÜZERGAHININ eski yerine kaydırıldığı ve en kısa zamanda bununda kamuoyuna ilan edileceği öğrenildi.

Hızlı Tren GARI´nın da mevcut garın MODERNİZE edilerek oraya inşa edilecek olması sonucunda da, şehre yeni bir ekonomik canlılık ve güzel bir görüntü kazandırılacağı bilgilerine ulaşıldı.

Avrupa başta olmak üzere Türkiye´nin pek çok ilinde HIZLI TREN istasyonlarının şehir merkezinde olduğuna vurgu yapan teknik uzmanlar, SİVAS´ın da pekala bu kervana katılarak gelişimini, devlete en az maliyetle tamamlayacak olmasının memnuniyet oluşturacağını ifade ediyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (15 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
osman ada
12.1.2018 23:33:11
Yillardir koskoca sivas halki na ragmen toplamda 3 kisi nin rant i ugruna universite ye istasyonu kurmaya calistilar halen de calisiyorlar insallah inat etmezler ki inat ederlese de bilsinler ki binlerce sivasli hizli tren in sivas a gelmesinde sucu olan bu 3 kisiyi Cumhurbaskanina şikayet ederler ben derim ki yeter yeter yeter sivasli sizden artik nefret edecek duruma geldi yaniniz da gezdirdiginiz yalakalarin sozlerine degil halk ne istiyor ne bekliyor ona kulak verin
taner
14.1.2018 02:16:37
KAYBEDİLEN ZAMANIN HESABI SORULMALI, HEM PARTİ HEMDE VATANDAŞ HESAP SORMALIDIR, AYRICA SORUMLULAR AÇIKÇA TEŞHİR EDİLMELİDİR
katibe turunç
17.1.2018 19:51:05
bu işi bu zamana kadar sürüncemde bırakanlardan hesabı sorulmalı. reis el atmasaydı 2030´a belki gelirdi, reisten allah razı olsun
ahat türkmenoğlu
12.1.2018 23:27:26
Hızlı tren hattının yerinin değişmesi inşallah gerçekleşir Heme bir an önce sivas ımızın hızlı trene kavuşması hemide kamuoyunun desteği yerine gelmiş olur şehrimiz Çin Seddi gibi bir ses nede bölünmemiş olur bu konuda Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz sivas için hayırlısı neyse inşallah o olacaktır
fatih tekir
13.1.2018 10:14:35
Böyle giderse şehir içinde 2 tane yht hattımız olacak.
hacı bey
13.1.2018 13:58:50
müteahhitten başkan olmazmış şekil a da göründüğü gibi olursada şehir için gariban için iyi olmaz müteahhit tayfası için iyi olurmuş.
sivaslı
14.1.2018 17:43:58
Sayın Ada hassasiyetiniz takdire şayan. birde bahsettiğiniz 3 kişiyi açıklayın herkes bilsin
ayşe
14.1.2018 17:47:34
kişisel menfaatleri için bir şehri bu hale getirenlerden sivaslı hesabını sormalı. 3 kuruşluk menfat yüzünden yıllar geçti.gözünüzü toprak doyuracak bilmezmisiniz
cansu
15.1.2018 21:27:45
eski yeni farketmez hangi güzergahtan gelecekse biran önce gelsin
rıfat
14.1.2018 22:34:55
Gidemediğin yer senin değildirr. Hızlı tren en kısa sürede tamamlanmalı, yoksa sivastan göç durmaz
sinan korkmaz
15.1.2018 16:11:11
sami başkanın danışmanları ekmek düşmanı
Arslan arslan
13.1.2018 23:12:54
Sadece halk arasındaki dedikodu olamaz söylenenler.rant davası olmasa şimdiye coktan yapılmıştı belki ortada bir yanlış varsa rant ugruna hesap sorulduğunu halk göemeliki içi rahat etsin yoksa sandıkta elbet sorulur. Ucu başka yerlere dokunacak diye hesap sorulmuyorsa dünya malı için Allah sorsun
centas
14.1.2018 13:38:23
anlayamadığım eski istasyon yerine gelirse erzincan a çıkış yolu sorunlu olacak.sivas son istasyon olmadığına göre eski istasyon yeri mantıklı değil..hızlı tren kablumbaga hızında sivasa girip çıkmak zorunda kalır..bence kuzey çevre yolu güzergahından girip cıksaydı doğru olurdu...şehir bölünmezdi de..uçaklar tam dolu çalışıyor ..hava alanı çok daha uzak..hızlı tren de nerde olursa olsun rağbet görür.şehrin her yerinden üniversite tek bilet ise neden bu kadar eleştirildi anlamadım..üviversite de istasyon olması okuyan okutan veya başka şehirlerden gelenlere de çok iyi olur..ankara sizin eleştirileriniz yüzünden sivasa yapmaktan vazgeçip kayseriye yaparlarsa şaşırmayacağım ..yeter kardeşim durun artık yahu..yüzlerce trilyonu çöpe attırma derdindesiniz. .sivası da devletide sevmiyormusunuz nedir.sivası seviyorsanız ve teknik olarak da mümkünse tabi araştırmalar sonucuna göre ;; eski hattı yeni tren hattının yanından geçirtip esenyurt un altına istasyon yapılsın malatya yönüne çıkışıda kolay olur.şehir tek bölünmeyle iki işi de görür. saygıalrımla..
gülhan
17.1.2018 19:46:57
resmi özel tüm kurumlar tabii ki sivaslılar bu işe sahip çıkmalı ve bir an önce tamamlanmalı
Hacı bekir
6.2.2018 23:41:27
Bu yazdığım yorumu bir yetkili okurmu bilmem ama sivas postası editörleri eminim okuyunca bu fikrimi tartışmaya açacaktır arkadaşlar hızlı tren istasyonu eski gar binası yanına yeni bir bina olarak yapılacak miş hayırlı uğurlu olsun şehrimize bence bu bina yapılırken daha büyük kompleks yapılıp otobüs terminali olarakta hizmet vermesi lazım güney tarafından otobüsler kuzey tarafından tren ulaşımda bir bütünlük olur hızlı trenden inen hemen iline ilçesine aynı yerden biner fazla masraf olmaz zaten bina biraz büyüyecek toplamda düşününce oldukça ekonomik bir yatırım olacak eski terminali doğan bey 13 milyon harcamış hiç sorun değil yıkılsın satsan 50 milyon eder orası lütfen bu konuyu tartışmaya açalım hayali bile güzel bence
Doğru Bir Adım Olur!
Doğru Bir Adım Olur!
SİVAS´ta kurulması kesinleşen BİLİM ve TEKNOLOJİ Üniversitesi için REKTÖR ataması bekleniyor. Üniversitenin kuruluş ve işleyiş mantığı göz önüne alınarak TEKNİK BİR İSMİN atanmasına kesin gözü ile bakılıyor. İLAHİYAT kökeninden gelme Prof.Dr. Ali TAŞKIN´ın geçtiğimiz gün okuyup çok etkisinde kaldığı “EMANETİ EHLİNE VERİNİZ” hadisi Şerifin´den sonra adaylık başvurusunu çekeceği iddia ediliyor.
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
FETÖ ihanet yapısının 2014 yılındaki yerel seçimlerden önce dağıttığı ve hükümeti karalayan “ASLINDA NELER OLUYOR” broşürünü FETÖ DERSANESİ “Selçuk Fen” de de dağıtıldığı lakin açılan soruşturmayı zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın örtbas ettiği iddia ediliyor. Şikayet yolu ile kayda geçen bu olayın detaylarının EMİNİYET birimlerince Cumhurbaşkanlığına ve yeni Bakan SELÇUK´a iletilip iletilmediği ise merak konusu.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar