Akşama Hangi Dizi Var Halkım?
Sivas´ta son yıllarda “tuzu kuru” mutlu bir azınlığın oluştuğu gözlemleniyor. Her alanda kendilerine ayrıcalıklı bir alan oluşturan bu klanın, ekonomik güçleri de her gün katlanıyor.Evinde dizi izleyip, piknik hayali kuran halkımız ise çocuklarına asgari ücretle iş bulmanın hayalini kuruyor.
Tarih: 3.10.2018 21:19:23/ 739okunma / 5yorum

 

Sosyal adalet, eşit paylaşım, alın teri ve emeğin kutsallığı sözde kalırken, Sivas´ta son yıllarda oluşan “mutlu bir azınlığın” ekonomik güçlerine güç katmaları ibretle izleniyor.

Devamlı kazanma üzerine odaklanan “tuzu kuru bu mutlu azınlığın” halkın sorunları ile ilgilenirmiş gibi samimiyetten uzak eylemleri ise şehri bilenler tarafından komik bulunuyor.

İyi kazanan, her kapıyı çeşitli iş, bürokrat, ticaret ve siyasi ilişkileri ile çarçabuk açan bu mutlu azınlığın, gayrimenkul edinme yarışı da hız kesmiyor.

Halktan gözükmek ve halkın içinde olduğu resmini verme yapmacıklığı içinde olan tuzu kuru bir zümrenin, ekonomik kazançlarındaki alın teri ve hakkaniyet sorgulanıyor.

Toplum önünde birlikte gözükmemeye özen gösteren lakin gizli kapaklı yerlerde bir araya gelerek doymaz iştahları ile “pasta bölüşme” heyecanını yaşayan tuzu kuru bir zümre, kazancına kazanç katarken, evinde dizi izlemekle meşgul olan halkımız ise çocuklarını asgari ücretle işe sokmanın hayalini kurmaları ise ibretle izleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akşama Hangi Dizi Halkım
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yalım
3.2.2016 14:44:33
mutlu azınlık değilde 100 kişilik bir çete var sivasın stünü kaymağını yiyen
Mutlu AZINLIK
4.2.2016 09:44:53
Mutlu azınlık için inşaa edilen Yıldız Dağı projesi. 100 Milyonun üzerinde bir yatırım bütçesini yutan Yıldız. Sivas´ta yaşayan 325.000 kişinin sadece 5.000´ine hitap edecek. Onlarda yıl içerisinde 2 bilemedin 3 kez ancak çıkacaklar Yıldıza. Sivas´ın başka hiç bir ihtiyacı olmadığı için Yıldız projesi öne çıkarıldı. Bölgemizde dünyanın en büyük kış spor ve eğlenceleri merkezi Erciyes var iken nasıl turist çekecekler o konuda derin şüphelerim var. Yıldıza en çok sevinenler de asgari ücretliler. Sorduğumda ise henüz hiç biri gidip görmediklerini söylüyorlar. Bu ne yaman çelişki. Anlamak mümkün değil.
SİVAS
5.2.2016 12:34:18
sonuçta ne oluyor kazana yine kazanıyor Bizimki ise çeneyormamız
taner
3.10.2018 23:50:27
SİVAS POSTASI DUYARLI OLDUĞUNU BİLİYORUZ, BU YUZDEN LUTFEN NUMUNE HASTANESİNDE YAŞANAN KARGAŞAYI İNSAN İZDİHAMINI YARIM YAMALAK İNŞAATI, KEŞMEKEŞ TRAFİĞİ LÜTFEN AMA LÜTFEN BİR YAZIN GÜNDEME ALIN YAZIK SİVASLIYA, DİĞER BASIN HERŞEYDEN BİHABER.ÇOK ÇOK LÜTFENNNNNNN...
Nejat DEMİR
3.10.2018 22:59:53
Sayın Cumhurbaşkanım Birleşmiş milletlerde 62 kişinin varlığının 3dört milyara yakın insanın varlığından fazla olduğunu belirtirken aslında bu vurgunun ülkemizde ve tabiki şehrimizdede tezahürü kaçınılmaz olacaktır nihayetinde bir çorap dahi götürülemeyecek olsa dahi lakin hesap günü haksızlıklarımızla elde ettiklerimizin elimize ayağımıza boynumuza dolanacağını da unutmamakta fayda var sanırım o gün haksızlıklarımız ve haklarını haksızca çaldıklarımız boğazımıza sarılmadan ve hala fırsat varken uyanmakta haksızlıktan dönmekte ve uzaklaşmakta her birimiz için çok büyük yararlar var. haksız ve haksızlıktan yana olan sen evet evet sen fırsatın varken ve hala yaşıyorken haksızlıklarınla yüzleş helalleş ve kendini kurtar Haklılar haktan yana olanlar arasına sende katıl hadi evet bu yazıyı okuyan sen sana diyorum tabi ki.
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Eşinden psikolojik şiddet gören pek çok erkek, kendini maça, kahveye, sokaklarda gezmeye, tesbih sallamaya ve basit siyasi konuşmalara vererek deşarj oluyor. Mahalle baskısı nedeniyle konuşamayan pek çok erkeğin, Sivas sokaklarında melul mahzun dolaşması görenlerin içini burkuyor.
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların kiracıları dertli. Yüzde 12 ile yüzde 17 oranındaki kira artışları zaten ekonomik zorda olan esnafı perişan etti. Zorda olan esnaf, STSO ve ESNAF ODASI´nın kendi organizasyon şeması ile temasa geçerek bu artışın geri çekilmesini sağlamaları gerektiğini bekliyorlar..
Kamu Vicdanı Rahatsız!
Kamu Vicdanı Rahatsız!
SİVAS Belediyesi´nin 50 civarında İTFAİYECİ ve ZABITA memuru alacağı bilinirken, bununla ilgili olumsuz ihbarlar geliyor.
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, şehirde benimsendi. Böyle bir hayalin gerçekleşmesi durumunda, SİNEMA YÖNETMENLERİNİN tercihlerinden birinin de SİVAS olacağı belirtilmekte..
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
SİVAS Köyleşiyor!
SİVAS Köyleşiyor!
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar