ALTINSOY, Görevden Alındı!
SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık süre zarfında eğitim öğretimle değil skandallar ile gündemde olan Mustafa ALTINSOY, ADANA´ya gönderilmişti. ALTINSOY, buradan da alınıp merkeze çekildi.
Tarih: 28.8.2018 23:16:13/ 11025okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta görev yaptığı 3 yıllık dönemde eğitim öğretim ile ilgili herhangi bir gayret ve başarı göstermek yerine, eğitim öğretimin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışan insanlarla uğraşan ALTINSOY, kamu vicdanını yaralayan pek çok olumsuzluk ile de anılıyordu.

Şehirde eğitim anlamlı neredeyse 3 yıldır bir FETRET DÖNEMİ YAŞANIRKEN, ALTINSOY´un görevden alınması sonrasında yeni bir sayfanın açılması bekleniyor.

Göreve gelir gelmez LOJMANINA eşya aldırması gündeme gelmiş iken,bu tartışma epey devam ederek şehrin gündemine oturmuştu.

Kendisinin yaptığı olumsuzluklara karşı gelen vatanperver MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCILARI hakkında hasmane tutum sergileyen ALTINSOY´un özellikle FETÖ ile etkin mücadele veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet SEVİM´in önce görev alanını değiştirdiği sonra da görevlendirmesini iptal ettirerek, eğitim araştırmacısı yaptığı biliniyor.

Bir başka çarpıcı ispatlanmış iddia ise bu da pes dedirtecek cinsten.

Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarının açığa çıkmaması için geçen yıl EYLÜL başında, İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayan bir okul Müdürünü çağırıp “TÜRK EĞİTİM SEN´e üye bir öğretmene paralı kurs ayarla onu SATIN al FALANCA eğitimciyi şikayet ettir. Evrakı ben işleme hemen koyarım” diye talimat verip düzmece KUMPAS soruşturması ayarladığı da şahitlerin beyanı ile dile getiriliyor.

Ayrıca İSTIKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanları da özel kolladığı biliniyor.

Vali Davut GÜL´ün eğitim gayretini de berelemek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un,Vali GÜL´ün ziyaret ettiği OKULların MÜDÜRLERİNİ hemen peşi sıra telefonla arayarak “ VALİ geldi NE oldu boş verin, TEOG sınav sonuçlarını yüksek söyleyin,SİZİ GÖREVDEN ALDIRMAM” diye telkinde bulunup GÜL´ün dolayısıyla da DEVLETİN otoritesini sarsmak için uğraş verdiği eğitimciler tarafından teyit ediliyor.

Geçtiğimiz yaz, Vali GÜL´ün takip ettiği OKUL MÜDÜRÜ mülakatına giren bazı olumsuz isimler ile ilgili “BİLGİ NOTLARINI” ise Vali GÜL´den sakladığı ve böylelikle ilerde yaşanacak olumsuzluklara GÜL´ü de dahil etme oyununu oynadığı eğitimciler tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretim anlamlı bir gayreti olmadığı halde şehirdeki STK´ları da eline dolayarak onların her birine adeta "mavi boncuk" dağıtıp koltuğunu korumaya çalışması ise hayretle takip ediliyordu.

Sınavlara katılmadığı halde sınav parası alması ise Bakanlık müfettişleri tarafından tespit edilerek “suçu sübuta erdi” diye kayıtlara girmesi ise bardağı taşıran son damla olup görevden alınmasına neden oldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALTINSOY Görevden Alındı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Adalet Tecelli Edecek!
Adalet Tecelli Edecek!
MANİSA´da ismi usulsüzlüklere karışan ve bundan dolayı MAHKEME huzuruna çıkan ALTINSOY,SİVAS´ta yaptığı pek çok usulsüzlük için de MAHKEME karşısına çıkacak.
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Eleştiri Kültüründe C.Üniversitesi ve Sivas Postası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Teşekkürler SİVAS
Teşekkürler SİVAS
2018 yılını zirvede tamamlayan SİVAS POSTASI, tarafsız gözlemcilerce TÜRKİYE´nin En Etkili Yerel Gazetesi olarak adlandırılıyor. Cesur insanların bir araya gelerek yola koydukları SİVAS POSTASI kervanı, cesur haberleri ile takdir ediliyor.
UFUK Meselesi!
UFUK Meselesi!
SAMSUN, sahipsiz kedilere kurduğu KEDİ KASABASI ile dünyadan bile övgü alırken, SİVAS BELEDİYESİ´nin “SEYFEBELİNDEKİ” hayvan barınağı hayvan severler tarafından “KÖPEK NAZİ KAMPI” olarak görülüyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
SİVAS´ta Bir KÜLTÜR Ocağı
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
İsmail GÜNEŞ Unutulmamalı!
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje Fikrine SİVAS POSTASI düşünceler üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda Şehit Gazeteci İsmail GÜNEŞ anısına her yıl Kültür, Sanat ve Basın ödülleri projesinin hayata geçirilmesinin iyi bir başlangıç ve vefa olacağı kamuoyuna duyurulur.
Aydın Olmak!
Aydın Olmak!
Selim Yıldız Yazdı...
Fikir Bizden, Zikir Sizden
Fikir Bizden, Zikir Sizden
TÜRKİYE paralı poşeti tartışadursun, SİVAS POSTASI orijinal bir fikri SİVAS kamuoyunun dikkatine sunuyor. Marketlerin, alış veriş merkezlerinin kendi reklamları olan poşetlere 25 kuruş verip neden alalım diyen vatandaşların haklılıkları ortaya çıkıyor.Şehirde ortak bir konsensüs ile poşetlerin üzerine SİVAS´ın kültürel ve turizm değerlerinin resminin basılarak, bir sosyal sorumluluk bilincinin doğabileceği öngörülüyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
İtfaiye Binasını Açıklamadın!
Kamuoyunda İTFAİYE BİNASINI Başkan AYDIN´a devretmesi ile ilgili pek çok soru işareti olan EMİNOĞLU´nun son demde yeni dönemde BELEDİYE BAŞKAN Yardımcısı olmaya hazırlanması tuhaf bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar