Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
Tarih: 12.5.2018 14:20:12/ 1571okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Uzun zamandır şehrin gündeminden düşmeyen STSO seçimlerini Mustafa EKEN ve gurubu kazandı. Tartışmalı bir sürecin yaşandığı ortada iken, bu saatten sonra “şu şunu dedi, bu bunu dedi” horoz dövüşü sığlığına girilmeyerek biran önce şehrin sorunlarının entelektüel bir fizibilitesinin çıkarılması kamuoyu tarafından bekleniyor.

STSO Başkanı EKEN´in çarşı pazarın sesine kulak vermesi, değişik istişari mekanizmaları oluşturması, SİVAS´ı 2023´e hazırlamak için açık ve şeffaf hareket etmesi arzulanıyor.

Ayrıca SİVASLILAR, STSO´da yeni ilklerin de beklendiği ve yazılı olmayan kurallar silsilesinin ahlaki bir erdem olarak kamuoyuna ilan edilmesinin de güzel ve önemli bir başlangıç olacağını vurguluyorlar.

 

SİVASLILAR´ın Yeni Yönetimden Beklentileri Şu Şekilde;

-STSO İstişare mekanizmasını yeniden çalıştırmalı.

-2023 Vizyonu yeniden düzenlenmeli.

-Seçilen ODA BAŞKANI 2 Dönem lle Sınırlı Görev Süresi Ahlaki Erdemini İlan Etmeli

-STSO, Şehirdeki Her İşleyişi Takip Etmeli.

-Hangi düşünceye sahip olursa olsun her üye aynı muameleye tabi tutulmalı.

-Acilen SİVAS´ın temel sorunları tespit edilerek kamuoyuna ilan edilmeli.

-ODA seçimleri bittiği halde, “şu şöyle oldu, bu böyle oldu” horoz dövüşleri bir kenara bırakılmalı...

-Her iş ve işleyişi şeffaf olmalı.

-Siyasilere şehrin menfaati gereği kamu yararı baskısı kurulmalı.

-STSO dışında şehirdeki bütün işleyişler incelenmeli.

-Ehliyet ve liyakat üzre bir felsefe belirlenmeli.

-Şehirdeki ehliyet ve liyakat yapılanmasını denetleyecek bir ekip kurularak her ay korkusuzca kamuoyunu bilgilendirilmeli.

-Şehre aş ve iş getiren insanlara destek olunmalı.

-Şahsi çıkar, ego, ben merkezli sığlıklardan STSO kurtarılmalı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ateşten Gömlek Giyindi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Serdar Özcan
14.5.2018 11:47:39
Rakip listeden türlü vaatlerle adam ayartıp seçim kazanmak rezilliğin dik alasıdır.Kendine hayrı olmayan başarısız adamlardan neyi bekliyorsunuz.Osman Yıldırım´ı mumla ararsınız.Benden söylemesi
sinan korkmaz
12.5.2018 15:59:00
kuzubey güler başkan yardımcısı düşünebiliyormusun DİKKAT
CHP´de DURULTAY
CHP´de DURULTAY
CHP de, Muharrem İnce meselesi için kurultaydan ziyade, acil bir“DURULTAY”elzem görünüyor.
GÜZ Kokusu Gelmeye Başladı
GÜZ Kokusu Gelmeye Başladı
Ağustos ayına yaklaştığımız şu günlerde Sivas´ta da hasat mevsimine girildi. Pek çok yerde ekinler biçilirken, asırlara varan halk irfanı ve bilgeliğinde yer edinen “fireze bas kara bas” sözü ise hala geçerliliğini koruyor. Ekinlerin biçilmesi akabinde, güneşin sararıp yavaş yavaş güz kıvamına girdiği ve akşam üzerine doğru rüzgarın esiş hızının artmaya başladığı gözlemleniyor.
Hacc ve Sosyo-Psikolojik Anlamı
Hacc ve Sosyo-Psikolojik Anlamı
Hac çağrısı, “insanlığa” yönelik bir çağrıdır.
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar