Bu CAMİ´de Reklam Yok Değil mi?
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılması için bir araya gelip kamuoyuna görüş beyan eden 41 STK´nın, orasının yıkılmasındaki payı konuşulmaya devam ediyor. KOCA alan korunduğu taktirde hem cami için hem de tarihi Numune Binası için yetecekken, “NUMUNE yıkılmasın” diyenleri CAMİYE karşılar diye algı oluşturan STK ların, akla ziyan beyanatlarının entelektüel derinliği tartışılıyor.
Tarih: 29.5.2018 19:15:21/ 1268okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta derinlikli fikir ve entelektüel ufuk konusunda her daim sorgulanan STK´ların özellikle HIZLI TREN GÜZERGAHI değişikliği nedeniyle kaybedilen maddi zarar konusunda ses çıkarmamaları hep eleştirilmişti.

Hatta şehirdeki LİYAKATSIZ atamalar ve kayırmacılıklar konusunda “KUL HAKKI VE ADALET” esaslı bir görüş bildirme becerisi gösteremeyen STK´ların, KAHVALTI buluşmalarını üstün bir başarı ile hayata geçirmeleri takdir ediliyor.

NUMUNE HASTANESİ´nin yıkılıp yerine CAMİ yapılsın diye bir araya geldikleri bilinirken, içlerinde akıl ve vicdan sahibi birilerinin NUMUNE de kalsın deme duyarlılığında bulunup bulunmadıkları merak ediliyor.

Sivas AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİNDE parasızlık nedeniyle bitirilemeyen CAMİ konusunda geçtiğimiz aylarda 41 STK´ya çağrıda bulunmuş ve bu camiye el atmalarını istemiştik. Aradan epey bir zaman geçmesine rağmen 41 STK´nın bu minvalde bir girişim içinde olmamaları “yoksa bunlar camiye karşı mı” ironisinin yapılmasına neden oldu.

AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde insanların küçük bağışları ile devam eden camide, “reklam, gösteriş, şaşa” olmadığı için 41 STK´nın ilgi alanı dışında olabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CAMİ Reklam Değil
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
1.6.2018 01:53:47
İyi baba iyi kardeş iyi evlat iyi abi iyi anne iyi abla iyi arkadaş olmak meselesi değil Kamuda STK larda sorumluluk almak yönetici olmak sonuçta tıpkı kendileri nasıl Allaha kulsa sorumlu oldukları yöneticisi oldukları insanlarda Allaha kul bu nedenle hesap çok çetin olacak kul hakkıyla gelmeyen diyen Allahın huzuruna çıkılabilecek haklı haktan yana haklıdan yana tavrın eylemin hangi yüzle çıkılacaksa o tavrın o yüzün adamı olmak gerek. Tanıdıklarım açısından söylüyorum sorumlu oldukları emanetlerindeki kurumlar ve insanlar nedeniyle kul hakkı gerçeğinde işleri çok zor hem de çok zor.
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar