Bekleyip Göreceğiz!
Yeni yönetimin görev süresinin dolmasına az bir zaman kala, tuhaf bir kısır döngüyle geçen 3 yıl kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. Geçen üç yılı elinde tutan ve ÜNİVERSİTEYİ tartışmaların odağına sokan Hakan YEKBAŞ´ın amacı sorgulanıyor.
Tarih: 13.3.2019 17:08:21/ 2440okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Cumhuriyet Üniversitesi geçtiğimiz üç yılı kapı, baca tartışması ile geçirirken, ÜNİVERSİTEYİ tartışmaların odak noktasından almayan Hakan YEKBAŞ, kamuoyunda en çok merak edilen isimlerin başında geliyor.

Rektör gibi hareket eden ve yaptığı tuhaf açıklamalar ile ÜNİVERSİTEYİ zayıf bir argümana dönüştürmekten geri durmayan YEKBAŞ´ın, yeni dönemde nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Mevcut yönetimin görev süresinin bitimine az bir zaman kala, ÜNİVERSİTEDE rektör arayışı devam ederken, MEVCUT Rektör´ün ikinci döneme aday olmasını bereleyen en önemli isimlerden biri olan YEKBAŞ´ın ne yapmak istediği anlaşılamıyor.

ÜNİVERSİTE kaynakları, REKTÖRLÜK seçimine az bir zaman kala, yeni rektörün TEKNİK ve TIP alanlı olması yönünde genel bir kanaatın oluştuğu ve yaşanan geçmiş tecrübelerin, kamuoyunu da aynı noktaya getirdiği yorumlarını yapıyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bekleyip Göreceğiz
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
salim sağ
14.3.2019 09:12:41
bir kurum düşünün başında amiri varken kendi bünyesindeki bir müdürü devamlı açıklamaları tutum ve davranışları ile gündem oluştursun sayın rektör bi habermiş gibi davranması doğru olurmu şey herşeyin sayın rektörün talimatları ile olduğuna inanıyorum diğer türlü olsa daha vahim ozaman sayın rektörün varlığı sorgulanır.Bu kadar çok olumsuzlukların dile getirildiği bir üniversitede neden bir dur diyen yok basında yer alan haberleri okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum yazık değilmi bu şehre ve ona güvenerek görev verenlere.Burası bir DEVLET kurumu ve DEVLETİN.Hiç kimse ben ne dersem o olur mantığıyla hareket etmemeli.Bir de anlamadığım bu olumsuzlukları DEVLET adına soruşturan hesap soran yokmu?
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar