BAKAN BEY
Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gücü artıracağına inanıyorum.
Tarih: 11.2.2018 17:07:30/ 1687okunma / 3yorum

Çoktandır Sivas ve sizinle ilgili düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyordum.Görünen o ki şehrimizde Vali Bey haricinde çalışmama üzerine bir düzenin var olduğunu ve bunun da ısrarla korunduğu herkes tarafından, Bakan Bey de dahil bilinmektedir.

Kurumlarda o kurumla ilgili sendikaların kurum içerisinde bürokratik atamalarda bizim istediğimiz dışında bir görevlendirme yapılamaz anlayışı  çok acıdır ki şehre hakim.

BAKAN BEY´in, bir milletvekili için “benim adıma yetkilidir, benim adıma şehirdeki kurumların şekillendirilmesinde tam yetkilidir” yetkilendirmesinin bedelini maalesef ki şehir perişan olarak ödemektedir.

Sayın Bakanım, bu milletvekiline verdiğiniz bu yetkiyi (eğer verdiyeseniz zira şehirde böyle bir algı oluşturuldu) geri almanız şehir için yapacağınız en büyük iyilik olacaktır ve dengeler yerine oturacaktır.

Ben Bakan Beyi yakından tanıyorum ve biliyorum ki hiçbir “akçeli” işe karışmaz ve bilgisi dahilinde de kimseyi bu işlere karıştırmaz.

Yine hepimiz biliyoruz  ki Sayın İsmet YILMAZ´ın kabinede olması ve Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızın sevdiği ve güvendiği bir kişi olması kentimiz açısından büyük bir kazanımdır.

Peki bu kazanımdan şehrimizin faydası nedir?

Misalen Yıldız Dağı Kayak Merkezine eski para ile 100 trilyon parayı aktaran Bakan Beydir ve iki yılda tamamlanarak halkın hizmetine sunulmuştur.

Yine Et Süt tesislerini Ankara´dan gönderdiği kaynaklarla yaptırmıştır. Sonrasında hiç niyeti olmadığı halde Et Süt Genel Müdürlüğüne devrini gerçekleştirdi.Bu tesis Sivas üreticisi ve besicisinin elini rahatlığa kavuşturacaktır.

Buna ilaveten Bakanlığına bağlı Merkez köy ve kasabalarda pek çok okulun tamirini ve yeniden okul yapımını gerçekleştirdi. Sivas iki yılda son 10 yılın ödeneğinden fazla ödenek aldı.

Şehirde başı dara düşen işletmelerle de adeta sigorta görevi görerek kol kanat gerdi. 1000 civarında işçiye ekmek kapısı olan bir tesise dar zamanda el atarak, Sivas´ın tüten ocağının sönmemesine yardımcı oldu.

Bu ve benzeri konularda bir Sivas sevdalısı insan olarak Bakan Bey´e teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki eğer STK ve Ak Parti teşkilatı Sivas için projelendirilmiş taleplerde bulunsalar Bakan Bey duyarsız kalmayacak ancak böyle bir talepleri mevcut değildir.

Bakan Bey´in yatırım desteğinin de ötesinde bence şehre en büyük hizmeti ve öngörüsü sonucunda zengin fakir ayrımı yapmadan, gurur ve kibir içerisinde olmayan Sivaslıya hizmet etmek için sabahın 6 buçuk 7 sinden akşamın karanlığına kadar çalışan bir Vali göndermesi.

Bence Sayın Vali Davut GÜL´ün Bakan Bey tarafından şehre gönderilmesi son yılların en önemli adımı.

Aslında şehirde yaşayan Bakan Bey ile bir araya gelip şehir için taleplerini yüz yüze dile getirmeleri gerekir. Ancak Bakan Bey şehre intikal ettiğinde İl sınırında karşılayan ve İl Sınırında uğurlayan ilgi ve yetkililer, Bakan Bey´in şehir insanı ile bir araya gelmesini engelliyorlar.

BAKAN BEY inanıyorum ki kendisi de bundan rahatsızdır. TBMM Başkanlığı tecrübesi yanı sıra Bakanlık tecrübe ve birikimleri ile Sivas ve Sivaslının faydasına pek çok iradeyi ortaya koydu ve koymaya da devam edeceğine inanıyorum.

Sivaslı Bakan Beyi bir güvence ve sigorta olarak görmektedir.İyi ve güçlü bir Sivas hepimizin temennisi. Sayın BAKANIMIZIN iradesinin de bu gucu artıracağına inanıyorum.

Yeter ki şehri seven ve şehre karşı sorumluluk hisseden, insanlarla Bakan Bey istişare içerisine girerse bu şehir göç veren değil göç alan bir şehir konumuna gelecektir.

(BAKAN BEY II Yazımızda eksiklikleri,şehrin beklentilerini ve taleplerini yazacağim)
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAKAN
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıymetini bilelim
12.2.2018 13:09:40
Ben 64 yaşındayım şimdiye kadar doğru sözlemek lazım ise Sivasımıza böyle çalışkan halk ile iç içe bir vali gelmedi Allah eşini ve kendisini nazardan korusun hanımı çok alçak gönüllü mütevazi bir insan eşim yardımsevenler gününde taşlıdere düğün salonunda tanışmış Allah gönlünüze göre versin sayın valim ve eşi SAYGILARIMLA
Dogruya Dogru
12.2.2018 09:28:12
vali beyin hızına yetişecek bürokrat yok maalesef
Muzaffr
12.2.2018 16:27:13
bürokratlar ve kurum müdürleri hepsi para peşinde, bir kısım memurlarda adliyelerde keşif peşinde. mesai yerlerine dahi uğramadan adliyede mesaiye başlayan memur ve idarecilere sayın vali ne zaman dur diyecek acaba
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
MEVLANA´ya, bu milletin paraları ile yapılan tünele MECLİS ÜYELERİ´nin isteği ile Sami AYDIN ismi verilmesi toplumun geniş kesimi tarafından eleştiriliyor. AYDIN´ın “kendi parası ile yapacağı bir yere isminin verilmesinin” en doğru bir karar olacağı yorumları yapılıyor.
Ankara Gündemi
Ankara Gündemi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Şelale gibi Şiirler
Şelale gibi Şiirler
Türk Halk Kültürünü yaşatmak için büyük uğraşlar veren halk ozanları, medeniyet dünyamızda özgün izler bırakmaya devam ediyorlar.
Bir de Buradan Bakmalı!
Bir de Buradan Bakmalı!
Romanlar, ilginç yaşamları ile sosyologların dikkatini çekiyor. Allah “rızkınız benim teminatım altında” derken, insanların rızık kaygısı çekmesine inat, bugün bulup bugün yiyip yarını düşünmeyen ROMANLARDAN pek çok insanın ders çıkarması bekleniyor.
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Osman ÇELİK Yazdı...
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
Derken bir gün camdan peri kızını elinden yere düşürmüş. Peri kızı kırılmış.
Yarım Doktor Candan...
Yarım Doktor Candan...
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sefam Olsun Oh Oh!..
Sefam Olsun Oh Oh!..
"Bir elinde cımbız, Bir elinde ayna"
İğneli Fıçı
İğneli Fıçı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
SANATA YÖNELMEK
SANATA YÖNELMEK
Prof.Dr. Nazım ELMAS Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar