Akşama Hangi Dizi Var Halkım?
Sivas´ta son yıllarda “tuzu kuru” mutlu bir azınlığın oluştuğu gözlemleniyor. Her alanda kendilerine ayrıcalıklı bir alan oluşturan bu klanın, ekonomik güçleri de her gün katlanıyor.Evinde dizi izleyip, piknik hayali kuran halkımız ise çocuklarına asgari ücretle iş bulmanın hayalini kuruyor.
Tarih: 3.10.2018 21:19:23/ 649okunma / 5yorum

 

Sosyal adalet, eşit paylaşım, alın teri ve emeğin kutsallığı sözde kalırken, Sivas´ta son yıllarda oluşan “mutlu bir azınlığın” ekonomik güçlerine güç katmaları ibretle izleniyor.

Devamlı kazanma üzerine odaklanan “tuzu kuru bu mutlu azınlığın” halkın sorunları ile ilgilenirmiş gibi samimiyetten uzak eylemleri ise şehri bilenler tarafından komik bulunuyor.

İyi kazanan, her kapıyı çeşitli iş, bürokrat, ticaret ve siyasi ilişkileri ile çarçabuk açan bu mutlu azınlığın, gayrimenkul edinme yarışı da hız kesmiyor.

Halktan gözükmek ve halkın içinde olduğu resmini verme yapmacıklığı içinde olan tuzu kuru bir zümrenin, ekonomik kazançlarındaki alın teri ve hakkaniyet sorgulanıyor.

Toplum önünde birlikte gözükmemeye özen gösteren lakin gizli kapaklı yerlerde bir araya gelerek doymaz iştahları ile “pasta bölüşme” heyecanını yaşayan tuzu kuru bir zümre, kazancına kazanç katarken, evinde dizi izlemekle meşgul olan halkımız ise çocuklarını asgari ücretle işe sokmanın hayalini kurmaları ise ibretle izleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akşama Hangi Dizi Halkım
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yalım
3.2.2016 14:44:33
mutlu azınlık değilde 100 kişilik bir çete var sivasın stünü kaymağını yiyen
Mutlu AZINLIK
4.2.2016 09:44:53
Mutlu azınlık için inşaa edilen Yıldız Dağı projesi. 100 Milyonun üzerinde bir yatırım bütçesini yutan Yıldız. Sivas´ta yaşayan 325.000 kişinin sadece 5.000´ine hitap edecek. Onlarda yıl içerisinde 2 bilemedin 3 kez ancak çıkacaklar Yıldıza. Sivas´ın başka hiç bir ihtiyacı olmadığı için Yıldız projesi öne çıkarıldı. Bölgemizde dünyanın en büyük kış spor ve eğlenceleri merkezi Erciyes var iken nasıl turist çekecekler o konuda derin şüphelerim var. Yıldıza en çok sevinenler de asgari ücretliler. Sorduğumda ise henüz hiç biri gidip görmediklerini söylüyorlar. Bu ne yaman çelişki. Anlamak mümkün değil.
SİVAS
5.2.2016 12:34:18
sonuçta ne oluyor kazana yine kazanıyor Bizimki ise çeneyormamız
taner
3.10.2018 23:50:27
SİVAS POSTASI DUYARLI OLDUĞUNU BİLİYORUZ, BU YUZDEN LUTFEN NUMUNE HASTANESİNDE YAŞANAN KARGAŞAYI İNSAN İZDİHAMINI YARIM YAMALAK İNŞAATI, KEŞMEKEŞ TRAFİĞİ LÜTFEN AMA LÜTFEN BİR YAZIN GÜNDEME ALIN YAZIK SİVASLIYA, DİĞER BASIN HERŞEYDEN BİHABER.ÇOK ÇOK LÜTFENNNNNNN...
Nejat DEMİR
3.10.2018 22:59:53
Sayın Cumhurbaşkanım Birleşmiş milletlerde 62 kişinin varlığının 3dört milyara yakın insanın varlığından fazla olduğunu belirtirken aslında bu vurgunun ülkemizde ve tabiki şehrimizdede tezahürü kaçınılmaz olacaktır nihayetinde bir çorap dahi götürülemeyecek olsa dahi lakin hesap günü haksızlıklarımızla elde ettiklerimizin elimize ayağımıza boynumuza dolanacağını da unutmamakta fayda var sanırım o gün haksızlıklarımız ve haklarını haksızca çaldıklarımız boğazımıza sarılmadan ve hala fırsat varken uyanmakta haksızlıktan dönmekte ve uzaklaşmakta her birimiz için çok büyük yararlar var. haksız ve haksızlıktan yana olan sen evet evet sen fırsatın varken ve hala yaşıyorken haksızlıklarınla yüzleş helalleş ve kendini kurtar Haklılar haktan yana olanlar arasına sende katıl hadi evet bu yazıyı okuyan sen sana diyorum tabi ki.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
İLÇE, Yarınlara Hazır!
İLÇE, Yarınlara Hazır!
Yolları olmayan, suyu yetmeyen, halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyen adeta bir köy görünümündeki ALTINYAYLA´yı geçen 4 yıl içerisinde tepeden tırnağa değiştiren Ak Partili Belediye BAŞKANI Necmettin MERMER´in çalışmaları dikkat çekiyor.
Sivas TV NET´te...
Sivas TV NET´te...
Türkiye´nin kültür ekranı olan TV NET´te yayınlanan “UZUN HİKAYE”, bir birinden ilginç konular ile adeta kültür arşivi oluşturuyor. Cuma akşamı yayınlanan programda SİVAS ve Kirkor DEĞİRMENCİYAN da gündeme geldi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın İlçelerinden GÜRÜN Doğalgaza kavuştu. Bakan YILMAZ, Vekil SOLUK ve Vali GÜL´ün iştiraki ile açılış gerçekleşti.Böylece Sivas´ın 5 İLÇESİ ve 1 Beldesi Doğalgaza kavuşmuş oldu.
Akıllı Evlat Malı Ne Yapsın!
Akıllı Evlat Malı Ne Yapsın!
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar