Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Tarih: 15.10.2018 22:02:49/ 4833okunma / 1yorum

 

Şehirde bugünlerde en çok konuşulan konu yaklaşan belediye başkanlığı seçimleri.Herkes Birbirine Soruyor Kim Aday? Kim Başkan Olur? İsterseniz Ben Gönlümden Geçen Gelecekteki Sivas´ın Belediye Başkanını Tarif Edeyim Kim Olmalı diye.

İçimizden şehirden çarşıdan biri olmalı.

Şehrin çoğunluğunun onayladığı biri olmalı.

Halkla Bütünleşebilen dert ile dertlenen biri olmalı.

Belediyede Kanunlar İçerisinde Alınacak Uygulanacak Kararlar Vatandaşın Lehine olmalı.

Yine  Tüm imar uygulamalarında adil eşit şeffaf olmalı.

Kendi  geleceğini değil şehrin geleceğini düşünecek biri olmalı.

Şehrin her anlamda değerlerine bu kültürel,tarih  vb sahip çıkabilecek biri olmalı.

Hangi Partiden Aday Olursa Olsun Diğer Partilerinde Tabanını Hitap edecek kapasitede olmalı…

En Önemlisi Şehre Bir Vizyon Getirebilecek Çapta Olmalı ki Şehrimizin geleceği ile ile ilgili umutlarımız beklentimiz olmalı birlikte şehir için çalışacağı ekibi iyi seçmeli vatandaş odaklı bir belediyecilik anlayışında olmalı.

Tabii birde adam gibi adam olmalı.

Akçeli işlerden uzak durmalı belediye ile ilgili hiçbir ticari rantın içinde olmamalı.Kendisini Seçen Sivaslılara Başkan Olduktan Sonra Kibir İçerisinde Davranmamalı davranış üslubu mütevazi olmalı.

Her şeyden Önemlisi Toplumsal kabulü görmeli toplumun herkesimi de işçisi memuru esnafı  tüccarı emeklisi ev hanımı bu aday  Tam İstediğim gibi diyebilmeli.

Toplumda geçmişten Gelen kabulleri olmalı.

 Sivas´ı yaşanabilir, ekonomik girdiler oluşturabilen, Eskişehir ve vb. gibi Farkı yaratabilen tüm ülkede yaptığı çalışmalarla dikkati çekebilecek Sivas Halkının kafasından göç olgusunu çıkarabilecek en düşük maliyetlerle konutlara vatandaşın sahip olmasını sosyal aktiviteleri ile imrenilen iş aş dert olmayan yaşanabilir bir Sivas için kendim için değil diyen bir başkan olmalı.

Tüm bunların olabilmesi için de Sivas Halkının çok kararlı bilinçli bir davranış göstermesi bize dayatılan isimleri değil bizim istediğimiz inandığımız isimler üzerinde baskı kurarak sonuca gitmeliyiz.

Bu sonuç Ahmet yada Mehmet olsun yada ya da olmasın değil tam tersine Sivas için yeni bir  başlangıç olarak görmemiz ve hangi parti olursa olsun karar vericilere Sivas Halkı Biz Kimi aday gösterir isek kabul eder anlayışını yıkarak belki de halka rağmen gösterdikleri adayın toplumsal tepki ile seçilemeyeceğini anlatmalı ve Sivaslılara yakışan bir duruş göstermeliyiz ki Sivaslı Geleceğine umutla Baksın.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belediye BAŞKANI Olmalı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Abdullah Çürüklü
14.11.2018 19:26:10
Çok hoş. Önceleri belediye başkanlığı yapmış kişilerle konuşmalı. Bu işin ne kadar zor olduğu görülmeli.normal şartlarda sizin tariflediğiniz düzeyde bir kişinin bu görevi üstlenmesi çok zor,hele hele sizin kriterleriniz de göz önüne alırsak. Akçeli işlere bulaşmasın yeter.Halkı kucaklamak her babayiğidin harcı değil. Daha önceden ciddi bir felsefi birikimi olgunluğu olmalı. Gel kriterlerinden biraz tenzilat yap da...
SİVAS Otagarında..
SİVAS Otagarında..
Hatem TÜRK´ün yazısı...
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, SİVAS´ın tanınmış isimlerinden olan Memet ER ile seçime girecek.Başarılı ve SİVAS sevdalısı biri olarak bilinen ER´in şehirdeki siyasi dengeleri alt üst ederek Başkanlığı alabileceği yorumları yapılıyor..
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Haydar MERMER Yazdı!
SİVAS´a Genel Bakış
SİVAS´a Genel Bakış
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Bunu da Duy SİVAS!
Bunu da Duy SİVAS!
Eş dost, akraba kadrolaşmaları ile gündemden düşmeyen Üniversitemizin, akademik olarak ne yaptığı merak konusu. Ehliyet, liyakati, işinin ehli gibi evrensel değerlerin ne zaman baş tacı edileceği ise hasretle bekleniyor.
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar