Bilime Sıra Gelsin Artık!
Üniversitede görevli pek çok hoca Osmanlı´nın son dönemlerinde adeta kronikleşmiş “beşik uleması” mantığını devam ettirme girişiminden ödün vermiyor.Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın bir uygulaması ise şaşkınlık derecesinde.ÖSYM´ci TAŞKIN´ın kızını Fen Fakültesi Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından farklı olmasına ve DANIŞTAY kararlarına rağmen döner sermayeden yararlandırma maksatlı Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji kadrosuna geçirmeye çalıştığı iddia edilmekte. Üstüne üstlük TAŞKIN´ın bir ayrıcalıklı hamle ile “üç dört aylık bir tez” bitirme işini de organize ettiği ve hali hazırda bir ismi de ayrıcalıklı kulvardan hoca yaptığı iddia ediliyor.
Tarih: 6.3.2018 21:42:18/ 2374okunma / 8yorum

SPHM ÖZEL HABER

ÖSYM ci Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın kızını Fen FAKÜLTESİ Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından çok farklı olmasına rağmen  ve emsal DANIŞTAY kararlarına rağmen yeni bir emrivaki kadroyla ben istediğimi yaparım edasıyla TIP FAKÜLTESİ MİKROBİYOLOJİ bölümüne kadrosunu çıkartmaya çalıştığı üniversitede konuşulan konuların başında geliyor.

Ayrıca TAŞKIN´ın BİR DÜNYA REKORUNU DA kırarak üç veya dört ayda bir tez bitimini organize ettiği ve hali hazırda bu tez filminin içerisinde bulunan ismin üniversitede hoca olduğu ve derslere girdiği iddia edilmekte.ÖSYM bürosunda sekreter olarak çalışan şahsa tanınan bu ayrıcalıklı tez katkısının hak ve adalet ilkelerine uyup uymadığı kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilime Sıra Gelsin Artık
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kayit kontrol
7.3.2018 21:29:47
sayin c guzel bir soru sormussun bilimin disinda her isin dondugu yerde basinlik cok is cikinca basinda bunu gundeme getiriyor. Akademisyen olmaniz muhtemel bilimin denetimin hangi kurum tarafindan yapilacaginizi bildiginize gore. Peki baska illerde sizin gibi bu haberleri takip edip yorum yapan akademisyenler var mi acaba bunu da arastirsaniz iyi olmaz mi
C....
7.3.2018 19:59:43
Bir Sivaslı ve üniversite personeli olarak size sormak istiyorum. Bu sorumu yayınlarmısınız bilmiyorum. Lakin yayınlarsanız dürüstlüğünüzü göstereceğinizi düşünüyorum. Sorum şu ki ; Bir gazete olarak Üniversitenin Bilimsel durumu sizi neden ilgilendiriyor. Her üniversitenin bilim üretmek gibi bir zorunluluğu da yok. Bunu düşünmesi gereken yerin Yök ve bu konuyla ilgili kurumlar olması gerekirken ve nedense bizim ilimizden başka bir ilde göremeyeceğiniz şekilde gazetelerin derdi Üniversitenin Bilimsel durumu
C.....
8.3.2018 22:20:05
Gka denen birarkadaş bana ithafen yorumunda “ Öğretim Üyesinin Öğretmenden ne farkı var o zaman “ demiş. Evet doğru Öğretim Üyesinin farkı 1. Birbirlerini tanıyan iki akademisyenin kendilerine atıf yaptırması. 2. Çin de , Uzak Doğuda vb ülkelerde para ile yayın yaptırarak yayın yapmış olmak, 3. Yukarıda sayılan maddeler neticesinde teşvikten faydalanarak sonra her yerde ben ALADEMİSYEN im diyerek gezmek. 4. Yabancı dik sınavına YÖK dilden girerek ( Son derece basit) 20 almak. Sonra da oturup bu üniversite Bilimsel yönden ilerlemiyor diyerek sizin gibi yorum yapmak ve yönetimleri suçlamak. Yönetimler bilim üretmez . Bilimi akademisyenler üretir.
gka
7.3.2018 22:38:31
Sayın c bende size soru sorayım. Medyanın işi nedir sizce, neyle ilgilenmesini arzu edersiniz? Biryerlerde yanlış giden işleri eleştirmek yerine çocuklar için masallar mı yayınlamalılar acaba? Ayrıca üniversiteler bilim üretmeyecekse neden varlar? Öğretim üyesinin öğretmenden farkı nedir sizce?
gka
9.3.2018 18:15:11
Ben yine size sayın c diye hitap edeceğim, bir arkadaş değil! Öncelikle işin sahtekarlığına kaçanları savunmuş değilim. Onlar var diye öğretmenden farksız akademisyenleri savunmanız doğru mu? Sahtekarlık yapanlar var diye bütün üniversite bilimsel çalışmalardan kaçacak mı yani? Ben yorumumda yönetimi eleştirmedim (her nekadar başka mecralarda başka konularda eleştirdiğim olsa da). Ben sizi eleştirdim. Yorumunuzda üniversitenin bilimsel durumunu sorgulamak gazetenin işi değil demek yerine bu durum yönetimin suçu değil deseydiniz veya üniversitenin bilimsel durumunun iyi olduğunu savunsaydınız sizi eleştirmez güler geçerdim. Üniversitenin bilim üretmesinin gerekmediği fikrinin absürtlüğüne ise hiç girmiyorum. Bilimi akademisyenler üretir diyebildiğinize göre siz de bu fikirden vazgeçtiniz sanırım. Son olarak yönetimler bilim üretmez doğru ancak bilim üretecek ortamı sağlarlar. Tıpkı bir fabrikada genel müdürün üretim yapmadığı gibi. Ancak üretimde sıkıntı varsa hesap işçiden değil müdürden sorulur. Üretim başarılı olunca da işçiden çok müdür övünür. Gazetenin yazdıkları doğru mudur bilemem. Ama yanlışsa birileri de çıksın yanlış desin ki biz de bilelim.
C....
10.3.2018 00:03:23
Gka isimli arkadaşa cevaben; Elinizdeki işçinin çalıştırılmasından bahsetmişsiniz. Elinizde süt yoksa yoğurt mayalayamazsınız diyeyim bende. İşte o işçileri çalıştırmaya çalışınca ( birilerinin rahatına çomak sokunca ) kötü insan , zülmeden insan , kötü yöneten insan oluyorsunuz. Aslında geçmişte birilerinin yapmadığını siz yapmaya kalkınca ne kadar rahatı bozulan kişi vb Şerif´e tarafından aleyhinizde denilmedik bırakılmıyor. Bilim tarafına da gelirsek. Yine söylüyorum yönetimler bilim üretmez akademisyenler bilim üretir. Yönetimler akademisyenlere hadi oturun bilim yapın da demez. Bu bozukluk yukarıda kanun koyucu tarafından düzeltilmesi gereken bir husustur. Çünkü bilim yapsa da maaşını alır akademisyen yapmasa da. Onun için değişen hiç birşey yoktur. Tıpkı dersini iyi anlatan ve sadece derste öğrencisine kitabı okuyup çıkan öğretmen gibi
gka
10.3.2018 13:13:58
Öncelikle yorumlarınızdaki tutarsızlık ve yorumlarınızın birbiriyle çelişmesi nedeniyle bundan başka cevabım olmayacak size sayın c. Bence söylediklerinizi alt alta koyup tekrar bir okuyun. Ben yorumumda üreten ve yöneten örneği vermiştim siz çok yanlış anlamışsınız akademisyen işçi değildir zorla birşeyler yaptıramazsınız tabiki tepki alırsınız. Bu da kötü yöneticiliktir zaten. Akademisyen bilim üretmese de aynı maaşı alır demişsiniz. Bunları nereden öğreniyorsunuz bilmiyorum ama o da yanlış. Akademisyen yrd. doç. doç. ve prof ünvanlarını alabilmesi için çalışma yapması gerekir ve sonuçta maaşı artar. Akademisyen yayın yaparsa teşvik alır. Akademisyen kitap yazar para kazanır, proje yapar para kazanır. En önemlisi ise akademisyen bilim ilim üretmeye gönül vermiş insandır para için değil sevdiği için yapar bunu. Huzurlu bir çalışma ortamı ve yeterli bir alt yapı gereklidir sadece. Bunu da yönetim sağlar. Tüm bunların arasında çalışmaya gönlü olmayan akademisyenlerde vardır tabi ki. Yönetimlerin tiyatro jürilerle aldıkları birilerinin yakını akademisyenler. Ha diyeceksiniz birinin yakını diye işe giremeyecek mi. Tabi girecek hatta memleketiyse tabi burayı tercih edecek ama torpille değil hakkıyla girecek.
C..
11.3.2018 23:30:37
Sayın gka benim yorumlarımda yukarıda bahsettiğim gibi siz demişsiniz ki akademisyen kitap yazar evet copy pas
İyi Ki Geldiniz!
İyi Ki Geldiniz!
Baharın, bereketin ve sevginin timsali olan Leylekler Sivas semalarını eleğimsağma gibi rengarenk yaptılar.Kışa doğru genelde NİL deltasına yol alan leylekler, Mart başı ile SİVAS´a akın akın gelmeye başladılar.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Sahtekarlık
Sahtekarlık
Nefret ettiğin insanla iyi geçinme çabasına siz medeniyet diyorsunuz, ben sahtekarlık diyorum. O yüzden anlaşamıyoruz.
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
"Madımak" Bir "OD" Dur...
"Madımak" Bir "OD" Dur...
“Numune hastanesi üzerinden camii karşıtlığı yaratarak, camii ve külliye yapımı için kamuoyu oluşturmaya çalışmak doğru bir şey değildir.”
Kadın ve Devrim
Kadın ve Devrim
Meksika Devrimi sırasında sıklıkla tacize maruz kalmalarına rağmen erkeklerle birlikte savaşa katılan kadın askerler cinsiyetlerini gizleyerek “Pedro Herrera” adıyla savaşmak zorunda kalmışlardır.
Öncelik SİVAS Olmalı
Öncelik SİVAS Olmalı
Derli toplu öte bir hayal ve ufka, o kadar hasret ki Sivas. Asırlar varki diriltilmeyi bekleyen bu şehir, hala diriltilemiyor.
Yüz Çöreği II
Yüz Çöreği II
Sürekli türküler okunur, maniler söylenir, şiirler okunur, halaylar çekilir.
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
Bu devin uyanması demek, Anadolu´da, yeni bir umudun da dirilişi demektir. Elindeki altın tasla, başını duvardan duvara vuran bu şehrin silkinerek “bizden bir şey olmaz” kalıbını yerle yeksan edip, emin adımlarla ötelere yönelmesi zamanıdır.
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
"Evlenince pembe pancurlu evimiz olacek Necla." "Aman Allahım, ne kadar mesudum!"
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Merkez Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Geçmişten Geleceğe Yön Veren kadınlarımız” isimli bir tiyatro sahneledi.
yağmur fotoğrafları
yağmur fotoğrafları
Hikâyeler gelip gider zihnimize, şiirler filizlenir yağmurun ayak izlerinden. Usul usul şarkılar yükselir yağmurun sustuğu yerden. Doğduğumuz köy, okuduğumuz uzak şehirler, çalıştığımız küçük kasabalar, özlediklerimiz sevdiklerimiz, toprağa verdiklerimiz siyah beyaz fotoğraflar gibi uçuşur buğulanan pencere önlerinde.
Yağmur
Yağmur
/Yağmur ince ince toprağa sinsin/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar