Bu CAMİ´de Reklam Yok Değil mi?
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılması için bir araya gelip kamuoyuna görüş beyan eden 41 STK´nın, orasının yıkılmasındaki payı konuşulmaya devam ediyor. KOCA alan korunduğu taktirde hem cami için hem de tarihi Numune Binası için yetecekken, “NUMUNE yıkılmasın” diyenleri CAMİYE karşılar diye algı oluşturan STK ların, akla ziyan beyanatlarının entelektüel derinliği tartışılıyor.
Tarih: 29.5.2018 19:15:21/ 1368okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta derinlikli fikir ve entelektüel ufuk konusunda her daim sorgulanan STK´ların özellikle HIZLI TREN GÜZERGAHI değişikliği nedeniyle kaybedilen maddi zarar konusunda ses çıkarmamaları hep eleştirilmişti.

Hatta şehirdeki LİYAKATSIZ atamalar ve kayırmacılıklar konusunda “KUL HAKKI VE ADALET” esaslı bir görüş bildirme becerisi gösteremeyen STK´ların, KAHVALTI buluşmalarını üstün bir başarı ile hayata geçirmeleri takdir ediliyor.

NUMUNE HASTANESİ´nin yıkılıp yerine CAMİ yapılsın diye bir araya geldikleri bilinirken, içlerinde akıl ve vicdan sahibi birilerinin NUMUNE de kalsın deme duyarlılığında bulunup bulunmadıkları merak ediliyor.

Sivas AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİNDE parasızlık nedeniyle bitirilemeyen CAMİ konusunda geçtiğimiz aylarda 41 STK´ya çağrıda bulunmuş ve bu camiye el atmalarını istemiştik. Aradan epey bir zaman geçmesine rağmen 41 STK´nın bu minvalde bir girişim içinde olmamaları “yoksa bunlar camiye karşı mı” ironisinin yapılmasına neden oldu.

AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde insanların küçük bağışları ile devam eden camide, “reklam, gösteriş, şaşa” olmadığı için 41 STK´nın ilgi alanı dışında olabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CAMİ Reklam Değil
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
1.6.2018 01:53:47
İyi baba iyi kardeş iyi evlat iyi abi iyi anne iyi abla iyi arkadaş olmak meselesi değil Kamuda STK larda sorumluluk almak yönetici olmak sonuçta tıpkı kendileri nasıl Allaha kulsa sorumlu oldukları yöneticisi oldukları insanlarda Allaha kul bu nedenle hesap çok çetin olacak kul hakkıyla gelmeyen diyen Allahın huzuruna çıkılabilecek haklı haktan yana haklıdan yana tavrın eylemin hangi yüzle çıkılacaksa o tavrın o yüzün adamı olmak gerek. Tanıdıklarım açısından söylüyorum sorumlu oldukları emanetlerindeki kurumlar ve insanlar nedeniyle kul hakkı gerçeğinde işleri çok zor hem de çok zor.
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar