Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Tarih: 29.4.2018 19:39:01/ 3010okunma / 8yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kangal yöresi doğumlu olmasına rağmen en çok Kangallılar tarafından eleştirilen Hilmi BİLGİN´in, Sivas´ta tabanı olmamasına rağmen Ankara bağlamlı listeyi zorlayacağı belirtiliyor.

Şehir kulislerini elinde tutmakla mahir olan BİLGİN´in, kahvede çay ocağında çarşıda pazarda etkin olmak için “boş gezenin boş kalfaları” olarak tabir edilen bazı isimler tarafından kulis yemleri piyasaya sunulduğu haber merkezimize ulaşıyor.

BİLGİN taraftarı çok az sayıda ismin Bilgin in adını kullanarak “ben listedeyim Ziya yok” diye İl Başkanı Ziya ŞAHİN´i alt etmeye uğraştığı iddia ediliyor.

Hilmi BİLGİN´in listede olması için bazı isimleri ekarte etme girişimi içinde geçen dönem olduğu yine bu dönemde aynı taktiği izleyerek ANKARA eksenli listeye girme düşü gördüğü yorumları yapılıyor.

Diğer partiler ise Hilmi BİLGİN´in AK PARTİ listesine girmesini istiyorlar. Ülfet Hukuk Derneğinde bir zamanlar kılıcının önü de arkası da kesen BİLGİN´in, Ak Parti listesinde yer alması durumunda oyların diğer partilere büyük oranda kayacağı yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALGI Oyunu
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir sakin
2.5.2018 11:45:07
fetö derneği olarak kurulan bu ülfet derneğinden ve onunla ilişkisi olduğunu söylediğiniz bu zat nasıl tekrar milletvekili olmayı düşünebiliyor ve yaptıklarının hesabını bir gün devlete vermeli.Diğer taraftan varlığı ve yokluğu şehirde hissedilemeyen işlerinin yoğunluğu olsa gerek önemli meselelerde bir düşünce ortaya koymayan Ak partinin felsefesinden uzak bir performans sergileyen birisinin eski il başkanının nasıl milletvekili olabilirim düşüncesinin halk tarafından bir karşılığı olacağını zannetmiyorum
mezmelet
3.5.2018 12:57:18
HİLMİ BİLGİN ADAY OLURSA AK PARTİYE OY VERMEM. ZİYA ŞAHİNDE CHPLİ MEMURLARI MÜDÜR AMİR YAPTIĞI İÇİN OY VERMEM(HASTANE-SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ-KAMU HASTANESİ MÜDÜRLÜĞÜ). VELHASILI KELAM SİVASTA BU İKİSİDE OLURSA OY MOY YOK....
sedat
30.4.2018 22:36:23
halk olarak bu ikisinide istemiyoruz, bu ikisi tek hastaneye mahkum ettiler koca şehri, yazıklar olsun
doğruya doğru
29.4.2018 22:38:38
Hilmi bilgin sivas için miadını doldurmuştur. Ziya şahin ise Sivas ta hiç bir işe yaramayan, kimsenin telefonunu açmayan,ak partililere sahip çıkmayan bir il başkanı.Siyaset yapan meclis hayal eden birisi telefonlardan kaçmaz, aksine tekrar, tekrar arar.Ziya şahin hasbel kader il başkanı olarak atanmış olsada kendisindeki kibir reisi cumhurda yoktur.Kendisine telefonla ulaşamayan insanlar vekil olduğunda güvercin uçurarakmı ulaşacak acaba?
sinan korkmaz
30.4.2018 11:24:12
bunlardan vekil mekil istemiyoruz artık sayın cumhurbaşkanım bunları seçtirme artık bize
Yusuf Kul
30.4.2018 21:17:32
teammül diye bir şey var. halk kimi isterse o listeye girer.
Ali
2.5.2018 15:13:51
İl başkanı sivaslı vatandaşların telefonuna çıkmaz kimselere sahip çıkmaz değil çıkamıyor. Çünkü kızcağazından sivaslılara sıra gelmiyor ki
selim sağlım
10.5.2018 13:32:21
SAYIN Cumhurbaşkanım yenilik yap, yoksa oy falan alamazsın bu iddiaları gündemine al ziya şahin kurumlarda bir tane sivaslı yönetici bırakmadı, bakan yılmazıda telkinleriyle il dışından bürokrat atatmaya alet etti, sivaslı memurlar sivaslı olmayan chp zihniyetli idarecilerin elinde, çakma cemaatçilerin elinde sürgün, bunlara oy yok ziyaya hiç yok ne yüzle oy isteyeceksin ziya şahin ...
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar