Bilime Sıra Gelsin Artık!
Üniversitede görevli pek çok hoca Osmanlı´nın son dönemlerinde adeta kronikleşmiş “beşik uleması” mantığını devam ettirme girişiminden ödün vermiyor.Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın bir uygulaması ise şaşkınlık derecesinde.ÖSYM´ci TAŞKIN´ın kızını Fen Fakültesi Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından farklı olmasına ve DANIŞTAY kararlarına rağmen döner sermayeden yararlandırma maksatlı Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji kadrosuna geçirmeye çalıştığı iddia edilmekte. Üstüne üstlük TAŞKIN´ın bir ayrıcalıklı hamle ile “üç dört aylık bir tez” bitirme işini de organize ettiği ve hali hazırda bir ismi de ayrıcalıklı kulvardan hoca yaptığı iddia ediliyor.
Tarih: 6.3.2018 21:42:18/ 3160okunma / 10yorum

SPHM ÖZEL HABER

ÖSYM ci Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın kızını Fen FAKÜLTESİ Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından çok farklı olmasına rağmen  ve emsal DANIŞTAY kararlarına rağmen yeni bir emrivaki kadroyla ben istediğimi yaparım edasıyla TIP FAKÜLTESİ MİKROBİYOLOJİ bölümüne kadrosunu çıkartmaya çalıştığı üniversitede konuşulan konuların başında geliyor.

Ayrıca TAŞKIN´ın BİR DÜNYA REKORUNU DA kırarak üç veya dört ayda bir tez bitimini organize ettiği ve hali hazırda bu tez filminin içerisinde bulunan ismin üniversitede hoca olduğu ve derslere girdiği iddia edilmekte.ÖSYM bürosunda sekreter olarak çalışan şahsa tanınan bu ayrıcalıklı tez katkısının hak ve adalet ilkelerine uyup uymadığı kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilime Sıra Gelsin Artık
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kayit kontrol
7.3.2018 21:29:47
sayin c guzel bir soru sormussun bilimin disinda her isin dondugu yerde basinlik cok is cikinca basinda bunu gundeme getiriyor. Akademisyen olmaniz muhtemel bilimin denetimin hangi kurum tarafindan yapilacaginizi bildiginize gore. Peki baska illerde sizin gibi bu haberleri takip edip yorum yapan akademisyenler var mi acaba bunu da arastirsaniz iyi olmaz mi
C....
7.3.2018 19:59:43
Bir Sivaslı ve üniversite personeli olarak size sormak istiyorum. Bu sorumu yayınlarmısınız bilmiyorum. Lakin yayınlarsanız dürüstlüğünüzü göstereceğinizi düşünüyorum. Sorum şu ki ; Bir gazete olarak Üniversitenin Bilimsel durumu sizi neden ilgilendiriyor. Her üniversitenin bilim üretmek gibi bir zorunluluğu da yok. Bunu düşünmesi gereken yerin Yök ve bu konuyla ilgili kurumlar olması gerekirken ve nedense bizim ilimizden başka bir ilde göremeyeceğiniz şekilde gazetelerin derdi Üniversitenin Bilimsel durumu
C.....
8.3.2018 22:20:05
Gka denen birarkadaş bana ithafen yorumunda “ Öğretim Üyesinin Öğretmenden ne farkı var o zaman “ demiş. Evet doğru Öğretim Üyesinin farkı 1. Birbirlerini tanıyan iki akademisyenin kendilerine atıf yaptırması. 2. Çin de , Uzak Doğuda vb ülkelerde para ile yayın yaptırarak yayın yapmış olmak, 3. Yukarıda sayılan maddeler neticesinde teşvikten faydalanarak sonra her yerde ben ALADEMİSYEN im diyerek gezmek. 4. Yabancı dik sınavına YÖK dilden girerek ( Son derece basit) 20 almak. Sonra da oturup bu üniversite Bilimsel yönden ilerlemiyor diyerek sizin gibi yorum yapmak ve yönetimleri suçlamak. Yönetimler bilim üretmez . Bilimi akademisyenler üretir.
gka
7.3.2018 22:38:31
Sayın c bende size soru sorayım. Medyanın işi nedir sizce, neyle ilgilenmesini arzu edersiniz? Biryerlerde yanlış giden işleri eleştirmek yerine çocuklar için masallar mı yayınlamalılar acaba? Ayrıca üniversiteler bilim üretmeyecekse neden varlar? Öğretim üyesinin öğretmenden farkı nedir sizce?
gka
9.3.2018 18:15:11
Ben yine size sayın c diye hitap edeceğim, bir arkadaş değil! Öncelikle işin sahtekarlığına kaçanları savunmuş değilim. Onlar var diye öğretmenden farksız akademisyenleri savunmanız doğru mu? Sahtekarlık yapanlar var diye bütün üniversite bilimsel çalışmalardan kaçacak mı yani? Ben yorumumda yönetimi eleştirmedim (her nekadar başka mecralarda başka konularda eleştirdiğim olsa da). Ben sizi eleştirdim. Yorumunuzda üniversitenin bilimsel durumunu sorgulamak gazetenin işi değil demek yerine bu durum yönetimin suçu değil deseydiniz veya üniversitenin bilimsel durumunun iyi olduğunu savunsaydınız sizi eleştirmez güler geçerdim. Üniversitenin bilim üretmesinin gerekmediği fikrinin absürtlüğüne ise hiç girmiyorum. Bilimi akademisyenler üretir diyebildiğinize göre siz de bu fikirden vazgeçtiniz sanırım. Son olarak yönetimler bilim üretmez doğru ancak bilim üretecek ortamı sağlarlar. Tıpkı bir fabrikada genel müdürün üretim yapmadığı gibi. Ancak üretimde sıkıntı varsa hesap işçiden değil müdürden sorulur. Üretim başarılı olunca da işçiden çok müdür övünür. Gazetenin yazdıkları doğru mudur bilemem. Ama yanlışsa birileri de çıksın yanlış desin ki biz de bilelim.
C....
10.3.2018 00:03:23
Gka isimli arkadaşa cevaben; Elinizdeki işçinin çalıştırılmasından bahsetmişsiniz. Elinizde süt yoksa yoğurt mayalayamazsınız diyeyim bende. İşte o işçileri çalıştırmaya çalışınca ( birilerinin rahatına çomak sokunca ) kötü insan , zülmeden insan , kötü yöneten insan oluyorsunuz. Aslında geçmişte birilerinin yapmadığını siz yapmaya kalkınca ne kadar rahatı bozulan kişi vb Şerif´e tarafından aleyhinizde denilmedik bırakılmıyor. Bilim tarafına da gelirsek. Yine söylüyorum yönetimler bilim üretmez akademisyenler bilim üretir. Yönetimler akademisyenlere hadi oturun bilim yapın da demez. Bu bozukluk yukarıda kanun koyucu tarafından düzeltilmesi gereken bir husustur. Çünkü bilim yapsa da maaşını alır akademisyen yapmasa da. Onun için değişen hiç birşey yoktur. Tıpkı dersini iyi anlatan ve sadece derste öğrencisine kitabı okuyup çıkan öğretmen gibi
gka
10.3.2018 13:13:58
Öncelikle yorumlarınızdaki tutarsızlık ve yorumlarınızın birbiriyle çelişmesi nedeniyle bundan başka cevabım olmayacak size sayın c. Bence söylediklerinizi alt alta koyup tekrar bir okuyun. Ben yorumumda üreten ve yöneten örneği vermiştim siz çok yanlış anlamışsınız akademisyen işçi değildir zorla birşeyler yaptıramazsınız tabiki tepki alırsınız. Bu da kötü yöneticiliktir zaten. Akademisyen bilim üretmese de aynı maaşı alır demişsiniz. Bunları nereden öğreniyorsunuz bilmiyorum ama o da yanlış. Akademisyen yrd. doç. doç. ve prof ünvanlarını alabilmesi için çalışma yapması gerekir ve sonuçta maaşı artar. Akademisyen yayın yaparsa teşvik alır. Akademisyen kitap yazar para kazanır, proje yapar para kazanır. En önemlisi ise akademisyen bilim ilim üretmeye gönül vermiş insandır para için değil sevdiği için yapar bunu. Huzurlu bir çalışma ortamı ve yeterli bir alt yapı gereklidir sadece. Bunu da yönetim sağlar. Tüm bunların arasında çalışmaya gönlü olmayan akademisyenlerde vardır tabi ki. Yönetimlerin tiyatro jürilerle aldıkları birilerinin yakını akademisyenler. Ha diyeceksiniz birinin yakını diye işe giremeyecek mi. Tabi girecek hatta memleketiyse tabi burayı tercih edecek ama torpille değil hakkıyla girecek.
xxxx
3.4.2018 09:16:48
cumhuriyet üniversitesi= torpil .... rektör sana sesleniyorum senin yakın çevren dışında kimse yok mu bu kadroları hak edecek yapmayın kardeşim Rabbim bunların hesabını soracak dini ve AK partiyi kullanmayın
C..
11.3.2018 23:30:37
Sayın gka benim yorumlarımda yukarıda bahsettiğim gibi siz demişsiniz ki akademisyen kitap yazar evet copy pas
Efsane döndü
4.4.2018 12:44:48
Değerli sivas postası yönetici arkadaşlar sizin manevra kabiliyetiniz beni inanın şaşırtıyor üniversite yönetimiyle olan yakın ilişkinizi herkes biliyor güya eleştiriyorsunuz üniversiteyi lütfen dürüst olalım ulusal basında çıkan haberler sizi çok ilgilendirmese gerekki gazetenizde yer almıyor fg plakalı dekan gundemınızde yokken rektor dahıl tum yonetımın ulema atamalarıda sızı ılgılendırmıyor sadece durust ve objektıf olun o zaman gercek degerı bulacaksınız bu mesajıda yayınlamayacagınızı bılerek yazıyorum
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar