Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Tarih: 15.10.2018 22:02:49/ 4971okunma / 1yorum

 

Şehirde bugünlerde en çok konuşulan konu yaklaşan belediye başkanlığı seçimleri.Herkes Birbirine Soruyor Kim Aday? Kim Başkan Olur? İsterseniz Ben Gönlümden Geçen Gelecekteki Sivas´ın Belediye Başkanını Tarif Edeyim Kim Olmalı diye.

İçimizden şehirden çarşıdan biri olmalı.

Şehrin çoğunluğunun onayladığı biri olmalı.

Halkla Bütünleşebilen dert ile dertlenen biri olmalı.

Belediyede Kanunlar İçerisinde Alınacak Uygulanacak Kararlar Vatandaşın Lehine olmalı.

Yine  Tüm imar uygulamalarında adil eşit şeffaf olmalı.

Kendi  geleceğini değil şehrin geleceğini düşünecek biri olmalı.

Şehrin her anlamda değerlerine bu kültürel,tarih  vb sahip çıkabilecek biri olmalı.

Hangi Partiden Aday Olursa Olsun Diğer Partilerinde Tabanını Hitap edecek kapasitede olmalı…

En Önemlisi Şehre Bir Vizyon Getirebilecek Çapta Olmalı ki Şehrimizin geleceği ile ile ilgili umutlarımız beklentimiz olmalı birlikte şehir için çalışacağı ekibi iyi seçmeli vatandaş odaklı bir belediyecilik anlayışında olmalı.

Tabii birde adam gibi adam olmalı.

Akçeli işlerden uzak durmalı belediye ile ilgili hiçbir ticari rantın içinde olmamalı.Kendisini Seçen Sivaslılara Başkan Olduktan Sonra Kibir İçerisinde Davranmamalı davranış üslubu mütevazi olmalı.

Her şeyden Önemlisi Toplumsal kabulü görmeli toplumun herkesimi de işçisi memuru esnafı  tüccarı emeklisi ev hanımı bu aday  Tam İstediğim gibi diyebilmeli.

Toplumda geçmişten Gelen kabulleri olmalı.

 Sivas´ı yaşanabilir, ekonomik girdiler oluşturabilen, Eskişehir ve vb. gibi Farkı yaratabilen tüm ülkede yaptığı çalışmalarla dikkati çekebilecek Sivas Halkının kafasından göç olgusunu çıkarabilecek en düşük maliyetlerle konutlara vatandaşın sahip olmasını sosyal aktiviteleri ile imrenilen iş aş dert olmayan yaşanabilir bir Sivas için kendim için değil diyen bir başkan olmalı.

Tüm bunların olabilmesi için de Sivas Halkının çok kararlı bilinçli bir davranış göstermesi bize dayatılan isimleri değil bizim istediğimiz inandığımız isimler üzerinde baskı kurarak sonuca gitmeliyiz.

Bu sonuç Ahmet yada Mehmet olsun yada ya da olmasın değil tam tersine Sivas için yeni bir  başlangıç olarak görmemiz ve hangi parti olursa olsun karar vericilere Sivas Halkı Biz Kimi aday gösterir isek kabul eder anlayışını yıkarak belki de halka rağmen gösterdikleri adayın toplumsal tepki ile seçilemeyeceğini anlatmalı ve Sivaslılara yakışan bir duruş göstermeliyiz ki Sivaslı Geleceğine umutla Baksın.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belediye BAŞKANI Olmalı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Abdullah Çürüklü
14.11.2018 19:26:10
Çok hoş. Önceleri belediye başkanlığı yapmış kişilerle konuşmalı. Bu işin ne kadar zor olduğu görülmeli.normal şartlarda sizin tariflediğiniz düzeyde bir kişinin bu görevi üstlenmesi çok zor,hele hele sizin kriterleriniz de göz önüne alırsak. Akçeli işlere bulaşmasın yeter.Halkı kucaklamak her babayiğidin harcı değil. Daha önceden ciddi bir felsefi birikimi olgunluğu olmalı. Gel kriterlerinden biraz tenzilat yap da...
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar