Biz de Bir Soru Soralım!
SİVAS´ta İLAHİYAT FAKÜLTESİ önemli bir yer tutuyor. Pek çok vatandaş da her ortamda rastladıkları İLAHİYAT HOCALARINA kafalarını kurcalayan soruları sormayı ihmal etmiyorlar.
Tarih: 1.8.2018 09:09:15/ 2971okunma / 4yorum

 

     SİVAS´ın İLAHİYAT HOCALARI toplum tarafından “fetva” makamı olarak görülmeye devam ediyor. Herhangi bir ortamda ilahiyatçı hocaya rastlayan pek çok SİVASLI´nın, akıllarından geçen soruları onlara sordukları gözlemleniyor.

Dini sorular yanı sıra sosyal içerikli sorular ile de karşılaşan İLAHİYAT HOCALARI, bunları usulunce cevaplayarak vatandaşların merakını gidermeye çalışıyorlar.

Hak ve adalet konusun da ilahiyat hocalarının ne düşündüğü merak konusu iken, kamuoyunda son aylarda dile getirilen 2 soruyu da onlara sormanın doğru olacağı öngörülüyor;

--Sakız çiğnemek orucu bozar mı?

--Mülakatta adam kayırmak, kişiye özel kadro çıkarmak orucu bozar mı?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Soru Soralım
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yıldır
1.8.2018 10:31:47
iyi ki varsın sivaspostası üniversitedeki akraba ilşkilerini gösterir bir başlığı sürekli açık tutmanızı rica ediyoruz. rektör yardımcısı Mehmet Çimen oğlu Kaan Çimen i asistan olarak alsın.sosyal bilimler enstitüsü müdür yardımcısı yrd.doç.dr.Raci Kılavuz eşi Neval Kılavuz u öğretim görevlisi olarak alsın İlim yayma sivas başkanı Doç Dr. Osman Alacahan oğlu Ömer Faruk Alacahanı rektörlüğe uzman olarak alsın şuanda öğretim görevlisi olarak gözüküyor ( babasının çiftliği nede olsa ) rektör danışmanı Taner Çiftçi eşi Mehtap Çiftçiyi öğretim görevlisi olarak alsın.( birde ayet paylaşmazlar mı Allah´ım sen büyüksün ) gariban kafası çalışan kimsesizler memleket te ekmek bulamasın...
Ali Vehdi
1.8.2018 14:45:05
Bu görev seni aşıyor galiba bu üniversiteden giden kadroların çalıştığı üniversityeler bizden çok üst seviyedeler bizden sonra kurulmutur. Göreve geldiğin gün bir yazı okumuştum.Her dönemde o makamın yanından eksik olmayan gerçek yüzlerini görünce şeytanın bile korkacağı kişilerden uzak dur diye.Hani, hastaneyi şehirle barıştıracaktın.Söylentilere göre hastanede çalışanlar huzursuz diye duyuyoruz. Kimseyle diyaloğu olmayıp ruh gibi gezen, gidecek akademisyenlere giden gitsin diyen bir idareciyle nereye varacaksınız. Sayın Rektör,bu üniversite bu memlekete kolaylıkla kurulmadı. Lütfen üniversitemizi layık olan yere getirin.İnşaat çalışmalarınız olduğunu biliyorum.Siz bu üniversiteyi altın kafesten yapsanız bile kaliteli eğitim, zengin tıp kadrosu olmadığı sürece şehir halkından geçerli puan alamazsınız.Hoşça kalın.
efsane yelkenci
2.8.2018 17:53:23
Liyakat dibe vurmus durumda.Rektorluk seciminden sonra 2 yil gecti.Alim yildiz secimde kendini destekleyenlerle ozellikle de as kadrosuyla danisman kadrosu ve yigenleriyle universite yonetti. Tabi ki yönetecekler ancsk adaletle yonetmeli. Enes baha bicer butun kadrolarda n sorumlu hakan yekbas kin ve öfkeyle heryere saldirmakta. Biz ne istersek o olur edasiyla universite yönetiliyor.Burasi kimsenin babasinin malı değil.Umariz en kısa zamwnda yaptiklari yanlıştan dönerler.
salih erkan
3.8.2018 10:18:34
eleştrileri takip etmek bundan ders çıkararak tekrarlamamak büyük erdemdir.Fakat ne olup bitiyorsa hep hatalar tekrarlanıyor.Sizin gazetenizin eleştirerek dile getirdiği konular dahada üzerine giderek ağır şekilde uygulanıyor.Bu neyin hesabıdır anlamış değilim.Olan vatandaşa ve öğrencilere oluyor.Akademisyen, burası olmazsa başka üniversiteye geçer maaşını alır.Ama üniversitenin eylemlerini şehire faturası ağır olmamalı. Şu bize oy verdi bu vermedi,şu bizden bu değil gibi yöntemler hoş değil illa liyakat illa liyakat aranmalı bilim adına Devlet ve Millet adına geleceğimizin inşaası adına
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
Yıllardır ZARAR etmeye devam eden Sivas´ın elindeki değerleri KÂR´a çevirmesi gerekiyor. Ağır kış mevsimi geçiren ilimizde Kar?ın, Türkiye?nin en uzun akarsuyuna sahip olduğumuz Kızılırmak?ın ve bir türlü yatırım yapamayıp turist çekemediğimiz Kaplıcalarımızın en iyi ve rantabl şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Sahip olduğumuz bu değerlerden en iyi şekilde faydalanmamız halinde, ilimizde yeni istihdam alanları oluşacak, dışarıdan turist çekmeye başlayacağız, böylelikle dışa göç veren değil, göç alan bir il konumuna geleceğiz?
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
Şehirde, STK, ODA, DERNEK başta olmak üzere pek çok teşekkülün SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamaları için bir düşüncelerinin hali hazırda olmaması üzüntü ile karşılanıyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamalarının görkemli projeler ve sanat etkinlikleri ile kutlanması için acilen, SİVAS VALİLİĞİ tarafından bir yol haritasının belirlenmesi bekleniyor.
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
Şehrin geleceğine dair öncü fikirler üreten ve bunların takipçisi olan SİVAS POSTASI ekibi, SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje fikrini de bütün ayrıntıları ile değerlendiriyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar