Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


Doğruya Doğru
26.05.2020 00:25:03
Cami olarak planlanan yere üniversite hastanesi yapılsa keşke

sağlıkcı
29.05.2020 18:50:30
il sağlık müdürlüğünü sivaslı olmayan birimi yönetiyor diye delice sorular var aklımda . yoksa bu kadar sivas a yazık edilmezdi.

Anahtar Kelimeler: ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN!

Yerleşkesi ile SİVAS´ın en önemli hastanesi olan DEMİRYOLLARI HASTANESİ´nin SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ olarak kullanılma planlanması tepki çekiyor. Öngörüsüz bu adım ile orda bulunan TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ´nin ise GÜLTEPE´de bir merkeze taşınma girişimi bu da

SPHM ÖÖZEL HABER

SAHİPSİZ OLAN SİVAS sahip aramaya devam ediyor. Yerleşkesi ile mükemmel bir yer olan ve özellikle SELÇUKLU ve OSMANLI geleneğinde var olan RUHSAL sorunları olanların tedavisi için bulunduğu mekan ve konum itibariyle en ideal yer olan DEMİRYOLLARI HASTANESİ içinden, Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin başka bir yere taşınma girişimi tepki ile karşılanıyor.

Özel hastalar için ideal olan böyle bir mekana, neden Sağlık Müdürlüğünün taşınacağı ise bilinmiyor.İlçe ve köylerden dahi hastaların geldiği ve eşsiz doğası ve bahçesi ile tam olarak kullanılmasa bile önemli bir mekandan, en çok faydalanması gereken hastaların GÜLTEPE´de yeni bir merkeze taşınmasının bayram sonuna gerçekleşeceği öğrenildi.

Burasının modern anlamda işletilme gereği ortada iken, yıllardır atıl halinin devam ettirilmesi üzüntü ile karşılanırken, son demde RUH SAĞLIĞI merkezinin de oradan taşınma girişimine ses çıkarmayan BAŞHEKİM ve Sağlık Müdürünün, bu önemli konudaki başarısızlıkları hoş karşılanmıyor.