BİLİM Dünyası SİVAS´a Odaklanacak!
Dünya Mirası olan DİVRİĞİ ULU CAMİ´nde tespit edilen “NAMAZ KILAN ADAM” Siluetinin gizemi çözülecek.Sayısal ortamda SİMÜLE edilip coğrafi konumlandırma ile gölgenin oluşacağı net tarihin ortaya çıkarılabileceği belirtiliyor. KENT MEYDANI´nda uygun bir ortama bu bölümün yapılabileceği ve tespit edilen gölgenin oluştuğu günde, binlerce turist ve akademisyenin bu oluşumu saniye saniye görmek için SİVAS´a akın edeceği öğrenildi.
Tarih: 22.8.2019 22:46:51/ 5391okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Bilim adamlarının hayret ve ibretle ağızlarının açık kaldığı mükemmel yapı DİVRİĞİ ULU CAMİ gizemini koruyor. İki dünyanın nakışlarla üzerinde resmedildiği bilinirken, en ilginç olanı ise GÜNEŞ ışınlarının milimetrik hesaplamalarında burada kullanıldığı lakin bilim dünyasının bunu çözemediği biliniyor.

Özellikle yıllar önce JAPON bir gezgin tarafından tespit edilen İKİNDİ vaktinde oluşan NAMAZ KILAN ADAM sılueti gizemini koruyor.

Bilimin geldiği son aşama dikkate alınarak DİVRİĞİ ULU CAMİ´ndeki bu gizemin çözüleceği bilgilerine ulaşıldı.

ULU CAMİ sayısallaştırılarak sayısal ortamda SİMÜLE edilip,coğrafi konumlandırmanın yapıldığı sayısallaştırılmış simülasyon ile analizinin yapılmasının mümkün olduğu belirtildi.

Bu simülasyon ile, Güneş ışıklarının gelişi akabinde oluşan pek çok gölgenin de mahiyetinin ortaya çıkacağı vurgulanıyor.

Gelişmiş yazıcılarla bunun projelendirilip, bir bölümünün KENT MEYDANINDA yapılmasının mümkün olduğu ve hesaplamalar sonucunda NAMAZ KILAN ADAM gölgesinin oluşacağı günün tam net olarak bulunabileceği ve bu vesileyle de binlerce turist ve bilim adamının SİVAS´a akın edeceği bilim insanlarınca dile getiriliyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BİLİM Dünyası SİVAS Odaklanacak
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yavuz Selim
23.8.2019 00:37:39
Helal olsun Sivas Postasına, insanlar makam mevki peşinde koşarken, onlar sultan şehre ve onun hatırasına yakışır projeleri dile getiriyor. Şimdi bu projelere destek olma ve taşın altına elimizi koyma zamanı.
SİVAS DAVASI Yeniden GÖRÜLMELİ!
SİVAS DAVASI Yeniden GÖRÜLMELİ!
SİVAS´ta kardeşi kardeşe kırdırarak ülkeyi 90´lı yıllarda bir darbe ortamına hazır hale getirme girişimi, aradan yıllar geçerken daha iyi analiz ediliyor. SİVAS´ta masum insanların 2 Temmuz´da katledilmesi hala gizemini korurken, o yıllarda şehirde epey bir ALMAN vatandaşının olduğu hala dillendirilmeye devam ediyor.
SİDAŞ "DOĞAL GAZ"
SİDAŞ "DOĞAL GAZ"
Tacettin KEPENEK Yazdı...
REKTÖRLÜK AİLEDE KALSIN MANTIĞI!
REKTÖRLÜK AİLEDE KALSIN MANTIĞI!
Sivas kamuoyu birkaç gündür rektörlük yarışını değişik bilgi ve yorumlarla masaya yatırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün şehre gelen Hilmi ATASEVEN´in REKTÖRLÜK için kanat alıştırdığı artık bilinirken, bir DERNEĞİN araya girerek iki isim arasında bir İTTİFAK oluşturduğu iddia ediliyor.
YOLLARIMIZ KAPANIYOR!
YOLLARIMIZ KAPANIYOR!
Buğrahan Karaman Yazdı
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
SİVAS´ta halka iletişim hizmeti sunan GSM operatörlerinin, halkın daha sağlıklı konuşması için alt yapı yatırımlarına ağırlık vermesi bekleniyor.
HODRİ MEYDAN!
HODRİ MEYDAN!
SİVAS POSTASI´nın 10 yılı aşkın arşivleri incelendiğinde FETÖ ayrıntıları ortaya çıkmaktadır.
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Devlet, kağnı ile tavşan avlar...
SİVAS´ın Önünü Açın!
SİVAS´ın Önünü Açın!
SİVAS ekonomik olarak kan kaybederken, şehrin kaderini yıllardır ellerinde tutanların hiç birşey olmamış gibi yine kendilerini düşünmeleri ibretle izleniyor. 10 yılını doldurmuş veya 10 yılını aşmış ODA, BORSA, BİRLİK, KURUM yöneticilerinin, bir defa da olsa şehirlerini düşünerek koltuklarını bırakmaları bekleniyor.
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Bir ÜNİVERSİTE Yorumu!
Bir ÜNİVERSİTE Yorumu!
Yiğide Neayak Yazdı...
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
TUHAF ÇOK TUHAF!
TUHAF ÇOK TUHAF!
Bir zamanlar FETÖ´nün “MAKLUBESİNE” kaşık sallayanların her ne hikmetse bir birilerini kokularından veya bakışlarından tanıdıkları biliniyor..
Cesur Yürek SİVAS POSTASI Gündemi Belirliyor
Cesur Yürek SİVAS POSTASI Gündemi Belirliyor
Sivas için, Sivas´ın geleceği için SİVAS POSTASI doğruları yazmaya devam ediyor. Ya SİVAS POSTASI olmasaydı?
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar