Beni Eski Günlere Döndürmeyin!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 11.3.2019 14:29:54/ 1298okunma / 0yorum

Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.

Seçime sayılı günler kala, zamanın Belediye başkanı Doğan Ürgüp ile yaşanan bir olayı anlatmak ve hatırlatmak zorunda olduğumu düşünüyorum.

Bilirsiniz, şimdiki Fidan Yazıcıoğlu Kültür merkezi,  eskiden Çocuk Esirgeme Kurumunun çocuk yuvasıydı.  Sami Aydın´ın ilk döneminde,Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı ileprotokol yapılmış ve burası belediyeye devredilmişti.Devir protokolüne görebu arsanın altı otopark üstü yeşil alan yapılacaktı. Sami Aydın seçimi kaybedince,Doğan Ürgüp, ne yapılan protokolü taktı, ne imarı. Mahallenin içinde, girişi, çıkışı, trafiği düşünmeden devasa bir kütleyioraya dikti.

Bu binanın tam arka köşesinde altmış yıllık baba ocağı olduğu içinbende konuya bir şekilde dâhil oldum. Hem devir protokolünü hem de imarını bildiğimden, bu hukuksuzluğa mani olmak istedim. Ancak annem (-ki, hala aynı evde oturur) “bırak oğlum adamlar hizmet yapmak istiyorlar, karışma” diyerek, müsaade etmedi.

Ancak, dahasonra ne oldu? Sayın Doğan Ürgüp, yaptığı hukuksuzluk yetmezmiş gibi milletin yasal binalarını imar revizyonu ile yeşil alana soktu. Güler misin, ağlar mısın?

Bunun üzerine kendisine bir e-mail yazdım. Özetle “sayın başkanım, siz ne yaptığınızın farkında mısınız, bu nasıl iş?” Dedim. Diğer yandan, o adada bulunan 73 tane meskenin sahibi de galeyana gelmiş, feryat figan ediyor. Biriside caminin imamı, camide yaptıkları toplantıda beni kendilerine sözcü seçtiler, başkandan randevu istediler. Birkaç gün sonra belediye meclis salonunda buluşuldu.  Ancak toplantıdan önce başkan benimle görüşmek istedi. Kendisine durumu anlattım “yanlış iş yaptığını söylediğimde”, “onları mağdur etmeyeceğim TOKİ konutları ile takas yapacağım” dedi. Anladım ki başkanın kafa, başka yerde.“Bakın Sayın Başkan meselebu değil,  bu insanlar, mahalleninyerli insanları, hatıraları, herşeyleri burada. Hem suçlusunuz, hem de güçlü,  boşuna milleti huzursuz etmeyin” diyerek, ikna etmeye çalıştım. Sonra meclis salonunda toplanan kalabalık ile görüşmek üzere birlikte meclis salonuna indik. Orada toplanan 40-50 kişi, başkanı görür görmez bağırmaya başladı…Bu olay insanları haksız, hukuksuz ve temelsiz bir şekilde aylarca huzursuz etti. O dönemde, bu ve buna benzer birçok olay yaşandı. Hatırlatmak ta fayda var diye düşündüm…

Ayrıca hatırlarsanız,o dönemde imardan sorumlu başkan yardımcısının istifa etmesi ve arkasında ki gerçeklerin ne olduğu, bu gün olmuş hala aydınlığa kavuşmadı.

Bütün Sivaslıların kalbinde rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu sevgisi ve yeri başkadır. BBP hala onun kurduğu parti midir? Bilemem.Üç ay önce, rahmetli başkanın eşinin, Kahramanmaraş´ta ki mahkeme salonunda BBP yöneticilerine karşı haykırışlarını TV den izledim. Üzüldüm ve anlamaya çalıştım. Bunun anlamı ne ola ki?Sizde hiç düşündünüz mü? Bu da rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu´nu sevenlere bir hatırlatma olsun.

Doğan bey farklı birisi, yumuşak görünüşü, saygılı duruşunun altında sanki bir başka insan var. Gençliğini,dönemin şartları içinde farklı bir mücadele ile geçirmiş. Kızdığı zamanlar da,“beni eski günlerime döndürmeyin!” Derdi. Bu da, daha önce ki Doğan Ürgüp dönemini hatırlamayanlara vestratejik davranma sevdasındakilere ayriyeten küçük bir hatırlatma olsun…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Beni Eski Günlere Döndürmeyin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar