Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


Tertemiz
3.03.2020 14:26:23
İbrahim temizi destekleyen bir üye olarak bu iki elamanın sendikaya büyük zarar verdiğini düşünüyorum. Özellikle bilge konusunda ciddi şaibelerin olduğu bilgisi üyeler arasında konuşuluyor. İbrahim bey bu duruma müsaade etmez diye düşünüyorum. Yoksa Temiz başkan güçlü sendikadan bahsedemeyiz

sendika
3.03.2020 22:54:49
İlginç ya seçim bitmiş üzerinden aylar geçmiş bir anda sendika gündem olmuş.Bilge bey Güngör bey ve diğer yönetimdeki arkadaşlar seçimle gelmiş oy almış kişiler.Ve oy oranları belli.Bilge bey Yetenek merkezinin kuruluş aşamasında özveri ile çalışmış Güngör bey ise okulunda çalışan biri ıolarka dolaylı yoldan Sendika Başkanımız Halil İbrahim Beyi yıpratma çalışmayın.Yıllarca biz mebi sendikayı da gördük.Ayrıca Mustafa ALTINSOY hep İlhan bey ve diriliş derneği ileydi.bilge beyin bir durumu olsa zannetmiyorum ki göz yumsun.Seçimle gelen yönetime saygı duyup yönetimi yıpratmaya çalışmayalım.Seçim vakit gelir herkes oyunu kullanır.Yönetimdeki arkadaşlar değerli insanlar ve Halil İbrahim bey bir gidişe dur demiş mucadele etmiş birisidir ve aldığı oy oranı.İlçeler ve merkez oylarının çoğunu almış kiiler yönetim ve Baskanımız.Neden kimsein şimdiye kadar sesi çıkamdı bir anda sendika gündem oldu ilgnç ve garip

Sendikaya Cevap
4.03.2020 23:47:22
Seçimler geçeli yaklaşık iki sene oldu. Hala aldığınız oyla övünüyorsunuz. Ben de size oy vermiştim. Ancak insanlar eski başkan İlhan beyi mum yakıp arıyorlar. Nere de Temiz başkan güçlü sendika. Sendika hiç bu kadar etkisiz ve yetkisiz olmamıştı. Şimdi seçime girseniz gerçekten merak ediyorum ne kadar oy alacağınızı? Şahsen ben size oy vermem bir daha elim kırılsın size oy verirsem. Bizi orta da bıraktınız. Sahip çıkmadınız.

EĞİTİMCİ YAZAR
6.03.2020 11:00:27
AYLARDIR KAYIP OLAN SENDİKAMIZ SÖZÜM ONA GÖREVDEN ALINAN VEYA GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLEN OKUL MÜDÜRLERİ İÇİN SAHNEYE ÇIKTI.ASLINDA GERÇEK ÖYLE DE DEĞİLDİ.AYNI SENDİKANIN BİR KISIM YÖNETİCİLERİ GÖREVDEN ALINMALARIN OLDUĞU DÖNEMDE YANİ AĞUSTOS AYLARINDA ´ÇÜRÜK ELMALAR AYIKLANIYOR´DİYE SÖZ VE CÜMLELER SARF EDİYORLARDI.ASIL MESELE ATAMALARA MÜDAHİL OLMAK İSTEDİLER YANİ VALİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN GÖREV VE YEKİLERİNİ PAYLAŞMAK İSTEDİLER KABUL GÖRMEYİNCE BEL ALTI DA DAHİL HER ŞEKİLDE VURMAYA KALKTILAR.İSTİFALAR ÇOĞALINCA MOBBİNGE VARAN UYGULAMALAR YAPTILAR OKULLARDA .GAZETELERE HİÇBİR EĞİTİMCİYE YAKIŞMAYACAK YAZILAR GÖNDEREN DE YUKARIDA FOTOĞRAFI BULUNAN ZAT-I MUHTEREMDİR.SÖZÜN KISASI SENDİKA SENDİKA OLMAKTAN ÇIKTI.BU YÜZDEN ÜYELER DE YILLARDIR ÜYE BULUNDUĞU BU SENDİKADAN ÇIKMAK ZORUNDA KALDI.

Anahtar Kelimeler: BAHAR SANCISI

BAHAR SANCISI!

Eğitim Bir Sendikası kendi içinde tartışmalı bir süreci yaşıyor.Üyeler tarafından tepki çeken isimlerle ilgili değerlendirmeler sürerken, var olan sancılı sürecin nasıl yönetileceği ise önümüzdeki günlerde belirginleşecek.

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ın en büyük sendikalarından biri olan EĞİTİM BİR SEN, tartışmalı bir süreci yaşıyor. Eğitim Öğretim anlamlı şuana kadar felsefesi olan bir düşünce geliştirme noktasında başarı gösteremeyen sendikanın ?şahısların arzuları doğrultusunda? bir görevlendirme takibi içinde olması ise eleştiriliyor.

SENDİKANIN, tepe yönetiminde oldukları bilinen Güngör DEMİRKAYNAK ve Bilge KAYA ise üyelerin en sert tepki gösterdikleri isimler arasında.

Süreci yakından takip eden pek çok Üye bu iki ismin daha önceki MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Zekeriya ÇINAR tarafından ?özel büroda? görevlendirildiklerini ve her ne hikmetse zamanın Milli Eğitim Müdürünün altını da oyma girişiminde yer aldıkları herkes tarafından ifade ediliyor.

Milli Eğitim Müdürü değişimi akabinde, MUSTAFA ALTINSOY etrafında konumlanma girişimini başarı ile yerine getiren Bilge KAYA´nın ise, ALTINSOY ile arasındaki bağın mahiyeti merak ediliyor.

SİVAS POSTASI´na gelen bilgiler ise araştırma gerektirecek nitelikte. Özellikle Bilge KAYA ile ilgili bazı şikayetlerin olduğu hatta şikayet dilekçelerinin verildiği iddia edilirken, ALTINSOY´un ise bunları işleme koymadığı eğitim camiasında konuşulmaya devam ediyor.

Eğitim birin bu tür bilgilerinden haberinin olup olmadığı merak edilirken, söz konusu şikayetlerin işleme konulmaması hususunda EĞİTİM BİR SENDİKASININ, ALTINSOY ile görüştüğü de bilinenler arasında.

Üyelerinin geneli tarafından yoğun eleştiri alan bu iki ismin Başkan İbrahim TEMİZ tarafından ısrarla yönetim içinde tutulmalarının nedeni ise merak ediliyor.

Halil İbrahim TEMİZ´e bu ve benzeri bazı üye ve delegeler ile ilgili sıkıntıların zamanında kendisine iletildiği lakin TEMİZ´in ?seçimin kritik olduğu? düşüncesi ile bu eleştirileri dikkate almadığı bilgilerine ulaşıldı.

Seçim biteli aylar olmasına rağmen Başkan TEMİZ´in, yeni bir yapılanma hususunda nasıl bir adım atacağı merak ediliyor. Sendikanın geniş üye kitlesinin de duygularını temsil edip, eğitim öğretim anlamlı bir düşünce içine ne zaman girecekleri de merak edilirken, EĞİTİM BİR´de yaşanan sancının da ne zaman biteceği önümüzdeki günlerde belli olacak.