Akşama Hangi Dizi Var Halkım?
Sivas´ta son yıllarda “tuzu kuru” mutlu bir azınlığın oluştuğu gözlemleniyor. Her alanda kendilerine ayrıcalıklı bir alan oluşturan bu klanın, ekonomik güçleri de her gün katlanıyor.Evinde dizi izleyip, piknik hayali kuran halkımız ise çocuklarına asgari ücretle iş bulmanın hayalini kuruyor.
Tarih: 3.10.2018 21:19:23/ 815okunma / 5yorum

 

Sosyal adalet, eşit paylaşım, alın teri ve emeğin kutsallığı sözde kalırken, Sivas´ta son yıllarda oluşan “mutlu bir azınlığın” ekonomik güçlerine güç katmaları ibretle izleniyor.

Devamlı kazanma üzerine odaklanan “tuzu kuru bu mutlu azınlığın” halkın sorunları ile ilgilenirmiş gibi samimiyetten uzak eylemleri ise şehri bilenler tarafından komik bulunuyor.

İyi kazanan, her kapıyı çeşitli iş, bürokrat, ticaret ve siyasi ilişkileri ile çarçabuk açan bu mutlu azınlığın, gayrimenkul edinme yarışı da hız kesmiyor.

Halktan gözükmek ve halkın içinde olduğu resmini verme yapmacıklığı içinde olan tuzu kuru bir zümrenin, ekonomik kazançlarındaki alın teri ve hakkaniyet sorgulanıyor.

Toplum önünde birlikte gözükmemeye özen gösteren lakin gizli kapaklı yerlerde bir araya gelerek doymaz iştahları ile “pasta bölüşme” heyecanını yaşayan tuzu kuru bir zümre, kazancına kazanç katarken, evinde dizi izlemekle meşgul olan halkımız ise çocuklarını asgari ücretle işe sokmanın hayalini kurmaları ise ibretle izleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akşama Hangi Dizi Halkım
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yalım
3.2.2016 14:44:33
mutlu azınlık değilde 100 kişilik bir çete var sivasın stünü kaymağını yiyen
Mutlu AZINLIK
4.2.2016 09:44:53
Mutlu azınlık için inşaa edilen Yıldız Dağı projesi. 100 Milyonun üzerinde bir yatırım bütçesini yutan Yıldız. Sivas´ta yaşayan 325.000 kişinin sadece 5.000´ine hitap edecek. Onlarda yıl içerisinde 2 bilemedin 3 kez ancak çıkacaklar Yıldıza. Sivas´ın başka hiç bir ihtiyacı olmadığı için Yıldız projesi öne çıkarıldı. Bölgemizde dünyanın en büyük kış spor ve eğlenceleri merkezi Erciyes var iken nasıl turist çekecekler o konuda derin şüphelerim var. Yıldıza en çok sevinenler de asgari ücretliler. Sorduğumda ise henüz hiç biri gidip görmediklerini söylüyorlar. Bu ne yaman çelişki. Anlamak mümkün değil.
SİVAS
5.2.2016 12:34:18
sonuçta ne oluyor kazana yine kazanıyor Bizimki ise çeneyormamız
taner
3.10.2018 23:50:27
SİVAS POSTASI DUYARLI OLDUĞUNU BİLİYORUZ, BU YUZDEN LUTFEN NUMUNE HASTANESİNDE YAŞANAN KARGAŞAYI İNSAN İZDİHAMINI YARIM YAMALAK İNŞAATI, KEŞMEKEŞ TRAFİĞİ LÜTFEN AMA LÜTFEN BİR YAZIN GÜNDEME ALIN YAZIK SİVASLIYA, DİĞER BASIN HERŞEYDEN BİHABER.ÇOK ÇOK LÜTFENNNNNNN...
Nejat DEMİR
3.10.2018 22:59:53
Sayın Cumhurbaşkanım Birleşmiş milletlerde 62 kişinin varlığının 3dört milyara yakın insanın varlığından fazla olduğunu belirtirken aslında bu vurgunun ülkemizde ve tabiki şehrimizdede tezahürü kaçınılmaz olacaktır nihayetinde bir çorap dahi götürülemeyecek olsa dahi lakin hesap günü haksızlıklarımızla elde ettiklerimizin elimize ayağımıza boynumuza dolanacağını da unutmamakta fayda var sanırım o gün haksızlıklarımız ve haklarını haksızca çaldıklarımız boğazımıza sarılmadan ve hala fırsat varken uyanmakta haksızlıktan dönmekte ve uzaklaşmakta her birimiz için çok büyük yararlar var. haksız ve haksızlıktan yana olan sen evet evet sen fırsatın varken ve hala yaşıyorken haksızlıklarınla yüzleş helalleş ve kendini kurtar Haklılar haktan yana olanlar arasına sende katıl hadi evet bu yazıyı okuyan sen sana diyorum tabi ki.
SİVAS İçin Koşturuyor!
SİVAS İçin Koşturuyor!
TBMM´nin en hareketli vekillerinden biri olan hemşehrimiz Habib SOLUK, bir günlük çalışma ziyaretini SİVAS´ta tamamladıktan sonra akşam İSTANBUL´a geçti.
Aşk mı? Mantık mı?
Aşk mı? Mantık mı?
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Adaletsiz gelir dağılımı büyümeye devam ediyor. Toplumun büyük bir kesimi asgari ücret ile açlık sınırında yaşam savaş verirken, toplumda var olan “mutlu bir azınlık” ise, asgari ücretin katbe katını bir günde harcıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Adeta yönetici ve seçilmişlerin hak ve hukuku yok olarak yaşadığı ilimizde yine akıllara durgunluk veren bir iddia gündeme düştü...
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS MİTİNGİNDE dil sürçmesi ile “Üniversiteyi SİVAS´a biz kurduk” demesi sosyal medyada 45 yıl önce kurulan Üniversiteyi biz kurduk diye söyledi paylaşımları rekor kırarken, Sivas yöneticilerinin 45.Yıl kuruluşunu adeta CUMHURBAŞKANINA Nazire yapıp SOSYAL MEDYA eleştirilerini pekiştirici hamleleri eleştiri aldı.
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
Ruslar´ı dize getiren Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
SİVAS POSTASI GAZETESİ Sivas Kültür ve Tarihine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İkinci CUMHURBAŞKANI İsmet İNÖNÜ´nün oğlu Ömer İNÖNÜ´nün Sivas TÜDEMSAŞ´ta staj yaptığı ve staj parası ile de ÇİFTE MİNARE´nin külahlarını yaptırdığı bilgilerine ulaşıldı.
ÇARE 6.Bölge
ÇARE 6.Bölge
SİVAS Sanayisi can çekişiyor. SİVAS´ın çok acil 6.BÖLGE TEŞVİK kapsamına alınmaması durumunda, pek çok FABRİKA İŞÇİ ÇIKARMAYA başlayacak.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar