Bir Kahraman Doğuyor!
Mimarlar Odası Başkanı Serdar İNCE´nin üyesi bulunduğu TMMOB´dan çıkarılması gündemdeki yerini koruyor. Odadan atılmasını “kahramanlığa” yoran İNCE´nin bugüne kadar TMMOB´dan neden ayrılmadığı merak ediliyor.
Tarih: 17.7.2017 09:37:11/ 1781okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS yeni bir tartışmanın odağında. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından “Cumhurbaşkanlığı Sarayına” gittiği gerekçesi ile uzaklaştırılan Serdar İNCE, kapı kapı dolaşarak olayı kahramanlaştırmaya çalışıyor diye eleştiri alıyor.

Mimarlar Odası Başkanı İNCE´nin neden TMMOB´da bugüne kadar kaldığı merak ediliyor. Hatta oranın icraatlarını da eleştirmesi gerekirken, atılana kadar oda üyeliğini devam ettirmesi ise hayretle izleniyor. TMMOB Ankara şubesinin tutum ve davranışları öteden bu yana bilinirken Serdar İNCE´nin atılana kadar orda durması ve atılır atılmaz da feryat etmesi anlaşılamıyor.

Şehirdeki başta HIZLI TEEN olmak üzere yanlış imar uygulamaları hakkında ses seda çıkarmayan İNCE´nin, kapı kapı dolaşarak mağduriyetine destek araması şehirde gülünç bulunuyor.

Köy gibi imarlaşan şehrin imar gidişatı hakkında sus pus olan, şehri ikiye bölen hızlı tren konusunda konuşmayan İNCE´nin, aylardır üyesi olduğu ve zamanında istifa etmesi gerekirken istifa etmediği bir yerden atılınca feryadı basması inandırıcı bulunmuyor.

İNCE´yi yakından tanıyanlar ise “YAPI DENETİM” işeriyle uğraşan Serdar İNCE´nin ANKARA´yı ayağa kaldırmak için telefon trafiğine girişebileceği hatta 100 farklı hat alarak farklı kişilere siyasileri aratabileceğini dile getiriyorlar.

Hatta İNCE´nin hükümet meydanından araba kaldırabileceği ve arabaların üzerine de PANKARTLAR astırabileceği yorumlarını yapıyorlar.

Asıl üzüntüsünün KONAĞI terk etmek olacağı Abdi Ağa konağını da seven başkanın buralardan ayrılma hüznü içinde olabileceği vurgulanıyor.

İNCE´nin arkadaşları ise İNCE´nin çok hassas biri olduğunu, bu TMMOB yazısı karşısında çok hüzünlendiği ve bu hüznünün ancak ve ancak ya MİLLETVEKİLİ ya da BELEDİYE BAŞKANI olursa geçebileceğini öngörüyorlar.

Hatta Serdar İNCE´nin hiç ses çıkarmadığı ve ortada kalan HIZLI TREN beton blokları yanına giderek “ey halkım bu trenin bu güzergahı yanlış oldu sizden özür diliyorum” diyebileceği, manevi derinlik babından da YAPI DENETİM gelirlerini hayır işlerine bağışlayarak, iç dünyasında uzun bir yolculuğa çıkmasının mümkün olabileceği görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kahraman Doğuyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şaban
28.7.2017 10:30:42
eski stadın yerine toki konut yapacaktı gariban sivas halkı taksitle ev sahibi olacaktı ama bu cengaver 15 temmuz şehitlerini dahi kullanmaktan çekinmeyerek stadın yeşil alan olması için insan üstü gayret gösterdi.karşılıksız değildir elbet !
DİSİPLİN NE DİYECEK
DİSİPLİN NE DİYECEK
2019 seçimleri öncesi yine AK Partide her dönem olduğu gibi mevcut siyasiler özellikle kendilerine rakip olabilecek potansiyel rakip olarak gördükleri öne çıkan isimleri geçmiş dönemde defalarca olduğu gibi bugünde temizleme çabası içerisinde.
Aydın ve Ürgüp
Aydın ve Ürgüp
Ankara´dan yazan, Ankara Kulislerin nabzını tutan, SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER´in ilginç analizi
KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Arabistan´da bazı prensler ve bürokratların yolsuzluk iddiası ile tutuklanması dünyanın gündeminde. Amerika Başkanı TRUMP´in ise operasyonlara destek verdiğini açıklaması manidar bulundu. Yine kan ve gözyaşının Doğuya, PETROL´ün ise BATI´ya düşmesinden korkuluyor.
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına hemşehrimiz Mustafa TUNA´nın seçilmesi SİVAS´ta sevinç ile karşılandı.Yeni Başkan TUNA´nın, SİVAS´a da katkı sunması bekleniyor. Özellikle SİVAS BELEDİYESİ´nin “ekipman, proje, fikir ve kaynak” konusunda ANKARA BELEDİYESİ´nden istifade etmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Ak Parti İle LİDER Ülke
Ak Parti İle LİDER Ülke
ANKARA´dan yazan ve ANKARA siyasi kulislerinin içinde olan yazarımız Abdülhadi GÜLER´in ilginç kulis yazısı...
BELEDİYELER Mercek Altında
BELEDİYELER Mercek Altında
Yolsuzluğa bulaşmış,usulsüzlük ve imar rantı iddiaları olan Belediyelere inceleme başlatılacak.SAVCILIKTA dosyası olan,hakkında suç duyurusu bulunan belediyeler özel denetim ile incelenecek.
İlçenin Kaderi Değişiyor
İlçenin Kaderi Değişiyor
SİVAS´ın İlçelerinden biri olan ALTINYAYLA son yılların en ihtişamlı günlerini yaşıyor. Ak Parti Belediye Başkanı Necmettin MERMER´in, gayretleri ile ilçenin çehresi değişirken, halkın da yapılan yatırımlardan memnun olduğu öğrenildi.
Ak Parti´de Değişim
Ak Parti´de Değişim
TÜRKİYE, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, daha güzel bir yarına doğru yol alacak ve halkımız yeni hizmetler ile tanışacak.
Halk, Değişimden Memnun
Halk, Değişimden Memnun
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Mart 2019 seçimlerinde başarılı olmak için gerek teşkilatlarda, gerekse Belediyelerde değişimin devam edeceği sinyalini verdi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Gürün SUÇATI KASABASI doğumlu olan İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları unutmuyor. TOHMA ÇAYI´nı programa aldırarak DSİ kanalıyla yaklaşık 14 km´lik alanı ıslah ettiren BOYRAZ´a hemşehrileri minnet duyuyorlar.
ŞAHİN NE DEDİ!
ŞAHİN NE DEDİ!
AK Parti il başkanı Ziya Şahin dün gerçekleştirilen grup toplantısında yeni süreçte teşkilatta olup olmayacağı sorusu karşısında ne varım ne de yokum diyebildi. Şahin´in yapılacak il kongresinde aday gösterilip gösterilmeyeceği belirsizliğini korumaya devam ediyor.
Belediye´nin Bir Günü!
Belediye´nin Bir Günü!
Ayrıntılar pazartesi SİVAS POSTASI´nda
TORAMAN ADAY!
TORAMAN ADAY!
AK Parti Sivas Teşkilatında değişim zamanı gelirken olaylara karşı sessizliğini ve çekingenliğini ön planda tutarak bir yönetim tarzı belirleyen Ziya Şahin´in koltuğuna şehrin ve AK Partinin yakından tanıdığı bir isim talip çıktı.
Yine ŞAH Çekemedi!
Yine ŞAH Çekemedi!
AK PARTİ Temayül yoklaması ile MERKEZ İLÇE BAŞKANI´nı ararken ismi öne çıkan Ömer Fevzi TAŞAR´ın aday gösterilmesi kesinleşirken, TAŞAR´ın bütün ikna çabalarına rağmen aday olmaması sonrasında Tarık EMİNOĞLU´nun sahaya BİLGİN ve AYDIN tarafından sürülerek, Ziya ŞAHİN´in saf dışı bırakılması Ak Parti de günün konusu oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:29 07:10 12:27 15:05 17:25 18:54
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar