BELEDİYE Nerede?
SİVAS´ın en huzurlu mahallelerinden biri olan YENİŞEHİR MAHALLESİ, kasaba pazarına döndü.Sabah erken ateş yakıp çevreyi bağırarak rahatsız eden satıcılara ZABITANIN ses çıkarmaması ise tepki çekiyor.
Tarih: 11.3.2019 16:53:22/ 1440okunma / 0yorum

Parkları, yürüyüş alanları, alışveriş merkezi, okulları, bahçeli apartmanları, kalabalık nüfusuna rağmen sakinliği ile örnek mahallelerimizden Yenişehir mahallesi.

 Sivas´ın en düzenli, huzurlu mahallelerinden olan Yenişehirde, bugünlerde huzur kaçmış durumda.

 Mahallenin kenarında küçük Pazar alanına açılan eski eşya ve antika pazarı nedeniyle mahalle halkı rahatsız.

 Sabah gün doğmadan Pazar alanına gelen satıcılar, burada ateş yakıp bağırıp çağırmaktalar. Bu saatte, bu kadar insan burada toplanmasına rağmen ne polis, ne de zabıta var. Bu durum asayiş problemlerine sebep olmakta.

 Sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce araç, otopark yetersizliği nedeniyle mahallenin içlerine, kaldırımlara, apartmanların önüne park edilerek görüntü kirliliği, otopark problemi oluşturmakta. Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle, kaldırımlarda yürümek imkansız hale gelmiş.

 Küçük bir kapalı alanı olan Pazar alanına sığmayan satıcılar, sokaklara taşmakta, düzensiz şekilde yollara, mahallenin içine tezgah açmakta. Hatta resimde görüldüğü üzere kavşağın ortasına tezgah açmakta. Denetimsizlik, sahipsizlik had safhada. Zabıta, polis yok.

 Defalarca CİMER´e, Belediye´ye başvuran mahalle halkı muhatap bulamamış, başvurulardan sonuç alamamış. Bu pazarın bu kapasiteyi kaldırmadığı, mahallenin içinde Pazar olmayacağı açıkken, neden burada ısrar edildiğinin cevabını alamamış mahalleli. Geçenlerde belediyeye giden birisine üst seviye bürokratlardan birisi tarafından; “Yer bulun taşıyalım.” şeklinde kabaca cevap verilmiş. En resmi cevap ise, konunun gündeme alındığını belirtmekle yetinen bir cevap. Ama bugüne kadar hiçbir gelişme olmamış.

 Emniyetten verilen cevapta ise; trafik ve asayiş konusunda gerekli denetimlerin yapılacağı belirtilmesine rağmen, hiçbir gelişme olmamış. Kaldırımlara, yollara park etme; asayiş problemleri artarak devam etmekte.

 Denetimsizlik, sahipsizlik nedeniyle güvercin ve canlı tavuk satışı başlamış pazarda. Tabi bu canlı hayvanlar burada satılırken İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlüğünün ne iş yaptığı, bundan haberinin olup olmadığı merak konusu.

 Pazar günü bu kadar kalabalık bir pazarda bir tane zabıta olmamasıyla ilgili, Pazar gününün tatil olduğu için zabıtaların pikniğe gittiği yorumları yapılıyor!

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BELEDİYE Nerede
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar