Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
Tarih: 16.8.2018 07:05:45/ 1880okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi, bir türlü bilimsel farkındalık ve ileri düşünce hamlesine giremediği için eleştiri alıyor. Üniversite, kötü yönetilmekle suçlanırken, geniş yelpaze ve düşüncelerin de ötelendiği iddia edilmeye devam ediyor.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ise bu günlerde “KARI-KOCA, EŞ DOST, AKRABA, KLAN, DERNEK, VAKIF, ÇOCUKLUK ARKADAŞI” gibi kayırmacı kadrolaşma ile gündemde.

Üniversitede yönetici olan pek çok ismin, Devletin verdiği yetkiyi “HAK ADALET, EŞİTLİK, LİYAKAT, DÜRÜSTLÜK, BİLİMSEL YETKİNLİK” için kullanmaları iktiza ederken, en yakınlarına bu yetki ve kollamayı kullanmaları eleştiri, alıyor.

BEŞİK ULEMALIĞI mantığına bürünme yolunda emin adımlarla ilerleyen üniversitenin, bu tür tutum ve davranışlarının şehre de önemli zararlar verdiği belirtiliyor.

Şimdi gözler ise İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocalarında. İlahiyat Fakültesi Hocalarının CUMA NAMAZI akabinde toplanarak bu konuyu masaya yatırmaları bekleniyor.

İLAHİYAT ULEMASI´nın, “KUL HAKKI ve LİYAKAT” üzre bir metni kaleme alarak kamuoyuna ilan edecekleri umuluyor.

İLAHİYATÇI hocaların “LİYAKAT ve BİLİMSEL YETKİNLİĞİN” esas alınması yönünde açıklama yapmalarına ise kesin gözü ile bakılıyor.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Beşik Burada Ulema Nerede
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
salih şal
16.8.2018 11:49:40
sayın rektörün bu alımlarla alakalı açıklamalarını okudum fakat daha bölümlerine sınav açılmadan bu insanların bu bölümlere alınacakları basında dile getirildi ve gerçekten bu ve dahası da var olan kişiler bu bölümlere alındılar basında gördük.Ama şu ifadelerine çok hayret ettim hukuk ve bazı basın organlarına arpalıkları kesildi ifadesidirki çok şaşırdım.Sayın rektör bu para karşılğı haber yapan veya başka çıkar ilişlileri olan gazeteleri açıklaması kamu oyunu acilen bilgilendirmesi gerekir.
Ali Demirkoparan
19.8.2018 14:44:55
Dillerine bağ etmişler (Hazmedemeyenler var rantları kesildi şantaj yapıyorlar).Bu yönetimin hangi başarısını hazmedemiyorlar.Üniversiteler arası başarı listesinde yoksun Hastaneye gelen hastalar azaldı veya il dışına gidiyor. Arpa ekmeği bahane etmeyin lütfen üniversitemizi layık olduğu yere getirin Selamlar.
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar