Bir Devir Sona Eriyor
Şehri Emin olup toplumun huzur ve rafahı için çaba göstermesi gerekirken, FETÖ´nün uzağından yakınından geçmemiş insanları, sadece kendi usulsüzlüğünü dile getiriyor diye “İHBAR” eden Sami AYDIN, toplum tarafından eleştirilerin odağında.
Tarih: 28.8.2018 23:44:18/ 3169okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS halkı yerel seçimleri konuşuyor. MART ayında yapılacak olan YEREL SEÇİMLERE yaklaşık 6 ay gibi bir süre kalmışken, kamuoyunun adayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Yapılan anketlerde, sonlarda olan Sami AYDIN´ın yakın çevresi ise “BAŞKAN YİNE ADAY, PARASI DA var NUFUZU DA VAR” diye kamuoyu oluşturmaya devam ediyorlar.

Başkan AYDIN´dan memnun olmayan SİVASLILAR ise bu memnuniyetsizliklerini 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıttıklarını dile getiriyorlar.

Genel seçimlerde Başkan ERDOĞAN´a yüksek oranda oy verilirken, AK PARTİ´nin parti bazlı oylarında ise 10 puanın üzerinde, başka partiler kayma olduğu resmi verilerle görülüyor.

SİVAS MERKEZDE yaşanan oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin ise BELEDİYE İCRATLARINDAN ve özellikle de Belediye Başkanı ve ekibinden duyulan rahatsızlık olduğu dile getiriliyor.

Çarşıda pazarda konuşan SİVAS halkı ise “Sami AYDIN aday olursa AK PARTİYE oy vermeyeceklerini” yüksek sesle dillendirmeye devam ediyorlar.

Halkın, Başkan ve Ekibini istememesine rağmen AK PARTİ´nin AYDIN´ı aday göstermesi durumunda seçimin kaybedileceği öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Devir Sona Eriyor
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ekmek fab
1.9.2018 23:17:47
Yiğiter ekmek fabirkasında o kdar üsülsüzlüklere şimdiye kadar göz yuman kiişiler sebebini merak ediyorum.Cidden belgelerle resimlere neden göz yumulur acaba?Sokaklarda bunca söylentiler gezerken sivas postasının haberlerinin hiç birini yalanlamazken sessizlik kabuldur derler acaba Yiğiter ekmek fabriaksındanda buna benzer ilişklirmi var diye düşünmeden edemiyorum.Ama çözülecek bunca mevzuata uymayan fırına göz yumulmasının sebebi..Herşey park bahçe değil.Üst geçitte gençler çziiyor diye tv çagırıp açıklama yapan belediyemiz onca usulsuzleri olan Yiğpter ekmek fabrikasına sesi çıkmıyor
Erdi
30.8.2018 15:37:12
Taş üstüne taş koyacak hizmet yapacak insanlar gelsin . Sivas değişmeye devam ettirecek kişiler gelsin
Emrah yıldırım
14.9.2018 12:27:32
Artık bu ekibi kimse görmek istemiyor fuar alanında yaptığı yanlışlıkları gördük imara acalın yerlerin hiç biri oy vermeyecek allah soracak onlardan hesabını bu kul hakkıysa ben hakkımı helal etmiyorum
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar