Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Diğer buluşmamızda daha farklı konulara agresif ve rakamsal değerlere yer vereceğim.
Tarih: 27.3.2018 19:21:01/ 3021okunma / 11yorum

 

Sorunlara çözüm bekleyen, çalışanların karşısına kocaman bir hayal kırıklığı ile çıkmak ve onlara hitap ederken,(EDEBİLİRSENİZ) o bakışlar altında ezilmemek.

Yüreğini ortaya koyabilmek herşeye......

Garip bir duygu olsa gerek...

Koltuk sevdasında olanlar ,kendilerini ona siper gibi gösterirler,ne acı.Aslında korunan kendi çıkarlarıdır. Bu yapının arkasında kalan idarecinin akibetinin muazzam olma şansı yok. Altı ayda ekip oluşturdunuz,altı ayda çiçek böçek kabulune zaman ayırdınız.Artık bahar geldi. Neler yaptık veya yapılanların ne kadarı sizlere iletilmekte. İdari ekibinizi oluşturdunuz,müdür ve yardımcıları ,çok normal.Peki yardımcının altında 10 kişilik kordinasyon ekibi neden?

Bunlar olacaksa idareci neden var.Hepsi sağlık calışanı , serviste calışması gerekirken ,nöbet tutması gerekirken neden çalışanları bunlara ezdiriyorsunuz.İdareciler ne yapar o zaman..Zaten çoğu bahçede sigara molasında....

İşe yarayacakları da pasifize ettiniz,ordan oraya gönderdiniz. İdareci Göreve geldiğinde bu personel yığılmasından rahatsızsa; Şİmdi ne değişti.Peki bu gibi torpilli sağlık personellerinin rahat ve nöbetsiz yerde çalışması sonucu devlet bütcesine ne kadar ekstra nöbet parası yüklenmekte.Dudak ucurtan rakam telafuz edilmekte......!

BU KADAR UZMAN ,BU KADAR SORUMLU,BU KADAR KORDİNATÖR,BU KADAR SENDİKACI.Çal garibe ,vur garibe.

İnsanlar çocuklarını göremez oldu,Birileri sürünürken ,birileri etli budlu sabah kahvaltılarında,sonrada hesap sormaya . Kime;çalışana .Sizde buna göz yumuyorsunuz. İnsanların vebali,sizi ne zaman rahatsız edecek.....

Numune hastanesi, SGK gelirlerini artırmak ve doktorların döner performasını artırmak için,Kadın doğum polikliniğinde ,her hastaya USG istendiği,Nöroloji polikliniğinde EEG ve EMG istendiği ,bunun gibi polikliniklerde hasta sayısının 1 saatte 100 lü sayılara ulaştığı!!söylentileri aldı başını gidiyor.İnşallah bunların aslı yoktur.Varsa SGK da bunu görür herhalde..........Görmese de muhakkak duyar.........

Ayrıca bazı “ablalarının” müdür olma hayalleri olmayınca ,şimdide müdür yardımcısı olacaklarmış.Neler oluyor,çözülmez bir hal var.Kim bunların referansı ...

Size güvenen insanlar artık şüpheyle bakıyor.Etrafınızdaki kalenin dışına cıkmanız ve atadıklarınızla değil,size güvenenlerle ,liyakat sahipleriyle bu konuları istişare etmezseniz,birilerinin dediği gibi Haziran Temmuz zor olur.

Bunun gercekleşmesini isteyen arkadaşlar her gün kulis çalışmaları yapmaktalar...!

Diğer buluşmamızda daha farklı konulara agresif ve rakamsal değerlere yer vereceğim. Liyakatsizlik kriterinin ön planda olduğu, haklının hakkının verilmediği halde,Güler yüzle görevini yapan ,mobbing e maruz kalsa da ,sendika yöneticileri tarafından hakarete uğrasa da!!

Yılmadan,Bayrak ,Vatan sevdasıyla görevini devam ettiren bu camianın vefakar, fedakar insanlarına selam ve saygılarımı sunuyorum.

SİVAS POSTASI HER ZAMAN MAZLUMUN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEK........
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İddialar Doğru Olmamalı
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşar Rende
28.3.2018 11:22:33
SAĞLIK TEŞKİLATI TEK KELİME İLE BERBATTTTT.
saglikcı
28.3.2018 09:12:01
Hayatında bir defa hasta görmemiş kişileri,sağlık çalışanlarına müdür yaptınız. Hergün egolarını tatmin ediyorlar.Psikolojik tedavi gören yöneticilerle insanları bu şehirden yıldırdınız. Yazıklar olsun.
ceylangözlüm
25.3.2018 23:59:41
süleymancılar ve şarkışlalılar yönetici oldular sivasın anasını ağlatıyorlar. hayırlı olsun
Saglikekibi
28.3.2018 20:54:24
Doktor dunya kadar para aliyor diger calisanlar eziliyor gece gunduz nobet turuyor hastayla birebir kaliyor hep bunu hic dile getiren yok kenardan kenardan oynuyorsunuz hep bu haberide kimin ekmegine bal surmek icin yaptiniz kim bilir isin icine girin nerde kimler calismadan yatark para kazaniyor once arastirin ne yazacaginizi bilin oyle haber yapin saglikciyi savunun edebiyat yapmayin
sedat
28.3.2018 00:05:14
MASA KAPMACAYI BIRAKIP HASTALARIN UZAYIP GİDEN KUYRUKLARINA ACİL ÇÖZÜM BULUNMALIDIR, HER TARAF 2002 ÖNCESİ GİBİ, ÇOK YOĞUN VE HİJYEN DÜZEN HİÇ YOK. TEK HASTANEYE BU MİLLETİ MAHKUM EDENLERİ ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. SEÇİM ZAMANIDA MİLLET GEREĞİNİ YAPMALIDIR.
vatandaş
29.3.2018 22:08:30
yorumlara bakıyorumda ..desenize sağlık il müdürlüğü terikatcıların elinde onlar yönetiyor..
vatandaş
29.3.2018 22:26:00
Bunlar güç merkezi değiştikçe durum ve duruşlarını değiştiren her rüzgara karşı yelken açan dengesiz ve kaypaklardır. Sürekli güce yakın olan, güce doğru dönen ve döndükçe fırıldaklaşan ve fırıldaklaştıkça şanzıman dağıtan silik, şahsiyete arızalı tiplerdir. Müslüman´ın her türlü duruşunu ve tavrını inanç ve akidesi belirler, makamı ve mevkii, şan ve şöhreti, mal ve serveti değil.
KERİM
26.3.2018 18:47:06
İlimizin büyüklerinin bir takım cemaatçilere gerçek vatan evlatlarına operasyon çektirerek yerleştirdikleri hemşirelerden müdürler liyakatsiz kadrolar var iş yok ihaleler çıkmıyor seçim önü yaptığınız hatalar bu milleti sağlığından edecek sayın büyüklerim ...
sağlıkcıı
29.3.2018 00:14:07
sadece süleymancılar mı,menzili neden söylemiyorsun. ve bu menzilcilerde ne hikmettir her dönem yönetici..
tarikatçılar
31.3.2018 12:59:13
bu dönem güler yüze önem vermişler . hep sessiz, sakin, mıymıntı, bi halttan anlamayan ama kendini iyi pazarlayan adamları yönetici yapmışlar. suzi eyüp erhan kadir mehmet demir bunları toplasan bi tane iyi bir yönetici çıkmaz . ikisini sskdan bilirim. iyi insanlar ama 3 koyun ver 3 ünüde kaybederler. yumuşak yüzlü olmak sivas gibi asil bir şehrin sağlık teşkilatını yönetmeye yetmez. adamda biraz vizyon, misyon, kalite, bilgi olmalı. yoksa ben başkanım demeyle başkan olunsaydı sallasan başkana değerdi.
...
3.5.2018 08:34:27
Sivas, bakanından kurtulmadıkça Sivas´ı kimse kurtaramaz. İnşallah yeni kabinede yer almaz da Sivas rahat bir nefes alır. Kurumlarımız çok çekti bu adamdan
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Nikah Kıyacak Değiliz!
Nikah Kıyacak Değiliz!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Yeni Oluşum ve Abdullah GÜL!
Yeni Oluşum ve Abdullah GÜL!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Haydi TİYATROYA!
Haydi TİYATROYA!
“BEYAZ HÜZÜN” SİVASLI Tiyatro severlerle CUMARTESİ ve PAZARTESİ Günü buluşuyor.
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Ferhatbostan Mahallesi, Sait Paşa Caddesi, Çıkmaz Sokak 143 Numaralı üzerinde loğ taşı olan toprak bacalı, kerpiç duvarlı, dışı saman karışımlı çamur sıvalı, iç odaları da saman karışımlı çamur sıvalı ve üzeri birkaç kat kireç badanalı evimize geldim.
"Dönme Dolap"
"Dönme Dolap"
Sabah Lunapark´´a giden görevliler sandalyelerin hâlâ dönmekte olduğunu görmüşler. Bekçilerin ikisi de ölmüştü…”
Arife Ana
Arife Ana
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
Büyük emeklerle hazırlanan “Ufka Yolculuk” Bilgi Kültür Yarışmasında sona gelindi. 17 Mart Pazar Günü yapılacak sınav ile maraton tamamlanacak.
Hayat İşte...
Hayat İşte...
Maharetli ellerde işlenilen her şey,hayatı renklendirir!
Düşman Etmedi Bize, Bizim Ettiğimizi!
Düşman Etmedi Bize, Bizim Ettiğimizi!
Haydar MERMER Yazdı!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar