Bilim Üretin Bilim!
Şimdiye kadar horlanmış, köşeye itilmiş, söz ve hak sahibi ellerinden alınmış pek çok insanın birikmiş ahları, ümitleri, hasretleri ve birikmiş hayallerinin yeni yönetimin iş başına getirdiği bilinirken, olgunlaştırılmış zamanlarda makama oturan yönetimin, her fırsatta şahsi durumları nedeniyle gündemde olumsuz anlamda yer edinmeleri tepki çekiyor.
Tarih: 15.2.2018 18:44:39/ 2840okunma / 12yorum

SPHM ÖZEL HABER

Rektör ve dar çevre ekibi olumsuz anlamda gündemden düşmemeye devam ediyor. Göreve gelir gelmez, istişari aklı, geniş ve farklı görüşten insanlarla üniversite geleceğini masaya yatırıp ortak aklı mihmandar edinmesi gereken yönetimin, dar çevre klan mantığı çerçevesinde bir yol alması yavaş yavaş duvara toslamaya devam ediyor.

Rektör ve ekibinin herkesi düşman belleyen ve yönetim geleceğini mahkeme salonlarında arama girişimleri devam ederken, ULUSAL BASINDA ardı ardına olumsuzlukların belgeli bir şekilde gündem olması SİVASLILARI rahatsız ediyor.

Ulusal basında “eş dost ve akrabaya” kıyak ve kadro verme haberleri görev başından itibaren hız kesmeden devam ederken, bu olumsuz durumun Üniversitenin itibarını yerlerde süründürmeye devam ettiği vurgulanıyor.

Üniversite kaynakları, üniversitenin geleceğinin bu tür yanlı ve yanlış adımlarla berelendiğini ve pek çok üniversite hocasının ayrılma kararına her geçen gün daha da yaklaştıklarını belirtiyorlar.

Üniversite yönetiminin eş dost kayırmacığı gibi film vari işler yerine bilim üretip şehrin geleceğine katkıyı ne zaman sunacakları merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilim Üretin Bilim
Okuyucu Yorumları (12 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşar rende
17.2.2018 17:54:44
Yorumlarda bir arkadaş “ Neden siteden kaldırdırlar yazmış “ Ne olacaktı 7 düvele mi ilan edecekler di . Süresi dolmuş kaldırmışlar. İlanın süresine de mi sen karar verecektin. Bu arada sivas postası an da teşekkürler ki yaptığımız yorumları yayınlıyor. Lakin neden başka bir internet gazetesine yapılan yorumları kırpıyorsunuz. Hakaret ve küfür içermediği sürece. Haktan bahsederken hakka girmeyin...
C....
17.2.2018 18:03:04
Herkes müslüman kimse hak yemiyor. Araştırsan çalıştırdığın işçinin vergisini vermeyende var başka ne türlü işleri olan da. Lakin memleketin çocuğu yönetimde bir yerlerde olunca herkes hakyemez. Ya Rektör beyi tanımam lakin memleket çocuğu. Eski dönemlerde herkes adaletliydi de bu adam mı adaletsiz oldu. Bir kişi yorumunda eskiden Üniverisite idareci olanlar yükseldi yazmış. Ne olacaktı adam ölene kadar aynı koltuktamı kalacaktı. Bir adamın bu kadar kötülüyorsanız bilin ki bu adam birilerinin isteğini yapmamıştır . Birilerinin işine çomak sokmuştur . O veya yönetimi . Sonra çamur attttttt izi kalsın .
Yaşar rende
17.2.2018 16:15:31
Bu alınan ( sözüm ona yönetimin tanıdıkları) kişiler taşeron kadrosundan önce de burda çıkışıyorlardı. Şimdi mi haksız oldu yönetim. Sanki taşeron kadrosuna bilinçli alındılar. Zaten burada çalışıyorlardı. Nasip devlet bir taşerona kadro kanunu çıkardı ve bu nimetten onlarda yararlandı.Hayır ortalığı velveleye verenler Emin´im kendileri yönetim de olsa Babaannelerine kadar kadroya alırlardı.
yakin ahbap
17.2.2018 11:43:16
mesele her donemde isini gördurmekmis simdiki rektor gecen donem enstitu muduruydu simdi rektor fotografta gecen donemde idarici personeller vardi simdi de devam ayni hizla yaptik ettik oldu.
Şahin Yalçın
17.2.2018 11:23:21
Yaşar Rende herkes üniversite ye girebiliyordu sizin belki başarı seviyeniz düşük olabilir.2.Geçmişi kötülüyorsunuz fakat geçmişten günümüze kadar bakın hizmetler verilmiş şu an devam ediyor ve devlette devamlılık esastır.3.Geçmişte kötü uygulamalar var diye aynı uygulamaların olması mı gerekir.4.Daha iyiye liyakati esas alarak daha verimli nasıl olabiliriz onun kaygısı taşınmalı.5.Akademik başarı nasıl edebiliriz olmalı eşi dostu işe alalım, geçiş kabinleri yapalım lambaları yenileyelimle başarı olmaz üniversiteler akademik çalışmaları ile kendilerinden söz ettirirler.6.Sizin yaptığınız tam bir bölücülük
sivaslı
16.2.2018 21:24:04
2008 öncesine kadar Cumhuriyet Üniversitesinde yönetimin insiyatifinin olabileceği (akademik kadrolar başta) kadrolara kim veya kimlerin yerleştiği tüm sıvasın malumudur. Hele de o üniversitede şu veya bu şekilde bulunmuşsanız bu durumu somut örnekler ve olaylarla saatler boyu anlatırsınız...
Selahattin koç
17.2.2018 11:42:28
Cenabı ALLAH ın ismini burda şu an zikedilen alimle ilişkilendirmek tam bir Sıffin Savaşın da mızarağa Kuran ayetlerini asanlar geldi aklıma.Alim Alleme olarak yorum yapan arkadaşlar ister hicvetsin ister öğsün ama Cenabı ALLAH ın ismiyle sıradan bir isim olarak kullanılan sıfatı bir araya getirerek yorumlamak tam bir saçmalık,edebsizlik,......
hakli pazari
17.2.2018 11:20:19
ey sivasli ve yasar rende efendi 2008 oncesi kimse bu universiteye giremiyordu madem fotograftilar nasil girdi bu universiteye rektor alim yildiz ankaradan gelip mi atandi. Bari susun ya yok onlar soyle yapti bunlar boyle yapti sira biz de mi diyorsunuz insanlarin hakki yensin birde konuşun devletini milletini seven idareciler Allahtan korkandir. Yapilan isi böyle savunmayin
Alim Allame
16.2.2018 17:15:19
Şair, edip, ilahiyat profesörü olan bir yöneticinin adalet anlayışı, ulusal basına yansıdığı şekilde olamaz. Olmamalı. Hatta ulusal basına yansımayan kısmı ile liyakatsiz kişilere akraba, eş, dost, ihvan, hatır, gönül gibi mesnetsiz sebeplerle kadro dağıttığı, kimilerinin mağrur olmasına, kimilerinin ise mağdur olmasına vesile olduğu asla ve kat´a iddia edilemez. Asılsız iddia sahipleri müfteridir. Müfteri olmak ise kul hakkı yeme hükmünde günahtır. Adı Esma-ül Hüsna´dan seçilmiş, gökteki yıldız gibi dost canlısı, alim bir kul için bu kadar iftira da fazla. Yanılıyorsunuz. Gaflettesiniz. Bir kere adı Âlim. En güzel isimlerden. Tüm iddialar muğlak. Ve mutlak olan tek ki, o da her şeyi bilen Âlim Allah. (Din, dünyanın memesinden süt sağan ulema yüzünden elden gitmiş iken, şeriattan dem vurmak bizimkisi, Âlim Allah)
universiteli
17.2.2018 11:34:28
madem canim yapulanlarda birsey yok taseron kadro ilanlari universitenin web sayfasindan acel acele niye kaldirildi
Yaşar Rende
16.2.2018 10:43:51
1980 öncesi bizi üniversitenin kapısına sokmuyorlardı.
İbrahim
16.2.2018 04:00:00
Rektör bey Hastane, Vakıf ve diğer birimlerindeki uygulamaları ile bence Ak Parti´ye oy kaybettiriyor,bir oyun bile önemli olduğu bir ortamların geleceği günler düşünülerek görev süresini tamamlaması beklenilmeden Rektör Yök veya KHK ile görevden alınmalıdır.Bu benim ve benim gibi düşünenlerin görüşüdür.
Rüzgar Ölçümü Yapılacak
Rüzgar Ölçümü Yapılacak
SİVAS´ın birkaç bölgesinde geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçen RES´lere (Rüzgar Enerji Santrallerine) yenileri eklenme yolunda. Gürün, Kangal, Kulmaç Dağları, Yağ donduran ve Yıldız Dağı bölgesinde özel bir firmanın bir çalışma yapacağı ve rüzgar ölçümleri sonucuna göre RES´lerin kurulacağı öğrenildi.
Huzurun ve Sadeliğin Timsali
Huzurun ve Sadeliğin Timsali
Gösteriş, ihtişam ve şatafat yerine ,insan unsuru dikkate alınarak yapılmış Abadan Cami, kaşıkçı elması güzelliğinde, geniş hinterlandı ile dimdik ayakta.1905 yılında Osmanlının dahi Sultanı II.Abdülhamid Han tarafından Kars muhacirleri için yenilenen cami görenleri hayran bırakıyor.
ŞEBİNKARAHİSAR´da Güzel Bir Gün
ŞEBİNKARAHİSAR´da Güzel Bir Gün
Bölgenin yükselen yıldızı olan GİRESUN ÜNİVERSİTESİ, bir birinden güzel etkinliklerle gündeme gelmeye devam ediyor. Kültür hayatımızın önemli isimlerinden biri olan Prof.Dr. Nazım ELMAS, ŞEBİNKARAHİSAR MYO´da Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik konulu bir konferans verdi
Milli Eğitim Müdürü İstifa Et!
Milli Eğitim Müdürü İstifa Et!
İstifa etmen bu şehrin hayrına olacak. Senin daha buraya vereceğin bir şey yok…
Buradayım
Buradayım
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim GÜL, Ana Bilim dalı Çalışmalarına daha çok vakit ayırmak için dekan yardımcılığını bıraktığını, Sivas´a ve Sivaslılar´a hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars´ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars´ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti. Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. İşte 1914-1918 Sarıkamış ve Kafkas Cephesinde Şehit olan Sivaslıların isim listesi
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
ANADOLU´nun yağız delikanlıları geri dönmeyi hiç düşünmediler.627 ve daha ismi bilinmeyen nice SİVASLI, kara kışa kıtlığa aldırmadan bu vatan için gittiler...
STK´lar Yarın Şehir İçin Konuşabilirler!
STK´lar Yarın Şehir İçin Konuşabilirler!
Geçtiğimiz hafta 44 tane olduklarını iddia eden lakin isimleri halk tarafından pek bilinmeyen pek çok STK, Eski Numune Hastanesi´nin yıkılması gerektiği konusunda görüş bildirdiler. BU 44 STK´nın 2006 yılında temeli atılan ve 25 Trilyon lira harcanan lakin hayata geçmeyen Kongre ve Fuar Merkezi için, bir de Cami Alanları Konuta çevrilen yerler için de önümüzdeki hafta kamuoyu karşısına çıkıp bir açıklama yapmaları bekleniyor.
GİRESUN´da Birşeyler Oluyor
GİRESUN´da Birşeyler Oluyor
Komşumuz GİRESUN, bir birinden güzel ataklarla cazibe merkezi olma yolunda. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ise şehrin lokomotifi konumunda.108 Devlet Üniversitesi arasında performansı ile 32.sırada olan Giresun üniversitesi, örnek üniversiteler arasına girme yolunda ilerliyor.Pek çok üniversite günü kurtarıp eş dost kayırmacılığı ile bilim değil film üretirken, Giresun Üniversitesi bölgede kendi ağırlığını iyice hissetiriyor.
Hatıraların Tescili Kaldırıldı
Hatıraların Tescili Kaldırıldı
Günlerdir tartışma konusu olan Eski Numune Hastanesi´nin yıkılıp yıkılmayacağı kararı netleşti. Sivas Anıtlar Kurulu´nun iki defa tescilin devamı yönünde karar bildirmesine rağmen ANKARA ANITLAR KURULU´nun tescili kaldırması şehirde şok etkisi oluşturdu.
Şehrin RUHU Berhava Edilmemeli
Şehrin RUHU Berhava Edilmemeli
Şehrin HAFIZASI niteliğinde Numune Hastanesi için SİVASLILAR gündem oluşturmaya devam ediyorlar. Devrin mimari özelliğini taşıyan, kültürel pek çok hatıranın doğduğu yer olan Numune Hastanesinin yıkılmamasını isteyen duyarlı insanlar, burasının korunması demek şehrin geçmiş 60 yılının korunması gerek olduğuna vurgu yapıyorlar
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Liyakat, Liyakat, Liyakat
Liyakat, Liyakat, Liyakat
Cumhuriyet Üniversitesi şehrin gündeminde. Özellikle bazı isimlerin Rektörü yanlış yönlendirip dar çevre içine soktukları gözlemlenirken, başta Hakan YEKBAŞ olmak üzere danışman kadronun ise yanlış adımları ve başarısızlıkları, istifaları beraberinde getirmeye devam ediyor.
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
SİVAS POSTASI GAZETESİ Sivas Kültür ve Tarihine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İkinci CUMHURBAŞKANI İsmet İNÖNÜ´nün oğlu Ömer İNÖNÜ´nün Sivas TÜDEMSAŞ´ta staj yaptığı ve staj parası ile de ÇİFTE MİNARE´nin külahlarını yaptırdığı bilgilerine ulaşıldı.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar