Badeciler Tarikatı
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 7.9.2019 00:04:48/ 5877okunma / 0yorum

Meşhur atasözümüz, “Hoca gaz çıkarırsa, cemaat büyük abdestini yapar” der.

Cemaat adı altında, dinsiz, imansız bir kitlenin devleti ele geçirmek için nasıl organize olduklarına, neler yapabildiklerine yakın zamanda çok acı bir şekilde şahit olduk. Uluslararası işbirlikçileri ile çalışan ve hedefleri çok büyük olan bu dini görünümlü cemaatin, devletin kozmik odasına nasıl girdiğini hep birlikte gördük. Kendilerinin “Gassal”, devletin askerinin, polisinin ve hâkiminin, nasıl “elde ki meyyit” haline geldiklerini yaşayarak öğrendik.

Şimdi ise holdingci tarikat yapılanmalarının ve onların uzantılarının, benzer senaryolarla ve farklı kadrolarla tekrar aynı filmi çevirme gayreti içine girdiklerini görebiliyoruz.

Bir de bunların alt kademesi gibi görülen merdiven altı tarikatlar ve cemaatler var. Bunlar devlet tarafından pek önemsenmeyen ama alttan alta sosyal dokuya ve Müslümanlığa ciddi anlamda zarar veren yapılar. Vakıflarla, derneklerle, dergâhlarla, medreselerle, yurtlarla, çay ocakları ile sayısal olarak çoklar ve her yerdeler.

Tarikatlara ve cemaatlere bağlı ve yasal kılıfa sokulmuş olan bu Kuran kursları veya yurtlarda gün geçmiyor ki, cinsel bir sapkınlık veya bir istismar vakası ortaya çıkmasın. En son Ümraniye deki Fıkıh Derneğine ait Kuran Kursunda ortaya çıkan ve en az yirmi çocuğun istismar edildiği iddia edilen olay çok düşündürücüdür.

Gazeteci İsmail Saymaz, yeni çıkan kitabı “Şehvetiye Tarikatı´nda, sapkın dini örgütlenmeleri örnekleri ile anlatıyor. Sapkın tarikatlar ve sapkın şeyhlerle ilgili olaylar akıllara durgunluk verecek nitelikte. 2011 yılında Bursa da ortaya çıkarılan, “Kırklariler tarikatı ( Badeciler Tarikatı ) ” ile ilgili mahkeme kayıtları ve ifade tutanakları, tarikat olayının nerelere kadar gidebileceğini anlamak açısından adeta bir ibret vesikası.

Şeyh Uğur Korunmaz ve etrafında kümelenen BADECİ müritlerin, dergâhta nasıl zikir yaptıkları, nasıl cezbeye vardıkları, müritlerinin cennete girmek için dergâhın sır odasında, kadın erkek ayırımı olmadan, şeyh tarafından nasıl “ BADELENDİKLERİ (oral ilişki) ” ve ” TABİ (anal ilişki) ” oldukları, en ince ayrıntısına kadar aktarılmakta. Din adına yapılan rezilliklerin adeta zirve noktası.

Bu sapkınlıklar ne acı ki, Din ve Allah adına yapılmakta.

Makamı, mevkii, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun, insanların bastırılmış, cinsel sapkınlıklarının, şiddet arzularının, güç edinme ihtiraslarının ve akla hayale gelmeyecek şeytani dürtülerinin varlığı yadsınamaz bir gerçekliktir.

Bazı tarikat ve cemaatlerin bu sapkınlıkları gerçekleştirme, cennete sokma veya çeşitli menfaatler sağlama mekanizmalarına dönüşmüş olduğunu görebiliyoruz.

İşin bir tarafında, dini kullanan istismarcı şeyhler, pirler, hoca efendiler varken diğer tarafında onları uçuran, besleyen, sapkınlığa yatkın bilinçli yâda bilinçsiz, insanların varlığı göz ardı edilemez. Çocuklar ve akil baliğ olmayanlar hariç, tarafların hiçbiri kandırılmış veya masum değildir.

İnsanların sapkınlık yapması, ne Müslüman olmaları, ne Hristiyan veya Yahudi olmaları ile ilgilidir. Hiçbir dine mensup olmasa bile toplum içinde, her an ve her yerde sapkın kişilikte insanları görebiliriz. Çünkü insanlar dini inançları fark etmeksizin aynı hayvansal içgüdüleri taşırlar. Sosyal düzen içinde, mahalle baskısı oluşturabilen ve dokunulmazlık sağlanan dini içerikli tarikat, cemaat vb. örgütlenmeler, görülüyor ki insanların sapkınlıklarına bir örtü haline gelebiliyor.

Bütün bunların din adına yapılıyor olması, insanların Deizme doğru yönlenmesine de zemin hazırlıyor.

Tekke ve zaviyeler 1925 ten beri kanunen yasak olmasına rağmen, devletin bunları görmezden gelmesi, hafife alması veya tedbir almaması, görülüyor ki insanları “BADELEMEYE” kadar götürebilmektedir.

Kanaatimce iş işten geçmeden devletin devletliğini, diyanetinde işini yapmasının zamanı, geldi de geçiyor…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Badeciler Tarikatı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS DAVASI Yeniden GÖRÜLMELİ!
SİVAS DAVASI Yeniden GÖRÜLMELİ!
SİVAS´ta kardeşi kardeşe kırdırarak ülkeyi 90´lı yıllarda bir darbe ortamına hazır hale getirme girişimi, aradan yıllar geçerken daha iyi analiz ediliyor. SİVAS´ta masum insanların 2 Temmuz´da katledilmesi hala gizemini korurken, o yıllarda şehirde epey bir ALMAN vatandaşının olduğu hala dillendirilmeye devam ediyor.
SİDAŞ "DOĞAL GAZ"
SİDAŞ "DOĞAL GAZ"
Tacettin KEPENEK Yazdı...
REKTÖRLÜK AİLEDE KALSIN MANTIĞI!
REKTÖRLÜK AİLEDE KALSIN MANTIĞI!
Sivas kamuoyu birkaç gündür rektörlük yarışını değişik bilgi ve yorumlarla masaya yatırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün şehre gelen Hilmi ATASEVEN´in REKTÖRLÜK için kanat alıştırdığı artık bilinirken, bir DERNEĞİN araya girerek iki isim arasında bir İTTİFAK oluşturduğu iddia ediliyor.
YOLLARIMIZ KAPANIYOR!
YOLLARIMIZ KAPANIYOR!
Buğrahan Karaman Yazdı
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
SİVAS´ta halka iletişim hizmeti sunan GSM operatörlerinin, halkın daha sağlıklı konuşması için alt yapı yatırımlarına ağırlık vermesi bekleniyor.
HODRİ MEYDAN!
HODRİ MEYDAN!
SİVAS POSTASI´nın 10 yılı aşkın arşivleri incelendiğinde FETÖ ayrıntıları ortaya çıkmaktadır.
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Devlet, kağnı ile tavşan avlar...
SİVAS´ın Önünü Açın!
SİVAS´ın Önünü Açın!
SİVAS ekonomik olarak kan kaybederken, şehrin kaderini yıllardır ellerinde tutanların hiç birşey olmamış gibi yine kendilerini düşünmeleri ibretle izleniyor. 10 yılını doldurmuş veya 10 yılını aşmış ODA, BORSA, BİRLİK, KURUM yöneticilerinin, bir defa da olsa şehirlerini düşünerek koltuklarını bırakmaları bekleniyor.
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Bir ÜNİVERSİTE Yorumu!
Bir ÜNİVERSİTE Yorumu!
Yiğide Neayak Yazdı...
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
TUHAF ÇOK TUHAF!
TUHAF ÇOK TUHAF!
Bir zamanlar FETÖ´nün “MAKLUBESİNE” kaşık sallayanların her ne hikmetse bir birilerini kokularından veya bakışlarından tanıdıkları biliniyor..
Cesur Yürek SİVAS POSTASI Gündemi Belirliyor
Cesur Yürek SİVAS POSTASI Gündemi Belirliyor
Sivas için, Sivas´ın geleceği için SİVAS POSTASI doğruları yazmaya devam ediyor. Ya SİVAS POSTASI olmasaydı?
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar