Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


sendika
22.02.2020 20:22:19
SAYIN HALİL İBRAHİM TEMİZ YILLARCA HAKSIZLIKLARLA MÜCADELE ETMİŞ VE BİR GİDİŞİ DUR DEMİŞ VE MÜCADELE ETMİŞ ÖZELLİKLE FETÖCÜLERLE MÜCADELE EDEN BİRİ.YÖNETİMDEKİ DİĞER ARKADAŞLARA GELİNCE DEGERLİ İNSANLAR.SİVAS İÇİN YILLARCA SENDİKA İÇİNDE VE SEÇİMLE CİDDİ OY FARKI ALARAK GELEN BİLGE BEY,GÜNGÖR BEY VE MEHMET BEY.SECİLMİŞ VE OY ORANLARI BELLİ.GEÇMİŞ YÖNETİMİ BİR DÜŞÜNELİM DEFLARCA ELEİTRİLDİ.GÖREVLENDİRMELERDE BİLE ONLARLA GÖRÜŞME GEREKİYORDU BAZEN.2014 SEÇİMİNDEN SONRA DELEGELERİNİN ÇOĞU İDARECİ OLDU.HELE ESKİ BAŞKANIN GERİ VİTES İLE İLGİLİ KENDİ HESABINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIM VE ARDAŞLARIN YORUMLARI EDEP SINIRLARI ZORLUYOR.BİR YORUMDA TÖTÜ KURTAMAK YAZMIŞ NASIL BİR İBARE YA.BİNLERCE KİŞİNİN UYELİĞİ OLAN SENDİKA BAŞKALIĞI YAPMIŞ BİRİ BÖYLE BİR YAZI İLGİNÇ GARİP ÖTESİ.HERŞEYDE NEDEN HALİL İBRAHİM BEYİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYOR GARİP YAAA.HALİL İBRAHİM BEYİ TANIYANLAR BİLİR MERT DÜRÜST VE FETÖCÜLERLE MÜCADELE ETMİŞ VE HAKSIZLIKLARIN ARKASINDA DURMAYAN VE SEÇİMİ EZİCİ OYLA KAZANARAK SEÇİLMİŞ DEĞERLİ BİRİSİDİR.HER FIRSATTA YIPRATILMAYA ÇALŞILIYOR.ÖNCEKİ YÖNETİME YILLAR ÖNCESİNE BİR BAKALIM GEÇMİŞTE UYELER DELEGER HEPSİ OYUNU KULLNARAK SEÇİMİNİ YAPMIŞTIR.BİRDE GARİP GEÇMİŞ YÖNETİMDEKİ DELEGERİN HEP YÖNETİCİ OLMUŞTU.TESADÜF SANIRIM HALA BİLE BİR DERNEKLERİ VAR ETRAFINDAKİLER YİNE BİR YERE GELİYOR SANKİ.HALİL İBRAHİM BEYİ YIPRATMAYA ÇALŞILIYOR LGS DE HAS DÖNERDE VS.LGS DE EN SON HESAP SORULACAK KİŞİ İDİ.HAS DÖNERDE BİNLERCE ÜYEYİ SÖZLEŞMEYE İNAT DALGA GEÇEN İŞYERİNE ÖĞRETMENLER HAKKINI SAVUNMUŞ RESTİNİ ÇEKMİŞ ÖPRETMELERE KASADAKİLERİN SÖZLEŞME VAR FAKAT RAMAZAN GEÇMİYOR GİBİ KOMİK BAHANALERLE KÜÇÜK DÜŞÜRÜNLERE MUCADELE ETMİŞ VE HER FIRSATTA HAKSIZLIKLARA ÜYLERİNİ KORUMAYA ÇALIŞAN BİRİ.İLGİNÇ ÜYELERİNE SAHİP ÇIKAR FARKLI YORUMLANIR.HAKSZILIKLARIN VE GERÇKTEN HAK EDENİ ALMASI GEREKEN SORUŞTURMALA MUDAHİL OLMAZ BU SEFERDE BİR GRUP UYLERİNE DESTEK ÇIKMIYOR DİYE YAYGARA YAPAR.GEÇİN BUNLARLA HAlİl İBRAHİM BEYİ YIPRATMAYI.SECİMLE CİDDİ OYLA SECİLDİ SAYGI DUYALIM.

Sivasli
23.02.2020 22:46:12
Kendi üyeleri için "herkesi adam yerine mi koyacaksın bazılarının alacaksın parasını" diyen hangisi acaba?

Yorum
23.02.2020 22:53:25
Sence temizlik yapacak gibi duruyor mu?

Vatandaş
24.02.2020 16:53:47
Merak ettim İbo onun mücadele ettiği bir tane fetöcü adı rica edelim. Sayın sendika adlı yorumcu

vatandaşa cvp
25.02.2020 21:35:49
Halil iBrahim bey gelmeden önceki idareci kadrosuna ve fetöcülere bak kardeşim.İsim isim yazmayım sonra hakkımda dava hakkı doğar.Son on yıl geçmişe bak .Teftiş kurulu okul mdürülerinden yukse puan alanlar ödül alanlar gözde olanlar ve okullarında perfomans notounu fetöcülere yukse puan veren müdurler içeri atılan müdürler işlme yapılan mdüürler ne taraftaydı.Bakarsanız anlarsın ki Halil İbarahim bey de önce istediklerini yapmadılar mı?Fetcu kansılar 1 dolarlık satılık vatan hainleri ugrşmadımı HaLil İbrahim bey gelmesin diye.İsim isim yazmak yerine önceki yıllara bakarsan görürsün bence

Vatandaşa cevaba cevap
28.02.2020 22:02:01
Cevap yuvarlama olmuş. Reis başkanlığında Türkiyenin genelinde yapılan Fetö mücadelesinin Sivas ayağını ibo yapmış gibi bir garabet yoruma imza atmışsın. Eğer önceki sendika yönetiminde fetöcü var iması yaptıysan 20 senelik tüm yöneticileri zan altında bırakmış oldun. Sadece önceki dönemi kastediyorsan ne fetöden soruşturmalarını duyduk ne de irtibatlarını. Günah olarak insana her duyduğunu söylemesi yeter.

Anahtar Kelimeler: BAHARA KALDI

BAHARA AZ KALDI!

SİVAS´ın en çok üyesi bulunan sendikası olan EĞİTİM BİR SEN de BAHAR ile birlikte genel bir değişim yaşanacağı konuşuluyor. SENDİKANIN, yanlış yapan bazı okul idarecileri ve üyelerin istifasını isteme gibi bir eğilim içerisine girip girmeyeceği ise en ço

SPHM ÖZEL HABER

Eğitim öğretim odaklı bir yapılanma ve hakkaniyet liyakat üzre bir yapılanmanın yılmaz savunucusu olması gereken sendikaların, sivil bir STK olma düşüncesini hayata geçirme yerine genellikle kişi odaklı ?kayırmacılık? kadüklüğü ile cebelleştikleri ifade ediliyor.

Geçtiğimiz süre içinde EĞİTİM BİR SEN´in başına geçen Halil İbrahim TEMİZ´in, ise BAHAR ayı ile birlikte geniş kapsamlı bir bahar temizliğine girmesi bekleniyor. Özellikle bazı idarecilerin ?arkamızda EĞİTİM BİR SEN? var bize bir şey olmaz diye bazı haksız ve hukuksuz icraatlar içinde oldukları haber merkezimize gelmeye devam ediyor.

Bu bağlamda Başkan TEMİZ ise bazı yönetimsel eleştiriler alıyor. TEMİZ´in iyi bir yönetim ekibi kurmada başarısız olduğu gibi seçilen delege isimlerinde de sıkıntılar olduğu ifade ediliyor. DELEGE listesinin oluşmasında, olumsuz isimlerin kendisine iletildiği halde bunu görmezden gelen TEMİZ´in, yönetim ekibini oluşturmada da yanlışa düştüğü vurgulanıyor.

Başkan TEMİZ´in as kadrosu olarak nitelendirilen, BİLGE KAYA, GÜNGÖR DEMİRKAYNAK VE MEHMET BEDİROĞLU´nun gerek üyelerden, gerekse şehir kamuoyundan yoğun eleştiri aldıklarından dolayı,bahar döneminde yönetimden alınarak yeni isimlerin göreve getirilmesi bekleniyor.

Hiçbir yöneticilik görevi olmayan isimlerin, yeni yönetimde veya oluşturulması gereken istişare ekibinde olması elzem görülürken, TEMİZ´in bu minvalde bir adım atıp atmayacağı ise merak ediliyor.

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin, şehir kamuoyu adına değinmek istediği en önemli konu ise, sendika üyesi olupta ismi olumsuzluklarla anılan ve bilinen bazı isimlerlin telkin yolu ile sendikadan istifa ettirilip ettirilmeyecekleri.

Yaklaşık 11 adet okul idarecisinin ve bazı üyelerin EĞİTİM BİR SEN ile yollarının ayrılması beklenirken, H.İbrahim TEMİZ´in ?siz işinize bakın konuşan konuşsun diye? bir telkinde bulunduğu iddialarına ise inanılmak istenilmediği vurgulanıyor. Zira yanlış yapan, suistimale neden olanların arkasında asla ve asla durulmayacağı sanılıyor.