Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
Tarih: 12.5.2018 14:20:12/ 1639okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Uzun zamandır şehrin gündeminden düşmeyen STSO seçimlerini Mustafa EKEN ve gurubu kazandı. Tartışmalı bir sürecin yaşandığı ortada iken, bu saatten sonra “şu şunu dedi, bu bunu dedi” horoz dövüşü sığlığına girilmeyerek biran önce şehrin sorunlarının entelektüel bir fizibilitesinin çıkarılması kamuoyu tarafından bekleniyor.

STSO Başkanı EKEN´in çarşı pazarın sesine kulak vermesi, değişik istişari mekanizmaları oluşturması, SİVAS´ı 2023´e hazırlamak için açık ve şeffaf hareket etmesi arzulanıyor.

Ayrıca SİVASLILAR, STSO´da yeni ilklerin de beklendiği ve yazılı olmayan kurallar silsilesinin ahlaki bir erdem olarak kamuoyuna ilan edilmesinin de güzel ve önemli bir başlangıç olacağını vurguluyorlar.

 

SİVASLILAR´ın Yeni Yönetimden Beklentileri Şu Şekilde;

-STSO İstişare mekanizmasını yeniden çalıştırmalı.

-2023 Vizyonu yeniden düzenlenmeli.

-Seçilen ODA BAŞKANI 2 Dönem lle Sınırlı Görev Süresi Ahlaki Erdemini İlan Etmeli

-STSO, Şehirdeki Her İşleyişi Takip Etmeli.

-Hangi düşünceye sahip olursa olsun her üye aynı muameleye tabi tutulmalı.

-Acilen SİVAS´ın temel sorunları tespit edilerek kamuoyuna ilan edilmeli.

-ODA seçimleri bittiği halde, “şu şöyle oldu, bu böyle oldu” horoz dövüşleri bir kenara bırakılmalı...

-Her iş ve işleyişi şeffaf olmalı.

-Siyasilere şehrin menfaati gereği kamu yararı baskısı kurulmalı.

-STSO dışında şehirdeki bütün işleyişler incelenmeli.

-Ehliyet ve liyakat üzre bir felsefe belirlenmeli.

-Şehirdeki ehliyet ve liyakat yapılanmasını denetleyecek bir ekip kurularak her ay korkusuzca kamuoyunu bilgilendirilmeli.

-Şehre aş ve iş getiren insanlara destek olunmalı.

-Şahsi çıkar, ego, ben merkezli sığlıklardan STSO kurtarılmalı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ateşten Gömlek Giyindi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Serdar Özcan
14.5.2018 11:47:39
Rakip listeden türlü vaatlerle adam ayartıp seçim kazanmak rezilliğin dik alasıdır.Kendine hayrı olmayan başarısız adamlardan neyi bekliyorsunuz.Osman Yıldırım´ı mumla ararsınız.Benden söylemesi
sinan korkmaz
12.5.2018 15:59:00
kuzubey güler başkan yardımcısı düşünebiliyormusun DİKKAT
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar