ALTINSOY, Görevden Alındı!
SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık süre zarfında eğitim öğretimle değil skandallar ile gündemde olan Mustafa ALTINSOY, ADANA´ya gönderilmişti. ALTINSOY, buradan da alınıp merkeze çekildi.
Tarih: 28.8.2018 23:16:13/ 10440okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık dönemde eğitim öğretim ile ilgili herhangi bir gayret ve başarı göstermek yerine, eğitim öğretimin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışan insanlarla uğraşan ALTINSOY, kamu vicdanını yaralayan pek çok olumsuzluk ile de anılıyordu.

Şehirde eğitim anlamlı neredeyse 3 yıldır bir FETRET DÖNEMİ YAŞANIRKEN, ALTINSOY´un görevden alınması sonrasında yeni bir sayfanın açılması bekleniyor.

Göreve gelir gelmez LOJMANINA eşya aldırması gündeme gelmiş iken,bu tartışma epey devam ederek şehrin gündemine oturmuştu.

Kendisinin yaptığı olumsuzluklara karşı gelen vatanperver MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCILARI hakkında hasmane tutum sergileyen ALTINSOY´un özellikle FETÖ ile etkin mücadele veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet SEVİM´in önce görev alanını değiştirdiği sonra da görevlendirmesini iptal ettirerek, eğitim araştırmacısı yaptığı biliniyor.

Bir başka çarpıcı ispatlanmış iddia ise bu da pes dedirtecek cinsten.

Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarının açığa çıkmaması için geçen yıl EYLÜL başında, İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayan bir okul Müdürünü çağırıp “TÜRK EĞİTİM SEN´e üye bir öğretmene paralı kurs ayarla onu SATIN al FALANCA eğitimciyi şikayet ettir. Evrakı ben işleme hemen koyarım” diye talimat verip düzmece KUMPAS soruşturması ayarladığı da şahitlerin beyanı ile dile getiriliyor.

Ayrıca İSTIKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanları da özel kolladığı biliniyor.

Vali Davut GÜL´ün eğitim gayretini de berelemek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un,Vali GÜL´ün ziyaret ettiği OKULların MÜDÜRLERİNİ hemen peşi sıra telefonla arayarak “ VALİ geldi NE oldu boş verin, TEOG sınav sonuçlarını yüksek söyleyin,SİZİ GÖREVDEN ALDIRMAM” diye telkinde bulunup GÜL´ün dolayısıyla da DEVLETİN otoritesini sarsmak için uğraş verdiği eğitimciler tarafından teyit ediliyor.

Geçtiğimiz yaz, Vali GÜL´ün takip ettiği OKUL MÜDÜRÜ mülakatına giren bazı olumsuz isimler ile ilgili “BİLGİ NOTLARINI” ise Vali GÜL´den sakladığı ve böylelikle ilerde yaşanacak olumsuzluklara GÜL´ü de dahil etme oyununu oynadığı eğitimciler tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretim anlamlı bir gayreti olmadığı halde şehirdeki STK´ları da eline dolayarak onların her birine adeta "mavi boncuk" dağıtıp koltuğunu korumaya çalışması ise hayretle takip ediliyordu.

Sınavlara katılmadığı halde sınav parası alması ise Bakanlık müfettişleri tarafından tespit edilerek “suçu sübuta erdi” diye kayıtlara girmesi ise bardağı taşıran son damla olup görevden alınmasına neden oldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALTINSOY Görevden Alındı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yılı aşkın bir zamandır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Duyduk Duymadık Demeyin!
Duyduk Duymadık Demeyin!
FETÖ´nün “bir bardak çayını dahi içmemiş” HAYSİYETLİ, ONURLU, VATANSEVER insanları bunlar FETÖCÜ olabilir diye “İHBAR” eden ihbarcı Sami AYDIN´ın resmi verilen“Belediye LED Ekrana” bakması isteniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar