ALTINSOY, Görevden Alındı!
SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık süre zarfında eğitim öğretimle değil skandallar ile gündemde olan Mustafa ALTINSOY, ADANA´ya gönderilmişti. ALTINSOY, buradan da alınıp merkeze çekildi.
Tarih: 28.8.2018 23:16:13/ 11256okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık dönemde eğitim öğretim ile ilgili herhangi bir gayret ve başarı göstermek yerine, eğitim öğretimin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışan insanlarla uğraşan ALTINSOY, kamu vicdanını yaralayan pek çok olumsuzluk ile de anılıyordu.

Şehirde eğitim anlamlı neredeyse 3 yıldır bir FETRET DÖNEMİ YAŞANIRKEN, ALTINSOY´un görevden alınması sonrasında yeni bir sayfanın açılması bekleniyor.

Göreve gelir gelmez LOJMANINA eşya aldırması gündeme gelmiş iken,bu tartışma epey devam ederek şehrin gündemine oturmuştu.

Kendisinin yaptığı olumsuzluklara karşı gelen vatanperver MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCILARI hakkında hasmane tutum sergileyen ALTINSOY´un özellikle FETÖ ile etkin mücadele veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet SEVİM´in önce görev alanını değiştirdiği sonra da görevlendirmesini iptal ettirerek, eğitim araştırmacısı yaptığı biliniyor.

Bir başka çarpıcı ispatlanmış iddia ise bu da pes dedirtecek cinsten.

Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarının açığa çıkmaması için geçen yıl EYLÜL başında, İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayan bir okul Müdürünü çağırıp “TÜRK EĞİTİM SEN´e üye bir öğretmene paralı kurs ayarla onu SATIN al FALANCA eğitimciyi şikayet ettir. Evrakı ben işleme hemen koyarım” diye talimat verip düzmece KUMPAS soruşturması ayarladığı da şahitlerin beyanı ile dile getiriliyor.

Ayrıca İSTIKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanları da özel kolladığı biliniyor.

Vali Davut GÜL´ün eğitim gayretini de berelemek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un,Vali GÜL´ün ziyaret ettiği OKULların MÜDÜRLERİNİ hemen peşi sıra telefonla arayarak “ VALİ geldi NE oldu boş verin, TEOG sınav sonuçlarını yüksek söyleyin,SİZİ GÖREVDEN ALDIRMAM” diye telkinde bulunup GÜL´ün dolayısıyla da DEVLETİN otoritesini sarsmak için uğraş verdiği eğitimciler tarafından teyit ediliyor.

Geçtiğimiz yaz, Vali GÜL´ün takip ettiği OKUL MÜDÜRÜ mülakatına giren bazı olumsuz isimler ile ilgili “BİLGİ NOTLARINI” ise Vali GÜL´den sakladığı ve böylelikle ilerde yaşanacak olumsuzluklara GÜL´ü de dahil etme oyununu oynadığı eğitimciler tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretim anlamlı bir gayreti olmadığı halde şehirdeki STK´ları da eline dolayarak onların her birine adeta "mavi boncuk" dağıtıp koltuğunu korumaya çalışması ise hayretle takip ediliyordu.

Sınavlara katılmadığı halde sınav parası alması ise Bakanlık müfettişleri tarafından tespit edilerek “suçu sübuta erdi” diye kayıtlara girmesi ise bardağı taşıran son damla olup görevden alınmasına neden oldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALTINSOY Görevden Alındı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Basını Kendini Yenileyecek mi?
Sivas Basını Kendini Yenileyecek mi?
Yıllardır Sivas Basınını adeta zapt eden, lakin şehir adına bir duruş gösteremeyen güce, alkışa ve nemelazımcılığa tamahkâr pek çok basın mensubunun artık köşesine çekilmesi bekleniyor. Davetlerde, belli ortamlarda, fikir üretip, tavır sahibi olması gereken nicesinin, şahsi çıkarı ve isminin cilalanması peşinde koştuğu gözlemleniyor.
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Türkülerin ana yurdu olan SİVAS, TRT Repertuarının önemli bir kısmını oluşturuyor. “Coğrafya kadere hükmeder” sözü gereğince pek çok SİVASLI´nın da, bu kadim topraklarda yoğruldukları kültür hamuru ile, TRT´deki pek çok önemli programın içinde başarılı bir şekilde yer almaları takdir ile karşılanıyor.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´ne Aday
CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´ne Aday
AYDINLAR tarafından Türkiye tarihinin son 50 yılının en önemli edebi ürünleri arasında yer aldığı konusunda ittifak edilen SİVASLI Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın AMERİKA´dan SİVAS POSTASI´na gönderdiği mektuplar ses getiriyor. Türkiye´de pek çok yayın evi bu mektupları kitaplaştırmak için yoğun temaslarda bulunuyorlar.CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür Sanat Büyük Ödülü´nü bu mektupların hak ettiği belirtiliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Mustafa BALEL Bükreş Edebiyatında
Mustafa BALEL Bükreş Edebiyatında
Sivas´ın yetiştirdiği ünlü yazar Mustafa BALEL, Türkiye dışında da büyük okur kitleleri tarafından beğenilmeye devam ediyor. Hikâyeleri dünyanın dört bir yanında yabancı dillere çevrilen Balel´in, hemen hemen bütün eserlerinde Sivas kokusu hissedilmekte.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Bir medeniyet mimarı olan Sezai KARAKOÇ, nesilleri aydınlatmaya devam ediyor. Fikirleri ile öte ufukların daha ötesinin müjdesini veren Filozof KARAKOÇ, asırlara hükmeden soy bir duruşundan da taviz vermeyerek, düşünce kozasını bilgi ve hikmetle örüyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Dış Güçlerin Hedefindeydiler!
Dış Güçlerin Hedefindeydiler!
Türkiye´yi, kendi işlerine göre şekillendirme arzusunu gerçekleştirmek amacında olan dış güçlerin, Milli ve maneviyatçı duruşları olan Prof. Esad COŞAN ile Muhsin YAZICIOĞLU´nun şüpheli kazalarla şehid edilmeleri akabinde FETÖ ihanetçilerinin önlerinin açıldığı görüşleri sıklıkla dillendiriliyor.
Sonsuza Uçan Kelebekler
Sonsuza Uçan Kelebekler
Osman ÇELİK Yazdı...
BU DEĞER SIVAS´ta...
BU DEĞER SIVAS´ta...
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
ENVER PAŞA´nın Takdir Ettiği SİVASLI
SİVAS´ın insanları bulundukları ortamlarda kendilerini maharetleri ile ortaya çıkarıyorlar.Taş bir yapı yapan SİVASLI ustayı tebrik eden Enver PAŞA, “SİVASLI evladım sen ROMA heykellerinden daha iyisini yapmışın. Helal olsun” demiş.
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
Sen Ne Güzel İNSANSIN!
TÜRKİYE´nin en sıra dışı Rektörü olan hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, “anne ve babası vefat eden öğrencisine” eşiyle birlikte kız istedi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SARIKAMIŞ´ın anlatıldığı “BEYAZ HÜZÜN” Tiyatrosu AKM´de sergilendi. SALONUN hınca hınç dolu olması ise sevinçle karşılandı.
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
SARIKAMIŞ Şehitlerinin İLÇELERİ
ANADOLU´nun yağız delikanlıları geri dönmeyi hiç düşünmediler.627 ve daha ismi bilinmeyen nice SİVASLI, kara kışa kıtlığa aldırmadan bu vatan için gittiler...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar