Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
Tarih: 12.5.2018 14:20:12/ 1422okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Uzun zamandır şehrin gündeminden düşmeyen STSO seçimlerini Mustafa EKEN ve gurubu kazandı. Tartışmalı bir sürecin yaşandığı ortada iken, bu saatten sonra “şu şunu dedi, bu bunu dedi” horoz dövüşü sığlığına girilmeyerek biran önce şehrin sorunlarının entelektüel bir fizibilitesinin çıkarılması kamuoyu tarafından bekleniyor.

STSO Başkanı EKEN´in çarşı pazarın sesine kulak vermesi, değişik istişari mekanizmaları oluşturması, SİVAS´ı 2023´e hazırlamak için açık ve şeffaf hareket etmesi arzulanıyor.

Ayrıca SİVASLILAR, STSO´da yeni ilklerin de beklendiği ve yazılı olmayan kurallar silsilesinin ahlaki bir erdem olarak kamuoyuna ilan edilmesinin de güzel ve önemli bir başlangıç olacağını vurguluyorlar.

 

SİVASLILAR´ın Yeni Yönetimden Beklentileri Şu Şekilde;

-STSO İstişare mekanizmasını yeniden çalıştırmalı.

-2023 Vizyonu yeniden düzenlenmeli.

-Seçilen ODA BAŞKANI 2 Dönem lle Sınırlı Görev Süresi Ahlaki Erdemini İlan Etmeli

-STSO, Şehirdeki Her İşleyişi Takip Etmeli.

-Hangi düşünceye sahip olursa olsun her üye aynı muameleye tabi tutulmalı.

-Acilen SİVAS´ın temel sorunları tespit edilerek kamuoyuna ilan edilmeli.

-ODA seçimleri bittiği halde, “şu şöyle oldu, bu böyle oldu” horoz dövüşleri bir kenara bırakılmalı...

-Her iş ve işleyişi şeffaf olmalı.

-Siyasilere şehrin menfaati gereği kamu yararı baskısı kurulmalı.

-STSO dışında şehirdeki bütün işleyişler incelenmeli.

-Ehliyet ve liyakat üzre bir felsefe belirlenmeli.

-Şehirdeki ehliyet ve liyakat yapılanmasını denetleyecek bir ekip kurularak her ay korkusuzca kamuoyunu bilgilendirilmeli.

-Şehre aş ve iş getiren insanlara destek olunmalı.

-Şahsi çıkar, ego, ben merkezli sığlıklardan STSO kurtarılmalı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ateşten Gömlek Giyindi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Serdar Özcan
14.5.2018 11:47:39
Rakip listeden türlü vaatlerle adam ayartıp seçim kazanmak rezilliğin dik alasıdır.Kendine hayrı olmayan başarısız adamlardan neyi bekliyorsunuz.Osman Yıldırım´ı mumla ararsınız.Benden söylemesi
sinan korkmaz
12.5.2018 15:59:00
kuzubey güler başkan yardımcısı düşünebiliyormusun DİKKAT
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
EKEN Dönemi Başladı!
EKEN Dönemi Başladı!
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri, SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin birkaç gündür peşi peşine yaptığı haberlerin öngörüsü çerçevesinde gerçekleşti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar