Biz de Bir Soru Soralım!
SİVAS´ta İLAHİYAT FAKÜLTESİ önemli bir yer tutuyor. Pek çok vatandaş da her ortamda rastladıkları İLAHİYAT HOCALARINA kafalarını kurcalayan soruları sormayı ihmal etmiyorlar.
Tarih: 1.8.2018 09:09:15/ 2848okunma / 4yorum

 

     SİVAS´ın İLAHİYAT HOCALARI toplum tarafından “fetva” makamı olarak görülmeye devam ediyor. Herhangi bir ortamda ilahiyatçı hocaya rastlayan pek çok SİVASLI´nın, akıllarından geçen soruları onlara sordukları gözlemleniyor.

Dini sorular yanı sıra sosyal içerikli sorular ile de karşılaşan İLAHİYAT HOCALARI, bunları usulunce cevaplayarak vatandaşların merakını gidermeye çalışıyorlar.

Hak ve adalet konusun da ilahiyat hocalarının ne düşündüğü merak konusu iken, kamuoyunda son aylarda dile getirilen 2 soruyu da onlara sormanın doğru olacağı öngörülüyor;

--Sakız çiğnemek orucu bozar mı?

--Mülakatta adam kayırmak, kişiye özel kadro çıkarmak orucu bozar mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Soru Soralım
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yıldır
1.8.2018 10:31:47
iyi ki varsın sivaspostası üniversitedeki akraba ilşkilerini gösterir bir başlığı sürekli açık tutmanızı rica ediyoruz. rektör yardımcısı Mehmet Çimen oğlu Kaan Çimen i asistan olarak alsın.sosyal bilimler enstitüsü müdür yardımcısı yrd.doç.dr.Raci Kılavuz eşi Neval Kılavuz u öğretim görevlisi olarak alsın İlim yayma sivas başkanı Doç Dr. Osman Alacahan oğlu Ömer Faruk Alacahanı rektörlüğe uzman olarak alsın şuanda öğretim görevlisi olarak gözüküyor ( babasının çiftliği nede olsa ) rektör danışmanı Taner Çiftçi eşi Mehtap Çiftçiyi öğretim görevlisi olarak alsın.( birde ayet paylaşmazlar mı Allah´ım sen büyüksün ) gariban kafası çalışan kimsesizler memleket te ekmek bulamasın...
Ali Vehdi
1.8.2018 14:45:05
Bu görev seni aşıyor galiba bu üniversiteden giden kadroların çalıştığı üniversityeler bizden çok üst seviyedeler bizden sonra kurulmutur. Göreve geldiğin gün bir yazı okumuştum.Her dönemde o makamın yanından eksik olmayan gerçek yüzlerini görünce şeytanın bile korkacağı kişilerden uzak dur diye.Hani, hastaneyi şehirle barıştıracaktın.Söylentilere göre hastanede çalışanlar huzursuz diye duyuyoruz. Kimseyle diyaloğu olmayıp ruh gibi gezen, gidecek akademisyenlere giden gitsin diyen bir idareciyle nereye varacaksınız. Sayın Rektör,bu üniversite bu memlekete kolaylıkla kurulmadı. Lütfen üniversitemizi layık olan yere getirin.İnşaat çalışmalarınız olduğunu biliyorum.Siz bu üniversiteyi altın kafesten yapsanız bile kaliteli eğitim, zengin tıp kadrosu olmadığı sürece şehir halkından geçerli puan alamazsınız.Hoşça kalın.
efsane yelkenci
2.8.2018 17:53:23
Liyakat dibe vurmus durumda.Rektorluk seciminden sonra 2 yil gecti.Alim yildiz secimde kendini destekleyenlerle ozellikle de as kadrosuyla danisman kadrosu ve yigenleriyle universite yonetti. Tabi ki yönetecekler ancsk adaletle yonetmeli. Enes baha bicer butun kadrolarda n sorumlu hakan yekbas kin ve öfkeyle heryere saldirmakta. Biz ne istersek o olur edasiyla universite yönetiliyor.Burasi kimsenin babasinin malı değil.Umariz en kısa zamwnda yaptiklari yanlıştan dönerler.
salih erkan
3.8.2018 10:18:34
eleştrileri takip etmek bundan ders çıkararak tekrarlamamak büyük erdemdir.Fakat ne olup bitiyorsa hep hatalar tekrarlanıyor.Sizin gazetenizin eleştirerek dile getirdiği konular dahada üzerine giderek ağır şekilde uygulanıyor.Bu neyin hesabıdır anlamış değilim.Olan vatandaşa ve öğrencilere oluyor.Akademisyen, burası olmazsa başka üniversiteye geçer maaşını alır.Ama üniversitenin eylemlerini şehire faturası ağır olmamalı. Şu bize oy verdi bu vermedi,şu bizden bu değil gibi yöntemler hoş değil illa liyakat illa liyakat aranmalı bilim adına Devlet ve Millet adına geleceğimizin inşaası adına
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Sivas´taki pek çok dindarın sekülerleştiği, anlı şanlı mücahitlerin müttehitleştiği, ortak mücadeleler için tek kuruş paranın ayrılmayıp, mangalda külün ise bırakılmadığı son zamanlarda, bu barbarlıklara meydan okuyan iki dev yürek, duyarlı bir azınlık tarafından hasretle yad ediliyor.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
İLÇE, Yarınlara Hazır!
İLÇE, Yarınlara Hazır!
Yolları olmayan, suyu yetmeyen, halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyen adeta bir köy görünümündeki ALTINYAYLA´yı geçen 4 yıl içerisinde tepeden tırnağa değiştiren Ak Partili Belediye BAŞKANI Necmettin MERMER´in çalışmaları dikkat çekiyor.
Sivas TV NET´te...
Sivas TV NET´te...
Türkiye´nin kültür ekranı olan TV NET´te yayınlanan “UZUN HİKAYE”, bir birinden ilginç konular ile adeta kültür arşivi oluşturuyor. Cuma akşamı yayınlanan programda SİVAS ve Kirkor DEĞİRMENCİYAN da gündeme geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar