Bu Mudur İşte Budur!
Yıllardır SİVAS kamuoyunda tartışmalara neden olan HIZLI TREN GÜZERGAHI´nın tekrar eski yerine döneceği bilgisine ulaşıldı. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin Ankara bağlamlı güvenilir haber kaynakları, sonucun yakın olduğu ve İKİ BAKAN´ın kamuoyuna bunu çok kısa zamanda açıklayacakları bilgilerini ilettiler.
Tarih: 12.1.2018 21:20:58/ 5413okunma / 15yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS kamuoyunu yıllardır meşgul eden HIZLI TREN´de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Mevcut güzergah yerine, ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılması şehir kamuoyunda büyük infial uyandırmakla birlikte, teknik olarak o bölgenin zemin sorunu ve kaynak sularının da çıkması bu güzergahın yeniden eski yerine alınmasına neden olduğu öğrenildi.

HIZLI TREN güzergahının ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılmasının çok vahim sonuçlar doğuracağını belirten konunun uzmanları, üniversite ve şehir arasında ÇİN SEDDİ vari iki katlı bir ev boyutun viyadükler ve yükseltiler meydana geleceği ve bunun da şehrin siluetini 100 yıl bozacağını dile getiriyorlardı.

SON DAKİKA olarak SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin ulaştığı bilgiler ise sevinç ile karşılandı. HIZLI TREN GÜZERGAHININ eski yerine kaydırıldığı ve en kısa zamanda bununda kamuoyuna ilan edileceği öğrenildi.

Hızlı Tren GARI´nın da mevcut garın MODERNİZE edilerek oraya inşa edilecek olması sonucunda da, şehre yeni bir ekonomik canlılık ve güzel bir görüntü kazandırılacağı bilgilerine ulaşıldı.

Avrupa başta olmak üzere Türkiye´nin pek çok ilinde HIZLI TREN istasyonlarının şehir merkezinde olduğuna vurgu yapan teknik uzmanlar, SİVAS´ın da pekala bu kervana katılarak gelişimini, devlete en az maliyetle tamamlayacak olmasının memnuniyet oluşturacağını ifade ediyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (15 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
osman ada
12.1.2018 23:33:11
Yillardir koskoca sivas halki na ragmen toplamda 3 kisi nin rant i ugruna universite ye istasyonu kurmaya calistilar halen de calisiyorlar insallah inat etmezler ki inat ederlese de bilsinler ki binlerce sivasli hizli tren in sivas a gelmesinde sucu olan bu 3 kisiyi Cumhurbaskanina şikayet ederler ben derim ki yeter yeter yeter sivasli sizden artik nefret edecek duruma geldi yaniniz da gezdirdiginiz yalakalarin sozlerine degil halk ne istiyor ne bekliyor ona kulak verin
taner
14.1.2018 02:16:37
KAYBEDİLEN ZAMANIN HESABI SORULMALI, HEM PARTİ HEMDE VATANDAŞ HESAP SORMALIDIR, AYRICA SORUMLULAR AÇIKÇA TEŞHİR EDİLMELİDİR
katibe turunç
17.1.2018 19:51:05
bu işi bu zamana kadar sürüncemde bırakanlardan hesabı sorulmalı. reis el atmasaydı 2030´a belki gelirdi, reisten allah razı olsun
ahat türkmenoğlu
12.1.2018 23:27:26
Hızlı tren hattının yerinin değişmesi inşallah gerçekleşir Heme bir an önce sivas ımızın hızlı trene kavuşması hemide kamuoyunun desteği yerine gelmiş olur şehrimiz Çin Seddi gibi bir ses nede bölünmemiş olur bu konuda Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz sivas için hayırlısı neyse inşallah o olacaktır
fatih tekir
13.1.2018 10:14:35
Böyle giderse şehir içinde 2 tane yht hattımız olacak.
hacı bey
13.1.2018 13:58:50
müteahhitten başkan olmazmış şekil a da göründüğü gibi olursada şehir için gariban için iyi olmaz müteahhit tayfası için iyi olurmuş.
sivaslı
14.1.2018 17:43:58
Sayın Ada hassasiyetiniz takdire şayan. birde bahsettiğiniz 3 kişiyi açıklayın herkes bilsin
ayşe
14.1.2018 17:47:34
kişisel menfaatleri için bir şehri bu hale getirenlerden sivaslı hesabını sormalı. 3 kuruşluk menfat yüzünden yıllar geçti.gözünüzü toprak doyuracak bilmezmisiniz
cansu
15.1.2018 21:27:45
eski yeni farketmez hangi güzergahtan gelecekse biran önce gelsin
rıfat
14.1.2018 22:34:55
Gidemediğin yer senin değildirr. Hızlı tren en kısa sürede tamamlanmalı, yoksa sivastan göç durmaz
sinan korkmaz
15.1.2018 16:11:11
sami başkanın danışmanları ekmek düşmanı
Arslan arslan
13.1.2018 23:12:54
Sadece halk arasındaki dedikodu olamaz söylenenler.rant davası olmasa şimdiye coktan yapılmıştı belki ortada bir yanlış varsa rant ugruna hesap sorulduğunu halk göemeliki içi rahat etsin yoksa sandıkta elbet sorulur. Ucu başka yerlere dokunacak diye hesap sorulmuyorsa dünya malı için Allah sorsun
centas
14.1.2018 13:38:23
anlayamadığım eski istasyon yerine gelirse erzincan a çıkış yolu sorunlu olacak.sivas son istasyon olmadığına göre eski istasyon yeri mantıklı değil..hızlı tren kablumbaga hızında sivasa girip çıkmak zorunda kalır..bence kuzey çevre yolu güzergahından girip cıksaydı doğru olurdu...şehir bölünmezdi de..uçaklar tam dolu çalışıyor ..hava alanı çok daha uzak..hızlı tren de nerde olursa olsun rağbet görür.şehrin her yerinden üniversite tek bilet ise neden bu kadar eleştirildi anlamadım..üviversite de istasyon olması okuyan okutan veya başka şehirlerden gelenlere de çok iyi olur..ankara sizin eleştirileriniz yüzünden sivasa yapmaktan vazgeçip kayseriye yaparlarsa şaşırmayacağım ..yeter kardeşim durun artık yahu..yüzlerce trilyonu çöpe attırma derdindesiniz. .sivası da devletide sevmiyormusunuz nedir.sivası seviyorsanız ve teknik olarak da mümkünse tabi araştırmalar sonucuna göre ;; eski hattı yeni tren hattının yanından geçirtip esenyurt un altına istasyon yapılsın malatya yönüne çıkışıda kolay olur.şehir tek bölünmeyle iki işi de görür. saygıalrımla..
gülhan
17.1.2018 19:46:57
resmi özel tüm kurumlar tabii ki sivaslılar bu işe sahip çıkmalı ve bir an önce tamamlanmalı
Hacı bekir
6.2.2018 23:41:27
Bu yazdığım yorumu bir yetkili okurmu bilmem ama sivas postası editörleri eminim okuyunca bu fikrimi tartışmaya açacaktır arkadaşlar hızlı tren istasyonu eski gar binası yanına yeni bir bina olarak yapılacak miş hayırlı uğurlu olsun şehrimize bence bu bina yapılırken daha büyük kompleks yapılıp otobüs terminali olarakta hizmet vermesi lazım güney tarafından otobüsler kuzey tarafından tren ulaşımda bir bütünlük olur hızlı trenden inen hemen iline ilçesine aynı yerden biner fazla masraf olmaz zaten bina biraz büyüyecek toplamda düşününce oldukça ekonomik bir yatırım olacak eski terminali doğan bey 13 milyon harcamış hiç sorun değil yıkılsın satsan 50 milyon eder orası lütfen bu konuyu tartışmaya açalım hayali bile güzel bence
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Türkiye´nin en büyük 10 bin kişilik yurt projesi yavaş yavaş bitiyor. Yurdun önünden geçen FADLUM IRMAĞI ise, alt baştaki köprüye kadar AKSU vari ıslah edilmeyi bekliyor. DSİ ve Belediye ortak girişimi ile burasının elden geçirilmesi durumunda şehre çok önemli bir kazanım sağlanması gerçekleştirilebilir. Burada Vali GÜL´ün bu ırmağı mimarlara projelendirerek hayata geçirmesi durumunda, SİVAS tarihine geçeceği belirtiliyor.
Parçalar Birleşiyor!
Parçalar Birleşiyor!
Darbeci SİSİ ile FETÖ işbirliği yavaş yavaş deşifre olmaya başladı.SİSİ´nin çocukları, torunları ve akrabalarının FETÖ´nün MISIR´da açtığı “SELAHATTİN”Kolejinde okudukları ortaya çıktı.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Bir Tiyatro Denemesi
Bir Tiyatro Denemesi
SİVAS´a gelir gelmez oturduğu lojmanın eşyalarını değiştiren ve bu eşyaları DEVLETE ödettirmek için Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine baskı uygulayan ALTINSOY´un, bunu ödettiremediği biliniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Savunma Bakanı olduğu zamanlarda ATAK HELİKOPTERİ başta olmak üzere yerli ve milli silah sanayinin gelişmesi için elinden gelen yapan hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın, Milli Savunma Komisyonu Başkanı olması yerinde bir adım olarak takdir edildi.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Bir medeniyet mimarı olan Sezai KARAKOÇ, nesilleri aydınlatmaya devam ediyor. Fikirleri ile öte ufukların daha ötesinin müjdesini veren Filozof KARAKOÇ, asırlara hükmeden soy bir duruşundan da taviz vermeyerek, düşünce kozasını bilgi ve hikmetle örüyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.Neden burasının turizme kazandırılmadığı bilinmiyor.
BAKAN İle Görüşecekler!
BAKAN İle Görüşecekler!
MANİSA´da görev yaparken ismi “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” ile “akçeli işlere karışan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç elde etmek, kumpaslar organize etmek, FETÖ dosyalarını kapatmak için vatanperver müfettişlere telkinde bulunmak, MİLLİ EĞİTİM´in sağlam masalarını bir firmaya değiştirtmek gibi pek çok iddia ile müfettiş soruşturması geçirmişti. Müfettiş raporlarında suçu subuta eren ALTINSOY, Sivas´tan alınarak ADANA´da görevlendirilmişti. Şimdi ise ADANALILAR´ın, ALTINSOY´un görevden alınması için Milli Eğitim Bakanı ile görüşecekleri bilgilerine ulaşıldı.
Kedi Burdaysa Et Nerde?
Kedi Burdaysa Et Nerde?
OSB´de bulunan İTFAİYE BİNASI´nın devri gizemini koruyor.Devre dair şuana kadar ödenmiş bir paraya dair dekont veya bir belge kamuoyuna açıklanmadı.İTFAİYE Binasını OSB´nin yaptığı iddia edilirken, devralanların suskunları merak konusu.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
Haçlı BATI´nın organize ettiği Srebrenitsa Katliamı anma günü olan 11 Temmuz, yine hüzünlü geçti. 11 Temmuz 1995 günü Avrupa´nın göbeğinde gerçekleşen katliam, BOSNA da soykırımın da en kanlı göstergesi olarak kayıtlara geçti.
Eller Aya, Sivas Yaya!
Eller Aya, Sivas Yaya!
TURİZMİN “T” sinin olmadığı şehre SİVAS´ı mahkum eden Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün ne yaptığı merak ediliyor. Pek çok şehre akın akın turist uğrarken, SİVAS´ta ise yaprak kımıldamıyor. Yıllardır “koltuklarını” korunmaktan başka şehre bir değer katmayanlara daha ne zamana kadar müsaade edileceği en büyük soru işareti.
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars´ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars´ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti. Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. İşte 1914-1918 Sarıkamış ve Kafkas Cephesinde Şehit olan Sivaslıların isim listesi
MURSİ´ye Selam...
MURSİ´ye Selam...
MISIR´da Batı ve ABD destekli bir darbe ile devrilen seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed MURSİ, hasta olmasına rağmen tecritte.Ömrünü halkına adayan Cumhurbaşkanı MURSİ, SİVAS´ta da yakından takip ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar