Badeciler Tarikatı
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 7.9.2019 00:04:48/ 5516okunma / 0yorum

Meşhur atasözümüz, “Hoca gaz çıkarırsa, cemaat büyük abdestini yapar” der.

Cemaat adı altında, dinsiz, imansız bir kitlenin devleti ele geçirmek için nasıl organize olduklarına, neler yapabildiklerine yakın zamanda çok acı bir şekilde şahit olduk. Uluslararası işbirlikçileri ile çalışan ve hedefleri çok büyük olan bu dini görünümlü cemaatin, devletin kozmik odasına nasıl girdiğini hep birlikte gördük. Kendilerinin “Gassal”, devletin askerinin, polisinin ve hâkiminin, nasıl “elde ki meyyit” haline geldiklerini yaşayarak öğrendik.

Şimdi ise holdingci tarikat yapılanmalarının ve onların uzantılarının, benzer senaryolarla ve farklı kadrolarla tekrar aynı filmi çevirme gayreti içine girdiklerini görebiliyoruz.

Bir de bunların alt kademesi gibi görülen merdiven altı tarikatlar ve cemaatler var. Bunlar devlet tarafından pek önemsenmeyen ama alttan alta sosyal dokuya ve Müslümanlığa ciddi anlamda zarar veren yapılar. Vakıflarla, derneklerle, dergâhlarla, medreselerle, yurtlarla, çay ocakları ile sayısal olarak çoklar ve her yerdeler.

Tarikatlara ve cemaatlere bağlı ve yasal kılıfa sokulmuş olan bu Kuran kursları veya yurtlarda gün geçmiyor ki, cinsel bir sapkınlık veya bir istismar vakası ortaya çıkmasın. En son Ümraniye deki Fıkıh Derneğine ait Kuran Kursunda ortaya çıkan ve en az yirmi çocuğun istismar edildiği iddia edilen olay çok düşündürücüdür.

Gazeteci İsmail Saymaz, yeni çıkan kitabı “Şehvetiye Tarikatı´nda, sapkın dini örgütlenmeleri örnekleri ile anlatıyor. Sapkın tarikatlar ve sapkın şeyhlerle ilgili olaylar akıllara durgunluk verecek nitelikte. 2011 yılında Bursa da ortaya çıkarılan, “Kırklariler tarikatı ( Badeciler Tarikatı ) ” ile ilgili mahkeme kayıtları ve ifade tutanakları, tarikat olayının nerelere kadar gidebileceğini anlamak açısından adeta bir ibret vesikası.

Şeyh Uğur Korunmaz ve etrafında kümelenen BADECİ müritlerin, dergâhta nasıl zikir yaptıkları, nasıl cezbeye vardıkları, müritlerinin cennete girmek için dergâhın sır odasında, kadın erkek ayırımı olmadan, şeyh tarafından nasıl “ BADELENDİKLERİ (oral ilişki) ” ve ” TABİ (anal ilişki) ” oldukları, en ince ayrıntısına kadar aktarılmakta. Din adına yapılan rezilliklerin adeta zirve noktası.

Bu sapkınlıklar ne acı ki, Din ve Allah adına yapılmakta.

Makamı, mevkii, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun, insanların bastırılmış, cinsel sapkınlıklarının, şiddet arzularının, güç edinme ihtiraslarının ve akla hayale gelmeyecek şeytani dürtülerinin varlığı yadsınamaz bir gerçekliktir.

Bazı tarikat ve cemaatlerin bu sapkınlıkları gerçekleştirme, cennete sokma veya çeşitli menfaatler sağlama mekanizmalarına dönüşmüş olduğunu görebiliyoruz.

İşin bir tarafında, dini kullanan istismarcı şeyhler, pirler, hoca efendiler varken diğer tarafında onları uçuran, besleyen, sapkınlığa yatkın bilinçli yâda bilinçsiz, insanların varlığı göz ardı edilemez. Çocuklar ve akil baliğ olmayanlar hariç, tarafların hiçbiri kandırılmış veya masum değildir.

İnsanların sapkınlık yapması, ne Müslüman olmaları, ne Hristiyan veya Yahudi olmaları ile ilgilidir. Hiçbir dine mensup olmasa bile toplum içinde, her an ve her yerde sapkın kişilikte insanları görebiliriz. Çünkü insanlar dini inançları fark etmeksizin aynı hayvansal içgüdüleri taşırlar. Sosyal düzen içinde, mahalle baskısı oluşturabilen ve dokunulmazlık sağlanan dini içerikli tarikat, cemaat vb. örgütlenmeler, görülüyor ki insanların sapkınlıklarına bir örtü haline gelebiliyor.

Bütün bunların din adına yapılıyor olması, insanların Deizme doğru yönlenmesine de zemin hazırlıyor.

Tekke ve zaviyeler 1925 ten beri kanunen yasak olmasına rağmen, devletin bunları görmezden gelmesi, hafife alması veya tedbir almaması, görülüyor ki insanları “BADELEMEYE” kadar götürebilmektedir.

Kanaatimce iş işten geçmeden devletin devletliğini, diyanetinde işini yapmasının zamanı, geldi de geçiyor…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Badeciler Tarikatı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS eşsiz geçmişine rağmen değerlendirilemiyor. Şehrin kültür ve turizminin felsefesi yapılamazken, tarihi kaynaklardaki bilgiler ise gerek halk gerekse şehir yöneticileri tarafından bilinmiyor.
Bunu Yapabiliriz!
Bunu Yapabiliriz!
Karasal iklimle örtüşen TÜRKİYE´nin kendine has en özge yemek kültürü olan SİVAS´ın, GASTRONOMİ Festivalini artık düşünme zamanının geldiği belirtiliyor.
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
SİVAS´ta Devlet ve Özel okullarda olmayan bir eğitim yeniliği başlatıldı. Eğitim tarihinde ilk olan bu çalışma ile, İlkokul 3.sınıf öğrencilerine “KALİGRAFİ” öğretilmeye başlandı. Bu uygulamanın sistemleştirilerek önümüzdeki yıllarda “müfredat” programına gireceği öngörülüyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Çok yanık, titrek bir ses o kadar güzel etrafa yayılıyordu ki. Usulca odadan çıktım vardım baktım ki, “SEKLEM ÇUVALININ” üzerine çıkmış sabah ezanı okumakta
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Belediye Başkan Danışmanlarının nasıl bir kamu yararına hizmet verdikleri yıllardır anlaşılamıyor.
ZOR OYUNU BOZAR!
ZOR OYUNU BOZAR!
MİLLİ EĞİTİM´in işi titiz ve ciddi alması neticesinde okullardaki “şebeke” yapıları da tasfiye ediliyor.TCK´nın 313. Maddesi gereği suçu sübuta erenlerin ise cezalandırılmaları gerektiği hukukçularca dile getiriliyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Annemin Günlükleri!
Annemin Günlükleri!
Elenora BALCİS Yazdı...
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
SİVAS´ın adeta denizi olan HAFİK GÖLÜ değerlendirilmiyor. Tarihi ve doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekleyen milli hazine acilen “MİLLİ PARK” statüsüne alınarak projelendirmeye hazır.
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
Son günlerde SİVAS´ta bazı vatandaşların telefon konuşmalarını sağlıklı yapamadıklarını dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık beş ay kadar önce 73 civarında vatandaş, telefon konuşmalarını rahat yapamayıp cızırtılı yaptıklarını dile getirmekle birlikte, son birkaç gündür de 275 civarında vatandaşın telefon konuşmasını sağlıklı yapamadığından dolayı hoşnutsuzluk içinde oldukları belirtiliyor.
Halkı ÇARPIYORLAR!
Halkı ÇARPIYORLAR!
CEP telefonlarına “VATSAP” hesabınız çalındı gönderdiğimiz şifre ile giriş yapın” diye şifre gönderip sonra da yönlendirme yaparak sitelerine abone yapıp vatandaşı 56 lira çarpıyorlar.
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
/ Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam/
ADİL COŞKUN´a VEDA
ADİL COŞKUN´a VEDA
Ömür boyu Türk Milliyetçiliğine hizmet etmiş,MHP üst yönetiminde ve Sivas İl başkanlıgında uzun yıllar bulunmuş,Millet vekili adaylıkları bulunan merhum Adil COŞKUN vefat etmiştir
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
SİVAS başta olmak üzere ANADOLU´da en çok takip edilen yazar olan FARUK AKSOY´un yazılarına YENİ ŞAFAK GAZETESİ´nde son verilmesi şok etkisi oluşturdu. İrfani geleneği temsil eden AKSOY, bu topraklardaki vicdan ve adaletin de gür sesi olarak biliniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar