Bilim Üretin Bilim!
Şimdiye kadar horlanmış, köşeye itilmiş, söz ve hak sahibi ellerinden alınmış pek çok insanın birikmiş ahları, ümitleri, hasretleri ve birikmiş hayallerinin yeni yönetimin iş başına getirdiği bilinirken, olgunlaştırılmış zamanlarda makama oturan yönetimin, her fırsatta şahsi durumları nedeniyle gündemde olumsuz anlamda yer edinmeleri tepki çekiyor.
Tarih: 15.2.2018 18:44:39/ 3382okunma / 12yorum

SPHM ÖZEL HABER

Rektör ve dar çevre ekibi olumsuz anlamda gündemden düşmemeye devam ediyor. Göreve gelir gelmez, istişari aklı, geniş ve farklı görüşten insanlarla üniversite geleceğini masaya yatırıp ortak aklı mihmandar edinmesi gereken yönetimin, dar çevre klan mantığı çerçevesinde bir yol alması yavaş yavaş duvara toslamaya devam ediyor.

Rektör ve ekibinin herkesi düşman belleyen ve yönetim geleceğini mahkeme salonlarında arama girişimleri devam ederken, ULUSAL BASINDA ardı ardına olumsuzlukların belgeli bir şekilde gündem olması SİVASLILARI rahatsız ediyor.

Ulusal basında “eş dost ve akrabaya” kıyak ve kadro verme haberleri görev başından itibaren hız kesmeden devam ederken, bu olumsuz durumun Üniversitenin itibarını yerlerde süründürmeye devam ettiği vurgulanıyor.

Üniversite kaynakları, üniversitenin geleceğinin bu tür yanlı ve yanlış adımlarla berelendiğini ve pek çok üniversite hocasının ayrılma kararına her geçen gün daha da yaklaştıklarını belirtiyorlar.

Üniversite yönetiminin eş dost kayırmacığı gibi film vari işler yerine bilim üretip şehrin geleceğine katkıyı ne zaman sunacakları merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilim Üretin Bilim
Okuyucu Yorumları (12 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşar rende
17.2.2018 17:54:44
Yorumlarda bir arkadaş “ Neden siteden kaldırdırlar yazmış “ Ne olacaktı 7 düvele mi ilan edecekler di . Süresi dolmuş kaldırmışlar. İlanın süresine de mi sen karar verecektin. Bu arada sivas postası an da teşekkürler ki yaptığımız yorumları yayınlıyor. Lakin neden başka bir internet gazetesine yapılan yorumları kırpıyorsunuz. Hakaret ve küfür içermediği sürece. Haktan bahsederken hakka girmeyin...
C....
17.2.2018 18:03:04
Herkes müslüman kimse hak yemiyor. Araştırsan çalıştırdığın işçinin vergisini vermeyende var başka ne türlü işleri olan da. Lakin memleketin çocuğu yönetimde bir yerlerde olunca herkes hakyemez. Ya Rektör beyi tanımam lakin memleket çocuğu. Eski dönemlerde herkes adaletliydi de bu adam mı adaletsiz oldu. Bir kişi yorumunda eskiden Üniverisite idareci olanlar yükseldi yazmış. Ne olacaktı adam ölene kadar aynı koltuktamı kalacaktı. Bir adamın bu kadar kötülüyorsanız bilin ki bu adam birilerinin isteğini yapmamıştır . Birilerinin işine çomak sokmuştur . O veya yönetimi . Sonra çamur attttttt izi kalsın .
Yaşar rende
17.2.2018 16:15:31
Bu alınan ( sözüm ona yönetimin tanıdıkları) kişiler taşeron kadrosundan önce de burda çıkışıyorlardı. Şimdi mi haksız oldu yönetim. Sanki taşeron kadrosuna bilinçli alındılar. Zaten burada çalışıyorlardı. Nasip devlet bir taşerona kadro kanunu çıkardı ve bu nimetten onlarda yararlandı.Hayır ortalığı velveleye verenler Emin´im kendileri yönetim de olsa Babaannelerine kadar kadroya alırlardı.
yakin ahbap
17.2.2018 11:43:16
mesele her donemde isini gördurmekmis simdiki rektor gecen donem enstitu muduruydu simdi rektor fotografta gecen donemde idarici personeller vardi simdi de devam ayni hizla yaptik ettik oldu.
Şahin Yalçın
17.2.2018 11:23:21
Yaşar Rende herkes üniversite ye girebiliyordu sizin belki başarı seviyeniz düşük olabilir.2.Geçmişi kötülüyorsunuz fakat geçmişten günümüze kadar bakın hizmetler verilmiş şu an devam ediyor ve devlette devamlılık esastır.3.Geçmişte kötü uygulamalar var diye aynı uygulamaların olması mı gerekir.4.Daha iyiye liyakati esas alarak daha verimli nasıl olabiliriz onun kaygısı taşınmalı.5.Akademik başarı nasıl edebiliriz olmalı eşi dostu işe alalım, geçiş kabinleri yapalım lambaları yenileyelimle başarı olmaz üniversiteler akademik çalışmaları ile kendilerinden söz ettirirler.6.Sizin yaptığınız tam bir bölücülük
sivaslı
16.2.2018 21:24:04
2008 öncesine kadar Cumhuriyet Üniversitesinde yönetimin insiyatifinin olabileceği (akademik kadrolar başta) kadrolara kim veya kimlerin yerleştiği tüm sıvasın malumudur. Hele de o üniversitede şu veya bu şekilde bulunmuşsanız bu durumu somut örnekler ve olaylarla saatler boyu anlatırsınız...
Selahattin koç
17.2.2018 11:42:28
Cenabı ALLAH ın ismini burda şu an zikedilen alimle ilişkilendirmek tam bir Sıffin Savaşın da mızarağa Kuran ayetlerini asanlar geldi aklıma.Alim Alleme olarak yorum yapan arkadaşlar ister hicvetsin ister öğsün ama Cenabı ALLAH ın ismiyle sıradan bir isim olarak kullanılan sıfatı bir araya getirerek yorumlamak tam bir saçmalık,edebsizlik,......
hakli pazari
17.2.2018 11:20:19
ey sivasli ve yasar rende efendi 2008 oncesi kimse bu universiteye giremiyordu madem fotograftilar nasil girdi bu universiteye rektor alim yildiz ankaradan gelip mi atandi. Bari susun ya yok onlar soyle yapti bunlar boyle yapti sira biz de mi diyorsunuz insanlarin hakki yensin birde konuşun devletini milletini seven idareciler Allahtan korkandir. Yapilan isi böyle savunmayin
Alim Allame
16.2.2018 17:15:19
Şair, edip, ilahiyat profesörü olan bir yöneticinin adalet anlayışı, ulusal basına yansıdığı şekilde olamaz. Olmamalı. Hatta ulusal basına yansımayan kısmı ile liyakatsiz kişilere akraba, eş, dost, ihvan, hatır, gönül gibi mesnetsiz sebeplerle kadro dağıttığı, kimilerinin mağrur olmasına, kimilerinin ise mağdur olmasına vesile olduğu asla ve kat´a iddia edilemez. Asılsız iddia sahipleri müfteridir. Müfteri olmak ise kul hakkı yeme hükmünde günahtır. Adı Esma-ül Hüsna´dan seçilmiş, gökteki yıldız gibi dost canlısı, alim bir kul için bu kadar iftira da fazla. Yanılıyorsunuz. Gaflettesiniz. Bir kere adı Âlim. En güzel isimlerden. Tüm iddialar muğlak. Ve mutlak olan tek ki, o da her şeyi bilen Âlim Allah. (Din, dünyanın memesinden süt sağan ulema yüzünden elden gitmiş iken, şeriattan dem vurmak bizimkisi, Âlim Allah)
universiteli
17.2.2018 11:34:28
madem canim yapulanlarda birsey yok taseron kadro ilanlari universitenin web sayfasindan acel acele niye kaldirildi
Yaşar Rende
16.2.2018 10:43:51
1980 öncesi bizi üniversitenin kapısına sokmuyorlardı.
İbrahim
16.2.2018 04:00:00
Rektör bey Hastane, Vakıf ve diğer birimlerindeki uygulamaları ile bence Ak Parti´ye oy kaybettiriyor,bir oyun bile önemli olduğu bir ortamların geleceği günler düşünülerek görev süresini tamamlaması beklenilmeden Rektör Yök veya KHK ile görevden alınmalıdır.Bu benim ve benim gibi düşünenlerin görüşüdür.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
Kamuoyunda İTFAİYE BİNASINI Başkan AYDIN´a devretmesi ile ilgili pek çok soru işareti olan EMİNOĞLU´nun son demde yeni dönemde BELEDİYE BAŞKAN Yardımcısı olmaya hazırlanması tuhaf bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar