Bu Mudur İşte Budur!
Yıllardır SİVAS kamuoyunda tartışmalara neden olan HIZLI TREN GÜZERGAHI´nın tekrar eski yerine döneceği bilgisine ulaşıldı. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin Ankara bağlamlı güvenilir haber kaynakları, sonucun yakın olduğu ve İKİ BAKAN´ın kamuoyuna bunu çok kısa zamanda açıklayacakları bilgilerini ilettiler.
Tarih: 12.1.2018 21:20:58/ 5228okunma / 15yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS kamuoyunu yıllardır meşgul eden HIZLI TREN´de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Mevcut güzergah yerine, ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılması şehir kamuoyunda büyük infial uyandırmakla birlikte, teknik olarak o bölgenin zemin sorunu ve kaynak sularının da çıkması bu güzergahın yeniden eski yerine alınmasına neden olduğu öğrenildi.

HIZLI TREN güzergahının ÜNİVERSİTE tarafına kaydırılmasının çok vahim sonuçlar doğuracağını belirten konunun uzmanları, üniversite ve şehir arasında ÇİN SEDDİ vari iki katlı bir ev boyutun viyadükler ve yükseltiler meydana geleceği ve bunun da şehrin siluetini 100 yıl bozacağını dile getiriyorlardı.

SON DAKİKA olarak SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin ulaştığı bilgiler ise sevinç ile karşılandı. HIZLI TREN GÜZERGAHININ eski yerine kaydırıldığı ve en kısa zamanda bununda kamuoyuna ilan edileceği öğrenildi.

Hızlı Tren GARI´nın da mevcut garın MODERNİZE edilerek oraya inşa edilecek olması sonucunda da, şehre yeni bir ekonomik canlılık ve güzel bir görüntü kazandırılacağı bilgilerine ulaşıldı.

Avrupa başta olmak üzere Türkiye´nin pek çok ilinde HIZLI TREN istasyonlarının şehir merkezinde olduğuna vurgu yapan teknik uzmanlar, SİVAS´ın da pekala bu kervana katılarak gelişimini, devlete en az maliyetle tamamlayacak olmasının memnuniyet oluşturacağını ifade ediyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur
Okuyucu Yorumları (15 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
osman ada
12.1.2018 23:33:11
Yillardir koskoca sivas halki na ragmen toplamda 3 kisi nin rant i ugruna universite ye istasyonu kurmaya calistilar halen de calisiyorlar insallah inat etmezler ki inat ederlese de bilsinler ki binlerce sivasli hizli tren in sivas a gelmesinde sucu olan bu 3 kisiyi Cumhurbaskanina şikayet ederler ben derim ki yeter yeter yeter sivasli sizden artik nefret edecek duruma geldi yaniniz da gezdirdiginiz yalakalarin sozlerine degil halk ne istiyor ne bekliyor ona kulak verin
taner
14.1.2018 02:16:37
KAYBEDİLEN ZAMANIN HESABI SORULMALI, HEM PARTİ HEMDE VATANDAŞ HESAP SORMALIDIR, AYRICA SORUMLULAR AÇIKÇA TEŞHİR EDİLMELİDİR
katibe turunç
17.1.2018 19:51:05
bu işi bu zamana kadar sürüncemde bırakanlardan hesabı sorulmalı. reis el atmasaydı 2030´a belki gelirdi, reisten allah razı olsun
ahat türkmenoğlu
12.1.2018 23:27:26
Hızlı tren hattının yerinin değişmesi inşallah gerçekleşir Heme bir an önce sivas ımızın hızlı trene kavuşması hemide kamuoyunun desteği yerine gelmiş olur şehrimiz Çin Seddi gibi bir ses nede bölünmemiş olur bu konuda Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz sivas için hayırlısı neyse inşallah o olacaktır
fatih tekir
13.1.2018 10:14:35
Böyle giderse şehir içinde 2 tane yht hattımız olacak.
hacı bey
13.1.2018 13:58:50
müteahhitten başkan olmazmış şekil a da göründüğü gibi olursada şehir için gariban için iyi olmaz müteahhit tayfası için iyi olurmuş.
sivaslı
14.1.2018 17:43:58
Sayın Ada hassasiyetiniz takdire şayan. birde bahsettiğiniz 3 kişiyi açıklayın herkes bilsin
ayşe
14.1.2018 17:47:34
kişisel menfaatleri için bir şehri bu hale getirenlerden sivaslı hesabını sormalı. 3 kuruşluk menfat yüzünden yıllar geçti.gözünüzü toprak doyuracak bilmezmisiniz
cansu
15.1.2018 21:27:45
eski yeni farketmez hangi güzergahtan gelecekse biran önce gelsin
rıfat
14.1.2018 22:34:55
Gidemediğin yer senin değildirr. Hızlı tren en kısa sürede tamamlanmalı, yoksa sivastan göç durmaz
sinan korkmaz
15.1.2018 16:11:11
sami başkanın danışmanları ekmek düşmanı
Arslan arslan
13.1.2018 23:12:54
Sadece halk arasındaki dedikodu olamaz söylenenler.rant davası olmasa şimdiye coktan yapılmıştı belki ortada bir yanlış varsa rant ugruna hesap sorulduğunu halk göemeliki içi rahat etsin yoksa sandıkta elbet sorulur. Ucu başka yerlere dokunacak diye hesap sorulmuyorsa dünya malı için Allah sorsun
centas
14.1.2018 13:38:23
anlayamadığım eski istasyon yerine gelirse erzincan a çıkış yolu sorunlu olacak.sivas son istasyon olmadığına göre eski istasyon yeri mantıklı değil..hızlı tren kablumbaga hızında sivasa girip çıkmak zorunda kalır..bence kuzey çevre yolu güzergahından girip cıksaydı doğru olurdu...şehir bölünmezdi de..uçaklar tam dolu çalışıyor ..hava alanı çok daha uzak..hızlı tren de nerde olursa olsun rağbet görür.şehrin her yerinden üniversite tek bilet ise neden bu kadar eleştirildi anlamadım..üviversite de istasyon olması okuyan okutan veya başka şehirlerden gelenlere de çok iyi olur..ankara sizin eleştirileriniz yüzünden sivasa yapmaktan vazgeçip kayseriye yaparlarsa şaşırmayacağım ..yeter kardeşim durun artık yahu..yüzlerce trilyonu çöpe attırma derdindesiniz. .sivası da devletide sevmiyormusunuz nedir.sivası seviyorsanız ve teknik olarak da mümkünse tabi araştırmalar sonucuna göre ;; eski hattı yeni tren hattının yanından geçirtip esenyurt un altına istasyon yapılsın malatya yönüne çıkışıda kolay olur.şehir tek bölünmeyle iki işi de görür. saygıalrımla..
gülhan
17.1.2018 19:46:57
resmi özel tüm kurumlar tabii ki sivaslılar bu işe sahip çıkmalı ve bir an önce tamamlanmalı
Hacı bekir
6.2.2018 23:41:27
Bu yazdığım yorumu bir yetkili okurmu bilmem ama sivas postası editörleri eminim okuyunca bu fikrimi tartışmaya açacaktır arkadaşlar hızlı tren istasyonu eski gar binası yanına yeni bir bina olarak yapılacak miş hayırlı uğurlu olsun şehrimize bence bu bina yapılırken daha büyük kompleks yapılıp otobüs terminali olarakta hizmet vermesi lazım güney tarafından otobüsler kuzey tarafından tren ulaşımda bir bütünlük olur hızlı trenden inen hemen iline ilçesine aynı yerden biner fazla masraf olmaz zaten bina biraz büyüyecek toplamda düşününce oldukça ekonomik bir yatırım olacak eski terminali doğan bey 13 milyon harcamış hiç sorun değil yıkılsın satsan 50 milyon eder orası lütfen bu konuyu tartışmaya açalım hayali bile güzel bence
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar