Belediye BAŞKANI Kim Olur?
Elbette çok isim mevcut. Bunlara ilaveten parti dışından isimlerde BAŞKAN olur mu bal gibi olur neden olmasın. Bekleyip göreceğiz.
Tarih: 15.10.2018 10:11:09/ 2053okunma / 0yorum

 

ANKARA´da bir gurup seçkin SİVASLI hemşehrimiz ile bir ortamda hasbihal ettik.Bizi SİVASLILAR´da adettir, her şey konuşulduktan sonra gecenin ilerleyen saatlerinde konu siyasete demirler.

Takdir edersiniz ki BELEDİYE SEÇİMLERİ 2 saat kadar konuşuldu.

SİVAS´ın BELEDİYE BAŞKANI kim olacak enine boyuna masaya yatırıldı.

Efendim, şuan görev ifa eden Sayın Sami AYDIN üzerine çok mütelalar gündeme geldi.Ben de kanattimi ifade ettim.

Sayın AYDIN, ilk 2 sene kadar neden ise pek bir işe el sürmedi. Sonraları yavaş yavaş güzelde çalışmalar ifa etti.

Yalnız Sayın AYDIN, ikinci defa BAŞKAN olmasını iyi kıymetlendirip değerlendiremedi. İcraatlar da ortaya koydu amma şunu da belirtmek gerek ki, Sayın AYDIN icraatlarından çok EKİBİNİN yetersizliği ile gündeme geldi.

Neden iyi bir ekip kurupta halkın teveccühü kazanmadı onu da bir gün kendisine sormayı murat ediyorum.

Halk nazarında karşılıkları olmayan YARDIMCILARI, DANIŞMANLARI VS. Sayın AYDIN´ın Başkanlığını berelediler maalesef…

Geçen akşam SİVAS´ta fikrine değer verdiğim çok değerli bir insanı aradım. “SİVAS ne alemde dedim?”

1 saate yakın istişare ettik. Yalnız bir şey dedi ki çok manidar. “Sayın AYDIN´ın, bir kahvehane müdavimi danışmanı, altında resmi Belediye aracı ile mahalle mahalle dolaşıp ahkam kesiyormuş ve bu da milletin tepkisine neden oluyormuş.”

Bunlar hoş şeyler değil BAŞKAN´ı bereleyen durumlar bence. Sayın AYDIN´ın aday adayı olacağı muhakkak elbette Taktir Sayın Cumhurbaşkanımızın…

Diğer bir adaylığı söz konusu olan Sayın Ziya ŞAHİN de gündeme geldi. Sayın ŞAHİN uzun yıllar İL BAŞKANLIĞI ile partinin yükünü çekti. Pasif olduğunu herkes ve kendi dahi bilir ancak BELEDİYE için aday olursa ben şaşırmam. İyi bir ekipte kurarsa BELEDİYE de başarılı olabilir kanatindeyim.

Laikin BAŞKAN olur ve yine suya sabuna dokunmayım derse, siyasi hayatı sona erer onu da söylemeliyim.

Sayın Burhanettin KURU´nun da ismi geçti. Sayın KURU´da İl Başkanlığı yaptı. Bence İL BAŞKANLIĞIN sırasında tek hatası, İLİN VEKİLLERİNİ GENEL MERKEZE şikayet etmek oldu. Eğer bunu da yapmasa idi iyi olacaktı. Sayın KURU Başkanlık yapar mı yapar neden olmasın. O da iyi bir ekip kurarsa SİVASIMIZA faydalı olur.

Sayın Halil İbrahim KARADEMİR de konuşuldu. Sayın Numan KURTULMUŞ´un tanıdığı bir siyasi isim.Sayın KARADEMİR de bence ideal isimlerden biri. Başkanlık da yapar. Yine söylemeliyim ki İSTİŞARE ve EKİP önemli…

Sayın Selami UZUN´u da yabana atmamak lazım. Sayın UZUN İstanbul deneyimli. SİVAS için çalışabilir ve BELEDİYECİLİK ortaya koyar. Mülkiye birikimi mevcut.Yalnız Sayın UZUN ekip nasıl kurar bilemiyorum. Ekip kuramazsa başarılı olmaz kanatindeyim…

Sayın Hakan AKKAŞ´ın ismi de konuşuluyor ANKARA´da… Olabilir neden olmasın. Bir tek Muharrem ELİŞ´in ismi geçmiyor ANKARA kulislerinde…

Elbette çok isim mevcut. Bunlara ilaveten parti dışından isimlerde BAŞKAN olur mu bal gibi olur neden olmasın. Bekleyip göreceğiz.

SİVAS´ta mukim olan arkadaşla istişare telefon görüşmesinde “HALK ne diyor dedim?”

Epey konuştuk. “MHP´nin de trendinin iyice yükseldiğini söyledi ki ben de o kanaatteyim”.

Bir de “Ak Parti İl Başkanı Sayın Hakan AKSU´nun çok çabalar göstererek yeniden AK PARTİYİ merkezde toparladığını” söyledi.

SİVAS´a BAŞKAN kim olur?

Takdir Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN elbette…

Ancak SİVAS´ın siyasi büyüklerinden Sayın İsmet YILMAZ, Sayın Habib SOLUK ve mevcut İL BAŞKANI Sayın Hakan AKSU´nun kaanatleri bence belirleyici olacak.

Elbetteki son sözü hareketimizin lideri Sayın Cumhurbaşkanımız söyleyecek…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belediye BAŞKANI Olur
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"MAKAM ARACI" Kullanmayacak!
"MAKAM ARACI" Kullanmayacak!
SİVAS´ta dünden bu yana MHP rüzgarı esiyor. Vekil Ahmet ÖZYÜREK´e halkın teveccühü bilinirken, Belediye´ye talip olan Memet ER´in açıklamaları da kamuoyunda makes buldu. ER´in seçilmesi durumunda “BAŞKANLIK maaşını “şehit ve gazi ailelerine bağışlayacağını ilan etmesi, SİVAS´ta adeta coşkuyla karşılandı.
ANKARA Kulisi
ANKARA Kulisi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas Geleceğe Yöneliyor
Sivas Geleceğe Yöneliyor
AK Parti, SİVAS Merkezde yeniden ilgi odağı oldu. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın tam desteğini alarak İl Başkanı olan Hakan AKSU, partiyi yeniden merkeze yerleştirirken, İsmet YILMAZ´ın da ANKARA bağlamlı destekleri ile, şehir siyasi zemini iyice sağlamlaştı yorumları yapılıyor.
UZUN,Seçime Hazırlanıyor!
UZUN,Seçime Hazırlanıyor!
SİVAS Yerel seçimlere hazırlanırken, şehir kamuoyu aday adaylarını sıralamaya başladı. Şehirdeki seçim dengelerini değiştirecek bir isim olan Selami UZUN´un da sahneye indiği görüldü.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
İNCE, Aday Adayı
İNCE, Aday Adayı
Mevcut Belediye Yönetiminin, yapılan bütün kamuoyu araştırmalarında başarısız olması yeni aday adayların sahneye çıkmasına neden oluyor. Genç, dinamik ve şehre dair düşünceleri olan Mimar Serdar İNCE´de aday adayı olduğunu açıkladı.
Bir Devrin Sonu!
Bir Devrin Sonu!
Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala BELEDİYE istifalarına da az kaldı. Ahmet ÖZAYDIN´ın 65 yaştan dolayı MECLİS ÜYELİĞİNİ zorlayacağı Kazım ÖZGAN´ın da KOZAN´a gitmek için istifa edeceği öğrenildi.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
GENEL SEÇİMLERDE 20 puana yakın merkezde oy kaybeden SİVAS AK PARTİ sancılı bir sürece girdi. Kaybedilen oyların yeniden toparlanması için yerel seçimlere iyi hazırlanmayı planlayan GENEL MERKEZ, İç Anadolu Bölge Sorumlusu Ak Parti Çorum Milletvekili OĞUZHAN KAYA´yı SİVAS´a teşkilatların nabzını ölçmeye gönderdi.
SANKİ HER ŞEY BELLİ!
SANKİ HER ŞEY BELLİ!
AK PARTİ, oy kaybeden illere özel önem veriyor. Genel seçimlerde OY KAYBININ sorumlusu olarak Belediye Başkanı AYDIN´ı gören partililer, Teşkilatların nabzını ölçmek için SİVAS´ta bulunan AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ Oğuzhan KAYA´ya görüş sunmak için yoğun çaba harcadılar. İlçeler başta olmak üzere teşkilatın tepeden tırnağa görüşlerini almaya devam eden KAYA´nın, “SİVAS´a 300 bin SMS attıklarını ve 80 Bin dönüş olduğunu” söylemesi dikkatlerden kaçmadı.
FETÖ İle Nasıl Mücadele Ettin?
FETÖ İle Nasıl Mücadele Ettin?
Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığının yaptığı DANIŞMA MECLİSİ toplantısında Başkan AYDIN ilginç konuşmalar yaptı. FETÖ ihanet yapısı ile gerek 17-25 Öncesi gerek 17-25 sonrası zinhar karşı karşıya gelmeyen AYDIN, FETÖ´nün kendisiyle de uğraştığını söyledi.
Sivas´a Yeni VALİ!
Sivas´a Yeni VALİ!
Abdülhadi GÜLER Yazdı...
İstanbul´a SİVASLI Aday mı?
İstanbul´a SİVASLI Aday mı?
Ankara kulislerinde son bir haftadır konuşulan konuya göre CHP´nin İSTANBUL Belediye Başkanlığı adaylığı için muhafazakar kökenden gelme Abdüllatif ŞENER´i düşündüğü öğrenildi.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
İlçenin Kaderi Değişiyor!
İlçenin Kaderi Değişiyor!
Sivas Altınyayla İlçesi´nin AK PARTİLİ Belediye Başkanı Necmettin MERMER, bir birinden güzel projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.ATIKSU Arıtma tesisi için kaynağın da temin edildiği öğrenilirken, ihaleye ise önümüzdeki günlerde çıkılacağı bilgisine ulaşıldı.
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar