Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


sivaslı
3.11.2016 01:40:34
dünyada örneği var mı acaba. çok övülmüş bu proje de ilk bizde mi yapılıyor. bir hastane 2 okul bir halk eğitim merkezinin yıkılıp yerine park yapılması bana çok garip geldi de. şehrin ekonomisine ne kazandıracak şimdi bu proje.

Cetin ozdemir
3.11.2016 02:56:42
Cok guzel ve yerinde bir girişim. Bu alanın içerisine bir egitim müzesi,bir saglık müzesi ve bir askeri müze de yapılabileceğini dusunuyorum. Ayrıca Eğitim Muzesiyle entegre bir Planetaryum da yapılabılse kultur turizmi acısından buyuk bir cekicilige kavustuturulabir. Emegi gececek herkese peşinen tesekkurler.

taner
4.11.2016 00:45:07
İYİ GÜZELDE, ŞEHİR ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLE DOLU,İSTİHDAM ADINA BELEDİYE VALİLİK , BAKANLAR NE YAPMIŞ YADA YAPACAK BİRAZDA BUNLARI KONUŞALIM, MESAİ GÜNÜNDE BİLE KALDIRIMLARDA İŞSİZLERDEN GEÇİLMİYOR, MANTIKLI OLALIM LÜTFEN,

Anahtar Kelimeler: Mudur İşte Budur

Bu Mudur İşte Budur!

SİVAS, son yılların en önemli projesi ile gündemde. Bakan İsmet YILMAZ´ın desteği ve Vali Davut GÜL´ün düğmeye basması ile ?ŞEHİR PARKI?projesi start aldı. Türkiye´nin en büyük meydanı olacak olan proje tamamlandığında, Sivas´ın gerçekten bir şehir kimliğ

 

Yıllardır rutin dışına çıkamayan şehir son zamanlarda önemli projeleri konuşuyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın maddi ve manevi desteği ve şehir ayağında Vali GÜL´ün bizzat müdahil olması ile dev adım atıldı.

Kent Meydanı´na ilaveten yeni bir meydan oluşturma ve buralarda şehrin kültürel ve sanatsal dokusunun yaşatılacak olması memnuniyet oluşturuyor.

Halk Eğitim Merkezini, Kızılırmak İlkokulunu ve Numune Hastanesinin kaldırılarak altının oto park yapılacağı ve yeşil alanlı bir taş sanat eserlerinin ilave edileceği bilgisine ulaşıldı.

Proje kapsamında yıkılacak olan Kızılırmak ve Halk Eğitim Merkezi binalarının Endüstri Meslek Lisesi´nin olduğu yere yapılacağı diğer yandan açık cezaevinin de müzeye dönüştürülerek turizm amaçlı bir görüntü ortaya çıkarılacağı belirtildi.

170 bin metrekarelik bir alan ortaya çıkacağı ve oluşturulacak sosyal donatıların ise taş işçiliği ile yapılacak olması tarihi Valilik binası ile bir bütünlük oluşturacağı ve böylelikle, meydanın MARDİN vari muhteşem bir görüntüyü yansıtacağı vurgulanmakta.