Bu CAMİ´de Reklam Yok Değil mi?
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılması için bir araya gelip kamuoyuna görüş beyan eden 41 STK´nın, orasının yıkılmasındaki payı konuşulmaya devam ediyor. KOCA alan korunduğu taktirde hem cami için hem de tarihi Numune Binası için yetecekken, “NUMUNE yıkılmasın” diyenleri CAMİYE karşılar diye algı oluşturan STK ların, akla ziyan beyanatlarının entelektüel derinliği tartışılıyor.
Tarih: 29.5.2018 19:15:21/ 1504okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta derinlikli fikir ve entelektüel ufuk konusunda her daim sorgulanan STK´ların özellikle HIZLI TREN GÜZERGAHI değişikliği nedeniyle kaybedilen maddi zarar konusunda ses çıkarmamaları hep eleştirilmişti.

Hatta şehirdeki LİYAKATSIZ atamalar ve kayırmacılıklar konusunda “KUL HAKKI VE ADALET” esaslı bir görüş bildirme becerisi gösteremeyen STK´ların, KAHVALTI buluşmalarını üstün bir başarı ile hayata geçirmeleri takdir ediliyor.

NUMUNE HASTANESİ´nin yıkılıp yerine CAMİ yapılsın diye bir araya geldikleri bilinirken, içlerinde akıl ve vicdan sahibi birilerinin NUMUNE de kalsın deme duyarlılığında bulunup bulunmadıkları merak ediliyor.

Sivas AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİNDE parasızlık nedeniyle bitirilemeyen CAMİ konusunda geçtiğimiz aylarda 41 STK´ya çağrıda bulunmuş ve bu camiye el atmalarını istemiştik. Aradan epey bir zaman geçmesine rağmen 41 STK´nın bu minvalde bir girişim içinde olmamaları “yoksa bunlar camiye karşı mı” ironisinin yapılmasına neden oldu.

AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde insanların küçük bağışları ile devam eden camide, “reklam, gösteriş, şaşa” olmadığı için 41 STK´nın ilgi alanı dışında olabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CAMİ Reklam Değil
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
1.6.2018 01:53:47
İyi baba iyi kardeş iyi evlat iyi abi iyi anne iyi abla iyi arkadaş olmak meselesi değil Kamuda STK larda sorumluluk almak yönetici olmak sonuçta tıpkı kendileri nasıl Allaha kulsa sorumlu oldukları yöneticisi oldukları insanlarda Allaha kul bu nedenle hesap çok çetin olacak kul hakkıyla gelmeyen diyen Allahın huzuruna çıkılabilecek haklı haktan yana haklıdan yana tavrın eylemin hangi yüzle çıkılacaksa o tavrın o yüzün adamı olmak gerek. Tanıdıklarım açısından söylüyorum sorumlu oldukları emanetlerindeki kurumlar ve insanlar nedeniyle kul hakkı gerçeğinde işleri çok zor hem de çok zor.
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar