BAKAN BEY
Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gücü artıracağına inanıyorum.
Tarih: 11.2.2018 17:07:30/ 1320okunma / 3yorum

Çoktandır Sivas ve sizinle ilgili düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyordum.Görünen o ki şehrimizde Vali Bey haricinde çalışmama üzerine bir düzenin var olduğunu ve bunun da ısrarla korunduğu herkes tarafından, Bakan Bey de dahil bilinmektedir.

Kurumlarda o kurumla ilgili sendikaların kurum içerisinde bürokratik atamalarda bizim istediğimiz dışında bir görevlendirme yapılamaz anlayışı  çok acıdır ki şehre hakim.

BAKAN BEY´in, bir milletvekili için “benim adıma yetkilidir, benim adıma şehirdeki kurumların şekillendirilmesinde tam yetkilidir” yetkilendirmesinin bedelini maalesef ki şehir perişan olarak ödemektedir.

Sayın Bakanım, bu milletvekiline verdiğiniz bu yetkiyi (eğer verdiyeseniz zira şehirde böyle bir algı oluşturuldu) geri almanız şehir için yapacağınız en büyük iyilik olacaktır ve dengeler yerine oturacaktır.

Ben Bakan Beyi yakından tanıyorum ve biliyorum ki hiçbir “akçeli” işe karışmaz ve bilgisi dahilinde de kimseyi bu işlere karıştırmaz.

Yine hepimiz biliyoruz  ki Sayın İsmet YILMAZ´ın kabinede olması ve Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızın sevdiği ve güvendiği bir kişi olması kentimiz açısından büyük bir kazanımdır.

Peki bu kazanımdan şehrimizin faydası nedir?

Misalen Yıldız Dağı Kayak Merkezine eski para ile 100 trilyon parayı aktaran Bakan Beydir ve iki yılda tamamlanarak halkın hizmetine sunulmuştur.

Yine Et Süt tesislerini Ankara´dan gönderdiği kaynaklarla yaptırmıştır. Sonrasında hiç niyeti olmadığı halde Et Süt Genel Müdürlüğüne devrini gerçekleştirdi.Bu tesis Sivas üreticisi ve besicisinin elini rahatlığa kavuşturacaktır.

Buna ilaveten Bakanlığına bağlı Merkez köy ve kasabalarda pek çok okulun tamirini ve yeniden okul yapımını gerçekleştirdi. Sivas iki yılda son 10 yılın ödeneğinden fazla ödenek aldı.

Şehirde başı dara düşen işletmelerle de adeta sigorta görevi görerek kol kanat gerdi. 1000 civarında işçiye ekmek kapısı olan bir tesise dar zamanda el atarak, Sivas´ın tüten ocağının sönmemesine yardımcı oldu.

Bu ve benzeri konularda bir Sivas sevdalısı insan olarak Bakan Bey´e teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki eğer STK ve Ak Parti teşkilatı Sivas için projelendirilmiş taleplerde bulunsalar Bakan Bey duyarsız kalmayacak ancak böyle bir talepleri mevcut değildir.

Bakan Bey´in yatırım desteğinin de ötesinde bence şehre en büyük hizmeti ve öngörüsü sonucunda zengin fakir ayrımı yapmadan, gurur ve kibir içerisinde olmayan Sivaslıya hizmet etmek için sabahın 6 buçuk 7 sinden akşamın karanlığına kadar çalışan bir Vali göndermesi.

Bence Sayın Vali Davut GÜL´ün Bakan Bey tarafından şehre gönderilmesi son yılların en önemli adımı.

Aslında şehirde yaşayan Bakan Bey ile bir araya gelip şehir için taleplerini yüz yüze dile getirmeleri gerekir. Ancak Bakan Bey şehre intikal ettiğinde İl sınırında karşılayan ve İl Sınırında uğurlayan ilgi ve yetkililer, Bakan Bey´in şehir insanı ile bir araya gelmesini engelliyorlar.

BAKAN BEY inanıyorum ki kendisi de bundan rahatsızdır. TBMM Başkanlığı tecrübesi yanı sıra Bakanlık tecrübe ve birikimleri ile Sivas ve Sivaslının faydasına pek çok iradeyi ortaya koydu ve koymaya da devam edeceğine inanıyorum.

Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gucu artıracağına inanıyorum.

Yeter ki şehri seven ve şehre karşı sorumluluk hisseden, insanlarla Bakan Bey istişare içerisine girerse bu şehir göç veren değil göç alan bir şehir konumuna gelecektir.

(BAKAN BEY II Yazımızda eksiklikleri,şehrin beklentilerini ve taleplerini yazacağim)
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAKAN
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıymetini bilelim
12.2.2018 13:09:40
Ben 64 yaşındayım şimdiye kadar doğru sözlemek lazım ise Sivasımıza böyle çalışkan halk ile iç içe bir vali gelmedi Allah eşini ve kendisini nazardan korusun hanımı çok alçak gönüllü mütevazi bir insan eşim yardımsevenler gününde taşlıdere düğün salonunda tanışmış Allah gönlünüze göre versin sayın valim ve eşi SAYGILARIMLA
Dogruya Dogru
12.2.2018 09:28:12
vali beyin hızına yetişecek bürokrat yok maalesef
Muzaffr
12.2.2018 16:27:13
bürokratlar ve kurum müdürleri hepsi para peşinde, bir kısım memurlarda adliyelerde keşif peşinde. mesai yerlerine dahi uğramadan adliyede mesaiye başlayan memur ve idarecilere sayın vali ne zaman dur diyecek acaba
İyi Ki Geldiniz!
İyi Ki Geldiniz!
Baharın, bereketin ve sevginin timsali olan Leylekler Sivas semalarını eleğimsağma gibi rengarenk yaptılar.Kışa doğru genelde NİL deltasına yol alan leylekler, Mart başı ile SİVAS´a akın akın gelmeye başladılar.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Sahtekarlık
Sahtekarlık
Nefret ettiğin insanla iyi geçinme çabasına siz medeniyet diyorsunuz, ben sahtekarlık diyorum. O yüzden anlaşamıyoruz.
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
"Madımak" Bir "OD" Dur...
"Madımak" Bir "OD" Dur...
“Numune hastanesi üzerinden camii karşıtlığı yaratarak, camii ve külliye yapımı için kamuoyu oluşturmaya çalışmak doğru bir şey değildir.”
Kadın ve Devrim
Kadın ve Devrim
Meksika Devrimi sırasında sıklıkla tacize maruz kalmalarına rağmen erkeklerle birlikte savaşa katılan kadın askerler cinsiyetlerini gizleyerek “Pedro Herrera” adıyla savaşmak zorunda kalmışlardır.
Öncelik SİVAS Olmalı
Öncelik SİVAS Olmalı
Derli toplu öte bir hayal ve ufka, o kadar hasret ki Sivas. Asırlar varki diriltilmeyi bekleyen bu şehir, hala diriltilemiyor.
Yüz Çöreği II
Yüz Çöreği II
Sürekli türküler okunur, maniler söylenir, şiirler okunur, halaylar çekilir.
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
SiVAS´ı Yeniden Anlamak
Bu devin uyanması demek, Anadolu´da, yeni bir umudun da dirilişi demektir. Elindeki altın tasla, başını duvardan duvara vuran bu şehrin silkinerek “bizden bir şey olmaz” kalıbını yerle yeksan edip, emin adımlarla ötelere yönelmesi zamanıdır.
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
"Evlenince pembe pancurlu evimiz olacek Necla." "Aman Allahım, ne kadar mesudum!"
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Merkez Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Geçmişten Geleceğe Yön Veren kadınlarımız” isimli bir tiyatro sahneledi.
yağmur fotoğrafları
yağmur fotoğrafları
Hikâyeler gelip gider zihnimize, şiirler filizlenir yağmurun ayak izlerinden. Usul usul şarkılar yükselir yağmurun sustuğu yerden. Doğduğumuz köy, okuduğumuz uzak şehirler, çalıştığımız küçük kasabalar, özlediklerimiz sevdiklerimiz, toprağa verdiklerimiz siyah beyaz fotoğraflar gibi uçuşur buğulanan pencere önlerinde.
Yağmur
Yağmur
/Yağmur ince ince toprağa sinsin/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar