BAKAN BEY
Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gücü artıracağına inanıyorum.
Tarih: 11.2.2018 17:07:30/ 1569okunma / 3yorum

Çoktandır Sivas ve sizinle ilgili düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyordum.Görünen o ki şehrimizde Vali Bey haricinde çalışmama üzerine bir düzenin var olduğunu ve bunun da ısrarla korunduğu herkes tarafından, Bakan Bey de dahil bilinmektedir.

Kurumlarda o kurumla ilgili sendikaların kurum içerisinde bürokratik atamalarda bizim istediğimiz dışında bir görevlendirme yapılamaz anlayışı  çok acıdır ki şehre hakim.

BAKAN BEY´in, bir milletvekili için “benim adıma yetkilidir, benim adıma şehirdeki kurumların şekillendirilmesinde tam yetkilidir” yetkilendirmesinin bedelini maalesef ki şehir perişan olarak ödemektedir.

Sayın Bakanım, bu milletvekiline verdiğiniz bu yetkiyi (eğer verdiyeseniz zira şehirde böyle bir algı oluşturuldu) geri almanız şehir için yapacağınız en büyük iyilik olacaktır ve dengeler yerine oturacaktır.

Ben Bakan Beyi yakından tanıyorum ve biliyorum ki hiçbir “akçeli” işe karışmaz ve bilgisi dahilinde de kimseyi bu işlere karıştırmaz.

Yine hepimiz biliyoruz  ki Sayın İsmet YILMAZ´ın kabinede olması ve Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızın sevdiği ve güvendiği bir kişi olması kentimiz açısından büyük bir kazanımdır.

Peki bu kazanımdan şehrimizin faydası nedir?

Misalen Yıldız Dağı Kayak Merkezine eski para ile 100 trilyon parayı aktaran Bakan Beydir ve iki yılda tamamlanarak halkın hizmetine sunulmuştur.

Yine Et Süt tesislerini Ankara´dan gönderdiği kaynaklarla yaptırmıştır. Sonrasında hiç niyeti olmadığı halde Et Süt Genel Müdürlüğüne devrini gerçekleştirdi.Bu tesis Sivas üreticisi ve besicisinin elini rahatlığa kavuşturacaktır.

Buna ilaveten Bakanlığına bağlı Merkez köy ve kasabalarda pek çok okulun tamirini ve yeniden okul yapımını gerçekleştirdi. Sivas iki yılda son 10 yılın ödeneğinden fazla ödenek aldı.

Şehirde başı dara düşen işletmelerle de adeta sigorta görevi görerek kol kanat gerdi. 1000 civarında işçiye ekmek kapısı olan bir tesise dar zamanda el atarak, Sivas´ın tüten ocağının sönmemesine yardımcı oldu.

Bu ve benzeri konularda bir Sivas sevdalısı insan olarak Bakan Bey´e teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki eğer STK ve Ak Parti teşkilatı Sivas için projelendirilmiş taleplerde bulunsalar Bakan Bey duyarsız kalmayacak ancak böyle bir talepleri mevcut değildir.

Bakan Bey´in yatırım desteğinin de ötesinde bence şehre en büyük hizmeti ve öngörüsü sonucunda zengin fakir ayrımı yapmadan, gurur ve kibir içerisinde olmayan Sivaslıya hizmet etmek için sabahın 6 buçuk 7 sinden akşamın karanlığına kadar çalışan bir Vali göndermesi.

Bence Sayın Vali Davut GÜL´ün Bakan Bey tarafından şehre gönderilmesi son yılların en önemli adımı.

Aslında şehirde yaşayan Bakan Bey ile bir araya gelip şehir için taleplerini yüz yüze dile getirmeleri gerekir. Ancak Bakan Bey şehre intikal ettiğinde İl sınırında karşılayan ve İl Sınırında uğurlayan ilgi ve yetkililer, Bakan Bey´in şehir insanı ile bir araya gelmesini engelliyorlar.

BAKAN BEY inanıyorum ki kendisi de bundan rahatsızdır. TBMM Başkanlığı tecrübesi yanı sıra Bakanlık tecrübe ve birikimleri ile Sivas ve Sivaslının faydasına pek çok iradeyi ortaya koydu ve koymaya da devam edeceğine inanıyorum.

Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gucu artıracağına inanıyorum.

Yeter ki şehri seven ve şehre karşı sorumluluk hisseden, insanlarla Bakan Bey istişare içerisine girerse bu şehir göç veren değil göç alan bir şehir konumuna gelecektir.

(BAKAN BEY II Yazımızda eksiklikleri,şehrin beklentilerini ve taleplerini yazacağim)
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAKAN
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıymetini bilelim
12.2.2018 13:09:40
Ben 64 yaşındayım şimdiye kadar doğru sözlemek lazım ise Sivasımıza böyle çalışkan halk ile iç içe bir vali gelmedi Allah eşini ve kendisini nazardan korusun hanımı çok alçak gönüllü mütevazi bir insan eşim yardımsevenler gününde taşlıdere düğün salonunda tanışmış Allah gönlünüze göre versin sayın valim ve eşi SAYGILARIMLA
Dogruya Dogru
12.2.2018 09:28:12
vali beyin hızına yetişecek bürokrat yok maalesef
Muzaffr
12.2.2018 16:27:13
bürokratlar ve kurum müdürleri hepsi para peşinde, bir kısım memurlarda adliyelerde keşif peşinde. mesai yerlerine dahi uğramadan adliyede mesaiye başlayan memur ve idarecilere sayın vali ne zaman dur diyecek acaba
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar