Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Tarih: 29.4.2018 19:39:01/ 2690okunma / 8yorum

SPHM ÖZEL HABER

Kangal yöresi doğumlu olmasına rağmen en çok Kangallılar tarafından eleştirilen Hilmi BİLGİN´in, Sivas´ta tabanı olmamasına rağmen Ankara bağlamlı listeyi zorlayacağı belirtiliyor.

Şehir kulislerini elinde tutmakla mahir olan BİLGİN´in, kahvede çay ocağında çarşıda pazarda etkin olmak için “boş gezenin boş kalfaları” olarak tabir edilen bazı isimler tarafından kulis yemleri piyasaya sunulduğu haber merkezimize ulaşıyor.

BİLGİN taraftarı çok az sayıda ismin Bilgin in adını kullanarak “ben listedeyim Ziya yok” diye İl Başkanı Ziya ŞAHİN´i alt etmeye uğraştığı iddia ediliyor.

Hilmi BİLGİN´in listede olması için bazı isimleri ekarte etme girişimi içinde geçen dönem olduğu yine bu dönemde aynı taktiği izleyerek ANKARA eksenli listeye girme düşü gördüğü yorumları yapılıyor.

Diğer partiler ise Hilmi BİLGİN´in AK PARTİ listesine girmesini istiyorlar. Ülfet Hukuk Derneğinde bir zamanlar kılıcının önü de arkası da kesen BİLGİN´in, Ak Parti listesinde yer alması durumunda oyların diğer partilere büyük oranda kayacağı yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALGI Oyunu
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir sakin
2.5.2018 11:45:07
fetö derneği olarak kurulan bu ülfet derneğinden ve onunla ilişkisi olduğunu söylediğiniz bu zat nasıl tekrar milletvekili olmayı düşünebiliyor ve yaptıklarının hesabını bir gün devlete vermeli.Diğer taraftan varlığı ve yokluğu şehirde hissedilemeyen işlerinin yoğunluğu olsa gerek önemli meselelerde bir düşünce ortaya koymayan Ak partinin felsefesinden uzak bir performans sergileyen birisinin eski il başkanının nasıl milletvekili olabilirim düşüncesinin halk tarafından bir karşılığı olacağını zannetmiyorum
mezmelet
3.5.2018 12:57:18
HİLMİ BİLGİN ADAY OLURSA AK PARTİYE OY VERMEM. ZİYA ŞAHİNDE CHPLİ MEMURLARI MÜDÜR AMİR YAPTIĞI İÇİN OY VERMEM(HASTANE-SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ-KAMU HASTANESİ MÜDÜRLÜĞÜ). VELHASILI KELAM SİVASTA BU İKİSİDE OLURSA OY MOY YOK....
sedat
30.4.2018 22:36:23
halk olarak bu ikisinide istemiyoruz, bu ikisi tek hastaneye mahkum ettiler koca şehri, yazıklar olsun
doğruya doğru
29.4.2018 22:38:38
Hilmi bilgin sivas için miadını doldurmuştur. Ziya şahin ise Sivas ta hiç bir işe yaramayan, kimsenin telefonunu açmayan,ak partililere sahip çıkmayan bir il başkanı.Siyaset yapan meclis hayal eden birisi telefonlardan kaçmaz, aksine tekrar, tekrar arar.Ziya şahin hasbel kader il başkanı olarak atanmış olsada kendisindeki kibir reisi cumhurda yoktur.Kendisine telefonla ulaşamayan insanlar vekil olduğunda güvercin uçurarakmı ulaşacak acaba?
sinan korkmaz
30.4.2018 11:24:12
bunlardan vekil mekil istemiyoruz artık sayın cumhurbaşkanım bunları seçtirme artık bize
Yusuf Kul
30.4.2018 21:17:32
teammül diye bir şey var. halk kimi isterse o listeye girer.
Ali
2.5.2018 15:13:51
İl başkanı sivaslı vatandaşların telefonuna çıkmaz kimselere sahip çıkmaz değil çıkamıyor. Çünkü kızcağazından sivaslılara sıra gelmiyor ki
selim sağlım
10.5.2018 13:32:21
SAYIN Cumhurbaşkanım yenilik yap, yoksa oy falan alamazsın bu iddiaları gündemine al ziya şahin kurumlarda bir tane sivaslı yönetici bırakmadı, bakan yılmazıda telkinleriyle il dışından bürokrat atatmaya alet etti, sivaslı memurlar sivaslı olmayan chp zihniyetli idarecilerin elinde, çakma cemaatçilerin elinde sürgün, bunlara oy yok ziyaya hiç yok ne yüzle oy isteyeceksin ziya şahin ...
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar